Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся стопанин за този красавец-персиец  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 19:57




Здравейте!
Имам много красив котарак,персиец с родословно дърво:


Търсим му грижовен стопанин и добри условия за живот.
ПРедпочита негранулирана храна и му трябва пострижка през - месеца.
На 6 години е.
Не го продаваме, подаряваме го,защото дъщеря ми с оказа алергична към котешки косми.
0888710202



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Любo]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано26.01.07 21:56



има лечение за алергията, майка ми се излекува, винаги сме имали котки! защо ще изхвърляте животинката???

много ще му е тежко, ако изобщо му намерите нов дом!



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Любo]  
Автор bushkata (минаващ)
Публикувано26.01.07 23:53



Винаги проверявайте новите кандидати за стопани. Идете им на гости ПРЕДИ да вземат котката, вижте дали домът им е подходящ за котка - обезопасен, дали не може да избяга от някъде. Дали са хора,които значт как се гледа котка. Ако не - слушат ли ви внимателно какво са изискванията на животинката. Дали могат да си позволят добро хранене, все пак това си е въпрос на възможности.
Заведете котката вие на новото място.
Не се доверявайте на хора, които не са готови да ви пуснат в дома си. Значи има нещо за криене, нали?
Не се разделяйте лесно с котката си - само за да решите проблема, тя е живо същество и има право на добро бъдеще!



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 12:09



Пиши повече за лечението. Това е много важна информация, ако излекуването е възможно.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: bushkata]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 21:18



КАК МОГА ДА СЕ СВЪРЖА С ВАС ВИЕ ОТ КАДЕ СТЕ ЩЕ СЪМ ЩАСЛИВА ДА ОТГЛЕДАМ ТОВА КОТЕ ЗАЕДНО С МОЯТА КРАСАВИЦА ТЯ СЪЩО Е БЯЛА ПЕРСИЙКА

ПИШЕТЕ ПОЩА АЗ ОТ ТАМ ЩЕ СЕ СВЪРЖА ЗА ПО ЛЕСНО С ВАС И ДАНО ДА ИМА НАИСТИНА ЛЕКАРСТВА ЗА ДЪЩЕРЯ ВИ МОЯТА ИМА АЛЕРГИЯ КЪМ ДЪРВЕТАТА И ВИ РАЗБИРАМ ЧУДЕСНО КОЛКО ВИ Е ТРУДНО



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Zhimi]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано29.01.07 05:57



майка ми ходи на алерголог, доста време пиеше по схема противоалергени и разни витамини - също по схема. това беше много отдавна, аз съм била 1-2 клас! тряба консултация с добър алерголог. тук в Канада също алергични хора си гледат животни, ако искат разбира се. лечението е поддържащо по-скоро, въпреки че майка ми с годините съвсем забрави за тая алергия. доколкото аз разбрах схемата подпомага организма в изграждането на собствена защита, с времето явно се получава, но самата схема и лекарствата са индивидуални - зависи от възраст, история на общуването с животни и други неща

но не е неспасяемо! аз например винаги съм била алергична към ужилвания, но също с лекарства се излекувах или по-скоро ако сега ме ужили оса например, няма да изпадна в алергичен шок и това да е жовотоопасно, а най-много да се подуя повече от обичайното



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 09:57



Да, права си, трябва добър алерголог, желание и постоянство. Племенницата ми е алергична към много неща, вкл. котки, но нейната алерголожка като че ли не вярва много, че алергията към котки се лекува. Има и такива лекари и май са мнозинство тук. И семейството й е на същото мнение, за съжаление. Надявам се като порасне още малко да вземе нещата с лечението в свои ръце.



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Zhimi]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано29.01.07 10:48



По принцип наистина трябва добър алерголог. И най-вече да се знае точно какво причинява алергията.
Имам познат който има алергия към котки на ниво имунна система. При него не се лекува, може и да се подтисне имунната му система да не реагира, но това е прекалено опасно за самия него. Има хора които са алергични към някои от отделяните хормони, към козината или към други неща, но точната причина е важна. Част от нещата се лекуват съвсем успешно, други не.



