Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Изкуствен маникюр за кот  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано19.02.09 01:31



Прювет! Нашите рани още не се махат. Поизветриха малко, но от няколко дни
бърша всеки ден кървави стени, покривки и плотове. Разбира се, това е ама най-малкият ми дерт. Ужасно ме потиска цялата тази кръв и тези гадни рани. Просто не е нормално... Ще потърся хомеопата, за който Джими ми каза. Обаче ми се иска да й сложа изкуствени нокти, защото си мисля, че няма да се разранява така с тях. Някой има ли в наличност за две задни лапи! Ако е от София, просто ще го срещна на удобно за него място с моя приятелка, която ще даде веднага паричките и тя ще се разправя с пращането до мен. Моля ви!





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано19.02.09 09:11



Нашия вет ми показва такива джаджи. Донесъл ги брат му като идвал от незнам си къде. Като изляза днес ще мина да питам и ще ти кажа.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано19.02.09 11:37



Не се ли оправя Раянка, милото котенце ?


А все пак вашият вет уточни ли от какво са раните ?
Ако не върви лечението защо не помислиш за оставяне за известно време на стационар - най-вече с цел да се открие причината ...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано19.02.09 19:12



Относно силиконовите "нокти". Нашите ветове имат един комплект, 40 бр., 2 тубички с лепило (купен от Щатите). Ако те интересува, ми пиши имейл или най-добре ми звънни (0885396300) да ти кажа цената и евентуално как може да ги получиш.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Людмил Ц]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано21.02.09 00:39



Людмиле, утре ще ти се обадя!

Джими, да още не се махат! Лекарите взимаха проби, настоях да й се направят кръвни изследвания - всичко е ОК. Според тях, е нещо на психична основа. Аз миналата година хубаво сънувах психиатрична болница за котки, но във връзка с Бухала. И тъкмо да я оставя на стационар за изследвания, и в последния момент изсънувах как я грабвам и си счупвам краката от тичане по стълбищата

.
Ако някой знае котешки психолог или литература по въпроса, нека да сподели!
Аз ще потърся в нета.
До скоро!



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано21.02.09 11:30



Милото то! Пожелавам ви да се оправяте по-бързо!



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано21.02.09 11:40



Какво ли не направих за Бил

и нищо. Водих го в Москва на етолог и го оставих за 4 дни и нямаше полза. Отряза ли му ноктите? Пиши ми на ЛБ къде го водиш на вет.
Ако не се сдобиеш с маникюр следващия път като ходя някъде ще ти донеса. В Германия е единия ми внук и сега му пиша в Скайпа да провери, а и на другия внук Арнолд в Щатите ще напиша и да си го получи после. Нямам представа колко струват, но си мисля че можеш да опиташ и омотаване с бинт на лапите. Ще се занимава да го отмотава, а не със самоанализа При това сега събота неделя докато го виждаш какво прави и ти е под око.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано21.02.09 16:59



Ако е на психическа основа, няма ли някакви коткоугодни, любими на котките тревички, билки и прочие продукти? Които да "свалят напрежението" и да ги карат да се отпускат и да забравят котешките си проблеми ... ( валериан ?) Людмил е спец относно подобни продукти май, ако правилно си спомням ... ?



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Zhimi]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано21.02.09 21:20



Не съм спец, по би ми прилягало народното определение "на всяко гърне мерудия". Ето ми я "манджата" за тази вечер - Petvital Tasman на Canina (ей, ама тая фирма наистина е голяма работа!), отваряме българския сайт и четем:

МАСЛО ОТ ЧАЕНО ДЪРВО 20% (50 мл)
Препарат за грижа с масло от чаено дърво за чувствителна кожа . Облекчава болката от ухапване и ужилване от насекоми, както и от малки ранички и дразнения по кожата .
Маслото от чаено дърво спада към най-ефикасните естествени антисептични средства, унищожител на всички познати видове гъбички и микроби. Действа против дразнения на кожата и освен това може да се прилага срещу летящи насекоми, както и при спалното бельо, а при домашните любимци е изключително ефективно средство срещу бълхи.

отдолу с червено пише 27, 18 лв.

