Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема искам да си купя  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано23.11.09 18:54



женска британска синя (може и бяла) късокосместа котарана. Не държа да е с родословие, нито родителите й да са победители на конкурс. Просто искам да е истински представител на породата си, заради вродените навици и характер. Възраст - не повече от 3-4 месеца.
Мога да отделя максимум 350-400 лв.

Ще се радвам на предложения.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.11.09 21:11



Характерът, който търсите може да се намери единствено и само в котките с родословие. За това служи то. Не просто ей така. То ви дава коте от точно определена порода с точно определен характер. Ако купите коте без родословие, то вие не купувате британка, а точно напротив - коте без произход с неясно какъв характер.

Това е проблемът на бг народа. Толкова ли е трудно да се осъзнае за какво служат породите и родословията.

И цената, която можете да си позволите е твърде ниска за един истински представител на тази порода.

Затова помислете отново. Защото на тези пари няма да си купите британка, а ПОДОБИЕ на британка. И да не стане така, че да искате да я върнете в един момент, а да няма на кого и котето да свърши всички знаем къде.

Прочетете повече тук и вземете разумно решение -





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано25.11.09 17:54



Драга ми писанка, проблемЪТ на БГ народа е доста по-голям от темата, която ни вълнува!!
Аз самата също не съм с родословие, но като характер и поведение се вписвам поне в една семпла "баронеса".
Осъзнала съм доста по-наложителни, дори неприятни неща, някои от които дори преждевременно. За породите също, не само котешки и кучешки, но и човешки. Има резон в казаното от вас, ще помисля. Що се отнася до парите, не всичко е пари, а тезата за оставянето я подминавам без коментар защото не се отнася до мен.
Само да попитам, порода и родословие не са ли две различни неща? Мои роднини имат куче немска овчарка с родословие (награждавани родители), но са имали и куче само от ПОРОДА немска овчарка. Ще се радвам да ми обясните.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано25.11.09 21:16



Кучето Пешо е Голдън Ретрийвър с родословие. Кучето Пешо Е Голдън Ретрийвър. Кучето Гошо е Голдън Ретрийвър без родословие. Кучето Гошо прилича на куче от породата Голдън Ретрийвър.
Иначе казано, за да знаеш, че имаш куче/коте/слон/кон от точно определена порода, трябва да имаш документ (родословие), който да доказва, че то е именно такова. Без родословие, кучето просто прилича на дадената порода (независимо колко отговаря на стандарт и външен вид), но с нищо не можеш да докажеш, че то е именно от тази порода.
Порода и родословие са две различни неща, но за да докажеш породата, трябва да имаш родословие.





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.11.09 21:41



Мис Жекова е обяснила нещата достатъчно добре, за което благодаря.

Само да вметна, че след няколко десетки поколения на НЕРОДОСЛОВНИ животни, поколението, което се появява започва да прилича на някакво подобие на породата, започва да носи само частични белези, заради които хората продължават да ги наричат породисти, но те не са такива - само сива козина, само зелени очи, само дълга козина. Такъв е примерът с дългокосместите котки, които всички наричат ангорки, но те нямат абсолютно нищо общо с ангорките. Докато в един момент и тези белези изчезнат, защото гените са си гени и когато са мешани никога не знаеш какъв ще е резултатът. И котето стане просто едно обикновено коте. Развъдниците правят точно това - работят за запазване характера и белезите на дадена порода. Иначе в останалите "породисти" животни характерът на породата не може да бъде гарантиран.

Изхвърлянето, хм, не съм съвсем сигурна. Имала съм стопани, които се кълняха, че животно никога няма да изхвърлят, но предполагам оставянето на вилата за тях не е изхвърляне. И този тук е имал стопани и порода, но все пак е на улицата, нали -


Сигурна съм, че се е появил именно от заплождане на "породисти" животни някъде там във времето.

А и вие споменавате алергия - така че наистина помислете добре.

Редактирано от denii на 25.11.09 21:44.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор sluchaenminuvach (непознат )
Публикувано29.11.09 12:35



Хората пишещи за родословия са измамници.Продават улични котки , като за гаранция дават хартиика която няма никаква стоиност.Истината е животинчето трябва да отговаря на изискванията за породата.Ако имам европеидни черти , но по паспорт и родословие съм китаец , според тези "сециалисти" отговарям на изискватията за азиатска раса. Докога родословие, а не Коте ще звучи гордо.Да са живи здрави и игриви. Да ни радват ,това енай-важното. Другари продаващи родословия ,а не котета скрийте се и гледайте да не се намерите..



Тема Re: искам да си купянови [re: sluchaenminuvach]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано30.11.09 11:07



Хаха...

Говори ми, говори.. Че ги има фалшивите родословия, има ги, но чак пък така да пропагандираш срещу ВСИЧКИ родословия.. не знам дали някой ще те вземе на сериозно..



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор pishpish (непознат )
Публикувано30.11.09 20:13



Хайде сега да видим. !!!Кой и къде е пиел закон за писане и издаване на родословие? Органа който има право да ги издава ,как е избран ,назначен ,публикуван ли е състава му в държавен вестник?!?По какво ще се различи истинското от фалшивито родословие.?Ще ви огговоря кяк може по единствен категоричен начин да определите истиноста на родословието --ДНК тест.Иначе Баба Пенда ги пише на конвеир и родова книга има и членува във ,ФУФА, ФИФА ,ФАФА и вафли рупа. Нали "фелинолога" -Хикс подава дани кой, къде, кога и коя ,мацка е родила мъркащото чаровниче. Аз лично не можах да завърша училището за фелнолози

Защото ме изключи професора ,за еретичния въпрос. Питах : "Каква развъдна програма изпълнявате професоре, като имате в развъдника си един котарак? И какво работите с родословието му? Като и да искате, друг котарак нямате? Каквито генчета има котарака, такива Генки ще Ви се народят. " Сигурно има хора който се опитват да съставят ,верни родословия ,но тези който са писали преди тях трето и четвърто коляно дали са казали истината.??? Ето какво казва един "Велик " радетел на родословни животинки с родословия. " Ако пише ,че е коте то това е коте ,нищо ,че звучно ЛАЕ..... ....за толкова хонорар толкова лекция..