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Zhimi]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано29.01.07 11:04



Може би Ике или Еметик ще споделят своя опит. И двамата са алергични към котки (доколкото знам)





Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: ofika]  
АвторKeti4 (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 13:49



По въпроса за алергиите мога да напиша научен труд с опит върху собствения ми гръб.Но накратко-много малко,действително много малко хора са алергични към котешки косми,а да не говорим за друг тип алергия към котка. На лекарите им е най лесно да го заявят.А дали е така или не, може да се каже само с тестове,но такива ,като изключим тестовете за котешки косми,в България няма.От тук нататък повечето лекари дигат ръце и казват-махнете котката, или кучето, или рибите и т.н.А в действителност има лечение и ако не е пълно ,поне е към 90%.Казвам го това като човек допреди 3-4 години алергичен към каквото се сетите,а от тогава без всякъкви симптоми на алергия.През цялото време въпрки "съветите" и котката и кучето си бяха до мен,а сега съм с два котака,от които единият персиец.



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Keti4]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано30.01.07 22:58



да, и аз имам същите впечатления от лекарите в БГ. но все пак има и добри и те се справят много успешно с алергиите. със сигурност трябва да се провери на какво точно ниво е алергията, но моите наблюдения са, че на имунно ниво са доста по-редки... и все пак: доктор

но е важно да се знае, че лечение има, макар то да не гарантира, че никога няма да се разкихате или изринете, просто няма да се измъчвате от съжителството с животинката а посевки за изследване на алергията имаше в БГ, не вярвам сега да няма... мисля, че в частна лаболатория ще направят подобно нещо, едва ли ще е много скъпо...



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: MИMИ]  
Авторlvelin (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 00:58



Zdraveyte! Cheta, che vseki predlaga lek sreshty alergiqta kam kosmite. Samo iskam da otbeleja ,che ne pri vseki chovek e lechima moqta bratovchedka kaza ,che ne e alergichna ot persiikite mi,no sega okaza fatalno alergichna tq jiveeshe s men v London i hodi na nai-razlichni lekari i v dosta po-dobri bolnici ot Bulgarskite. Edin den tq prosto pripadna i s kakvo li ne q lekuvaha, no prosto organizmat i se okaza,che nqma kak da othvarli tozi porok za jalost i sega tq jivee v apartamenta do men :)) no nqma kak da mahnajivotnikite si ot apartamenta mi vse pak gi gledam ot 10 godini. Ne che sam izgonil bratovchedka si :) i bez tova apartamenta sreshty men e nein, tq prosto reshi da jivee tam za dobroto na vsichki. Moite persiiki za dosta liybveobvilni i spokoini veche sa patuvali dosta ot London do Bulgariq. Ako jelaete naistina da dadete vashiq pisan, na chovek koito razbira naistina ot kotki moje da se svarjite s men na tozi e-mail ivelin@usa.com, no parvoshte vi posavetvam da otidete na dobar lekar, koito sas sigornost moje da vi kaje dali ima lek sreshty alergiqta na deto vi :)))) i taka, 6e znaete sas sigornost dali moje da go zadarjite. Vie ot koi grad ste ?? imam poznati v Sofiq koito imat registrirani razvadnici i tam naistina se grijat za koteta si s vsichki vazmojni sili. Ako reshite naistina da dadete kotkata si daite q v razvadnik kadeto horata biha se otnesli s liybov kam neq. Ne iskam da obijdam horata koito biha q pojelali,no vse pak koteto vi e veche golqmo i mislq,che ne vinagi persiikite haresvat novite si stopani, poneje sa mnogo pritenciozni kato harakter. Vsichko hubavo vi jelaq.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано31.01.07 01:01



напротив, всички казваме, че първо трябва да се отиде на лекар и че има алергии, които не се лекуват. ако твоята братовчедка също е имала алергия на имунно ниво, аз мисля че тя не се лекува (без да съм лекар), а само се подтиска, което вече каза един съфорумник е опасно. но иначе за останалите редови алергии си има лечение, което може да осигури на животинката уют за дълго още, а на хората - по-леко и приятно съществуване, защото алергията си е гадост и е много хубаво да се отървеш от нея





Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 09:46



Да, по отношение на изследванията няма проблеми - правят се както посевки, така и кръвни тестове от всякакъв вид. Но по отношение на лечението смятам, че са много назад. Или методите им са много стари, или прилагат хаотично някакви нови методи според това, как са ги зарибили от фармацевтичните фирми. Но както казваш, най-важното е да се знае, че лечението е възможно. Дори си мисля, дали да не отворим тема за алергиите? Би било полезно хора, които са се лекували да споделят опита си.



