Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 18.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | (покажи всички)
Тема Re: два месецанови [re: Лaнфeap]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 08:42



Въпроса е в това,че явно очакваше много от антидепресанта,който му беше изписан а за сега сякаш не вижда в какво му помага.Трябваше да започне да действа след 14 ден,а минаха два месеца.Може и да е очаквал някакво магическо действие...Но вероятно всичко е толкова сложно,а явно и психиката му е съсипана.Продължаваме да се мъчим да установим контакт.Притеснява се и от това,че белезите по ръцете все още не минават и се налага да ги крие.Обясняваме,че трябват месеци за това и т.н.Безпокойството ми е от това,че иска нещата бързо да се оправят и да не стигне пак до мисълта,че то спасение няма.За сега не е споменавал за отказване от Ревия,което е добрия вариант.
Ще пиша при някакво развитие.
Благодаря за подкрепата.
Живот и здраве на всички.



Тема Re: два месецанови [re: мaйka]  
Авторлeля (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 09:46



Следя много внимателно нечовешките ви усилия да спасите детето си и ви стискам палци да успеете.За съжаление при нас лечението с Ревиа не се получи,пиеше лекарство и се дрогираше.Сега е в комуна,но мисля че ще избяга от там.Нали лечението е доброволно,никой не може да го принуди
да живее - това е горчивата истина.Съсипа живота на всичките си близки
хора,но трябвало той сам да решава как да живее.
Това е при нас,дано при вас да се получи.



Тема Re: два месецанови [re: лeля]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 21:24



Точно това ме притеснява много.Какво значи,че лекаря е абсолютно сигурен,че не взема.Моля,пишете по подробно как е вземал заедно с Ревията.Как може да се разбере това?колко дълго и в какви дози пиеше Ревия.Вие сте първия човек който говори за едновременно вземане на Ревия и опияти.
Ще чакам.
Благодаря предварително.



Тема Re: два месецанови [re: мaйka]  
Авторлeля (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 11:51



Става въпрос за моят племенник.Всяка сутрин баща му даваше мисля по половин таблетка,но не съм много сигурна.Той или после ловко я изплюва,или
късно следобед ,когато действието на лекарството е намаляло се дрогира,като
една вечер щеше да умре,изглежда от това.После напусна дома си и естествено спря и лекарството .Моят съвет е да правите редовни и внезапни
тестове,не вярвайте напълно нито на него,нито на лекаря.Не пропускайте тази възможност,не се връщайте на нулата.А може би точно сега е момента да замине някъде ,например в комуна.



Тема Re: два месецанови [re: лeля]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 22:28



Относно доверието сте абсолютно права.За сега не ни остава нищо друго освен да вярваме,че сме на прав път. Тестове не можем да правим защото лекаря пред него каза,че ще си вярваме на този етап и нама да правим тестове.Представете си ако ние поискаме да направим тест.Колкото и неправдоподобно да звучи заставени сме да вярваме.Той също взема по 1/2 таблетка сутрин.Това е за сега,просто се надяваме на чудото.Може да се окаже,че сме грешили,но нали сме грешили едва ли не вечно с него-с отглеждане,възпитание и т.н.А тези грешки не се превъзмогват.Молим се и чакаме чудото,разбира се ,правейки всичко възможно за лечението.
Благодаря за тове,че пишете.



Тема Re: два месецанови [re: мaйka]  
Авторлeля (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 11:33



Не се самообвинявайте,може би грешките не са само във възпитанието.Безумната държава,в която живеем,така наречените "приятели" от училището и квартала,безразличните учители,корумпираната полиция - как да се справиш с всичко това.Макар,че нямам проблем с моите деца,откакто се занимавам с проблема на племенника ми,душата ме боли за всички деца ,които се самоунищожават по този начин,унищожават и близките си.Още повече ме боли от безсилието,че не мога да му помогна.Техните приказки,че "животът си е техен",че те избират
как да го живеят, е само една маска.Всички те имат желание да се оправят,но не знаят как,объркани са ,единственият им изход е да се правят на различни,"много велики" и пр.
Мисля си,че вашето дете трябва да се отпуши,да се отвори за контакти и тогава ще тръгнат нещата.Внушавайте му непрекъснато ,че не е станало нищо непоправимо. Ревиата е само помощно средство,просто лекарство.



