Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор мoлoдoй_aиcт1 (непознат )
Публикувано28.06.08 14:38







Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 15:42



Добре казано брате.
Наистина фалшивите любов, смирение и търпение са ни едни от най-големите врагове.
Та нали и сам Бог иска да се научим да откриваме и отделяме истинския диамант измежду многото фалшиви...
Е, аз още се уча, но се надявам един ден да стана експерт в тази област.




Лука 12:1 ...Той почна да говори на учениците Си: Преди всичко пазете се от фарисейския квас, който е лицемерие.

Редактирано от kolio_kolev на 28.06.08 15:43.



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор Dankata (Daniel)
Публикувано28.06.08 22:42



що така бе,мило Данче!?...





Лука 10:27

Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор nimo4968 (непознат)
Публикувано28.06.08 23:43



Галатяни 3:26

'' Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа.''

Данка,

Цялото ми уважение към теб, но не си прав и сега ще ти кажа защо.

Изобщо, ама изобщо не става дума за това хомосексуализма грях ли е или не?
Аз лично под никакви форми не приемам нещо различно от това което Бог е сътворил, тоест мъж и жена. Става дума за правото на тези хора да си провеждат парада. Това е позволено от закона. Странно, че така агресивно се осъжда един скрит порок, пиша скрит защото повечето гейове се крият, а не се осъждат много по -опасни пороци в обществото. Ако гея вреди, то вреди не на цял народ както прави да речем православната църква, ама за това няма контрамитинги и медийни изяви на пастори. Мен ме е гнус не от обратните, а от тези дето са уж "нормални", а се държат като "обратни".

Цяла държава се е юрнала да преследва "сектите", това обаче не смущава пасторите и повечето си трайкат, ама като стане дума за обратните и неможеш да им затвориш устите. Явно от едните ги е страх, а от другите не. Защо с този същия жар и пионерски поглед не излязоха да проповядват? Истината е че ги е страх да не им истинат местенцата някъде.

Неможе да пращаш(не ти) в ада някой и същевременно да му обясняваш, че Бог го обича. Или го обича или не! Подхода към тези хора трябва да е много внимателен, защото много от тях се намират в такива депресии, че подобни заплахи за ада, Содом и Гомор само ще ги отдалечат от Бога повече.

Къде е разликата между желанието на расистите да ги убият и това на някои християни да осъдят на адски мъки хомоселсуалистите? Дори ми се струва, че расистите са по-милостиве, те искат да ги няма на този свят само, а ни е какво да ги убием във вечността ли искаме? Каква е тази християнска любов дето анатемосва и праща в ада? Трудно ще вземат на сериозно вярата ако се процедира така не само с тях, а с всеки човек.

Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура.


Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo4968]  
Автор JoroHМодератор (ВРИД)
Публикувано29.06.08 00:02



Гейпарада не е демонстрация за търсене на права и свобода, а ПАРАДиране на различна сексуалност. В тази връзка да докажа, че съм обективен, ще напомня, че въпреки че съм протестант, винаги съм се изправял срещу площадното парадиране на различна верска принадлежност. Да, ние приемеме това, което пише в Словото, че хомосексуалността е извратеност и е грях, Въпреки това, аз не противореча на правото на тези хора живеят своя живот, което разбира се няма да ги освободи от отговорност пред Бога. Парадирането обаче на различното им разбиране за секса за мен е неприемливо.
Не съм привърженик и на Расате, но грубото му арестуване пред очите на малката му дъщеричка беше просто безумие. Очевидно докато е държал детето, той не е хвърлял бомби и не е посягал да се бие. Действията на полицията са меко казано неадекватни.
За конфронтацията която се създава в обществото вина изцяло носят гейструктурите.



Тема Трябва да се СПАЗВА , преди всичко КОНСТИТУЦИЯТА инови [re: JoroH]  
Автор _maycal ()
Публикувано29.06.08 11:48



ЗАКОНИТЕ!

Ако нещо (независимо какво) е неприемливо за някой (независимо дали за Жоро Х или за Синода на БПЦ),този някой може да поведе отговорна борба (по съответния ред и правила) за промяна на законите! В този смисъл, е най-малкото нелепо Синода, или други, да настояват пред властта, парада да се забрани!

Още по-недопустимо е да се извършват действия срещу хомосексуалисти, които се наказват от Наказателния кодекс!
Ако в този клуб участваше читав юрист (а такъв не участва), щеше да ме подкрепи безусловно!



Тема Ето какъв ДОБЪР ТЕКСТ е написалнови [re: Zara_83]  
Автор _maycal ()
Публикувано29.06.08 12:04



whoami, в православие БГ!

