Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:43



Една вяра може да се приеме само доброволно, а не с натрапване. А какво изповядва тази вяра е съвсем друг въпрос и не следва да занимава тези,които не я изповядват.

Така,че тези думи за греха си ги запази за себе си.
Да,проблемът е точно в приемането.

Щом ти дава мъдрост,сила и свобода - честито!



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:46



>> Неприятна за ТЕБ и за други като теб.Болшинството.В това болшинство едва ли всеки мисли точно като теб. Един хетеросексуален може да каже,че това е отвратително,друг може да каже,че това не му пречи лично, трети може да каже,че всеки има право на индивидуалност и т.н.

Айде да не казвам каква простотия се лее навсякъде и когато започне спор кой е по-по-най в чисто човешки аспект,поне 90% изтъкват сексуалните си качества на първо място.
----------

За християните, които задължително са и хетеросексуални, критериите са много близки - минимум показност! Но, нашите критерии и критериите на тези, които не са християни, са твърде различни. Насочи енергията си към тях...

Също така вече и християните са практически малцинство, така че, знам за какво говориш ....

Не познавам християнин, който да изтъква сексуалните си качества.
Ти нещо май ни бъркаш с някакви плиткоумни комплексари, които ръсят семе то си на всякъде.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 13:50



Знаеш ли колко от тези, за които ти говоря ходят на църква,носят си тежките ланци с кръстове и си правят реклама на начина на обличане,парадират с парите си и колите си и прочие... И ще ми кажеш,че такива хора не са влизали в църква?
Най-простия пример е за някой политик,например..

Редактирано от ribeto на 27.06.08 13:51.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 13:52



>> Една вяра може да се приеме само доброволно, а не с натрапване. А какво изповядва тази вяра е съвсем друг въпрос и не следва да занимава тези,които не я изповядват.
---------------
Аз не ти НАТРАПВАМ вярата си. Ти сама доброволно участваш в дискусиите в християнски форум. Съвсем естествено е тук да се пише основно за вярата на християните. Къде видя в думите ми натрапване?!
Или за теб всеки, който употреби в дадено изречение думички като грях, Бог и Библия, е вече е натрапване.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 14:00



Тук съм заради точно тази тема. Вие сте я отворили за дискусия. Писах някъде,че не приемам човек,който е също толкова смъртен и грешен, да ме съди от името на Бог.
Ще приема критика за делата си,ако ми докажеш,че си извършил някакво чудо като Христос,например. Да ми докажеш,че си нещо повече от човек. Нещо повече от мен.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 14:01



""""Вземи чети нещо и после ми говори за това какви стават,от какво стават и дали се раждат такива,или не."""

А какво ще кажеш затова, щото има много случаи на еднояични близнаци, при които единият близнак е хомосексуалист, а другият - не.

Всяко общество предприема мерки, които защитават гражданите и особено младежта от опасни и нездравословни поведения, увреждащи сериозно здравето на човека, а оттам и на цялото общество. По силата на тази логика се предпиемат мерки срещу тютюнопушенето, алкохолизма, наркоманиите и т.н. Безброй изследвания в областта на хомосексуализма недвусмислено са доказали, че това явление е по-нездравословно от гореспоменатите пороци и сериозно уврежда здравето на самите хомосексуалисти. Хомосексуалното поведение не трябва да се легитимира и да се нормализира, защото то е изключително вредно за здравето. Най-смислената реакция е обществото да помага на хомосексуалистите да се откажат от хомосексуалното поведение и, когато е възможно, да се откажат от хомосексуализма.

Според The New England Journal of Medicine разпространението на болестта коремен тиф в САЩ се дължи на факта, че някои мъже хомосексуалисти гълтат фекална материя по време на сексуалния контакт.
В книгата си "СПИН, ненужната епидемия", д-р Стенли Монтейф описва по следния начин сексуалните практики на мъжете хомосексуалисти: 100% са практикували орален секс, 93% са практикували анален секс. 8% поглъщат фекална материя. 37% практикуват секс в стил "садо-мазо". 88% търсят публичен секс или участват в групов секс. 24% предпочитат секс с момчета вместо с мъже. Много от гейовете страдат от болести, които рядко се срещат сред останалите мъже - СПИН, хепатит A, B, C, сифилис, рак на ануса, рак на тестисите и т.н. Тъй като хомосексуалното поведение противоречи на нормалните природни поведенчески черти на съответния пол, гейовете (особено) и лесбийките сериозно нараняват телата си и увреждат своето здраве.
Поради изброените причини хомосексуалистите живеят по-кратък живот. Според някои американски изследвания, хомосексуализмът скъсява продължителността на живота с около 30 на сто. Според изследване на Института за семейството във Вашингтон, направено през 1992 г. върху над 5000 некролога в американски гей издания, средната възраст на починалите мъже хомосексуалисти е 41 години. Според друго подобно изследване, проведено през 1994 г., средната възраст на починалите гейове е 42 години, а на починалите лесбийки - 49.
За щастие, твърдят учените, хомосексуализмът е психическо състояние, което е преодолимо. От няколко десетилетия се знае, че е напълно възможно един хомосексуалист да се промени и да заживее нормален живот. Съвременната психология и психотерапия е доказала, че сексуалната ориентация не е фиксирана характеристика, както е цветът на очите примерно. Много хомосексуалисти решават да си помогнат и се подлагат на психотерапия. В немалко случаи

