Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 24.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема За Уникална ...нови [re: yниKaлнa]  
Автор fenixx (scorpio)
Публикувано08.12.08 23:56



Не е важно само да знаеш , но и да прилагаш ... а бих казала и да си постигнал нещо .

В спор с Изумен не бих влязла , защото " този филм съм го гледала" , както се казва .
Имаше спор с Милко / от спайдер спорт / тогава Изумен пред резултатите показани от него извади снимки дето бил свалил еди колко си кила .
Та Милко на неговите снимки изглеждаше повече от перфектно , а Изумен не показа нищо повече от едно слабо момченце .
Сега мисля , че дори споменава , че си е отново пълен .
Е ти кой предпочиташ да слушаш - човек , който явно е постигнал доста и поне още 100 човека след него потвърждават неговите резултати , или човек , който твърди , че аспартама е безвреден , захарта е едва ли не важна колкото въздуха и въобще бълва умности една след друга .
Щото само с висене и писане по форуми не става .

Аз не казвам , че НВД е единствения верен път ... но е един от доказаните .

I`m not a bitch , i`m The Bitch !



Тема Re: За Уникална ...нови [re: fenixx]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано09.12.08 08:36



Понякога твърде много се увличам в спора. Това не значи, че греша.

Ето един сайт на хора, достойни за уважение:



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 09:40



Как бе Йоаненце си обречена!

Това че не си от месната "порода" не означава, че трябва да се отказваш. Просто опитвай различни начини докато намериш своя. Опитвай да си наложиш например малки порции. Ние обикновено имаме навика да се крием от себе си и да си хапваме тайничко дори от самите нас. Например бързото ядене директно от тавата какво е? Първо не може да се каже колко сме изяли, защото гълтаме много бързо и от голямото количество не си личи и после какво - аз ям толкова малко, цял ден не съм яла само съм опитала малко от това, което готвя и какво пак съм дебела, а моите слаби приятелки ядат три пъти повече от мен (разбирай те си хапват 3 пъти малки порции сутрин обед вечер) и са слаби.

Тук сега могат пак да ме нападнат, видите ли по добре е да се примирим ит.н.
Аз съм много борбен човек и не разбирам много от примиренчески теории, не мога просто да ги възприема, но това не означава, че съм права.

Понякога се усещам, че раздавам съвети наляво и надясно, но пък като се усетя намирам сили да се извиня.





Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 10:06



Верно, че шоколада е мазничък, май примера ми беше неудачен. Но смятам, че разбра смисъла.
А това покачване на кръвното също е power, поне аз така чуствам, като ми се вдигне адреналина и имам желание да отида на Тае-бо вместо на Йога.

Интересно ми е притеб, който се занимаваш с тежък физически труд и то продължителен, как стои въпросът с въглехидратното хранене - не се ли уморяваш по-бързо? Питам защото синът ми е може би на твоите години и също работи тежкък физически труд, но когато храната му за деня е основно въглехидратна има нужда от по-голямо количество храна за да поддържа тонуса.



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 11:22



Това е много вярно (за малките порции). Последните десетина дена съм на експериментална за мен диета, която обаче учудващо има невероятни резултати. Снощи случайно тука в темата на униКална попаднах на линк, в който имаше списък с продукти, които НЕ СА за мен, тъй като имам Инсулинова резистентност. "Диетата" ми е съставена точно и предимно от такива неща, но вместо 3 пъти на ден ям към 5-6 пъти и по малко.

Значи "забранените" продукти са ми: всичко дето има общо с хляб и нишесте, царевица, плодове, червени меса, мазни сирена, безалкохолни, сладки, твърд алкохол. От друга страна диетата мни изглежда по следния начин:

сутрин в 9: пакетче брускети + 2 чаши доматен сок
към 11:30: 1/3 пакетче (демек към 30-40гр.) ядки (бадеми, кашу)
към 13:30: чашка варена царевица с подправки или пармезан
към 16:30: пакетче брускети + 2 чаши доматен сок
около 20 ч.: голяма чиния (за двамата с жена ми общо) с бекон, филета, 2-3 вида сирена (синьо, гауда и др.) + 0.5 литра червено вино

Резултата: за 10 дена съм минус 3 килограма, без да съм бил гладен, а и две вечери имам консумация по около половин литър концентрат с безалкохолни СЛЕД виното с мезетата. Странно, нали?



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 13:18



Не мога изобщо да повярвам, че един голям мъж няма да умира от глад при описания от теб режим. И да попитам - откъде си набавяш витамините?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.12.08 13:33



Какво умиране от глад говориш, това са над 3000 kcal?!?

Витамини - от натуралния сок, може би.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 13:51



Доколкото моята непросветена натура знае от опит - КАЛОРИИ НЕ НАХРАНВАТ.



Мен ако питаш - два дни на такъв режим - и ще се просна от глад. Пет бадема и една чашка царевичка......

А плодов сок май нямаше - само доматен.

А, разгеле да попитам специалистките по Дюкан и НВД - става ли, вместо пресен домат, кутия фабрично консервирани домати, на които пише, че няма нищо, освен домат, сок от него и сол?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 13:58



При добра дисциплена помага.
На млади години, кат` нямаше йощи интернет, съотвено информация, диетолози, даже Емилова я нямаше, пробвах точно така малки порции и то без хляб. Верно налагаше ми се да ям през два часа, но ефектът беше 15 кг. по-малко. Например - половин сварен картоф със сиренценце колкото половин кибритена кутийка, после половин домат с останалия "кибрит", след това половин кремвирш с лъжица лютеница, слагах си супа в купички за крем и т.н.
Като ме връщаш назад се сещам, че волю-неволю тогава ядях бавно, нали знам, че тоз полвин кремвирш ми е за поне два часа, мога и на две хапки да го глътна, ама друго си е да го нарежа на кръгчета - така поне изглежда повече и внимателно да си топя всяко кръгче в лютеница или горчица.

Сега е малко кофти и не мога да си позволя на работното място постоянно да ям, първо съм малко нещо шеф, телефона звъни и аз да дъвча или влиза някой подчинен или The Boss, пък аз си парчатосвам краставицата :).

Успех Blake!
Много разумен падход, честото хапване поддържаше нивата на инсулин по-постоянни май. Ама какви са тез брускети и варена царевица при Инсулинова резистентност? Дай да помислим за заместител а?



Тема Re: ако един организъм произвежданови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 14:05



Мен ако питаш - два дни на такъв режим - и ще се просна от глад. Пет бадема и една чашка царевичка.....

Бе и аз си мислех така, ама е факт вече 10-тина дена - в момента в който почувствам глад, и си мушвам по нещо мъничко.

Витамини - от време на време хапвам по половин кило мандарини например. Но както вчера прочетох за моя случай - плодове може САМО в комбинация с МНОГО протеини. В никакъв случай поотделно. Което аз отдавна го бях забелязал, ама никой не ми го е казвал. Всички доктори викат "яж плодове за да отслабнеш" - да ама не, като хапна една ябълка след 10 минути съм мъртво гладен и се превръщам в добрата ламя Спаска... А то си имало обяснение.

Иначе витамини има и в зеленчуците, повечето от които мога да ги ям. Днеска си взех и авокадо - хем е плод, хем е с "полезни" мазнини, хем засища.

Иначе интересното в статията беше, че от всичките "изкуствени" сокове (демек пакетирани), единствения дето мога да пия спокойно, е доматения във всякакви варианти. Да ти отговоря на въпроса демек...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.