Отзиви - Радис пристигна при нас с неприятни червени петна по дупето, след мазане с всевъзможни мазила петната само се увеличиха, изчезнаха напълно от едно намазване с "чаено дърво" (не знаех, че чая расте по дърветата, сигърно в пакетчета). Дори и да не помогне на вашия любимец, екстракта от чаено дърво може да ползвате и вие. Жена ми от няколко години имаше едно упорито, неголямо петно на крака, което я сърбеше, изчезна след първо намазване. Моя колега в ТВ сервиза има от лятото три-четири доста големи петна по ръката, крака и гърба. Сърби го постоянно. Ходил е на лекар и е пробвал какви ли не лекарства. Занесох му пробно шишенцето, той маза само едното петно (аз съм и скрънза), след три мазания изчезна почти напълно. Сега е горд собственик на собствено шишенце. Та така. Дени също може да е спокойна, тасманийското чаено дърво спада към растенията и най-вероятно не го боли като го режат...дали наистина не го боли..



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Людмил Ц]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано22.02.09 01:57



Людмиле, много ме заинтригува. А от къде се купува това чудодейно масло? В аптеките дали го има?



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Живoтинka]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано22.02.09 09:44



по аптеките със сигурност - не, кой ще е луд та да се грижи толкова за хората. Има го във ветеринарните кабинети, ето линк за кабинетите в София, официално работещи с Канина -





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Людмил Ц]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.02.09 13:42



Това е много интересно наистина. Оказва се, че го има и при нашия вет във Варна. Трябва да го поразпитам аз





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Mutzka]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано22.02.09 17:28



Масло от чаено дърво има в аптеките (не зна Канина, а на разни фирми за масла). Трябва да се разреди с вода, преди да се ползва за животни. Мирише доста силно и заради това не знам до колко е подходящо за котки.

Редактирано от bushkata на 22.02.09 17:29.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано22.02.09 18:48



Папи, благодаря ти много!
Но аз се обадих на Людмил и той ми каза, че ветовете му ще ми изпратят ноктите! Страшно съм му благодарна за бързата реакция! Дано донякъде да помогне!
А за Бил, аз май не съм в час, какво е станало в крайна сметка с котчото? Нещо кожно беше, май гъби, нали? И силен сърбеж? И какво стана, оправи ли се душицата?



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Людмил Ц]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано22.02.09 19:00



Людмиле, благодаря ти и за това инфо!

Нашите ветове не са ни го предлагали, сега сме още на един Екзекан, действа точно само докато се дава, за три дни го прекъснах и точно тогава почнахме пак да оливаме с крвища стените и покривките . Утре ще питам за това масло, но дано не е едно, което й слагаха и от което се влоши (Дермосцент).
Пак си мисля дали не е от прекалено много хормони, ние наричаме Раянка "похотливото котенце". Кастрацията й виси от 3 месеца, защото чакам да минат раните. Четох, че от прекалено разгонване се образуват плешивини, но те са симетрични и не сърбят... При нас не е така.
Тази седмица сериозно тръгваме по доктори.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано22.02.09 19:58



Президент Клинтън има алергия сигурно и стрес

, знам ли...Лекуваме се с препарат против алергия Преднивет по схема.
Въпреки всичко можеш да пробваш с масло от чаено дърво. Разреждане 1: 10 на това от Икаров. Препоръчва се от дерматолозите при възпаление на кожата. Аз го ползвам в аромалампата за вечерно успокоение заедно с индрише, здравец и лайка. Слага се в козметични кремове за успокояване и регенерация. Не мисля, че ще сране по-зле. Възможно е да е от свръхпроизводство на хормони, при хората предизвиква кожни неприятности. Колко пъти ти се каза да кастрираш звяра след като няма да имате котенца...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано22.02.09 20:12



Сега видях съдържанието на Екзекана - противоалергичен препарат и витамини от група В за успокоение. Но противоалергичните препарати искат дълготрайно вземане за траен ефект в много постепенно намаляващи дози.
Ветеринарят при който ходиш

Той би трябвало да се отнесе спо-голямо внимание и знание. С какво къпеш животинчето? Ние се къпем в криза през ден с медицински шампоан Вирбак за премахване на сърбежа и дезинфекция и бързо зарстване на раничките - това са му показанията.
В София ни го изписа д-р Бобадова в Добро Хрумване.
bgmaps.com/map.aspx?sid=080f7aa7e62f8812665c503859994731&tip=1&initsearch=0
Зона В 5 бл. 7 последния вход като тръгнеш от Стамболийски навътре. С кола през улица Брегалница оттам е първия вход.