"Св. ап. Па­вел не раз­г­ра­ни­ча­ва блуд­ни­те гре­хо­ве на “ес­тес­т­ве­ни” и “про­ти­во­ес­тес­т­ве­ни”. В пър­во­то си пос­ла­ние до корин­тя­ните све­ти­ят апос­тол каз­ва за блуд­ни­ци­те съ­що­то, как­во­то го­во­ри и за мъже­лож­ци­те: “Или не зна­е­те, че неп­ра­вед­ни­ци ня­ма да нас­ле­дят цар­с­т­во­то Бо­жие? Не се лъ­же­те: ни­то блуд­ни­ци, ни идо­лос­лу­жи­те­ли, ни пре­лю­бо­дей­ци, ни­то ма­ла­кий­ци, ни мъ­же­лож­ни­ци, ни­то крад­ци, ни ко­рис­то­люб­ци, ни пи­яници, ни­то ху­ли­те­ли, ни гра­би­те­ли ня­ма да нас­ле­дят цар­с­т­во­то Бо­жие” (1 Кор. 6:9-­10).

Пра­ви­ла­та на све­ти­те от­ци съ­що при­рав­ня­ват еди­ния грях с дру­гия. В прави­ла 6, 7 и 62 на св. Ва­си­лий Ве­ли­ки се каз­ва след­но­то: “Блуд­с­т­во­то на ли­ца, пос­ве­те­ни на Бо­га, да се не при­е­ма за брак, а по все­ки на­чин да се уни­що­жи връз­ка­та им, по­не­же то­ва е по­лез­но и за ут­вър­ж­де­ние на Цър­к­ва­та, и на ере­ти­ци­те не ще се да­де слу­чай да ни уко­ря­ват, че прив­ли­ча­ме към се­бе си чрез до­пу­ща­не­то на гре­ха... Мъ­же­лож­ци, ско­то­лож­ци, убий­ци, от­ро­ви­те­ли, пре­лю­бо­дей­ци и идо­ло­пок­лон­ци са дос­той­ни за ед­нак­ва осъ­да. За то­ва следвай и от­нос­но тях пра­ви­ло­то, ко­е­то имаш за дру­ги­те... На мъ­же­лож­ник вре­ме­то на по­ка­я­ние да се оп­ре­де­ли спо­ред вре­ме­то, пред­ви­де­но за пад­нал в пре­лю­бо­де­я­ние.”

Ед­нак­во по сми­съл е и чет­вър­то­то пра­ви­ло на св. Гри­го­рий Ни­сийс­ки, в ко­е­то се каз­ва: “Гре­хо­ве­те, ко­и­то про­из­хож­дат от по­хот­ли­вост и от сла­дос­т­рас­тие, се раз­де­лят на пре­лю­бо­де­я­ние и блуд­с­т­во... блуд­с­т­во се на­ри­ча за­до­во­ля­ва­не на те­лес­на нас­ла­да, из­вър­ше­но с ня­ко­го без обида за дру­ги­го, а пре­лю­бо­де­я­ние ­ на­па­да­не и оби­да на чужд съ­юз. Към това от­на­сят ско­то­лож­с­т­во­то и мъ­же­лож­с­т­во­то, за­що­то и то е прелюбо­де­я­ние про­тив при­ро­да­та, по­не­же се ос­кър­бя­ва чужд род, а при то­ва въп­ре­ки ес­тес­т­во­то. При та­ко­ва раз­п­ре­де­ле­ние на ви­до­ве­те, об­що­то леку­ва­не и на тоя грях се със­тои в то­ва, да се нап­ра­ви чо­век чрез по­ка­я­ние чист от страс­т­ния бяс към та­ко­ва плъ­то­у­год­ни­чес­т­во. А за­що­то у осквер­ни­ли­те се чрез блу­до­де­я­ние тоя грях не е съп­ро­во­ден с оби­да, за то­ва двой­но вре­ме за по­ка­я­ние е оп­ре­де­ле­но за оне­зи, ко­и­то са се осквер­ни­ли чрез пре­лю­бо­де­я­ние, или с дру­ги срам­ни де­я­ния, ка­то смес­ва­не с до­би­тък, или бес­ну­ва­не с мъж­ки пол, по­не­же в та­къв слу­чай, как­то ка­зах, гре­хът ста­ва дво­ен: еди­ни­ят се със­тои в не­поз­во­ле­но слас­то­лю­бие, а дру­ги­ят ­ в обиж­да­не на дру­ги­го...”.

Сек­су­ал­ни от­но­ше­ния тряб­ва да съ­щес­т­ву­ват са­мо в бра­ка, кой­то според ду­ми­те на гръц­кия бо­гос­лов Хр. Яна­рас е тайн­с­т­во, ко­е­то “се пред­ла­га от Цър­к­ва­та са­мо на оне­зи, ко­и­то ис­кат да из­пи­тат пре­об­ра­же­ни­е­то на ес­тес­т­ве­ни­те по­ло­ви от­но­ше­ния в кръст, в ас­ке­за на сво­бо­да­та и лю­бов­но­то са­мо­от­ре­че­ние, в учас­тие на пър­вич­на­та сво­бо­да на ис­тин­с­кия жи­вот”.

