Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся стопанин за този красавец-персиец  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 19:57




Здравейте!
Имам много красив котарак,персиец с родословно дърво:


Търсим му грижовен стопанин и добри условия за живот.
ПРедпочита негранулирана храна и му трябва пострижка през - месеца.
На 6 години е.
Не го продаваме, подаряваме го,защото дъщеря ми с оказа алергична към котешки косми.
0888710202



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: Любo]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано26.01.07 21:56



има лечение за алергията, майка ми се излекува, винаги сме имали котки! защо ще изхвърляте животинката???

много ще му е тежко, ако изобщо му намерите нов дом!



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Любo]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано26.01.07 23:53



Винаги проверявайте новите кандидати за стопани. Идете им на гости ПРЕДИ да вземат котката, вижте дали домът им е подходящ за котка - обезопасен, дали не може да избяга от някъде. Дали са хора,които значт как се гледа котка. Ако не - слушат ли ви внимателно какво са изискванията на животинката. Дали могат да си позволят добро хранене, все пак това си е въпрос на възможности.
Заведете котката вие на новото място.
Не се доверявайте на хора, които не са готови да ви пуснат в дома си. Значи има нещо за криене, нали?
Не се разделяйте лесно с котката си - само за да решите проблема, тя е живо същество и има право на добро бъдеще!



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 12:09



Пиши повече за лечението. Това е много важна информация, ако излекуването е възможно.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: bushkata]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 21:18



КАК МОГА ДА СЕ СВЪРЖА С ВАС ВИЕ ОТ КАДЕ СТЕ ЩЕ СЪМ ЩАСЛИВА ДА ОТГЛЕДАМ ТОВА КОТЕ ЗАЕДНО С МОЯТА КРАСАВИЦА ТЯ СЪЩО Е БЯЛА ПЕРСИЙКА

ПИШЕТЕ ПОЩА АЗ ОТ ТАМ ЩЕ СЕ СВЪРЖА ЗА ПО ЛЕСНО С ВАС И ДАНО ДА ИМА НАИСТИНА ЛЕКАРСТВА ЗА ДЪЩЕРЯ ВИ МОЯТА ИМА АЛЕРГИЯ КЪМ ДЪРВЕТАТА И ВИ РАЗБИРАМ ЧУДЕСНО КОЛКО ВИ Е ТРУДНО



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Zhimi]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано29.01.07 05:57



майка ми ходи на алерголог, доста време пиеше по схема противоалергени и разни витамини - също по схема. това беше много отдавна, аз съм била 1-2 клас! тряба консултация с добър алерголог. тук в Канада също алергични хора си гледат животни, ако искат разбира се. лечението е поддържащо по-скоро, въпреки че майка ми с годините съвсем забрави за тая алергия. доколкото аз разбрах схемата подпомага организма в изграждането на собствена защита, с времето явно се получава, но самата схема и лекарствата са индивидуални - зависи от възраст, история на общуването с животни и други неща

но не е неспасяемо! аз например винаги съм била алергична към ужилвания, но също с лекарства се излекувах или по-скоро ако сега ме ужили оса например, няма да изпадна в алергичен шок и това да е жовотоопасно, а най-много да се подуя повече от обичайното



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 09:57



Да, права си, трябва добър алерголог, желание и постоянство. Племенницата ми е алергична към много неща, вкл. котки, но нейната алерголожка като че ли не вярва много, че алергията към котки се лекува. Има и такива лекари и май са мнозинство тук. И семейството й е на същото мнение, за съжаление. Надявам се като порасне още малко да вземе нещата с лечението в свои ръце.



Тема Re: Към SimpliAVEN [re: Zhimi]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано29.01.07 10:48



По принцип наистина трябва добър алерголог. И най-вече да се знае точно какво причинява алергията.
Имам познат който има алергия към котки на ниво имунна система. При него не се лекува, може и да се подтисне имунната му система да не реагира, но това е прекалено опасно за самия него. Има хора които са алергични към някои от отделяните хормони, към козината или към други неща, но точната причина е важна. Част от нещата се лекуват съвсем успешно, други не.



Тема Re: Към SimpliAVEN [re: Zhimi]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано29.01.07 11:04



Може би Ике или Еметик ще споделят своя опит. И двамата са алергични към котки (доколкото знам)





Тема Re: Към SimpliAVEN [re: ofika]  
АвторKeti4 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 13:49



По въпроса за алергиите мога да напиша научен труд с опит върху собствения ми гръб.Но накратко-много малко,действително много малко хора са алергични към котешки косми,а да не говорим за друг тип алергия към котка. На лекарите им е най лесно да го заявят.А дали е така или не, може да се каже само с тестове,но такива ,като изключим тестовете за котешки косми,в България няма.От тук нататък повечето лекари дигат ръце и казват-махнете котката, или кучето, или рибите и т.н.А в действителност има лечение и ако не е пълно ,поне е към 90%.Казвам го това като човек допреди 3-4 години алергичен към каквото се сетите,а от тогава без всякъкви симптоми на алергия.През цялото време въпрки "съветите" и котката и кучето си бяха до мен,а сега съм с два котака,от които единият персиец.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.