Редактирано от papyy на 22.02.09 20:13.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Людмил Ц]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.02.09 10:08



ето и това е с чаено дърво





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: HaдяИ]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано23.02.09 10:10



има и такъв шампоан





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: HaдяИ]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 13:15



Защо си мисля че съм чел че алоето е силно отровно за котки.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.02.09 21:23



Папи, не знам дали да се съсредоточа върху поведението й, което от ден на ден става все по-девиантно, или върху кастрацията, която правим от 5-6 месеца насам. Една кастрация сега просто ще я довърши. Съвсем различно коте е, едно такова стреснато и унило, пази се от мен, отчуждава се и полудява... Вече се усеща ясно. Преди просто се чешеше и пръскаше стените с кръв. Сега е като сянка. Няма доверие в мен, в никого. Стряска се и ходи по ъглите. Това ме убива. Преди беше най-забавното и откачено коте, с огромно самочувствие, пъргав ум и невероятна податлиеост към комуникация.

Някой има ли опит с Фелиуей, котешки феромони синтетични? снощи четох малко за този препарат.

Папи, вчера капнах в ароматна лампа по 2 капки лавандула и розмарин и една миниатюрна капчица розово масло. Раянка се настани върху кутията на компютъра, възможно най-близо до лампата. Мислех, че й е приятно. В един момент почна да кашля и едното си око още го държи почти затворено. Сигурно трябваше да сложа лампата някъде далеч от нея ...

Мисля да опитам с феромони. Сякаш всяко съприкосновение с етерични масла до този момент й се отразява изключително зле.
Просто не искам да сгреша с кастрация точно сега. Не мога да се доверя на ветовете за това. Утре след работа ще я заведа и ще искам да я видят на видеозон за всеки случай, освен другите неща, за които ще говорим...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 21:29



Ако казваш, че е като сянка, защото е отслабнала кастрация сега наистина ще я довърши. Да не е стрес от многото животни? Колко са те у вас всъщност? Сузи например също много се стресира затова сега когато отново върнах Сиси започнах вечер за 1 час да затварям малките и Сиси в другата стая и разигравам Сузи. Тя играе, радва се на вниманието ми.

Другото, което ми хрумва да я дадеш някъде временно където няма други котки? Тя има ли някаква привързаност към някое коте, с което да спят заедно, да се ближат?

И аз като един абсолютен лаик, покрай д-р Хаус постоянно мисля за автоимунните болести? Питай вета за нещо такова...



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано23.02.09 21:56



Ще питам ... Дени, и аз днес за това си мислех - да я дам на някого за известно време, но е невъзможно. Тя обичаше всички други (останалите четирима) преди, ближеше ги грижовно. Е, Бухала не го обича баш, но го уважава, защото е вождът ни. Възможно е нещо да се понамества йерархията им в момента, защото двамата малки пораснаха и единият е такъв пейзан, в момента е разгонен и налита на Абсолютно всичко, просто се мята. И предпочита да се мята на Бухала. Затова стои затворен. Нойчи, който е кастриран, също предпочита Бухала, и се люби с нея, само един-два пъти с Раяна. Раянка сигурно ревнува и се чувства пренебрегната.
Ще прочета още за този Фелиуей и ще се опитам да потърся в други форуми дали някой го е ползвал. Освен това, вчера прочетох, че когато има някакъв такъв проблем и повече котки, обикновено се кастрирало не това животно, което трябва, за да се разреши въпроса поне на първо време. Аз уж си имам план за кастрацията на всички, обаче като прочетох това, съвсем запецнах някак. Сигурно планът ми е грешен и почвам да се заплитам и обърквам ужасно и да се въртя в някакъв омагьосан кръг.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.02.09 22:01



Виж, аз бих кастрирала, но само ако е здраво животното. Нещо като с ваксините. Защо? Защото все пак това е стрес за него, важно е да може да го преодолее по-лесно, а ще може да го направи само ако е здраво.

Аз лично какво бих направила на този етап ако бях на твое място - щях да се опитам да й осигуря максимално тишина и спокойствие (явно е супер стресирана, за да се крие и да ви избягва), щях да я галя тихо и лекичко без натиск, да усети любовта и ласката ми. Възможно е всичко това да е някое зловещо котешко заболяване. Перитонита например започва с депресия при котките и висока температура. Панлевкопенията също. Май беше писала, че сте й правили кръвни изследвания. Ако всичко в здравословен план изглежда добре, то тогава опитай да я изолираш от останалите, затвори ги някъде, нека не я тормозят.

Жал ми е така като разказваш как пръскала кръв....някакъв ад трябва да е. Дай й спокойствие и тишина и дано се възстанови скоро!



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 23:33



Уж казват че нямало точно феромони но пък имало ефект.
Другия вариант е да пробваш с спрей за игра - този с коча билка, моята като го надуши и ляга на земята и се въргаля 10 минути.