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Zhimi]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано31.01.07 17:45



ами предполагам, че има и такива хора, макар че засега не сме много като гледам

което е добре



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано01.02.07 00:22



Ako reshite naistina da dadete kotkata si daite q v razvadnik kadeto horata biha se otnesli s liybov kam neq.

Интересна логика. В клетки ли?

Ako jelaete naistina da dadete vashiq pisan, na chovek koito razbira naistina ot kotki moje da se svarjite s men na tozi e-mail ivelin@usa.com

...
и малко по-надолу, с което показваш, че ИЗОБЩО не разбираш от такива котки
...

no vse pak koteto vi e veche golqmo i mislq,che ne vinagi persiikite haresvat novite si stopani, poneje sa mnogo pritenciozni kato harakter

ТОЧНО ПЕРСИЙКИТЕ са тези, които най-лесно и безпроблемно приемат от какъв да е род промени и са НАЙ-НЕПРЕТЕНЦИОЗНИ като характер, освен ако не говорим, разбира се, за мелези.

П.С. Мога да посъветвам собствениците да не си дават котето и на дамата с капса.
П.П.С. Миме, какъвто и никнейм да си измислиш душицо, при първото ти съобщение още, ще те разпознаем от екран и половина...

Редактирано от Sometimes на 01.02.07 00:39.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
АвторPandacat (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 11:11



Само не ми е ясно защо мислите че в развъдниците котките се гледат в клетки? Повечето хора които развъждат котки го правят като хоби и отглеждат ограничен брой котки свободно пуснати в жилището си. Най-малкото тези хора знаят какви грижи изискват персийките и няма да ги оставят мазни и некъпани, и с очи непочиствани от както са се родили





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Pandacat]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано01.02.07 11:31



Ооох, моля те, не ме карай да ти казвам сега кой си гледа котките в клетки, защото ти го знаеш много добре. Пък и не мисля, че е етично такива работи да се казват тук.
За твърдението, че развъдниците си гледат котките много повече от обикновените стопани не мога да го приема, ама никак даже за вярно.
Едно е да имаш една или две животинки и да им отделяш всичкото си внимание и любов, което заслужават, друго е да имаш цял отбор юнаци и да се мъчиш кого пръв да нагаляш


А специално за котарака в темата - много добре знаеш, че никой свестен развъдник няма да го вземе, защото каквото и родословие да има, той изобщо няма никакви качества за разплод и изложби, по-скоро си е чист домашен любимец. Така че не вярвам някой развъдник да го пожелае, освен ако не става въпрос за търгашески намерения.
Ти също няма да го вземеш, дори и пари да ти дават, нали?
Ех, ама ако беше някой котарак като на Лиза Лайт и без родословие и най-лошия от всичките... друго щеше да е тогава



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
АвторPandacat (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 12:25



Не казвам че развъдниците ще пожелаят този котарак

Просто ме дразнят обобщенията че всички развъдници си гледат котките в клетки.. и не им обръщат достатъчно внимание, защото просто не е така. Има развъдници и развъдници, като и стопани и стопани, но преобладаващото мнение сред обикновените стопани е че котките (били те и персийски) никога не се къпят, и че е достатъчно да им почистват очите веднъж седмично.. Виждаш котарака на снимката...

А за котарак от Лиза Лайт, наистина не бих отказала ама защо ли не подаряват такива котки...