Тема Re: искам да си купянови [re: pishpish]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.11.09 20:44



Ей заради такива специалисти и професори и всезнайковци сме на този хал, на който сме. Затова съществуват пъпи милс, затова и 90% от бездомната популация на котки ежегодно се захранва от домашните котки, раздадени тук и там и раждащи, защото са красиви и уникални. А цената на цялото това бистрене и знаене на нещата го плащат труповете острани на шосето, в канавката или ходещите безопашати, безочни и какви ли не други "красиви" екземпляри, стопаните на които отдавна са забравили за тяхното съществуване.

Темата изисква малко повече вникване отвъд първичното, нещо, което явно е доста трудно за повечето хора. Бистрете си тук, аз ще се отдам на кореспонденция и търсене на стопани на трите сладки котенца, намерени в кашонче, оставено от някой пишман стопанин, застъпник за ДНК-то.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор pishpish (непознат )
Публикувано30.11.09 23:02



намерени три котета в кашонче с родословие на бриначе ..... то характера на тъща /свекърва/ по личната карта се определя , пардон по родословието, издадено в закона организация ....на село гълъбите на покрива на пощата сигурно са пощенски /щом живеят в пощата какви да са :)))/.., но сегис тренират писане на мейли....

...могат да помогнат при кореспонденцията де...за котетата от кашончетата....



Тема Re: искам да си купянови [re: pishpish]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано01.12.09 11:06



Никак не сте духовит(а). За стила и граматиката Ви няма да говоря - пълен потрес!
И аз не одобрявам постовете на някои участници във форума, но не смятам, че гевезлъците и оригиналниченето ще ги отучат да пишат глупости и да се правят на велики.





Тема Re: искам да си купянови [re: lady_bird]  
Автор pishpish (непознат )
Публикувано01.12.09 12:17



човек като няма какво да направи по същество, се хващаза опаковката...сакам да каем....може и в училище Учителката ни но БГ език да е била неграмотна ...но да ченем и виждаме, сме се научили.... знаем си ,че пишем неграмотно и това не ни обижда ,но вярно.....честно и казваме това което мислим , не се заяждаме за правописа, ударенияна и мецането.....и в тази връзка ....ке изокам.....нямат място в нашия живот самоназначили се цензори и бюрократи (те и другите за каво ли ни са ) ..../П.С. ...правилно ли поставих пълниат член ?/ ...и не се треси ,че ониз в шабла се видяха в приключенееeee.....





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано01.12.09 18:42



Благодаря на всички отговорили. Някои мнения ме ориентираха, други потвърдиха собствените ми мисли.
Развъдник няма да правя, нито пари ще печеля. Намерих начин да се сдобия с това, което искам при условията, които ме задоволяват и мога да изпълня.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано01.12.09 18:54



Радвам се за Вас! Дано котенцето бъде най-любимото Ви другарче, да живеете в мир и радост с него дъъъъъълги години!





Тема Re: искам да си купянови [re: lady_bird]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано01.12.09 20:38



И аз се присъединявам към пожеланията от горния пост





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.12.09 09:53



Честито!

Да е живо и здраво котето и да ти носи много радост! Ще се радвам ако пуснеш снимки на котьо. Интересно ми е как изглежда.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано14.12.09 08:53



Колко си дала за тая котка? В един пост пишеше 400 лв.

Хората за толкова пари прасе и половина ще вземат. Леля ми си купи преди 2 месеца, пресийска за 230 лв.....
Явно това е добър бизнес.



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано05.02.10 21:43



Ето това е нашето вече не толкова малко съкровище, вече е на почти 5 месеца, но ви пускам бебешката й снимка. Всъщност това й беше снимката от обявата и повече от разбираемо е, че се влюбихме в мацонката от пръв поглед.
Характерът й е мил и благ, писанка е възпитана и вежлива, следва ни като сянка и много се гушка, повече обича мъжа ми, но не се сърдя



Снимката е изтрита по желание на потребителя.

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 07.02.10 22:50.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано06.02.10 00:20



Леле колко е красива





Тема Re: искам да си купянови [re: lchWill]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано06.02.10 20:12



Много е сладурестааа!!





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.02.10 20:12



Божествено красива е, като ангелче!

Не е възможно човек да не се влюби в такова невероятно създание...

Недейте да я кастрирайте, струва си да остави на този свят още красиви котета...

Да е жива и здрава още много години и все така да ви слуша... Блазе ви за благия й нрав... днес ми издра носа докато я гушках и галех... Тече ми доста кръв и сега съм с издран нос, моля се само да не ми остане доживотен белег.

Редактирано от Aмpитa на 06.02.10 20:14.



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор lchWill (chalga hater)
Публикувано06.02.10 21:16



Това е ужасно. Баба Марта също понякога не ми дава да я галя и ме дере, но не им се драла носа.



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:13



Ок, кой раздава сертификати,ч е слонът е сиамски?



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:20



Много благодаря!
Сега не е с толкова невинен вид, има си нещо палаво в нея, но е с много мил и ненатрапчив характер (освен когато се вре да я галим, ако може на четири ръце). Няма да го кастрираме милото, на мен ми е жал, ще стане дебело и лениво, все неприсъщи за котетата състояния. Имала съм котарак 5 години, но като се разгонваше ставаше неудържим, когато спука на баба вените и на двата крака го занесохме при вуйчо ми, който имаше двор, после имах котарана, която живя 10 год., но й направихме евтаназия, цяла година я убиваше рак на тънките черва...беше ужасно, тя не беше раждала, така се получи

.
Сега не ми се иска да мъча животното с въздържание, нека поне отмалко си следва инстинктите, но УЖАСНо ме е страх да не й стане нещо по време на раждането...знам ли, може би се притеснявам излишно...

Съжалявам за нослето ти Амрита, но така е с тези малки хищници, имат нокти и трябва да се пазим, уший си един наносник за галене на котки



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано06.02.10 23:21



Мерсииии, всички като малки са/сме сладки



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 12:41



Недейте да я кастрирайте, струва си да остави на този свят още красиви котета...

Съжалявам, но не мога да сдържа. Кое точно си струва? Кое ви гарантира, че
ще роди "красиви" котета? Тя породиста ли е, има ли родословие? Кое ви гарантира, че няма да бъде поредния ценен трофей за някой изрод -

Щото хубавите котета ги вземат предимно за красота, не за друго. И като прибавим и всички останали котета, които потомците й ще родят...Господ да ни е на помощ!
Мита за дебелите кастрирани котки мога веднага да оборя като ви поканя да видите как 3 кастрирани котки тичат и правят бели като за световно.