Имаш ли как във вас да разделиш двете женски и двете мъжки в отделни стаи?



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано23.02.09 23:44



Тъй като, ако се съди по медикаментите, от които има подорбение, става въпрос за алергия, (макар че не е известно към какво) и ако се съди по поведението, алергията е комбинирана със стрес, присъединявам се към мнението на Дени - две неща могат да подобрят състоянието - първото е да й осигуриш максимум спокойствие. Второто е подходяща за такова състояние диета - зная, че има такива храни, макар да не зная точно какви трябва да бъдат.
А третото е да дадеш на себе си повече спокойствие и вяра, защото твърде е възможно ти да си източника на стреса по схмата: Ти си стресирана защото не можеш да помогнеш на Раянка, а Раянка е стресирана, защото усеща твоето отчаяние. Все пак не забравяй - доверието, което има в тебе, за котето е най-важното нещо - това, което го крепи, това, което може да му помогне да се пребори - ти си неговата майка, източника на спокойствие, сигурност и нежност. Така че, ако и двете сте в стрес, трябва най-напред да се справиш твоя...





Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано23.02.09 23:55



Аз съм ползвал Фелиуей и честно казано не съм почувствал промяна. Но и аз исках доста - да мине разгонка на две котки. Ползвах го като ходихме на изложба, но Софи по принцип си е спокойна. Така че можеш да пробваш но не очаквай чудеса. Възможно е промяната на поведението да е от кожния проблем, а не обратното. Днес говорих с ветовете, оставих адреса, казах че е спешно. Утре ще мина пак, ако не са имали време, може да взема да ти ги пратя аз. Дано да има полза! Силиконовите калъвки се слагат на отрязани нокти, така се напасва размера и издържат повече.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: Zhimi]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано24.02.09 00:06



Не съм спец, но не бих заложил на алергията. Ето, например, моя колега го лекуваха за алергия дълго време, почти беше спрял да яде, не можеше да спи, особенно като беше по-топло. И едно нищо и никакво чаено дърво(и то за ветеринарна употреба) го оправи набързо. Нормално е да има резултат по време на самото лечение, защото препаратите подтискат сърбежа, но не лекуват. Това, разбира се, е мое мнение, на човек некомпетентен.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.02.09 00:58



В допълнение към Джими - храната наистина е много важна. Има храни за алергии и на Хилс (към които от личен опит имам малко повече уважение отколкото към РК) и на РК. Те са силно хранителни, предназначени за усилване на имунната система, от което има нужда в момента котката. И понеже имам опит с поръчване и недоставяне на подобна храна в нашия град, мога да ти пратя от София, стига само да се каже коя ще е най-подходяща. За 1 ден и ще е при теб.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано24.02.09 08:44



Били яде само и единствено Сензитив на КасаФера. Не понася на Хилс, а пък за РК да не говорим. Никога не е хранен с консерви или мека храна, домашна също никога. Ветеринарната диета на РК и Хилс не я близна, стоя гладен 3 дни и се предадохме и го нахранихме с Каса Фера с пуешко.
РК хипоалергеник е с декстурирана соя като белтъчини, Говорих с вет, който е вносител, не му помня името, не искаше да си признае, но на изложбата разговаряхме, а се оказа, че ме познава като хуманен лекар.
Хилс хипоалергеник също е на соева основа. По принцип декстурираната соя се препоръчва като доставчик на белтъчини при алергия, но има и изключения.
Пилешкото е много по-алергизиращо от заешкото и пуешкото и от соята. Най-диетичното месо се води пуешкото...
РК хипоалергеник и Хилс хипоалергеник се водят ветеринарна диета и може би не се предлагат в магазини за котешка храна.
Чувам за някакви други храни с ветеринарни диери, но нямам лични впечатления.
Ние нямахме никакъв келепир от Фелиуей.
Аз слагам за нас аромалампа, не за котарака

. Далече от него.
Според мен ,а съм специалист в девиантното поведение, има промени в него. Дали се дължат на заболяването или обратното? Трябва да се изключи алергията или диагностицира със сигурност!
Всъщност нека изясним какво е това алергия.
Алергията е силна защитна реакция към безобиден агент. Причинители са акари, полени, битови химически препарати, ужилвания, хранителни алергии и други. Лечението е симптоматично и отстраняване на агента. За диагностика се прилагат кожни тестове, и кръвни тестове. За Били -космато животно кожните тестове ? Не му направиха кръвен тест, не знам възможно ли е при ветеринарните практики. И при хората ги прилагат сравнително рядко може би са скъпи?! Лечението е с антихистамини, бета-2 симптомиметици, кортикостероиди, адреналин и хомеопатични лекарства. Има ветеринари- хомеопати. Аз съм от по-старата терапевтична школа и нямам доверие в хомеопатията, може би е и въпрос на специалност.
Желая оздравяване и добри дни.



