Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 17:10



Дам, с тази разлика, че котето, което в момента имаш не е породисто и не е това, което си искала. Питах те - има ли котето родословие? Ако няма - то е обикновено и ти си захранила една ферма, която произвежда единствено нещастни и болни същества.

пс. Защо не идеш на женския пазар да видиш ТОЧНО ОТКЪДЕ идват тези животни по зоомагазините?

Основната ми мисъл бе - каква е точната причина да размножавате котката си?

Редактирано от denii на 07.02.10 17:33.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 17:44



Спри завистливия си порив защото вече се излагаш


Понякога наистина е по-добре да си мълчиш.
Котето е породисто, с родословие, сертификатът ми бе представен (и на съхранение до второ нареждане), но това оскъпяваше животното, а аз нямах възможност в него момент. Развъдникът не е на Женския пазар, а в Кент, ако изобщо знаеш къде е това...всъщност на какво държиш, защо си толкова зла?



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 18:00



Ах, горките животни! Значи са ти дали животно, представили са сертификат, но без него цената на животното е била по-ниска? Правилно ли разбирам? Дано и ти разбираш правилно. Дано и някой ден се отворят очите на българите. Това е бизнес, а развъдниците не правят бизнес. Това е разликата. Но не това е било важно за теб, както и за другата страна.
Дано и котетата, които се родят бъдат като майка си, защото ако не бъдат...
Хайде, спирам със злобата и завистта.

Кажи ми само нещо последно - в клетката на магазина появи ли ново коте, което гледа със същия жален поглед?
Един развъдчик не би предложил котетата си в зоомагазин. А това знаеше ли го?

Редактирано от denii на 07.02.10 18:02.



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 18:06



Хората от федерации, развъдници и така-нататък предполагам.. виж това не мога да ти го обясня, защото и аз не съм много убедена





Тема Re: искам да си купянови [re: angel_sin]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:11



angel_sin, Apassionata, хей, нали сме тук, за да си помагаме? Нужни ли са тези нападки?
За въпроса с родословието и без него.. лично аз, съм с 2 ръце "за" вземане на родословно животно.. 1во - знаеш какво да очакваш, като външност и характер от животинчето, когато порастне, 2ро - взимането от лицензиран развдник дава по-голям шанс, за получаването на здраво кученце/котенце, 3то - с купуването на родословно животно, до някаква степен(макар и мнооого малка) подпомагаш спирането на продажба на животни от ферми и междусъседски развъждания, които често стигат до зоомагазините.. а и от 3те избоени места да не ви казвам какви грижи са за животните... да кажем, че тези са 3те основни причини, поради които бих избрала да взема домашен любимец от развъдник.
За бездомните животни... ах, ако занеш как ми се иска да имам възможността и средствата да помогна на всяко едно, да има необходимите места за приютявае и намиране на дом на всички тях.. само ако знаеш.. за съжаление в БГ още няма закони за животните свестни, а какво остава за дружества и зоополиция..


Няма непукизъм към "другите", "безомните" и "неродословни" животни, просто купувайки едно такова от магазин или ферма се освобаждава място за слеващото.. това е цялата философия, заради това всички нареждат, че е добре да се вземе животно с родословие... за да се запази дадена порода и също така да се спре търговията с животни.. защото сами знаете, че докато има търсене, ще има и пазар..
Не мислете, че съм някоя снобарка, която подритва уличните кучета, а облича в розови роклички своето.. Напротив, първото ми куче го взех от контейнера.. (е, до него беше, но не знам дали не беше току-що излязло от там..), сега имам 2 животни (повече са, но другите са костенурки и рибки, не ги намесвам тях) - котка и куче, а и двете са без родословие.. ако имам възможност бих взела животно от улицата и бих се грижила за него.. сами си правете изводите каква съм..
Като зададохте въпроса за бездомните животни.. е лично аз, също не разбирам хора, които дават мило и драго за собственото коте или куче, а уличното такова, без порода и родословие отминават като пътен знак..
Но си мисля, че такива няма във форума де..

Редактирано от Miss Zhekova на 07.02.10 19:14.



Тема Re: искам да си купянови [re: Miss Zhekova]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.10 19:17



Благодаря за този пост. Точно това исках да обясня на госпожата. Защо ако иска коте от еди каква си порода да се обърне към лицензиран развъдчик, а не към зоомагазина. Защото нета е пълен с ужасяващи клипове на местата откъдето идват животните от зоомагазините. А това автоматично отговаря на въпроса - трябва ли да разплодя моето непородисто коте.
В световен мащаб хората се борят да закрият тези ферми и продажбата на котетата им в зоомагазините. А ние тук не само че ги захранваме, ами и ги рекламираме.
Та точно тези неща исках да кажа и благодаря, че ги обяснихте на достъпен език. Дано да са полезни за следващия, който иска породно коте.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:23



Моля, но няма за какво.. просто не смятам, че споровете и караниците са подходящото нещо за форума, а и нали това е целта му - да си помагаме, да дискутираме, да си даваме съвети..

От тук нататък, след като е видял и надявам се разбрал за какво иде реч, всеки преценява от къде да вземе домашния си любимец.. никой не съдя, само съветвам



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 19:41



Абе човек и ти не четеш преди да отправяш въпроси, не съм купила котето от магазин, а от развъдник, не ми се влизаше във финансови обяснения, защото мразя, но споменах, че сертификатът ме чака, мой си е, просто и аз като коректен човек трябва да си доплатя. Това не е бизнес, беше сделка и понеже имам свои хора, ми гласуваха доверие. Не исках да изпусна точно това коте (което не гледа жално, а наивно

) и какво има сега да ви занимавам с пари, в крайна сметка, който има брада, трябва да има и гребенче, а при мен малко стана брада без гребенче. Като си взема сертификата ще ти го пратя сканиран да спиш спокойно, айде стига вече, че имаме и друга работа освен писане по форуми

ПП Котето е лилава, а не синя британка. Мой познат си взе мъжко преди около 3 години от голям софийски зоомагазин. Котето умря внезапно на 2-годишна възраст докато си играеше от инфаркт . Това ме отказа от зоомагазините, не харесвам и условията, в които живеят животните, наблъскани и разглеждани от любопитни псевдоклиенти, лежащи върху парчета вестник или стърготини....

Редактирано от Apassionata на 07.02.10 19:51.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано07.02.10 19:46



Откъде реши, че котето е от зоомагазин?! Кога изобщо съм го казвала, препращам те към отговора ми към теб, а на Миската благодаря, защото обективно погледнато дали ще си вземеш коте от развъдник, дали ще си прибереш улично и ще спасиш съдание, единственият водещ факто е ЛЮБОВТА към животните и нуждата да се грижиш за някое четирикрако. Не знам вече какво да кажа, тук нито се изчитаме докрая, нито май става ясно какво иска да каже поетът





Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано07.02.10 19:52



Без нерви де, то си е твоя работа и на никой друг от къде си си взела котето

Пожелавам ти да е живо и здраво, от където и да си го взела. Дени каза това, защото в някои магазини или ферми (някои от тях се представят за развъдници) дават животното, а ако собственика поиска родословие, дават такова, но за съжаление фалшиво, за което се иска допълнително заплащане.. примерно 50лв. Щом казваш, че е от познати, или нещо такова, дано не ти е случая като гореописания, а и само да вметна - тези работи никой не ги казва на теб, или който и да било друг във форума с лоши чувства, всичко е за по-доброто на стопанин и на животно..
Хайде, пък може да покажеш някоя нова снимчица на котенцето, че има желаещи да се радват.. хихи

Редактирано от Miss Zhekova на 07.02.10 19:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.