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Pandacat]  
АвторSometimes (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 14:43



Това си е твое мнение. Моето е различно


И да ти кажа, мен точно това обобщение на господина ме подразни, тъкмо обратното, на което ти се дразниш - че видиш ли само развъдниците знаели как да си гледат с любов котките. Еми, не съм съгласна, как ще се съглася? щото на първо място трябва да си стопанин и чак след това всичко останало. Развъдчи или парашутист, ако щеш. И е вярно, че ако си обичаш животното - ти го обичаш всякакво - независимо от порода и качества, както например би обичал детето си. Това го има при стопаните, но го няма при развъдчиците.
Има и много други работи, които накланят везните, но не ми се изпада в подробности.
Недей да смяташ, че само ресането и къпането са мерило за обичта към животните. Те са част от задълженията...



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
Авторlvelin (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 23:30



Eh Sometimes ! Tи си много подразнен/на. Ти обаче явно на представа си нямаш от котки да не би да имаш ПАПАГАЛИ А? в развадниците ги гледали в клетки или тем подобни и не им се обращало внимание. Ти знаеш ли ,че в един развадник има най-много 3-4 котки най-много и вземи отиди в един развадник да видиш как изглежда, но ти сега ще кажеш бил/ла сам там. Разбира се,че всеки би си гледал котката с любов до колкото е възможно. И ти може би си мил човек и обичлив, но като гледам как се засягаш ми приличаш на психопат!!!на теб коте не трябва да ти се дава. Ходил сам във всеки един регистриран развадник, а именно в пловдив са най-добрите. И не видях някои да си гледа котките в развадник и като казвам развадник може да си направиш развадник и с една котка , не е нужно да имаш глутница.Това ,че четеш от книжките, че биле се пригаждали и биле най-лесно приобщаващите

ти явно не си виждала котка персиец да умира от раздяла сас стопаните си или при попадането на прекалено грижовни стопани които задушават любимците си и ги мачкат по цял ден и ги тапчат за да са пухкави и дебели.
Но както казвам всеки има право на мнение.
Ти може да се дразниш на моето аз на твоето и така до никаде няма да се стигне.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано02.02.07 00:03



Ивелин, а ти имаш ли котка?
Колкото до развъдниците, всички имаме представа как се отнасят към котките. Повечето наистина ги обичат и се грижат за тях като членове на семейството, но не изключвам някои да гледат котки в клетка, както и да продават болни животни.
Sometimes, за разлика от теб, я познаваме от няколко години и знаем, че котките й изглеждат перфектно и са много по-хубави и качествени от котките в някои развъдници (най-вече пловдивските).



Редактирано от ofika на 02.02.07 00:06.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: ofika]  
Авторлизa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 00:45



ofika, твоята персийка май беше от пловдивски развъдник, харесваш ли си я още, или вече не, щото развъдника стана софийски


и какво означава пловдивски, като гледам списъка с развъдниците в фдп, май от другите градове станаха повече. Един развъдник от Габрово, Казанлък или Русе например, Пловдивски ли е?



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: ofika]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано02.02.07 00:51



Сериозно ли сометаймс е позната от няколко години като е регистрина едва декември.

До накъде я разбирам - котките в един развъдник не са домашни любимци - т.е. предмет на обожание и любов, а са размножаващи се с единствена цел - продажба на потомство - т.е. средства за производство. Вярно е че най-вероятно нямаш досатъчно добро отношение към следствата си за производство (машини) колкото към така начеренитите предмети на лукса (гсм-а ти например никога няма да го мажеш с грес както мажеш по машините си примерно), и все пак това не им пречи на машините да произвеждат перфектни детайли (или в нашия случай мръсна и несресана котка да роди идеални котенца). Това разбира се при положение че поддържаме на минимално ниво работоспособността на инструментите (произвеждащите части). Така че - котки в клетка - вероятно има, може и килерче да е, но при 3-4 котки вътре пак си е клетка.