терапията е успешна и човекът се променя

В света има много организации, които помагат на хомосексуалисти да излекуват и превъзмогнат състоянието си и да заживеят нормален живот. Тези организации разполагат с научна литература, която е предназначена за хомосексуалисти, желаещи да се променят. В много случаи бивши хомосексуалисти помагат и консултират тези търсещи промяната. Такива има и те не са малко, друг е въпросът дали те намират достатъчно сили да направят крачката - да потърсят промяна на своята "ориентация". Неотдавна американскиат психиатър Роберт Спитцер, професор по психиатрия в Колумбийския университет в Ню Йорк, публикува изследване, получило широк отзвук в медиите, според което почти всички хомосексуалисти, които доброволно са решили да потърсят промяната, са на мнение, че терапията им е била от полза и че веднага след промяната се подобрило емоционалното и психическото им здраве.




Тема Хомосексуализмът е духовна болестнови [re: ribeto]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано27.06.08 14:06



Няма по-ценно за децата от любовта на родителите им, казва професорът по пастирска психология епископ Порфирий.

Епископ Порфирий е роден на 22 юли 1961 г. в град Бечей, Сърбия. Приема монашеството през 1985 г. в манастира "Високи Дечани". Дипломира се в Богословския факултет на Белградския университет. Има следдипломна богословска квалификация по Свещено Писание на Новия Завет в Атина. От 1990 г. живее и работи в манастира "Св. Архангели" в Ковил и е негов игумен. През 2004 г. успешно защитава докторска дисертация в Богословския факултет на университета в Атина на тема "Възможностите за познаване на Бога според апостол Павел по тълкованието на свети Иоан Златоуст". Епископ Порфирий е професор по пастирска психология в Богословския факултет на Белградския университет.

