Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 09:29



Ангелче,
аз пък съм сигурен съм, че НЕ е било като моето...
Я разкажи нещо за родителите си, за дядовците си и бабите си... Разрови се из тяхното минало. Бъди сигурен, че има истинска причина за това, че си се родил такъв. Ще се окаже, че някой в семейството ти е извършил нещо гнусно и нечисто, последиците от което са паднали върху тебе.


ако някоя от бабите или пра-бабите му се е оправяла отзад - това може да е причината...
аз имам идеята,че сега жените като се оправят в "задния двор" и после родят момченце,то детето става педераст или както му се вика научно - гей.


Не те мразя, не те съжалявам, не изпитвам страх или погнуса от теб, а дори, те ОБИЧМ като мой брат и роднина, от общия ни праотец Адам. Но, МРАЗЯ греховете ти (делата ти, начина ти на живот и мислене), които проповядваш и рекламираш на другите около тебе.



това вече е християнин изпълнен с Божията благодат.
Слава на Бога!...

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Кольо, при цялото ми уважение, не мога данови [re: _maycal]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 11:12



>> не отбележа, че от богословска гледна точка стилът ти и мненията ти са под всякаква критика..., от човешка гледна точка-също!
Нищо не разбираш, нищо не знаеш, липсва ти дара на разсъдителност, а си напорист, самонадеян и категоричен, злостен си, струва ми се, а искаш и да се прикриеш зад удобни клишета за "човеколюбие"....
Чети това ,което са написали хора като отец Порфирий, други...., усъвършенствай се!...
-----------

Майкъле,

всички имаме много да се учим и най-вече такива като мен. Но, не ми помагаш много като виждаш недъг у брат си, но без ясно да му го посочиш.
Та по същество брате...?
Би ли ми посочил, кое според тебе, в казаното от мене грешника НЕ-богослов, не е според Писанията?

А сега за моята категоричност...
Ти виждал ли си как едно малко животинче брани децата си. Колкото и да е малко, ако се приближиш повече си раздран и ухапан.
Е, и аз така браня децата си, колкото и животинско да е.
Омръзнаха ми разни интелектуалстващи християни, които така говорят за хомосексуализма, че направо ще решиш, че дори е задължително да станеш гей за да влезнеш в царството небесно!

И не на последно място, кое от изказванията ми противоречи на клубния форум? Обидих ли някого, лично ли го нападнах ...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: nimo1968]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано28.06.08 11:15



По тази логика, дай утре да одобрим парад на ексихибиционистите, скотоложците, сводниците - съвременните търговци с роби.
Въпросът кой какъв секс прави е негов личен избор, проблем на неговата съвест, и не виждам защо да го навира в очите ми.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано28.06.08 11:33



Благодаря за топлите думи брате.

Познавам хомосексуалисти (естествено техният брой не стига за представителна извадка), които твърдят, че са се родили такива. В разговорите си те разказват за семействата си. Това, което аз забелязах в разказите им, че например, че сред тях имаше такива, на които бабите им врачуват и се занимават с магии. Май не е задължително поради сексуални грехове на прародините да е дошъл гей уклона у детето.
Грехът поразява, и къде и под каква форма ще удари, не е ясно видно.

Но, Бог ни е дал универсално лекарство - нарича се покаяние и живот в Христа.
И заръка да учим децата и внуците си на заповедите Му, която като изпълняваме все едно инжектираме универсална ваксина срещу греховете у децата си!
Тъй мисля аз ...



Тема А ти да си чувал за имунизация!нови [re: kolio_kolev]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:00



?

Това по повод на: "Ти виждал ли си как едно малко животинче брани децата си. Колкото и да е малко, ако се приближиш повече си раздран и ухапан.
Е, и аз така браня децата си, колкото и животинско да е."


Не мислиш ли, че е възможно едно такова отношение и поведение на обществото по дискутирания въпрос, което да "имунизира" от травмиране, общо казано, децата, включително и твоите!



Имначе, не ми допада съвсем стилът ти и недостатъчната мъдрост на убежденията ти!



Тема Тя, каката, не е баш като хората, а ми триятнови [re: kakata]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:16



ммненията, свързани с нея!



Вижте я какво пише: "По тази логика, дай утре да одобрим парад на ексихибиционистите, скотоложците, сводниците - съвременните търговци с роби.
Въпросът кой какъв секс прави е негов личен избор, проблем на неговата съвест, и не виждам защо да го навира в очите ми."


