Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: искам да си купянови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано08.02.10 11:39



Ама какви ги говориш? Да не би котките, които скиторят гладни и саката да са паднали от небето? Защо не можете да разберете, че ние сме тези, които сме ги сложили на улицата? Те са резултат от нашата безотговорност. Как се очакваше котета от кашонче да се приспособят и оцелеят изхвърлени на някоко седмици? Всички те са резултат от нашето безотговорно размножаване, даване на неподходящи хора и т.н. Вижте страниците на бездом колко големи животни се дават, защото хората имат бебета, защото деряли, защото еди какво си, еди що си. Колко от тях намират нов дом и колко се отзовават на село, на улицата, в зоомагазина? Приспособяване и оцеляване? Скъпи котки, приспособете се към откачените шофьори, към стрелците, към изродите, които разчекват ченетата ви. Така е казал чичо Дарвин, ако не можете - ваш проблем, ние нямаме проблем.
Ей заради това избягаха и другите клубари - тия лошите. Щото им омръзна и ги боли да четат такива неща, а когато споделят мненията си биват оплюти, че са стари моми и са тръгнали да спасяват света. Еми, да, по-лесно е да си седим на стола пред компютъра и да обясняваме как породистите са едни, а бездомните са си такива по рождение.
Айде, говорете си за това колко сладки са котетата ви, купени по ххх евро и какви глупци са тия, които имат по-различно мнение.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано08.02.10 12:28



Дени, ти явно не можеш да приемеш реалността такава каквато е...Котките изначално са диви животни, а не са се появили в някаква неразривна симбиоза с хората...И е нормално да се борят за оцеляването си, като всички други животни...Нормално е също да се разболяват и да умират...

Аз съм „за” помагането на котета в беда, но не и „за” масовото кастриране и приютяване на всички котки от улицата, имам в предвид тези, които без проблем оцеляват и се възпроизвеждат...Животът навън, независимо дали в природата, на село или на улицата е естествената им среда и те се приспособяват към нея...

Около две заведения и една баничалница в София, покрай които минавам редовно, съм виждала по няколко (едни и същи) дебелани, по-дебели от нашите котки в къщи...Явно хората им дават храна, аз също им купувах банички, и очевидно се чувстват добре.



Котката на вилата на леля ми се храни предимно с мишки, защото тях ги няма, за да й оставят винаги храна. Предполагам, че има още много примери от живота като тези...

Пак ще повторя, когато ги правим домашни любимци, ние притъпяваме инстинктите им за оцеляване...Ако ги пуснем навън, те няма да знаят от какво да се пазят, ще им е трудно да си намерят храна, защото са свикнали да им се дава в паничката, няма да издържат и на най-големите студове, защото винаги са живели на топличко в къщи и са изнежени...

Ако с мен и с брат ми недай си Боже се случи нещо, котките ни едва ли ще оцелеят без дом...Да, сега сме щастливи с тях и те с нас, но това си има цена – тяхната доживотна зависимост и притъпяването на инстинктите им за оцеляване.





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:02



Явно имаш ментални отклонения...заповядай в клуба Говорим си за секс, може пък барем говоренето да ти се отрази малко на химията в мозъка. Ти си груба и неприятна и заслужаваш именно такова отношение, котките не са всичко на света, госпожице, спаси първо себе си и се научи да контактуваш с хората, явно прекалената изолация в компания на четирикраки те е лишила от комуникативни способности.
Айде Кетуомън, наближава размножителният период, дано те огрее и теб





Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Apassionata (restless)
Публикувано08.02.10 16:10



Явно те е яд, че можем да предоставим ххххх евро за нещо, което ти си намираш на улицата


Много ограничено същество си Дени, направо си достойна за съжаление, покажи си малко навън носа, за да видиш как е извън изолирания ти котешки свят, стига живя с илюзията, че спасяваш света, нищо и никого не спасяваш, просиш за любов и внимание, живееш с илюзията, че имаш контрола над иначе беззащитни същества, които са изцяло зависими от теб. Злобата ти си личи от километри, това е злоба на човек, който не е обичан от друг човек и бясно компенсира с идеи за спасяване и събиране на четириноги. Дано станеш по-пълноценна и по-лицеприятна.






Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.02.10 16:25



Моля, моля! Това беше много много извън границите на обичайното общуване!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано08.02.10 16:51



Аре баста а?! Тум четем и други хора и това, че не взимаме думата не означава, че искаме да четем простотии! Ти нали се отчете прощално няколко поста по-горе?! Какво правиш тук още? Не виждам Дени някъде да ти слага диагнози, макар че особено след последната ти изцепка ще е в пълно право! Това че не споделя мнението ти не я прави асоциална, сексуално неудовлетворена и т.н. Аман от самозвани психолози в тоя клуб!



Тема Re: искам да си купянови [re: Apassionata]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано08.02.10 16:52



Добре казано. Пиша ти (6)


И аз исках хубава котка само че парите не ми бяха толкова много и мене ме увикаха..... абе все едни и същи драми.



Тема Re: искам да си купянови [re: denii]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано09.02.10 10:34



Мили дами, озаптете си! Тук има място за всички! Скъпи, безплатни, взети от улицата, купени от магазина... има ли значение?! Нали е клуб "котки"?



Тема Re: искам да си купянови [re: MechoPuh.]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано09.02.10 12:29



А може ли без "аре"?! В dailapa.dog.bg пък наричате момиче, което не познавате, кифла. Що за възпитание е това? Защо мод търпи грубостите Ви? Най-лесното е да изригнете, по-трудното е да се удържите. Ама това и за Вас, и за Дени, и за още една-две Ваши сподвижнички е доста трудно, да не кажа невъзможно.
За сведение на участниците в този форум: в dailapa.dog.bg, където влизам рядко, но уцелвам "интересни" мнения, ние, хората от този форум, сме окачествени като "лигни". Възмутените от нас "дами" се изявяват с мнения и в тази тема. Щом сме лигни, защо общувате с нас? Нали се канехте да не стъпвате тук?
Е, да си кажа и аз становището: в природата оцелява живото същество, което е силно, което се е приспособило достатъчно добре. Не можем да спасим всички котки, кучета, птички, мишки, бръмбари и т.н. Пък и не е нужно.
А който иска, нека да тича по улиците, да се завира по храсталаците, да наднича в мазетата и да прибира де що види маца. Който иска, да си купи породисто коте. Въпрос на вкус.
И не ми пука от помията, която някои от вас ще излеят върху мен, доказвайки, че са невъзпитани.



Тема Re: искам да си купянови [re: ZoVe]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано09.02.10 13:25



Кой мод? Кои грубости? Тук да съм нарекла някой "лигла", "кифла", "лудаци", "ограничено същество", "достойна за съжаление" и т.н и т.н цитати от опоненти на Дени само ОТ ТАЗИ ТЕМА? Сексуалните простотии пък изобщо няма да ги коментирам. Я се вземи в ръце, моля те и не пръскай слюнка и бяс навред или поне ако го правиш го прави по-аргументирано. Като започна да се държа грубо, цинично и злобно като вас и да ви лепя квалификации, които междувпрочем биха били повече от очеизвадни предвид на истеричното ви и маниакално поведение, тогава тичкайте да се жалвате на мод. Ако не си забелязала, мила моя, аз поне се опитвам да помагам и на ХОРА в нужда (за справка темата на vacate), на която вероятно иначе никой друг не би отделил 5 минутки от скъпоценното си време да отговори. Ооообаче като гръмне някой скандал и всички змии изпълзяват изпод камъчетата си, където дебнат сгодния миг. И не за да изразят отношение по конкретна тема, а за да се нахвърлят стръвно върху инакомислещите ... естествено .
Относно това кой къде пише и чете си е личен избор на всеки! Спазва ли се добрия тон повод за недоволство не може да има! Изключително смешно ми е като някой претенциозно заяви, че е обиденичък и повече няма да пише тук. Ами хубаво! Ние да се разплачем и да опънем червения килим ли?! И вие сте откровено нападателни и невъзпитани ама аз поне засега нямам намерение да си взимам официално сбогом с клуба . Не и докато тук има хора, които с конкретните си проблеми търсят конкретна помощ! Колкото до теб драга единственото изригване, което можеш да ми причиниш е такова на искрен смях .
Лек ден ти желая и по-полека с нервите .

Редактирано от MechoPuh. на 09.02.10 13:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.