Редактирано от denii на 07.02.10 13:21.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 15:10



Дени, ти имаш ли родословие? А породиста ли си?
Какво ти гарантира, че като решиш да се плодиш ще имаш хубави и умни като теб деца?
Родителите на красиви деца излагат ли ги във витрини и пренебрегват ли възпитанието им?
Нали знаеш, че позитивното мислене и вярата в по-доброто правят чудеса?


Може би трябваше да си имам грозно коте, за да сме приятелки?
Това, че имам хубаво животно означава ли, че съм изрод?
Дени, откъде у теб този сутрешен неделен гняв? Може би е време да дадеш почивка на кастрирания си мозък?
Понякога наистина е по-добре да се сдържаш, а не да ни обливаш с продукта на злобата си и мозъчните си спазми. Просто си един злобен протон сред многото...не ми се навирай в полезрението, разваляш ми хубавата гледка

Редактирано от Apassionata на 07.02.10 15:13.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано07.02.10 15:49



не искам да се меся на никой, нито ще давам акъл .... обаче много ми е интересно едно нещо и все ми се е искало да попитам .... Такива хора, които си търсят "породисто" животно - какво чувтвате като виждате бездомните котки по улиците ? Малки животинки с рязани опашки, счупени крачета (дали от коли, дали от ритници), гладни, премръзнали зимата и т.н. и т.н. . .. просто се чудя нищо ли не ви трепва в душичката, не ви ли се иска да им помогнете по някакъв начин ... Интересен ми е просто този непукизъм към "другите" животни, съпоставен с грижата за личните ви домашни любимци. То важи и за кучкарите това ...

И още нещо - моите котки не са породисти, но си ги намирам за доста хубавки (и не само аз) ... Така че грозно-хубаво не е като непородисто-породисто.
Иначе котанката е много сладка, аз също харесвам британците (особено сините).






Тема Re: искам да си купянови [re: angel_sin]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 16:15



Веднага отговарям


Първо, като пишем, трябва и да четем. Изписах цялата предистория на котетата, които съм имала, те не бяха породисти, дори винаги ми е бил смешен изразът породиста котка, куче и т.н., просто си бяха улични котета. И двете ги донесох аз, едното от задния двор на кооперацията ми (това беше бандитът, който изяде баба) , а другата я намерих през декември на крсътовището на Слатина, вкочанена на средатата на пътя...нали не си ме представяш как подминавам и не се навеждам, да не говорим, че веднъж щеше да ме сгази кола на Бул. Левски защото се опитвах да отлепя едно стресирано и уплашено коте от паважа.
Целият лай по мен (нищо, че сме в котешки форум), започна от момента, в който казах, че искам коте от тази и тази раса, защото има следните белези на характера, които мен, на този етап от живота ми и с начина ми на съществуване ми харесват и дори са ми необходими. Вече нямам сили да ходя назад, за да се пазя котана да не ме нападне в гръб, да ми бърка в очите с извадени нокти, да пикае където свари и т.н. все неща, с които на по-ранен етап се бях примирила. От друга страна, за да покажа, че не съм гъзла, която иска тази порода само защото е порода и не държа на сертификати, нещо, което намали и цената на животното,ееееееееееее, тогава пък ме изядоха!
И сега, за да се пукнат от яд всички зависчии и многознайковци тук ще им кажа, че наистина получих това, което исках, такова, каквото исках да бъде



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано07.02.10 16:54



ок, радвам се за теб и въпроса ми не беше личен. Просто от известно време ме тормозят такива мисли и сега се случи да попитам.
Аз като си вземах котка не съм я вземала с мисълта "сега ще спася всички котки на света", а просто така се получиха нещата, че и тримата са прибрани от улицата. Преди да прибера Мая не съм мислела да имам втора котка, обаче ситуацията изискваше бързо решение и аз я взех. След това третата също беше по стечение на обстоятелствата.






Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 17:10



Дам, с тази разлика, че котето, което в момента имаш не е породисто и не е това, което си искала. Питах те - има ли котето родословие? Ако няма - то е обикновено и ти си захранила една ферма, която произвежда единствено нещастни и болни същества.

пс. Защо не идеш на женския пазар да видиш ТОЧНО ОТКЪДЕ идват тези животни по зоомагазините?

Основната ми мисъл бе - каква е точната причина да размножавате котката си?

Редактирано от denii на 07.02.10 17:33.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 17:44



Спри завистливия си порив защото вече се излагаш


Понякога наистина е по-добре да си мълчиш.
Котето е породисто, с родословие, сертификатът ми бе представен (и на съхранение до второ нареждане), но това оскъпяваше животното, а аз нямах възможност в него момент. Развъдникът не е на Женския пазар, а в Кент, ако изобщо знаеш къде е това...всъщност на какво държиш, защо си толкова зла?



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 18:00



Ах, горките животни! Значи са ти дали животно, представили са сертификат, но без него цената на животното е била по-ниска? Правилно ли разбирам? Дано и ти разбираш правилно. Дано и някой ден се отворят очите на българите. Това е бизнес, а развъдниците не правят бизнес. Това е разликата. Но не това е било важно за теб, както и за другата страна.
Дано и котетата, които се родят бъдат като майка си, защото ако не бъдат...
Хайде, спирам със злобата и завистта.

Кажи ми само нещо последно - в клетката на магазина появи ли ново коте, което гледа със същия жален поглед?
Един развъдчик не би предложил котетата си в зоомагазин. А това знаеше ли го?

Редактирано от denii на 07.02.10 18:02.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 18:06



Хората от федерации, развъдници и така-нататък предполагам.. виж това не мога да ти го обясня, защото и аз не съм много убедена





Тема Re: искам да си купянови [re: angel_sin]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:11



angel_sin, Apassionata, хей, нали сме тук, за да си помагаме? Нужни ли са тези нападки?
За въпроса с родословието и без него.. лично аз, съм с 2 ръце "за" вземане на родословно животно.. 1во - знаеш какво да очакваш, като външност и характер от животинчето, когато порастне, 2ро - взимането от лицензиран развдник дава по-голям шанс, за получаването на здраво кученце/котенце, 3то - с купуването на родословно животно, до някаква степен(макар и мнооого малка) подпомагаш спирането на продажба на животни от ферми и междусъседски развъждания, които често стигат до зоомагазините.. а и от 3те избоени места да не ви казвам какви грижи са за животните... да кажем, че тези са 3те основни причини, поради които бих избрала да взема домашен любимец от развъдник.
За бездомните животни... ах, ако занеш как ми се иска да имам възможността и средствата да помогна на всяко едно, да има необходимите места за приютявае и намиране на дом на всички тях.. само ако знаеш.. за съжаление в БГ още няма закони за животните свестни, а какво остава за дружества и зоополиция..