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано25.02.09 23:52



Здравейте, приятели!
Благодарение на Людмил, ние вече сме с гладки мекички ноктета!
Прочетох упътването и като видях, че трябва да се подрежат ноктите, реших, че няма да стане - никога не съм подрязвала ноктите на моите хубавци... После, обаче, много внимателно и нежно сложих Раяна в скута си и почнах да й галя лапките и да си играя с нея и понеже нямах под ръка друго, а не исках да отлагам слагането на ноктите, й клъцнах връхчетата с козметична ножичка - изобщо не се съпротивлява. След това, напълних 8 силиконови калъфчета за нокти до 1/3 с лепило със специалното приспособленийце и й ги нахлузих като терлички на ноктетата. 5 мин. я занимавах, за да не се опита да ги махне. От вчера сутринта до сега нито веднъж не им е обърнала внимание -сякаш няма нищо ново на ноктите, толкова естествено ги чувства! Пращам снимка на краче със силиконови ноктета.



Включих и един фелиуей в контакта, ще видим - надявам се да се оправи. Раните за два дни вече хванаха коричка, като не ги разкървавява. Реших да не я водя на вет, защото така се стресира в таксито, че се побърква, прави лупинги и задни салта в клетката и не спира да вие, горкото, а шофьорите гледат лошо или направо отказват да ни вземат, като я видят. А като беше на кортизон, много често се налагаше да ходим до вета, това не й се отразяваше добре. Освен това - около месец и нещо все й пъхам разни неща в устата - сигурно затова ме избягва и все ме гледа в ръцете - да не би да я изненадам със спринцовка с разтвор или с таблетка.
Ще я наблюдавам сега известно време и ако няма никакво подобрение, чак тогава ще я заведа отново на консултация - евентуално за диетична храна и ще споделя казаното от Дени и от Папи - за Хилс и Касафера, и за диагностициране на алергия. Въпреки че аз, като абсолютно незнающа, си мисля, че алергиите адски трудно се диагностицират, по-скоро, по метода на изключването - ако не е нищо друго, значи най-вероятно е някаква алергия. Иначе те от доста време папат Проплан с пуйка...
Благодаря ви за загрижеността и ценната информация! Силно се надявам да не е алергия, сигурно и аз като Людмил, понеже съм лаик, се надявам и смятам, че става дума за стрес и попренаселване, разгонвания и подобни. Но като се оправи Раяна, поетапно ще ги кастрираме.
За съжаление не можем да ги разделяме, защото нямаме врата в нашето раздвижено жилище. Мога само да гоня пейзана Зоро в банята. Обаче пък, в иначе много ограничената жилищна площ, съм "раздвижила" навсякъде къщи и къщета - котешки - върху шкафове, под кресла, в закътани местенца, където да се усамотяват, ако искат - едно иглу, едно пухено легълце, едно хамаче, едно легълце на стойка с драскалка под него, една мекичка ниша в секцията с весело капаче, което се отваря в две посоки, една от клетките е с мека голяма възглавничка вътре, една голяма 5 етажна къщура с хралупа, хамак, тунел и висока площадка. Плюс местенца с възглавнички и други. Правя всичко възможно да им е уютно и разнообразно на гадюхите. Много ги обичам и трябва да се оправят, иначе като колегата Мартир "ще им счупя главичките"
Бъдете живи и здрави, хора и котинки



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.02.09 10:29



Много хубав маникюр

Дано се оправи миличката, стискаме палци всичко да се размине, че много време стана вече се мъчи горкото. Давай новинки от време на време, как се развиват нещата след като вече не се чеше. Поздрави на цялото ти котешко войнство



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.02.09 11:36



Снимката на лапа с маникюр е направо жестока!


Радваме се, че се пооправила. Много ми хареса изявлението за мръсния поглед на шоферите, когато си с котка, макар и в клетка.
ПОздрави от нас котарак и тей е с подрязани ноктараци



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано27.02.09 00:26



Благодарим, Муцка и Папи!

От време на време, ще се явявам на рапорт! Дано новините да са хубави!

Нагушкайте косматковците сладунковци от нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.