Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: иконанови [re: Plamen]  
Автор ng (teacher)
Публикувано18.02.05 11:30



Идол ще е, ако вярваме, че парчето дърво, картон или хартия, боите и самият предмет имат магическо действие. Освен това ние не се кланяме НА иконите, а ПРЕД тях. Излъгали са те.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: иконанови [re: ng]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 15:00



To e sushtata rabota



Тема Re: Изток е името Мунови [re: Изтoчниk]  
Автор cave ()
Публикувано18.02.05 15:06



а православните в сибир и те ли към изток се молят ?
те не трябва ли на запад, откъдето за тях е дошъл Христос ? на където очакват да се сдобият с "с едемския рай и се надяваме да срещнем второто светло явление на Господа и пакибитието". т.е. в сибир "за поклонение на Него следва да посветим изтока" трябва да бъде преработено на запад или ?

и още

В отговор на:

както е казал пророкът: Изток е името Му (Зах. 6:12 по слав. текст)

И пак: ‘възпейте Господа, възлязъл на небето на небесата на изток ’ (Пс. 67:33-34 по слав. текст).

и ‘Изток’ (Зах. 3:8 по слав. текст)

И при Своето възнесение Той се издигал към изток и [обърнати] на изток Му се поклонили и апостолите; Той ‘ще дойде по същия начин’, както Го видели те ‘да отива на небето’ (Деян. 1:11).

Това е неписано предание, [завещано нам] от апостолите.




как точно стихът от пс. 68.33 (по слав. 67), който звучи така - rakab shamay, shamay-qedem nathan qowl oz qowl - означава, че Бог е възлязъл (абсолютно грешен превод - rakab означава възсядам, качвам се върху) на небесата на изток ? Т.е. Бог не е възлязъл (какъв е този превод? Бог кога е възлизал на небето в стария завет? или това го водите пророчество за Исус?) на западните, северните и южните небеса? Ако е пророчество за Исус пак не се връзва превода - Исус на кое небе се възнесе ? на това дето има четирите посоки или на shamay-shamayim - небето на небесата? това, което православните са превели като изток е думата qedem - която значи и изток, но само когато евреинът определя посоките на света и самият той винаги гледа на изток в този момент, а самата дума буквално значи "това което е точно срещу теб", и понеже той гледа на изток, това qedem е изтока. Има много други случаи в които qedem е преведен като изток, но във всички тях става дума за географски посоки, предвижване, народи. в нашия стих става дума за небето, на което Бог (това е поезия) възсяда (в друг случай възсяда херувим) - което означава, че Бог е обграден от херувими или от небесата - и от там издава мощния си глас. Да преведем, че мощния глас на Бога идва от небесата на изток, наистина ми се струва скапан превод. Съжалявам за израза. Размислете и вижте, че е абсурдно, когато става дума за поетичен текст и за Бог да се преведе "на изток". qedem значи също стар, древен - и именно така го срещнах във всичките ми познати преводи. Предполагам, че това е дошло от факта, че древната градина е на изток от Израел и по смислова контаминация е станало така.

Сега за захария 3.8 и 6.12 - тук нещата съвсем добиват съмнителен вид. името на Месия в тези стихове е tsemah - израстък, отрасъл, клонче. просто тук наистина няма никаква вероятност за объркване на изтока (qedem, mizrah) с tsemah израстък, отрасъл. никакъв шанс. така, че Името му не е Изток, така както аз не казвам Запад.

сега за деяния 1.11 - бихте ли обяснили как точно Исус се е възнесъл на изток и апостолите му се поклонили на изток и как точно го казва текста ?

и накрая за неписаното писание предадено от апостолите - значи петдесет реда се говорят недоказани неща ужким от писанията, после изведнъж това е неписано предание. нищо не разбирам. кое е накрая!? поне кажете - това не го пише в Библията, но ние така си знаем, така си правим, но не - почват се някакви доказвания, които не издържат на по-близко вглеждане в тях, само и само да накараме и библията да казва, това което ние и църквата ни казваме - ами на това аз му викам сектантски подход към библията.