Няма непукизъм към "другите", "безомните" и "неродословни" животни, просто купувайки едно такова от магазин или ферма се освобаждава място за слеващото.. това е цялата философия, заради това всички нареждат, че е добре да се вземе животно с родословие... за да се запази дадена порода и също така да се спре търговията с животни.. защото сами знаете, че докато има търсене, ще има и пазар..
Не мислете, че съм някоя снобарка, която подритва уличните кучета, а облича в розови роклички своето.. Напротив, първото ми куче го взех от контейнера.. (е, до него беше, но не знам дали не беше току-що излязло от там..), сега имам 2 животни (повече са, но другите са костенурки и рибки, не ги намесвам тях) - котка и куче, а и двете са без родословие.. ако имам възможност бих взела животно от улицата и бих се грижила за него.. сами си правете изводите каква съм..
Като зададохте въпроса за бездомните животни.. е лично аз, също не разбирам хора, които дават мило и драго за собственото коте или куче, а уличното такова, без порода и родословие отминават като пътен знак..
Но си мисля, че такива няма във форума де..

Редактирано от Miss Zhekova на 07.02.10 19:14.



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 19:17



Благодаря за този пост. Точно това исках да обясня на госпожата. Защо ако иска коте от еди каква си порода да се обърне към лицензиран развъдчик, а не към зоомагазина. Защото нета е пълен с ужасяващи клипове на местата откъдето идват животните от зоомагазините. А това автоматично отговаря на въпроса - трябва ли да разплодя моето непородисто коте.
В световен мащаб хората се борят да закрият тези ферми и продажбата на котетата им в зоомагазините. А ние тук не само че ги захранваме, ами и ги рекламираме.
Та точно тези неща исках да кажа и благодаря, че ги обяснихте на достъпен език. Дано да са полезни за следващия, който иска породно коте.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:23



Моля, но няма за какво.. просто не смятам, че споровете и караниците са подходящото нещо за форума, а и нали това е целта му - да си помагаме, да дискутираме, да си даваме съвети..

От тук нататък, след като е видял и надявам се разбрал за какво иде реч, всеки преценява от къде да вземе домашния си любимец.. никой не съдя, само съветвам



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 19:41



Абе човек и ти не четеш преди да отправяш въпроси, не съм купила котето от магазин, а от развъдник, не ми се влизаше във финансови обяснения, защото мразя, но споменах, че сертификатът ме чака, мой си е, просто и аз като коректен човек трябва да си доплатя. Това не е бизнес, беше сделка и понеже имам свои хора, ми гласуваха доверие. Не исках да изпусна точно това коте (което не гледа жално, а наивно

) и какво има сега да ви занимавам с пари, в крайна сметка, който има брада, трябва да има и гребенче, а при мен малко стана брада без гребенче. Като си взема сертификата ще ти го пратя сканиран да спиш спокойно, айде стига вече, че имаме и друга работа освен писане по форуми

ПП Котето е лилава, а не синя британка. Мой познат си взе мъжко преди около 3 години от голям софийски зоомагазин. Котето умря внезапно на 2-годишна възраст докато си играеше от инфаркт . Това ме отказа от зоомагазините, не харесвам и условията, в които живеят животните, наблъскани и разглеждани от любопитни псевдоклиенти, лежащи върху парчета вестник или стърготини....

Редактирано от Apassionata на 07.02.10 19:51.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 19:46



Откъде реши, че котето е от зоомагазин?! Кога изобщо съм го казвала, препращам те към отговора ми към теб, а на Миската благодаря, защото обективно погледнато дали ще си вземеш коте от развъдник, дали ще си прибереш улично и ще спасиш съдание, единственият водещ факто е ЛЮБОВТА към животните и нуждата да се грижиш за някое четирикрако. Не знам вече какво да кажа, тук нито се изчитаме докрая, нито май става ясно какво иска да каже поетът





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:52



Без нерви де, то си е твоя работа и на никой друг от къде си си взела котето

Пожелавам ти да е живо и здраво, от където и да си го взела. Дени каза това, защото в някои магазини или ферми (някои от тях се представят за развъдници) дават животното, а ако собственика поиска родословие, дават такова, но за съжаление фалшиво, за което се иска допълнително заплащане.. примерно 50лв. Щом казваш, че е от познати, или нещо такова, дано не ти е случая като гореописания, а и само да вметна - тези работи никой не ги казва на теб, или който и да било друг във форума с лоши чувства, всичко е за по-доброто на стопанин и на животно..
Хайде, пък може да покажеш някоя нова снимчица на котенцето, че има желаещи да се радват.. хихи

Редактирано от Miss Zhekova на 07.02.10 19:53.



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 19:57



Ох, изчетох историята на Мазньо

, много ми стана тъпо...а иначе го приех лично, защото трябваше да обяснявам за финансовите си галимации, мразя парите



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 19:57



На мен сертификати не ми трябват. На теб ти трябват, защото те са нещото, което гарантира, че си взела това, което си искала. Спорът започна с въпроса ми каква е целта на заплождането. Ако си си купила котето от легитимен развъдчик, това е повече от добре. Не съм в този бизнес, но чета във форумите, посветени на него. Не съм чувала за родословие да се доплаща допълнително, то си върви с животното. Това, което се е случило с котето на приятеля ти е точно причината да писах по тази тема.

Иначе тук можеш по темата за развъжданиците -





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 20:04



Дам, дължа леко извинение. Объркала съм темата ти с темата на бялото коте по-долу, купено от зоомагазин. Бях попитала дали знаят, че купувайки го са освободили място за следващото и потребителката потвърди. Затова и така настоявах, че и вашето е купено от зоомагазин, мислейки, че това е същото коте. Извинявам се!
Което, разбира се, не променя нещата, за които писах и се надявам все пак те да са полезни и да отворят очите на следващия мераклия за породисто коте.

Редактирано от denii на 07.02.10 20:05.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 20:07



Мир и любов да има..





