Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.02.10 22:10



Не мога да проумея как е възможно хора, които имат котка и се предполага, че я обичат, да изхвърлят котенцата й...

Това е чудовищно...

Преди години, когато сиамецът ни падна от петия етаж и умря, една съседка от другия вход на следващия ден ни донесе едно малко коте (сегашната ни голяма котка)...Видяла брат ми, че плаче долу и решила да ни даде едно от мъничетата на котката си от вилата...

Направо ми се изправи косата като каза, че котката й често раждала и тя ги давела, защото не й трябвали толкова котки...И ако не вземем това котенце, щяла и него да го убие...



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано07.02.10 22:15



Аз пък си мисля колко трудно би й било да се раздели с такива сладки и красиви мъничета, за които е треперила дълго преди първия им дъх...Ще й бъде много тъжно според мен...Никакви пари не биха компенсирали подобна загуба...





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 22:27



Уоу.. и мен ми се видя доста, мислех, че е около година.. явно при тях е по-различно





Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 22:39



Не съм съвсем убедена, че е така.. котката, колккото и удомашена да е.. инстинктите си ги има.. или да кажем при по-голямата част..





Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 23:18



Тук пак опираме до поридисто и породисто. Размножават се само тези, които са "истински" породисти. Но вие влагате едно твърде първично значение в тази дума. За да се размножи едно животно му се правят един куп изследвания за болести, като целта е то да не ги предаде на котетата. Не е просто като "ах, имам си хубаво коте, то трябва да остави поколение, защото е хубаво".
А връзката между размножаването на породистите и другия тип породисти и броят на бездомните котки е свръх очевадна, но вече се уморих от дискусии при които всеки си държи на своето и не признава друго. Има огромно к-во инфо в нета, който иска се образова.
Няма такова нещо като смърттта е нормална. На село, в джунглата, в природата да - не и в града. Извинете, но да твърдите обратното е цинично. Нима природата са колите, изродите, пушките или хората, които убиват котките си с хормонални инжекции?!
Както е казал Екзюпери - трябва да се погрижим за тези, които сме опитомили. Това навън в момента е нищо повече от резултат от човешкото его, а това в БГ и от бълграското такова. На мен не ми стига акъла да проумея как в Германия се радват и осиновяват наши котета, а тук не само че не ги осиновяваме, ами и ги изхвърляме с мисълта "те са улични, ще оцелеят"!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 23:40



Благодаря на модератора,че изтри снимката. Не чувствам топлина и приятелско отношение в този клуб. Без да обобщавам, цари злоба и старомомински разбушувани хормони. Нямам намерение да продължа да ви посещавам. Спасявайте света без мен, аз нямам сертификат за това.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 01:23



Много ми е забавно когато някой обяви "сърдит съм, няма да пиша повече тук". Нямаше нужда да го обявявате, просто можеше да спрете да пишете. Пак щяхме да разберем. И от обобщения няма нужда .
Какво толкова е станало, та играем ощипана мома? Различна гледна точка, която видиш ли не съвпада с нашата. Толкова ли е трудно да се преглътне това? И на мен не ми харесва когато някой съветва разни неща, които според мен не са правилни, но си пиша и коментирам. Не виждам нищо лошо. Лошото е когато откажеш да приемеш, че има и друго виждане, камо ли да се съгласиш с него.
Успех ви желая с вашето коте! Ние ще продължим да спасяваме света





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.02.10 09:36



Спрете се госпожици.
Злобата при тебе и останалите лудаци, които смятат, че всички, които имат небездомни котки са изроди, е станала много фрапантна. Ескалира непрекъснато като рак. Другите хора имат също право да правят каквото намерят за добре. Достатъчно хора прогонихте от клуба, навсякъде, където се появите обикновените теми като "обичам моята котка", " Сладки котки", "Искам пухесто котенце", " моята котка роди и раздавам котенца" се затлачват от вас.
Момичето е поредният клубар, който е оскърбен и засипан с помия, оказа се че по погрешка. Няма значение, важното е да се лае на аба.
Модът дори да ме банне, няма значение, отдавна влизам рядко, колкото да видя има ли нещо ново и различно от " Бездомен, много болен иска грижи", " Спасих полуумряло куче/ котка", " Вече си имам 100 котки" " защо не искате котарак на 100 години"
Умря клубът заради непрестанното писане и изтощителни полемики всеки път с особите от "Без дом" Учудвам се кога работят и най-важното кой работодател идиот ги търпи, непрекъснато са в нета и пишат ли пишат по форумите.
Няма смисъл да ми отговаряш, отдавна нищо различно не съм прочела от вас.
И в заключение да кажа: Исках да взема котка в нужда за мой състоятелен пациент, не получих дори отказ. Няма значение, купихме от развъдник кастрирана мацинка пет клас . Преди 1 месец, животното беше обикновено, но човекът на 52 години беше останал без близки след катастрофа и го хареса.
И ако си дадох труда за да напиша това, то е заради другите потребители, които все още влизат да четат. Жал ми е, очарователни хора са, иска ми се отново да общувам с тях.

Редактирано от papyy на 08.02.10 11:55.



Тема Re: искам да си купянови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 10:57



Ама щом ти е толкова неприятно, има си начини бе Папи - пиши на мода и готово. Той затова е тук.
Колкото до другото - аз лично отказах Гарфилд навремето, защото не ми се струваше разумно един млад, красив котарак да живее в старчески дом. А фактът, че ти искаш единствено пухкавите котки, които ни пресичат пътя е достатъчно показателен. Изобщо не се замисляш дали един млад котарак трябва да иде при 70-годишен човек.

пс. А ако забелязваш от всички, които имат бездомни котки, само аз останах да се пъна тук...

Редактирано от denii на 08.02.10 10:58.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.02.10 11:15



Както се казва в дарвинизма, само видовете, които се адаптират към променящите се условия, ще оцелеят...Такъв е животът, не само за котките, за всички същества на планетата...Дори и да ти се струва жестоко, така е устроена природата и такъв е животът...
И не само на уличните котки гладуват, а милиони хора по света също...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.