Т.е., тя не прави разлика между, доброволни двупосочни действия, с случая на хомосексуалисти , и изброените от нея категории, за които и на малко дете е ясно, че са от съвсем друг порядък! А е юристка, адвокатка!
Мнението и отговор на участник в дискусията, който изрично пише (без да е изцяло прав, обаче!): "Ако някой иска да изобличава и да излиза с манифести срещу обществени пороци, то тук е в грешка! Хомосексуализма е личен грях, а не обществен, и борбата срещу него е в Църквата, чрез Словото. "....

Вече втори път "улавям" каката в юридическа некомпетентност! Първият път беше по повод на българските медици в Либия.Тогава тя не можа да се защити от моето изобличение.
Моля този път да не ми се трие мнението (от лични приятели? на каката!) , защото то (мнението ми), се вписва-първо в темата!, и второ-има значимо отношение към и към християнския морал и позиции!


Редактирано от JoroH на 28.06.08 14:51.



Тема Re: "...имунизация..." :)нови [re: kolio_kolev]  
Автор _maycal ()
Публикувано28.06.08 12:20



Едва сега видях, че си писал за "ваксинация"! Без да прочета това ти мнение, т.е. без да знам, че си използвал тази метафора, писа и аз за "имунизация"!



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: Zara_83]  
Автор Exellent (shine)
Публикувано28.06.08 12:54



В крайна сметка, днес ли ще е това знаменателно събитие?

Редактирано от Exellent на 28.06.08 13:16.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 13:13



Благодаря за топлите думи брате.

Познавам хомосексуалисти (естествено техният брой не стига за представителна извадка), които твърдят, че са се родили такива. В разговорите си те разказват за семействата си. Това, което аз забелязах в разказите им, че например, че сред тях имаше такива, на които бабите им врачуват и се занимават с магии. Май не е задължително поради сексуални грехове на прародините да е дошъл гей уклона у детето.
Грехът поразява, и къде и под каква форма ще удари, не е ясно видно.

Но, Бог ни е дал универсално лекарство - нарича се покаяние и живот в Христа.
И заръка да учим децата и внуците си на заповедите Му, която като изпълняваме все едно инжектираме универсална ваксина срещу греховете у децата си!
Тъй мисля аз ...



и аз ти блгодаря за разбирането.ти,братле,си добър събеседник и ми се иска да споделя с тебе моите убеждения и християнски преживявания /разбира се и човешкжите/...
тука в клуба това е много трудно.но за това си има стратегия и тактика.познавам"стиловете на повече то учасници" и се стремя да им подържавам.верно е,че така нEма да имаш "врагове",но нЕма да намериш и приятели...
на Исус Христос е зададен въпроса:"как да познем кои са Твоите ученици?"...
въпреки отговора Му,аз не съм съгласен с това.защо ли?защото Божията любов е покварена.

искаш ли да кажа нещо за това?

една монета има две лица - ези и тура...


Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: любчo /фoтorpaф/]  
Автор любчo /фoтorpaф/ (стар клубар)
Публикувано28.06.08 13:40



искаш ли да кажа нещо за това?


Божията любов.излята в сърцата ни,всъщнос е основата на нашата вяра /на християнството/.ето защо когато хорат твърдят,че са християни изглеждат изпълнени с любов - това често се взема за доказателство,че вярата им е упование в Христос...
техния аргумент е,че любовта им идва от Бога,защото сатаната не може да обича...
но за съжаление дори и любовта на християнина може да бъде имитирана от дявола.колко повече едно нещо е по-близо до съвършенството,то толкова повече е изложено на имитация...
/спомни си случая с Адам и Ева.а,днес всички имитират водещите "фирми".../
най-много имитация се прави на диамнтите и рубините,а не на скали и обикновенни камъни /но точно от камъните става най-добрата основа.Марко 12:10 "Не сте ли прочели това Писание:
“Камъкът, който отхвърлиха зидарите,Той стана глава на ъгъла"/.
същото е и с добродетелите на християнина.лукавщината на сатаната и измамността на човешките сърца водят до това,че повечето от всичко се имитира християнската любов и смирение - основни качества които разкриват красотата и същността му по най-добър начин...

една монета има две лица - ези и тура...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.