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 21:03



Ок, радвам се, че настана хармония и разбирателство, аз се нахъсах защото все едно си защитавах детето.
Не съм изказвала идея за разплождане, друг клубар го предложи. Аз просто се чувствам малко виновна пред предишното си коте, което не роди, беше ме страх да не й стане нещо, а не беше и кастрирана, според мен имаше моменти, в които животинчето се мъчеше...според мен постъпих егоистично. Иначе имаме предложения за мъжки, от един развъдник в Украйна и един в Люксембург, така се случва, че ми е по-ясно навън какво става, отколкото у нас.
Видях две сини британки, кастрирани...ами те бяха загубили всичко котешко, огромни, мързеливи туловища...грозна гледка, не искам моето да стане така, как ще играе и тича като стане 15 кила, те и без това са с тежка костна система и имат склонност към пълнеене.





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 21:44



Ами, то май зависи с каква храна я храниш момата, след като е кастрирана

В смисъл, примерно някой марки храни мисля, че имат специални храни за кастрирани котки, друг вариант е да й ограничаваш дажбата и да й следиш теглото.. ако не излиза навън (предполагам, че е така) да й осигуряваш някакво по-интенивно движение с игри, например.. и така нататък. Консултирай се с вет.. мисля, че от някой с добра репутация и отзиви би получила най-коректна информция
Мисля, че все пак е най-добре да прецениш дали да я кастрираш. Ако котето е наистина с родословие и можете да си намерите кавалер, също родословен, намерите нервите и средствата за опознаване и изследвания.. абе един вид направите всичко както си е по правилата на различни клубове, организации и така нататък, от която "връзка" ще се появят котенца, с родословие, които много вероятно по-лесно ще намерят дом.. може да не я кастрирате. От друга страна, ако нямаш мъжки котарак вкъщи (май ти е само момиченцето) и имаш нервите да издържиш серенадите в дните на разгонване, също може да не я кастрираш, но и да не я заплождаш. Кастрация, от своя страна мисля, че би ти спестила доста главоболия, от гледна точка на мрънкането в рзгонения период, недай си Боже, ако се случи, че мацинка избяга по мъже.. после резултата не е много готин.. бременна котана, а и неизвестен татко.. Доста котенца от такива случки с усилие намиат нови стопани..
Мненията дали е по-здравословно котката да секастрира, да не се кастрира, да роди поне 1ж в живота си и тогава д се кастрира или да роди поне 1ж, но да не се кастрира са доооооста противоречиви. Все пак, смятам, че относно здравето на самото коте, кастрацията предпазва от доста болести на половата система, разбира се, дори да не я кастрирате такива може никога да не се проявят.. просто решението е доста отговорно и помислете хубаво, каквото и да е то. И двете страни имат своите плюсове и минуси.. преценете, кое е най добрия вариант според вас
Съвет от мен - със сигурност се консултирайте с поне няколко ветеринари, за които знаете, че са добри, или дори познавате/ходили сте при тях и имате лични впечатления. Нещото, което мога да ви кажа със сигурност и което е много важно е, че котката трябва да е напълно развита, за да се кастрира. Не съм сигурна дали и при котките е така, но всяка порода съзрява по-рано или по-късно.. проучете това за Британките.

Успех с отглеждането на котанка и да споделяш как вървят нещата..



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 21:58



Само си забравила да споменеш и пиометрата при некастрирана котка. В клуба имаше няколко случая. Лично аз съм категорично против мита за "некотешкото" при кастратите. Имам две женски кастратки, като и двете са луди за връзване. И честно да кажа - и двете се чувстват много по-добре след като ги кастрирах. Преди беше едно безкрайно напрежение. А заплождане - аз нямам съвест да разплождам при този безкраен приток на изхвърлени домашни.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.02.10 22:02



Доколкото знам породистите котки от много много години се отглеждат само като домашни и не се срещат по улиците (поправи ме ако греша)...Това са наблюденията ми, само в България разбира се...

Т.е. ако всички породисти котки се кастрират, просто ще изчезнат, за разлика от „уличните превъзходни”, които ще продължат да съществуват (казвам го с най-хубави чувства към тях, все пак и аз отглеждам в къщи две такива госпожици)...

Породистите, родени и отгледани в къщи, не могат да оцелеят за разлика от тези, които са родени и израсли навън...Ние сме притъпили всичките им инстинкти за оцеляване, и правим това с всяко коте, което вземем от улицата...Когато става въпрос за беззащитно мъниче, или болна или ранена котка, няма друг начин, човек или ги спасява или умират...

Но коте, родено на улицата, отгледано от майка си и успяло да порасне и оцелее, не бива да се превръща в „инвалид”... Защото с превръщането им в домашни любимци ги правим абсолютно неспособни да оцеляват сами и абсолютно зависими от нас, което не е естествено за хищници като тях! И биха умряли ако нещо се случи с нас или избягат и не успеят да намерят пътя към дома...Притъпените инстикти за оцеляване не се възстановяват...

Да, много от тях умират навън, но с всички животни в природата е така...Далеч не всички успяват да оцелеят...Самият факт, че продължават да се множат толкова много означава, че се справят достатъчно добре.

Та мисълта ми беше, че породистите не могат да бъдат изоставени навън, защото ще умрат...А в случая котето наистина е много хубаво и ще е жалко толкова „красив ген” да бъде изгубен...Но това си е лично мое мнение, не ангажирам никого с него...Освен това изборът за това си е лично на стопанката, ние само изказваме мнения.





Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 22:03



Благодаря за дългия постинг. Имаме само момиченце, искахме и момченце, но живеем много натясно, абе нека да е жива и здрава и да порасне първо. Британците достигат пълно развитие на 4-5 годишна възраст, стори ми се твърде много, но всички източници казват така.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 22:05



Ами то не сигурно не е само тази болест.. споменах, че кастрацията попринцип спестява доста болести на половата система.. и затова не съм споменавала поименно.. не съм и толкова наясно с тях де


Така е, има изхвърлени домашни животни, но пък, ако котката й е с родословие и се направи всичко както и му е редът.. едвали било толкова трудно.. а и след като собственичката толкова разпалено говори за котето си, не смятам, че дори и да има малки ще ги даде на непроучени добственици.. и все пак, ако аз имах женска котка, смятам, че не бих я заплодила.. струва ми се прекалено голяма отговорност.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.02.10 22:10



Не мога да проумея как е възможно хора, които имат котка и се предполага, че я обичат, да изхвърлят котенцата й...