А Ивелине, котките умират най-вече поради ненастоятелното отношение от стопанисващите ги лица да ги нахранят, ако трябва дори да вземат малко курсове от вет за хранене с тръбичка.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано02.02.07 10:06



Ивелине, Ивелине


Взимай котето и се радвай. Ако ти го дадат де. Всяко обобщаване е глупаво. До никъде няма да я докараме с този спор.
За мен, факта, че искаш това коте е напълно показателен, че изобщо не отбираш от персийки. Какво да говорим пък за тяхния характер - та те са най-благите същества от котешките породи. И най-големите непукисти.
Както и да е де.
Имам от пловдивски развъдници - но точно те не са ми най-хубавите екземпляри. От най-известния пловдивски развъдник - да. 2 живи и едно погребано, след да не казвам колко дълго ходене по мъките, какви ли не интервенции, клиники, институти. Не от прекалена любов, повярвай ми (къде да беше така, ама...). Да не изпадаме в подробности. В момента там има хубави котки внесени, но да се каже че най-хубавите са в Пловдив... айде сега. Между другото, няма смисъл да ти ги говоря тия щом не разбираш от стандарта - първо вземи научи него и тогава сам ще разбираш къде има хубави котки, без някой друг да ти го казва, или пък водейки се единствено по рекламата. Всички знаем кои имат най-хубава реклама, но само някой от нас знаят кои са най-хубавите котки в БГ
А котето в темата е сладурче, само че ако мислиш да се занимаваш с персийки - вземи си купи истински котарак



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: лизa]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано02.02.07 10:12



Как мислиш, дали Лиза ще се промени като й се сменят документите от Пловдивски на Софийски





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Любo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано02.02.07 10:16



Попитах на няколко места добри хора с навици в отглеждане на домашни любимци, но за сега никой не дава положителен отговор.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема и после аз съм се заяждал.....нови [re: Sometimes]  
Автор krasi_mir (непознат )
Публикувано03.02.07 01:34



голяма си компетенция, голямо нещо....
като те видя да пишеш МЕЛЕЗ и лошо ми става (jalko che niama takav emotikon tuk, koito da pokazva tova koeto iskam da ti kaja)
а ти каквъв невероятен НЕмелез имаш? Как може всеки нормално да си пише тук каквото го вълнува, а ти трябва да нареждаш всеки?!?



Тема Re: и после аз съм се заяждал.....нови [re: krasi_mir]  
Авторkote6ka opa6ka (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 13:14



Toчно пък твоя не е и мелез, а на мелеза някакъв далечен роднина


Като те притеснява думата, недей да ми се пъчиш, че имаш породист котарак, защото повечето тук знаем кое е породист котарак и кое - не. Всеки случай 3 пръста дължина на косъма не правят порода. Има пък и котки, които си изглеждат съвсем като нормална писана, но в действителност са много рядка и ценена порода. Само че за просветените
Пък тук има всякакви котки - не ги делим по породи. Не си прочел, че някой обижда на някой друг котката, нали? (пък и мелез не е обида - погледни в речника) Няма и да прочетеш... Освен да запушваме устата на такива многознайковци с породистите котараци като тебе



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Keti4]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 05:16



Ех и на мен ми казаха да си разкарам сичките животни само кучето ми остана хамстерите подарих на приятели познати ,морските свинчета при баба ги дадох ,папагалите на зълвата ,рибките пък ми умряха

,котката ми също при баба.А за лечение неми каза алерголожката само ми каза ,че сам алергична кам космите на животните и то не само на котка куче и риби и папагали и коне и какво ли още не а аз обожавам КОНЕТЕ кажете ми какво бихте направили на мое място.Аз продължавам да си язда и да си се грижа за кобилите ни.Небих ги изоставила никога дори на сетния си час мисля ,че ще накарам да ме положат до конете за да се наслаждавам на тези великолепни създания.И аз сега имам персииски котарак и понякога като спи при мене или го гушкам кихам.И ето разболях се веднъж от грип и са пак ме хвана и баба и тате мислят ,че е заради котката мама каза ,че ако се разболявам заради котката татко ще иска да я махне и си малча нищо неказвам и се здържам да не кихам.Ако има лечение бих се подложила.Малко вероятно е да се излекувам в много напреднал стадии ми казаха ,че ми е алергията и може да стана асматичка .Но сам казала ,че ще стана ветеринар ще се занимавам с конете ни и ще си имам животните ми до край няма да ги подаря или продам на някого обичам ги твърде много .