В зак­лю­че­ние мо­же би най-точ­но от­но­ше­ни­е­то на пра­вос­лав­но­то хрис­ти­янство към хо­мо­сек­су­а­лиз­ма мо­же да бъ­де из­ра­зе­но та­ка: Ка­то чле­но­ве на Църква­та Хрис­то­ва ние не мо­жем прос­то да осъж­да­ме хо­мо­сек­су­а­лис­та и за­ед­но с то­ва не­го­во­то (ней­но­то) по­ве­де­ние. След­ва да има­ме пред­вид раз­ли­ка­та между две­те, а имен­но ­ да ува­жа­ва­ме лич­ност­та на греш­ни­ка и съ­щев­ре­мен­но да изоб­ли­ча­ва­ме гре­ха: ду­хов­ни­я и фи­зи­чес­ки ув­реж­да­щи­я ха­рак­тер на хомосек­су­ал­ни­те от­но­ше­ния. Ако чо­век, за­бе­ляз­вай­ки у се­бе си та­ки­ва про­я­ви, се раз­г­ра­ни­чи от тях, оце­ни ги от­ри­ца­тел­но, про­ти­во­пос­та­ви им се и не до­пус­ка да стиг­не до съ­от­вет­ни де­я­ния, то то­ва от хрис­ти­ян­с­ка глед­на точ­ка е по-ско­ро аске­за. За­що­то по­ми­съ­лът, ма­кар и не докрай из­ко­ре­нен, е по­бе­ден. А въ­об­ще кой гре­хо­вен по­ми­съл мо­же да се пре­мах­не из­ця­ло, още по­ве­че ка­то има­ме пред­вид, че са­ма­та сек­су­ал­ност на чо­ве­ка таи в се­бе си въз­мож­ност­та за падение.

Тряб­ва да пом­ним, че доб­ри са са­мо оне­зи удо­вол­с­т­вия, ко­и­то, по думите на св. Йо­ан Да­мас­кин, не ни опе­ча­ля­ват, не ни вре­дят с ни­що, не надхвър­лят до­пус­ти­ми­те мер­ки и не ни за­роб­ват."



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Dankata]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано29.06.08 15:11



Сестро,

понеже си дори неграмотна, все пак си опитах да вникна в смисъла на запетаята, която си поставила и разбрах, че не искаш да ти говоря за Бога.
"Не ми говори, за Бога" е клише, което означава някой изобщо и по принцип да не ти говори, не че горя от това желание....

А Бог би се зарадвал да си малко по - грамотна, що това Божието Слово си е литература, и ако искаш да го разбираш, няма да е зле да се позанимаваш малко извънкласно.

"Жива и здрава"

Тъпкано да ти се връща!





Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано29.06.08 15:20



Сестро,

понеже си дори неграмотна, все пак си опитах да вникна в смисъла на запетаята, която си поставила и разбрах, че не искаш да ти говоря за Бога.
"Не ми говори, за Бога" е клише, което означава някой изобщо и по принцип да не ти говори, не че горя от това желание....

А Бог би се зарадвал да си малко по - грамотна, що това Божието Слово си е литература, и ако искаш да го разбираш, няма да е зле да се позанимаваш малко извънкласно.

"Жива и здрава"

Тъпкано да ти се връща!



слушай бе,педераст християнски!...

Данката е мъж.мъжкар,така да се каже...
ти какво само:"мило Данче,та мило Данче?!"...
тaте,дето умря,викаше:"добре,че педерасите нЕмат криле!никога нЕмаше да видим слънцето!"...
за тебе знам,че си добър педераст,защото си християнин...

една монета има две лица - ези и тура...

и човека има две лица - език и гъза.

Редактирано от любчo /фoтorpaф/ на 29.06.08 15:25.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор Пpипaднaл Aнreл (ръси с чемшир)
Публикувано29.06.08 15:25



Коле,

не смей да посягаш на тема "моите родители". Камо ли да обвиняваш тях за това, което съм аз!!!!!

Както ти си браниш като ЖИВОТНО семейството си, стой далеч и от моето!

И въобще според теб първо бяха виновни родителите ми, после аз самия... Не можах много да те разбера... Но и не желая, защото каквото и да кажеш е ясно, че си ограничен в своето си познание за Бога и не би могъл да приемеш друго мнение. различно от твоето...

П.С. Не е нужно да триеш чиченце от обръщението ми към теб... Живей в собствените си комплекси и не ги налагай на другите. А, че твоите деца имат право на избор, да ИМАТ го. И ти не можеш да промениш това!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.