Това е чудовищно...

Преди години, когато сиамецът ни падна от петия етаж и умря, една съседка от другия вход на следващия ден ни донесе едно малко коте (сегашната ни голяма котка)...Видяла брат ми, че плаче долу и решила да ни даде едно от мъничетата на котката си от вилата...

Направо ми се изправи косата като каза, че котката й често раждала и тя ги давела, защото не й трябвали толкова котки...И ако не вземем това котенце, щяла и него да го убие...



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.02.10 22:15



Аз пък си мисля колко трудно би й било да се раздели с такива сладки и красиви мъничета, за които е треперила дълго преди първия им дъх...Ще й бъде много тъжно според мен...Никакви пари не биха компенсирали подобна загуба...





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 22:27



Уоу.. и мен ми се видя доста, мислех, че е около година.. явно при тях е по-различно





Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 22:39



Не съм съвсем убедена, че е така.. котката, колккото и удомашена да е.. инстинктите си ги има.. или да кажем при по-голямата част..





Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 23:18



Тук пак опираме до поридисто и породисто. Размножават се само тези, които са "истински" породисти. Но вие влагате едно твърде първично значение в тази дума. За да се размножи едно животно му се правят един куп изследвания за болести, като целта е то да не ги предаде на котетата. Не е просто като "ах, имам си хубаво коте, то трябва да остави поколение, защото е хубаво".
А връзката между размножаването на породистите и другия тип породисти и броят на бездомните котки е свръх очевадна, но вече се уморих от дискусии при които всеки си държи на своето и не признава друго. Има огромно к-во инфо в нета, който иска се образова.
Няма такова нещо като смърттта е нормална. На село, в джунглата, в природата да - не и в града. Извинете, но да твърдите обратното е цинично. Нима природата са колите, изродите, пушките или хората, които убиват котките си с хормонални инжекции?!
Както е казал Екзюпери - трябва да се погрижим за тези, които сме опитомили. Това навън в момента е нищо повече от резултат от човешкото его, а това в БГ и от бълграското такова. На мен не ми стига акъла да проумея как в Германия се радват и осиновяват наши котета, а тук не само че не ги осиновяваме, ами и ги изхвърляме с мисълта "те са улични, ще оцелеят"!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 23:40



Благодаря на модератора,че изтри снимката. Не чувствам топлина и приятелско отношение в този клуб. Без да обобщавам, цари злоба и старомомински разбушувани хормони. Нямам намерение да продължа да ви посещавам. Спасявайте света без мен, аз нямам сертификат за това.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 01:23



Много ми е забавно когато някой обяви "сърдит съм, няма да пиша повече тук". Нямаше нужда да го обявявате, просто можеше да спрете да пишете. Пак щяхме да разберем. И от обобщения няма нужда .
Какво толкова е станало, та играем ощипана мома? Различна гледна точка, която видиш ли не съвпада с нашата. Толкова ли е трудно да се преглътне това? И на мен не ми харесва когато някой съветва разни неща, които според мен не са правилни, но си пиша и коментирам. Не виждам нищо лошо. Лошото е когато откажеш да приемеш, че има и друго виждане, камо ли да се съгласиш с него.
Успех ви желая с вашето коте! Ние ще продължим да спасяваме света





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.02.10 09:36



Спрете се госпожици.
Злобата при тебе и останалите лудаци, които смятат, че всички, които имат небездомни котки са изроди, е станала много фрапантна. Ескалира непрекъснато като рак. Другите хора имат също право да правят каквото намерят за добре. Достатъчно хора прогонихте от клуба, навсякъде, където се появите обикновените теми като "обичам моята котка", " Сладки котки", "Искам пухесто котенце", " моята котка роди и раздавам котенца" се затлачват от вас.
Момичето е поредният клубар, който е оскърбен и засипан с помия, оказа се че по погрешка. Няма значение, важното е да се лае на аба.
Модът дори да ме банне, няма значение, отдавна влизам рядко, колкото да видя има ли нещо ново и различно от " Бездомен, много болен иска грижи", " Спасих полуумряло куче/ котка", " Вече си имам 100 котки" " защо не искате котарак на 100 години"
Умря клубът заради непрестанното писане и изтощителни полемики всеки път с особите от "Без дом" Учудвам се кога работят и най-важното кой работодател идиот ги търпи, непрекъснато са в нета и пишат ли пишат по форумите.
Няма смисъл да ми отговаряш, отдавна нищо различно не съм прочела от вас.
И в заключение да кажа: Исках да взема котка в нужда за мой състоятелен пациент, не получих дори отказ. Няма значение, купихме от развъдник кастрирана мацинка пет клас . Преди 1 месец, животното беше обикновено, но човекът на 52 години беше останал без близки след катастрофа и го хареса.
И ако си дадох труда за да напиша това, то е заради другите потребители, които все още влизат да четат. Жал ми е, очарователни хора са, иска ми се отново да общувам с тях.

Редактирано от papyy на 08.02.10 11:55.



Тема Re: искам да си купянови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 10:57



Ама щом ти е толкова неприятно, има си начини бе Папи - пиши на мода и готово. Той затова е тук.
Колкото до другото - аз лично отказах Гарфилд навремето, защото не ми се струваше разумно един млад, красив котарак да живее в старчески дом. А фактът, че ти искаш единствено пухкавите котки, които ни пресичат пътя е достатъчно показателен. Изобщо не се замисляш дали един млад котарак трябва да иде при 70-годишен човек.

пс. А ако забелязваш от всички, които имат бездомни котки, само аз останах да се пъна тук...

Редактирано от denii на 08.02.10 10:58.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.02.10 11:15



Както се казва в дарвинизма, само видовете, които се адаптират към променящите се условия, ще оцелеят...Такъв е животът, не само за котките, за всички същества на планетата...Дори и да ти се струва жестоко, така е устроена природата и такъв е животът...
И не само на уличните котки гладуват, а милиони хора по света също...



Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 11:39



Ама какви ги говориш? Да не би котките, които скиторят гладни и саката да са паднали от небето? Защо не можете да разберете, че ние сме тези, които сме ги сложили на улицата? Те са резултат от нашата безотговорност. Как се очакваше котета от кашонче да се приспособят и оцелеят изхвърлени на някоко седмици? Всички те са резултат от нашето безотговорно размножаване, даване на неподходящи хора и т.н. Вижте страниците на бездом колко големи животни се дават, защото хората имат бебета, защото деряли, защото еди какво си, еди що си. Колко от тях намират нов дом и колко се отзовават на село, на улицата, в зоомагазина? Приспособяване и оцеляване? Скъпи котки, приспособете се към откачените шофьори, към стрелците, към изродите, които разчекват ченетата ви. Така е казал чичо Дарвин, ако не можете - ваш проблем, ние нямаме проблем.
Ей заради това избягаха и другите клубари - тия лошите. Щото им омръзна и ги боли да четат такива неща, а когато споделят мненията си биват оплюти, че са стари моми и са тръгнали да спасяват света. Еми, да, по-лесно е да си седим на стола пред компютъра и да обясняваме как породистите са едни, а бездомните са си такива по рождение.
Айде, говорете си за това колко сладки са котетата ви, купени по ххх евро и какви глупци са тия, които имат по-различно мнение.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.02.10 12:28



Дени, ти явно не можеш да приемеш реалността такава каквато е...Котките изначално са диви животни, а не са се появили в някаква неразривна симбиоза с хората...И е нормално да се борят за оцеляването си, като всички други животни...Нормално е също да се разболяват и да умират...

Аз съм „за” помагането на котета в беда, но не и „за” масовото кастриране и приютяване на всички котки от улицата, имам в предвид тези, които без проблем оцеляват и се възпроизвеждат...Животът навън, независимо дали в природата, на село или на улицата е естествената им среда и те се приспособяват към нея...

Около две заведения и една баничалница в София, покрай които минавам редовно, съм виждала по няколко (едни и същи) дебелани, по-дебели от нашите котки в къщи...Явно хората им дават храна, аз също им купувах банички, и очевидно се чувстват добре.



Котката на вилата на леля ми се храни предимно с мишки, защото тях ги няма, за да й оставят винаги храна. Предполагам, че има още много примери от живота като тези...

Пак ще повторя, когато ги правим домашни любимци, ние притъпяваме инстинктите им за оцеляване...Ако ги пуснем навън, те няма да знаят от какво да се пазят, ще им е трудно да си намерят храна, защото са свикнали да им се дава в паничката, няма да издържат и на най-големите студове, защото винаги са живели на топличко в къщи и са изнежени...

Ако с мен и с брат ми недай си Боже се случи нещо, котките ни едва ли ще оцелеят без дом...Да, сега сме щастливи с тях и те с нас, но това си има цена – тяхната доживотна зависимост и притъпяването на инстинктите им за оцеляване.





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:02



Явно имаш ментални отклонения...заповядай в клуба Говорим си за секс, може пък барем говоренето да ти се отрази малко на химията в мозъка. Ти си груба и неприятна и заслужаваш именно такова отношение, котките не са всичко на света, госпожице, спаси първо себе си и се научи да контактуваш с хората, явно прекалената изолация в компания на четирикраки те е лишила от комуникативни способности.
Айде Кетуомън, наближава размножителният период, дано те огрее и теб





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:10



Явно те е яд, че можем да предоставим ххххх евро за нещо, което ти си намираш на улицата


Много ограничено същество си Дени, направо си достойна за съжаление, покажи си малко навън носа, за да видиш как е извън изолирания ти котешки свят, стига живя с илюзията, че спасяваш света, нищо и никого не спасяваш, просиш за любов и внимание, живееш с илюзията, че имаш контрола над иначе беззащитни същества, които са изцяло зависими от теб. Злобата ти си личи от километри, това е злоба на човек, който не е обичан от друг човек и бясно компенсира с идеи за спасяване и събиране на четириноги. Дано станеш по-пълноценна и по-лицеприятна.






Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.02.10 16:25



Моля, моля! Това беше много много извън границите на обичайното общуване!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.02.10 16:51



Аре баста а?! Тум четем и други хора и това, че не взимаме думата не означава, че искаме да четем простотии! Ти нали се отчете прощално няколко поста по-горе?! Какво правиш тук още? Не виждам Дени някъде да ти слага диагнози, макар че особено след последната ти изцепка ще е в пълно право! Това че не споделя мнението ти не я прави асоциална, сексуално неудовлетворена и т.н. Аман от самозвани психолози в тоя клуб!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано08.02.10 16:52



Добре казано. Пиша ти (6)


И аз исках хубава котка само че парите не ми бяха толкова много и мене ме увикаха..... абе все едни и същи драми.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано09.02.10 10:34



Мили дами, озаптете си! Тук има място за всички! Скъпи, безплатни, взети от улицата, купени от магазина... има ли значение?! Нали е клуб "котки"?



Тема Re: искам да си купянови [re: MechoPuh.]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано09.02.10 12:29



А може ли без "аре"?! В dailapa.dog.bg пък наричате момиче, което не познавате, кифла. Що за възпитание е това? Защо мод търпи грубостите Ви? Най-лесното е да изригнете, по-трудното е да се удържите. Ама това и за Вас, и за Дени, и за още една-две Ваши сподвижнички е доста трудно, да не кажа невъзможно.
За сведение на участниците в този форум: в dailapa.dog.bg, където влизам рядко, но уцелвам "интересни" мнения, ние, хората от този форум, сме окачествени като "лигни". Възмутените от нас "дами" се изявяват с мнения и в тази тема. Щом сме лигни, защо общувате с нас? Нали се канехте да не стъпвате тук?
Е, да си кажа и аз становището: в природата оцелява живото същество, което е силно, което се е приспособило достатъчно добре. Не можем да спасим всички котки, кучета, птички, мишки, бръмбари и т.н. Пък и не е нужно.
А който иска, нека да тича по улиците, да се завира по храсталаците, да наднича в мазетата и да прибира де що види маца. Който иска, да си купи породисто коте. Въпрос на вкус.
И не ми пука от помията, която някои от вас ще излеят върху мен, доказвайки, че са невъзпитани.



