Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 23.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.12.08 14:05



Ами че то и като количества е доста, с изключение на обяда. И не знам тая "чашка" колко грама е всъщност.

Как да е.

За доматения сок, що да не може. Ако си падаш по консерванти.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:23



Ми де да знам колко е количеството царевица вътре. На вид чашката е за към 200 и 300 мл течност (чашките са 2 вида всъщност).

За калориите не мога да се съглася, че са доста в менюто ми (освен вечерята).



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 14:32



Глей ся.


ТОЧНО ендокриноложката, която ми откри проблемите с инсулина, ми повтори сто пъти, че НАЙ-ВАЖНОТО в храненето ми трябвало да бъде едно МИНИМУМ четиричасово разстояние между две слагания в уста на каквото и да било.
Как се връзва това с вашите чести похапвания?

И второ - според сведения от най-ранното ми детство, плодовете не трябвало да се ядат с друго, а ПОЛОВИН ЧАС преди нормалното ядене - нещо, свързано с ферментацията...

А и субективно - шапка ти свалям, че успяваш да се задоволиш с малко хапване. Аз лично, когато нещо ми харесва, ПОСМЪРТНО не мога да се спра да не го ликвидирам цялото - било то торта, или пък 3 кила череши, например!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:34



калориите са (по памет) 2 пакета брускети са около 500 ккал, кутия доматен сок (1 л) е 165 ккал, царевицата не вярвам да е повече от 300, айде 400 ккал с екстрите, 150 гр. сирене са към 500 ккал, 200 гр. месо (червено) са към 800 ккал., вино 500 мл - 350 ккал., ядките са към 200 ккал.

Сумираме:
500
165
400
500
800
350
200
----------
2915, айде 3000 ккал да са.

Доколкото съм чел, за моите възраст килограми (140) в покой без да се занимавам с нищо, са ми необходими около 3000 ккал. Аз обаче ходя на работа, занимавам се с умствен труд (и той хаби енергия, не е само копането), имам около 30-60 мин. разходки на ден, ставам в 7:30 и лягам в 1:30. Така че грубо на око ми трябват поне 4000 ккал дневно, да не кажа 5000... М/у другото, преди време си правих тест на един сайт (не го помня, но съдържаше доста въпроси относно това какъв съм, какво правя, какво ям и т.н.), според резултата за да си поддържам теглото без да качвам, са ми необходими 4400 ккал на ден (тогава тежах към 130-135кг), което е доста близко до изчисленията ми малко по-горе...



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: fenixx]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 15:34



Прощавай, ако те карам да повтаряш, но само ми щракни - ти с коя диета направи рекордите - НВД-НВД само, или НВД+ВМ? За колко време колко килограма? И правеше ли някакви прекъсвания като глезотии със сладкиши, торти и баници по празници, или си била истински дисциплинирана - та и до днес?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 16:46



А, разгеле да попитам специалистките по Дюкан и НВД - става ли, вместо пресен домат, кутия фабрично консервирани домати, на които пише, че няма нищо, освен домат, сок от него и сол?

Аз за НВД да кажа, че става, става, ама на мен доматите са ми такава слабост и един, такъв готов за консумиране продукт, мога да си го хапна наведнъж и да не ми стигне, особено с пресен лук, зехтин и сирене.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 17:31



Да бе, ама доматите през този сезон са просто отвратителни! Имат вкус и мирис на картон, и дебели кожи..... също като доматите през цялата година в бленувания от нас ЕС, впрочем. Пред такъв изкуствен боклук, аз, да ти кажа, предпочитам белени цели консервирани, също е прелест с лук и зехтин, но аз си спестявам сиренето... Според моята диетоложка никакви млечни не влизат в НЕЙНАТА НВД. Имало било въглехидрати...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 09:56



Ами то си има таблици и се вижда - сиренето е толкова въглехидратно, колкото и доматите. Само дето мога да изям един буркан домати 800 гр, ама толкова сирене ще ми дойде дори и на мен множко.

Продукт kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g
Сирене краве 300 24 17 2
Домат 17 0 0.7 3


Колкото до доматите през този сезон съм на 100% съгласна, аз за това и не купувам, предпочитам консерви. Между другото единствената зимнина, която приготвям е домати (белени, небелени, доматен сок-както дойде) и мариновани краставички.
Абонирала съм се към една баба от село, директно и купувам доматите, и сиренце когато има.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 13:16



Безподобна, за мен е огромно удоволствие да разбера, че освен всичките фитнеси, пилатеси, ... някакви танци и още куп неизброими дейности, ти слагаш и зимнина


Наистина ти се възхищавам



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Olli]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано10.12.08 14:39



От танците нищо не излезе, ако си гледала Гибона в Денсинг старс, все едно гледаш мен.


То фитнес, пилатес, ама ранътъ на първу мясту




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.