Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано25.02.09 23:52



Здравейте, приятели!
Благодарение на Людмил, ние вече сме с гладки мекички ноктета!
Прочетох упътването и като видях, че трябва да се подрежат ноктите, реших, че няма да стане - никога не съм подрязвала ноктите на моите хубавци... После, обаче, много внимателно и нежно сложих Раяна в скута си и почнах да й галя лапките и да си играя с нея и понеже нямах под ръка друго, а не исках да отлагам слагането на ноктите, й клъцнах връхчетата с козметична ножичка - изобщо не се съпротивлява. След това, напълних 8 силиконови калъфчета за нокти до 1/3 с лепило със специалното приспособленийце и й ги нахлузих като терлички на ноктетата. 5 мин. я занимавах, за да не се опита да ги махне. От вчера сутринта до сега нито веднъж не им е обърнала внимание -сякаш няма нищо ново на ноктите, толкова естествено ги чувства! Пращам снимка на краче със силиконови ноктета.



Включих и един фелиуей в контакта, ще видим - надявам се да се оправи. Раните за два дни вече хванаха коричка, като не ги разкървавява. Реших да не я водя на вет, защото така се стресира в таксито, че се побърква, прави лупинги и задни салта в клетката и не спира да вие, горкото, а шофьорите гледат лошо или направо отказват да ни вземат, като я видят. А като беше на кортизон, много често се налагаше да ходим до вета, това не й се отразяваше добре. Освен това - около месец и нещо все й пъхам разни неща в устата - сигурно затова ме избягва и все ме гледа в ръцете - да не би да я изненадам със спринцовка с разтвор или с таблетка.
Ще я наблюдавам сега известно време и ако няма никакво подобрение, чак тогава ще я заведа отново на консултация - евентуално за диетична храна и ще споделя казаното от Дени и от Папи - за Хилс и Касафера, и за диагностициране на алергия. Въпреки че аз, като абсолютно незнающа, си мисля, че алергиите адски трудно се диагностицират, по-скоро, по метода на изключването - ако не е нищо друго, значи най-вероятно е някаква алергия. Иначе те от доста време папат Проплан с пуйка...
Благодаря ви за загрижеността и ценната информация! Силно се надявам да не е алергия, сигурно и аз като Людмил, понеже съм лаик, се надявам и смятам, че става дума за стрес и попренаселване, разгонвания и подобни. Но като се оправи Раяна, поетапно ще ги кастрираме.
За съжаление не можем да ги разделяме, защото нямаме врата в нашето раздвижено жилище. Мога само да гоня пейзана Зоро в банята. Обаче пък, в иначе много ограничената жилищна площ, съм "раздвижила" навсякъде къщи и къщета - котешки - върху шкафове, под кресла, в закътани местенца, където да се усамотяват, ако искат - едно иглу, едно пухено легълце, едно хамаче, едно легълце на стойка с драскалка под него, една мекичка ниша в секцията с весело капаче, което се отваря в две посоки, една от клетките е с мека голяма възглавничка вътре, една голяма 5 етажна къщура с хралупа, хамак, тунел и висока площадка. Плюс местенца с възглавнички и други. Правя всичко възможно да им е уютно и разнообразно на гадюхите. Много ги обичам и трябва да се оправят, иначе като колегата Мартир "ще им счупя главичките"
Бъдете живи и здрави, хора и котинки



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано26.02.09 10:29



Много хубав маникюр

Дано се оправи миличката, стискаме палци всичко да се размине, че много време стана вече се мъчи горкото. Давай новинки от време на време, как се развиват нещата след като вече не се чеше. Поздрави на цялото ти котешко войнство



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: bichana(Reni)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.02.09 11:36



Снимката на лапа с маникюр е направо жестока!


Радваме се, че се пооправила. Много ми хареса изявлението за мръсния поглед на шоферите, когато си с котка, макар и в клетка.
ПОздрави от нас котарак и тей е с подрязани ноктараци



Тема Re: Изкуствен маникюр за котнови [re: papyy]  
Автор bichana(Reni) (zelenoo4ka)
Публикувано27.02.09 00:26



Благодарим, Муцка и Папи!

От време на време, ще се явявам на рапорт! Дано новините да са хубави!

Нагушкайте косматковците сладунковци от нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.