Тема Re: искам да си купянови [re: ZoVe]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано09.02.10 13:25



Кой мод? Кои грубости? Тук да съм нарекла някой "лигла", "кифла", "лудаци", "ограничено същество", "достойна за съжаление" и т.н и т.н цитати от опоненти на Дени само ОТ ТАЗИ ТЕМА? Сексуалните простотии пък изобщо няма да ги коментирам. Я се вземи в ръце, моля те и не пръскай слюнка и бяс навред или поне ако го правиш го прави по-аргументирано. Като започна да се държа грубо, цинично и злобно като вас и да ви лепя квалификации, които междувпрочем биха били повече от очеизвадни предвид на истеричното ви и маниакално поведение, тогава тичкайте да се жалвате на мод. Ако не си забелязала, мила моя, аз поне се опитвам да помагам и на ХОРА в нужда (за справка темата на vacate), на която вероятно иначе никой друг не би отделил 5 минутки от скъпоценното си време да отговори. Ооообаче като гръмне някой скандал и всички змии изпълзяват изпод камъчетата си, където дебнат сгодния миг. И не за да изразят отношение по конкретна тема, а за да се нахвърлят стръвно върху инакомислещите ... естествено .
Относно това кой къде пише и чете си е личен избор на всеки! Спазва ли се добрия тон повод за недоволство не може да има! Изключително смешно ми е като някой претенциозно заяви, че е обиденичък и повече няма да пише тук. Ами хубаво! Ние да се разплачем и да опънем червения килим ли?! И вие сте откровено нападателни и невъзпитани ама аз поне засега нямам намерение да си взимам официално сбогом с клуба . Не и докато тук има хора, които с конкретните си проблеми търсят конкретна помощ! Колкото до теб драга единственото изригване, което можеш да ми причиниш е такова на искрен смях .
Лек ден ти желая и по-полека с нервите .

Редактирано от MechoPuh. на 09.02.10 13:26.



Тема Re: искам да си купянови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано09.02.10 17:31



Подкрепям Неразбрана!



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано10.02.10 09:04



Мисля, че е най-разумно всеки да си пише в темите, които го вълнуват. Ако дамите могат да стиснат зъби и да игнорират темите, които не отговарят на техните изисквания-чудесно! В противен случай се разпалват излишни конфликти.



Тема Re: искам да си купянови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.02.10 20:04



Хващам се за последния.
Много се смях докато наваксвах пропуснатото


Явно в този форум има две психо-та (психоаналитички де).
Нищо, живи и здрави да сте с вашите диагнози и красиви котки и бъдещи котенца. Имам какво да споделя и за вашия случай, по-конкретно случай на хора, които дават маса пари за красива вещ, а не за домашен любимец. Да, заявявам го, за мен е точно така, независимо какво казвате. Отново ще се повторя - не разбирам как масово в други страни осиновяват животни не заради разцветката или ширината и дължината на косъма, а заради желанието да имат домашен любимец, докато тук практиката показва:
"Здравейте,
Възхищавам се на хора като вас! Много искам и аз да помогна. Искам да осиновя коте, на което да помогна. Предпочитанията ми са някое малко пухче на най-мног месец". Следват уточнения за типа и степента на пухкавост?! Иронията е очевидна, нали?
Масовият българин е комплексар и това се доказва нееднократно по форуми като този. Той е и всезнайко.
Няма да продължавам и няма да отговоря на нападките, само заради двете или трите свестни клубарки останали тук.
Зове, пак ли ти бе? За тебе може цяла психо дисертация да се напише. Така се радвам, че те разбрах още навремето когато ми писа за Тоби. Какъв късмет!

Редактирано от denii на 13.02.10 20:06.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано15.02.10 12:00



Ами направи я тази дисертация, какво чакаш! С удоволствие ще присъствам на защитата й. Но почакай до сформирането и узаконяването на структурата, която ще замени ВАК. За да има пред кого да се явиш с научния си труд.
Най-лесното е да се хвърля кал по някого, който не ни върви по гайдата, т.е. който не споделя мнението ни. За щастие повечето участници в този форум са разумни хора и могат да преценят кой колко струва. Пак за щастие повечето съфорумници съумяват да пресеят житото от плявата, да разпознаят комплексарите и тези, които лаят срещу кервана (а той си върви въпреки напъните им).
Да ви е жива - на теб и семейството ти - Тоби. Вместо нея преди време прибрах едно полумъртво кученце. То живя няколко дни и почина - през него бе минала тойотата на някаква мутра.





Тема Re: До Apassionata.нови [re: Apassionata]  
Автор ssiberia (минаващ)
Публикувано16.02.10 11:25



Apassionata, какво ви кара да си мислите, че който чете - задължително пише?
Тук ви четат и се учат много нерегистрирани потребители.
Този факт и непристойният ви език ме накараха и аз да пиша.
Всеки има право на мнение и може да влезе в спор. Воденето на спор е изкуство и не всеки го владее, както вече показахте вие, Apassionata. Нещо повече, с обидите си показахте слабост.
Apassionata, дала сте пари за коте със или без родословие. Да ви е живо и здраво дълги години! Ваше решение е дали ще въдите котета със или без родословие, болни или здрави, задомени или бъдещи улични. Факт е, че развъдната дейност не е проста работа и то за любители.
denii е дала не само много повече пари, но и време, нерви, емоции и какво ли не, само и само да спаси не една, а много котки, независимо от техния произход и външен вид, родили се в резултат на мислене и действия като вашето.
Apassionata, ето около това се завъртя спора. Подобни спорове са се водили и преди. Защо си мислите, че нашите котки са грозни или не желаем поколение от тях или не можем да си купим ... нещо ... от някъде? Вие не разбирате и явно скоро няма да разберете. Въпреки това сме длъжни да се опитваме да ви обясняваме, в името на н-тите бъдещи улични котета. Всичките много хубави и с лоша съдба.
В заключение: Разбрах, че сте прочели и сте се трогнали от историята на Мазньо. Затова моля, благородно от ваша страна да приключите спора в полза на Мазньо. Ако имате възможност, отделете някой лев за котарака с неизвестен произход и стопани, много напатил и разчитащ единствено на хора като denii.



Тема Re: До Apassionata.нови [re: ssiberia]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано17.02.10 00:00



Напълно подкрепям написаното.



Тема Re: До Apassionata.нови [re: Живoтинka]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано22.02.10 13:35



Хм, и аз подкрепям разсъжденията на Дени, Мечо Пух и Сиберия.
Трудно е да бъдем отговорни за света около нас, но се налага, Апасионата.
И никой няма сертификат за спасяването на този свят. И това, което малцината се опитват да правят, е борба с вятърни мелници, да, да, да. Но мисля, че точно тази борба с вятърните мелници, ни прави човеци. Невъзможните каузи в името на доброто са за малцина. Нека им отдадем почит и не принизяваме това, което вършат. Тези хора са нашата жива човешка съвест. И твоята, в частност, както показва ясно диалогът ти с тях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.