Тема Re: тестнови [re: мaйka]  
Авторsot (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 22:47



Здравейте!От доста време следя вашата тема.И моят брат е наркоман.С какво ли не опитвахме и той все си продължаваше по старому.И на хапчета беше и родителите ми го гониха от къщи и.......И най накрая решихме да го изпратим в комуна.Това е последният и най-добрият изход-за сега.Опитайте да поговорите по този въпрос.Той трябва по собствено желание да отиде.Ще ви дам и един телефон на комуната "РЕТО".Тя е най-добрата.Брат ми е в нея от 1 седмица.Незнам как е,но като се обадих да поискам информация за него ми казаха,че е добре и излиза постепенно от кризата.Тел. е София-029802143,пловдив-031012725,Бургас-056898861.Къщите на Рето се намират в тези градове.Лечението е напълно безплатно,но е само по желание на наркозависимия.Пожелавам ви успех.





Тема Re: тестнови [re: sot]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано23.06.06 23:03



Няколко въпроса - как така хем сте го пратили, хем трябва да иде доброволно?

Защо го определяте като най-добрият и последен изход - като най-добър можете да го определите след няколко години чист, когато няма вече в него никакви желания за веществото и си е построил живота на друга основа, а като последен - не мислите ли, че ако реши да продължи след като излезе ще се наложи да се търсят и други изходи?

Дано в неговият случай лечението излезе успешно - стискам палци, но си е до хора, за някои комуната изобщо не е решение....
Успех!


Daughter of the Night

Тема Re: тестнови [re: Amme]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 10:20



Не бих могла да определям кое решение е най-доброто,както и не бих нападала момчетата и момичетата които вземат наркотици.Всичко си е строго индивидуално.За нашия син комуната не е решение.Той е категоричен ,че няма да отиде там.За сега с медикаментите се справяме.Поне така мисля и затова не пиша и не ви занимавам.Мога да изразя скромното си мнение,че трябва да се опита с Ревия.При положение ,че не се предприемат допълнителни мерки като заключване в къщи,изолиране някъде и т.н.които за мен са абсолютно противопоказни.Ревията би могла да бъде едно решение.Тя не е панацея.но нищо не пречи да се опита.Да,скъпа е ,но другото едва ли е по-малко скъпо.Излезе,че не е вярна тезата за поне 10 дена без наркотици за да вземеш Ревия.Започваш с Дехидрокодеин,намаляваш дозата,започваш да си добавяш наркотици и...лекаря казва,започваме Ревия.Кризата не е приятна но на третия ден преминава.Не убеждавам никого и не давам крайни мнения.Просто описвам нещата.Дано не чуе дявола,че сме я докарали,поне според нас,донякъде.
Желая ви приятни почивни дни.Днес е Празника на билките.Изберете си от по-хубавите.



Тема надежданови [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 15:52



Може би има и надежда.Почти три месеца сме на Ревия.Сина ни започна работа.Промяната към добро се чувства.Баща му излезе от болницата и той малко се поуспокои.Може би най-зле все още съм аз,но се държа и мъча да се оправям.Не ми харесва това,че лекаря иска да започне с намаляване на Ревия,за да се спре и започне с лечението на хепатита.Знам че Ревия се пие поне 6 месеца.Но вече се стремя да вярвам,че решенията на лекаря са правилни.При положение,че минахме през не зная колко на брой.Положението с хепатита не е добро.Стойностите продължават да са високи.Пие и лекарства за това,но за сега не спадат.Относно тестове- не сме правили.Това е и становището на лекаря-за да не го откажем от лечението на база недоверие.Тестовете ще ги правим при спиране на Ревия.
Пиша малко хаотично,но все още това ми е в главата.Ако имате някакви препоръки към мен,моля,пишете.




Страници по тази тема: << 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.