Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 15:05



>> Не,просто исках да подчертая,че сме равни по произход хора, а често се оказва,че използвате Библията да определяте живота на другите грешници,сякаш имате привилегиите на тази Висша сила, която единствена може да осъди някой.
----

Че кой пък ще определя живота ти от твое име?! Пресилено изказване!
Ти имаш свободна воля и си свободна дори да се противиш на Бог и Неговото Слово - Библията.
Ние не определяме, а напомняме (един вид подсказваме) какво пише там...
Само толкова ни е позволено...


>> Аз не считам за нужно,след като вече се разбра,че сме равни, да ме напътствате според Библията. Предпочитам да си изживея живота и после,ако Бог е решил да ме съди за някакви грехове, да си изтърпя присъдата най-отговорно. Има си време за всичко.
----

Ами добре. Твоя воля. Живей си...
Само не ми пречи на мен и семейството ми да си живеем според както ние сме си решили (т.е. според Писанията)...
Демонстративната хомосексуалност считам за нещо, което ми пречи...
Също като ми пречат найлоновите торбички между блоковете, силната музика от горния етаж и паркиралия върху тротоара автомобил.
А аз се изпречвам на тези, които ми пречат ...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 15:17



Ами, и на мен демонстративната хетеросексуалност доста ми пречи,ама вие сте нещо повече от нас,нали?
Не се притеснявай,нито се познаваме,нито ще се запознаваме,че да ти преча лично на теб и твоето семейство. Никой не ви кара да ходите на парада и да обръщате внимание на събитието,освен ако не сте телеманиаци. Живейте си според Писанията.

Що се отнася до другите неща,тук поне сме на едно мнение, защото и аз съм против замърсяването на природата, и особено се дразня като видя автомобил върху градинката пред входа...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 16:13



>> Ами, и на мен демонстративната хетеросексуалност доста ми пречи,ама вие сте нещо повече от нас,нали?
Не се притеснявай,нито се познаваме,нито ще се запознаваме,че да ти преча лично на теб и твоето семейство. Никой не ви кара да ходите на парада и да обръщате внимание на събитието,освен ако не сте телеманиаци. Живейте си според Писанията.
----

Събота и неделя често сме в Южния парк с децата. Но, заради мероприятието ви решихме да ходим тази събота на Витоша. Така че, няма да си пречим (надявам се).
Не съм любопитен и не изгарям от желание и да се виждаме макар и задочно дори и чрез телевизията...


П.С. Познавам хомосексуалисти. Дори един от тях, остави грехът си, промени се много, и стана християнин. Днес вече си има жена, дечица и нормално семейство (хетеросексуален брак). А като си помисля как се противеше на Бог и Библията, и как се гнусеше от жените ...



Тема Re: Гей парад в Софиянови [re: ask2OO4]  
Автор Eлaмaн (LDS)
Публикувано27.06.08 16:59



Привет ask2004,

За мен е учудващо как тези индивиди не се замислят над собственото си появяване на света.

Нима се е родил единствено и само от сношението на двама мъже? -- а ако останат само мъже, остареят и умрат как ще се репродуцират като и чрез инвитро не са в състояние да родят? (валидно и за случая между жени и жени)

Не е ли пълна глупост сам да казваш, че след смъртта ти, свършва хомо-сапиенс и че в началто са били двама мъже, които са поставили началото на хетеро-сапиенс?

1 Тимотея
1. А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения,
2. чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,
3. които запрещават жененето

Исаия 3
9. Изгледът на лицето им свидетелствува против тях;
И те, като Содом, вършат греха си явно, не го крият.
Горко на душата им! защото сами на себе си въздадоха зло.

3 Йоана 1:14,

Еламан


Тема Абе , Ежко, какви са тези неточности!нови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 17:38



"А какво ще кажеш затова, щото има много случаи на еднояични близнаци, при които единият близнак е хомосексуалист, а другият - не.
.....................................................................................................................
За щастие, твърдят учените, хомосексуализмът е психическо състояние, което е преодолимо. От няколко десетилетия се знае, че е напълно възможно един хомосексуалист да се промени и да заживее нормален живот."


Въпрос на невежество е да се твърди, че болести и аномалии са само генетични и придобити (след раждането!)



Освен тях има и вродени състояния и болести, които са резултат на неблагополучия по-време на вътреутробното развитие и/или по време на раждането и малко след това!

Относно "....учените....", въпросът-ето тук точно има и религиозни измерения, т.е. борбата с блудната страст, независимо от обекта към която е насочена!
Ех, Ежко! Тези неща вероятно съм ги казвал, но няма кой да слуша, няма кой да помни...!..И ето-шири се невежеството!...
"....учените...".....-глупости!...



Тема Ето, разговорът с отец Порфирий е нещо друго!нови [re: Eжko_]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 17:54



!

Пак обръщам внимание, че не съм апологет на хомосексуализма-точно обратното, но понеже съм запознат с официалното становище на католическата черква, което, впрочем, съм представял тук, и с позициите на водещи православни богослови, а също така съм живял и в по-цивилизована от България страна, просто , аз, убогият, понякога правя необходимите корекции в мненията на убогите "мислители" и "познавачи" в клубовете!





Тема Видя ли, че можеш!? :)нови [re: Пpипaднaл Aнreл]  
Автор _maycal ()
Публикувано27.06.08 18:05



"Много си сладък като си сърдит? Защо да ми се трият мненията, това не е личното ти пространство, а обществена дискусия.. и Интернета е толкова твой, колкото и мой, така че по - добре се примири и ме остави на мира, ми се занимавай със своите си дела. Предварително ти благодаря!"

Ето че отвърнах от греха "писане на шльокавица" един човек!





Тема също по темата ...нови [re: Zara_83]  
Автор ann ()
Публикувано27.06.08 18:31







Тема Re: Ето, разговорът с отец Порфирий е нещо друго! [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 19:54



Личи си, че е Божий чиляк. . .




Тема Re: Абе , Ежко, какви са тези неточности! [re: _maycal]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 20:03



Е, щом се смяташ за професионалист в тази област. . . Аз, просто цитирах професионалисти, чието становище ти "затри" с един замах. Не че няма лъже_учени, ала това, което ти цитирах, е истина.

"""Въпрос на невежество е да се твърди, че болести и аномалии са само генетични и придобити (след раждането!) """

Че къде видя някъде да се защитава подобна максима ?

"""Освен тях има и вродени състояния и болести, които са резултат на неблагополучия по-време на вътреутробното развитие и/или по време на раждането и малко след това! """

Какво всъщност искаш да ни кажеш тук - изясни ни, какво общо има това ти изказване с темата за хомосексуализма ?


Имам чувството, че приказваш кесим, претендирайки за "вежество", обвинявайки всички други в невежество.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.