въобще не искам да коментирам "ние дирим древното отечество (рая), което Бог насадил в Едем, на изток”. просто без коментар

искрено се надявам да не съм изписал всичко това, за да ми кажете "ти си еретик и нищо не разбираш" - аз това вече си го знам. ако обичат православните да изнесат по-свестни доводи за тия неща или просто да се разграничат от св. Герман - защото човекът очевидно се разминава с библията ... и то отдалеч се разминава

на човека задал въпроса, ако още чете - не си слагайте икони по стените, ако не искате да се отклоните съвсем от Господ - Невидимия ... който е на небето, не на изток, и който Исус именно от там ОТГОРЕ ще дойде

Йов 28:24
Понеже Той гледа до земните краища,
И вижда под цялото небе ...



Тема Re: иконанови [re: Plamen]  
Автор cave ()
Публикувано18.02.05 15:08



пламене, без излишна скромност те моля да прочетеш какво съм писал по-горе. ето така трябва да се спори, а не като теб ...



Тема Re: иконанови [re: cave]  
Автор ng (teacher)
Публикувано18.02.05 22:41



Въпросът, Кейв, към теб ми е един-единствен: На теб какво ти пречи православните накъде се обръщат, когато се молят?
Много моля да ми отговориш. Не, не те моля, ПРЕДИЗВИКВАМ ТЕ, защото...

Човекът пита къде да си закачи иконата и теб не би трябвало този въпрос да те касае. На Пламен му казах как стоят нещата и не е същата работа, както той твърди.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: иконанови [re: ng]  
Автор cave ()
Публикувано19.02.05 16:27



само това ли можеш да представиш като защита, пред очевидно по-силните ми аргументи, че горното писание на св. Герман е небиблейско и съответно заблудително !?

не знам мен дали ми пречи накъде се молят православните, но явно на вас не ви пречи, че го правите по небиблейски начин ...

към какво ме ПРЕДИЗВИКВАШ !??!? АЗ ВИ ПРЕДИЗВИКВАМ КЪМ СЕРИОЗНА ДИСКУСИЯ, С ТОВА, ЧЕ СЕ ПОТРУДИХ ДА ВИ ПОКАЖА, КОЛКО Е НЕБИБЛЕЙСКО КАЗАНОТО ОТ св. ГЕРМАН.

предизвикателството дойде първо от мен, ако можете отговорете на аргументите ми. ако не, си замълчете, вие сте разумни и умни хора, не ви отива да давате отговори, които не са на висотата на поставените ви въпроси ...

а за човека, който пита ме касае дали въобще ще си закачи икона, и ти добре знаеш защо ме касае.



Тема Иконоборческата ереснови [re: Plamen]  
Автор engeneer ()
Публикувано21.02.05 21:44



Прочетете да видите в историята на църквата, кога и как са се появили първите икони, кой император се е борил притив тях.



Тема Re: иконанови [re: cave]  
Автор ng (teacher)
Публикувано21.02.05 22:06



Здрасти, Кейв,
Има по-културни хора от мен по богословските въпроси и трябва с тях да спориш по тези въпроси. Не съм на равнището ти. Аз знам за какво са ми иконите ми. Мога това да обясня, а не да споря с теб по богословски въпроси. Казвам ти го най-смирено. Добре, предизвиквам ги тях да ти кажат. Сума ти завършили богословие пишат оттатък в Православие. Питай ги тях.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: иконанови [re: ng]  
Автор cave ()
Публикувано21.02.05 22:17



вие нямате работа в клуб православие, колко по-малко аз.
ако някой иска да отговори, нека го направи тук, моят отговор не беше въпрос към православните, а отговор на човека, който питаше в каква посока да си сложи иконата. така, че ако има дуплика на репликата ми, ок, ако няма няма.



Тема Re: Иконоборческата ереснови [re: engeneer]  
Автор cave ()
Публикувано21.02.05 22:18



имаш ли какво да отговориш на моята реплика към свети Греман ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.