- Епископ Порфирий, във вашата беседа пред русенци казахте, че най-важна е любовта между хората. Как се отнасяте към хомосексуалната любов и създаването на такова семейство?
- Ще ви кажа какво мисля аз лично. Библията казва ясно, че Бог е създал мъжко и женско и те трябва да бъдат двойка. Това означава, че хомосексуалната особеност не е нещо естествено за човека, а е възникнало след Адамовия грях. В този смисъл можем да кажем, че хомосексуалният афинитет е грях. Но тъй като църквата съществува точно защото ние сме грешни, онези, които имат такова влечение, имат своето място в църквата. Какво означава това - църквата не дели греховете на големи и малки и не съществуват големи и малки грешници. Знаем, че няма човек без грях. Всеки има по много и всеки ден продължава да греши. Има разлика обаче между хората, които са в църквата и такива, които са извън нея. Онези, които имат духовна връзка, се опитват да познаят греховете си и се борят с тях. Другите живеят с убеждението, че това е нормално състояние.
- Тогава грях ли е хомосексуализмът?
Дали някой има проблем с алкохолизма или изневерява на съпругата си, или живее без брак, или е хомосексуалист, за Бога това е едно и също. Църквата не поставя въпроса кой какви изкушения има, а дали се борим с тях с желанието да изпълняваме Божията заповед. Дори независимо от това, че по време на борбата може да се случи да попадаме постоянно в един и същи грях. Има притча за един християнин, който отишъл при свещеника да се изповяда. Казал му "Отче, попаднах в този и този грях", а свещеникът му казал "Нищо, чедо, стани!". На следващия ден се случило същото и така седмица. Всеки ден му казвал едно и също, а свещеникът отговарял по един и същи начин. Важното е да не позволяваме падението да е твое нормално състояние. Ако говорим за хомосексуализма в този смисъл, някой, който не мисли, че това е нормално и няма никакъв проблем, той живее в контекста на покаянието. Той вече не е за презиране от църквата. Хомосексуализмът може да се нарече духовна болест и онзи, който се бори с нея, той е истински християнин.
- Могат ли да възпитат добре деца такива двойки?
- Личното ми мнение е и да, и не. Това, че някой е хомосексуалист, не означава, че няма любов и е лишен от възможността за комуникация с другите хора.
- За разлика от католическата църква, православната няма отговори на всички въпроси, които вълнуват обществото. Защо е така?
- Православната църква не дава отговори на конкретни въпроси, а принципи на живота. Всеки християнин има свободата и отговорността да решава сам. С Божията помощ той сам може да реши кое е добро и кое е лошо. От една страна, католическата църква облекчава хората, но от друга - лишава ги от борбата и радостта от вземането на решението.
- Има ли неща, които църквата забранява в брака? Да речем секса по време на пост.
- Постът не е наредба и църквата никога нищо не налага. Тя предлага поста като период, в който ние упражняваме своята воля, възпитаваме се в устойчивост в борбата между доброто и злото. Тъй като бракът е общност на любовта, трябва да има добра връзка на всяко ниво - и телесно, и духовно. Аз никога не съм се намесвал в тази интимна част между мъжа и жената. Това е свобода те сами да решават. Лишаването от телесна близост трябва да е избор и на двамата. В противен случай може да се стигне до по-големи проблеми. Всичко в семейството трябва да е любов и да се избягват конфликтите.
- Напоследък все повече хора изоставят децата си и тръгват да търсят по-добра работа на Запад. Как се отразява това на децата?
- Най-добре е родителите да бъдат при децата си, тъй като малките имат нужда от общуването си с тях. За жалост и в България и в Сърбия хората живеят в тежко материално положение. Ако хората отиват на Запад и заработват някакви пари, те трябва да знаят, че са платили някаква цена, която никак не е малка. Техните деца цял живот ще имат празнотата и тя ще се прояви рано или късно. Всеки сам решава дали да избере материалното или духовното богатство. Брат ми има шест деца и чака седмо. Той е преценил, че е по-добре децата му да имат любовта на родителите си и да страдат за компютър, отколкото да имат компютър и да страдат за любовта на родителите си.







Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 14:17



>> Знаеш ли колко от тези, за които ти говоря ходят на църква,носят си тежките ланци с кръстове и си правят реклама на начина на обличане,парадират с парите си и колите си и прочие... И ще ми кажеш,че такива хора не са влизали в църква?
Най-простия пример е за някой политик,например..
-------

Че тези кога са били от нашите (християните).
Все едно всеки, които влезе в гараж да го броиш за автомобил. :)
То ясно си е казано, кои са християните - които подражават и в живота и в делата си на Христос! Вярата се доказва с дела и начин на живот.

Но пък, и ние някога само влизахме с краката си, а после останахме с целите си тела и души в Църквата...



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: ribeto]  
Автор kolio_kolev (непознат)
Публикувано27.06.08 14:27



>> Тук съм заради точно тази тема. Вие сте я отворили за дискусия. Писах някъде,че не приемам човек,който е също толкова смъртен и грешен, да ме съди от името на Бог.
---

Никой няма право да те съди. Само Бог може да съди човеците.
Ние просто ти посочваме какво пише в Библията и толкова...




>> Ще приема критика за делата си,ако ми докажеш,че си извършил някакво чудо като Христос,например. Да ми докажеш,че си нещо повече от човек. Нещо повече от мен.
-----

Ще трябва да те разочаровам. Аз съм просто обикновен грешник, на когото Бог прости греховете. Нищо повече...

(само да вметна: чудесата не са доказателство за това, кой колко праведен и свят е. Те просто понякога съпътстват живота и на праведните ... Ако ще вярваш на очите си, то изследвай делата и живота на човека (те ще ти проговорят), и остави на страна чудесата ...)

Редактирано от kolio_kolev на 27.06.08 14:28.



Тема Re: Бъди НЕтолерантен!нови [re: kolio_kolev]  
Автор ribeto ()
Публикувано27.06.08 14:42



Не,просто исках да подчертая,че сме равни по произход хора, а често се оказва,че използвате Библията да определяте живота на другите грешници,сякаш имате привилегиите на тази Висша сила, която единствена може да осъди някой.

Аз не считам за нужно,след като вече се разбра,че сме равни, да ме напътствате според Библията. Предпочитам да си изживея живота и после,ако Бог е решил да ме съди за някакви грехове, да си изтърпя присъдата най-отговорно. Има си време за всичко.

Сега,ако вие бързате за някъде, това не ме касае...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.