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 05:25



Ще оспоря това с тебе не е така грешиш.Като си взех Арчисе казваше Рошко
беше в голям стрес милия неискаше да се движи на едно място си седеше нито мяукаше нито нищо .Ядеше си нормално ,но беше като препариран и несе понася с всички с баба ми например тя кадето обожава котки той не я харесва а мама и татко и мен си ни харесва вече свикна с новия дом и името и си му харесва тук.Яде си паржоли филета сичко хубаво консерви обича хрупки и то от скъпите Роиал Канин макар,че чичо ми дет е ветеринар каза ,че неса много полезни тези хрупки ама той като ги яде толко сладко как да нему купим.Мислих ,че няма да се справим с разноските но ето че се справяме него оставяме гладен се има паржоли или консерва да си хапне.А и понякога от супа малко булионче му даваме и си го яде.Всеяден стана за персиец яде чипс онази вечер ме изуми и солети даже яде.Сладко необича много ама бисквитки фавори да онзи ден много яко се омаза и го мих даже

.Ама е проблем ,че необича да се къпе колкото и да си го реша всеки ден козината му седи малко мръсна и чакам топло време да го искъпя .Незнам дали няма да ме изподере ,но ми е се тая важното е да чист нахранен почистен от паразити ваксиниран на топло място и при добри хора.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 05:30



За това ,че котката може да страда заради раздялата си напълно прав мойат Арчи страда от раздялата с старите му стопани те го махнаха защото несе понасял с другите им котки а те са непородисти жената си го обича и него, но са и по мили старите и котки.Той си страда милия известно време ,но сега е много щастлив по ухилената му муцунка се вижда като огладнее ме вика да го храня идва и ме води в кухнята при паничката му даже сега трябва нова да му взимам тази му е малка яде по 5-6 пъти на ден





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: ofika]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 05:31



Една позната си развъжда и продава Мопсове еми гледа си ги вкъщи и много си ги обича умира си за тях .Неможе да се раздели и като ги продаде някой много страда ,но неможе да ги гледа всичките къщата и нее толкова голяма аи няма как да ги изхранва .





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: isetodd]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано04.02.07 18:39



Исе, аз за друго говорих бе душицо


Напълно нормално е за всяко едно коте, попаднало в нова обстановка първите няколко дни да е неспокойно или уплашено (а някой даже и не ядат през този период). Макар че от личен опит, моите повечето малки котета явно не са (или са се радвали да се оттърват от мен шегувам се, разбира се).
Какво става с твоя писан, одавна не си разказвала
За къпането искам да ти кажа, хич да не го жалиш, къпи сега, защото по-нататък ще ти стане по-трудно (да не казвам невъзможно). Особено пък не е ли привикнал към сешоара, забрави да превикне в зряла възраст... ще има кръв и войни. Затова го свиквай колкото може по-отрано.
Между другото, Роял Канин не е чак толкова скъп. Дори по-евтин ти излиза от пържолките, защото ядат по съвсем малко, а и е по-добре за самите тях. От чисто месо не си набавят всичко. Също има и по-евтини храни, които не са лоши - Пурина Про План (тя не е кой знае колко по-евтина, де, но все пак е по-евтина), на Фрискас новите видове (искам да подчертая, че говоря само за тези разновидности, останалите от серията Фрискас не ги одобрявам особено, защото не са съобразени с проблема с камънообразуването, който може да бъде много сериозен (дори смъртоносен) особено при мъжките котараци). Това са Wellbeing, Indoor, Senior (тази няма да ви трябва още;) и Light, ако е прекалено пълничко или склонно към напълняване (тя разликата не е кой знае колко де, особено като се сметне калоричността...). Whiskas също имат подобни храни, но май ги няма на Българския пазар. А за съществуващите не съм наясно относно качествата (макар че съм им взимала преди по някой-друг пакет за разнообразие, но последния път изобщо не го помирисаха даже) Иначе консервите им са хубави (пак относително казано, щото в бебешките съм намирала огромни жили) и им ги даваме редовно. Има и още други храни, които са препоръчвани, но моите явно не са им по вкуса, така че... не мога да бъда категорична. Винаги се осведомявай обаче от различни източници, когато даваш една или друга храна. Май малко се отклоних. Ако искаш повече да се пише за храната, направо отвори нова тема (или пък за къпането, а или просто да ни го покажеш)

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец

Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 20:02



Еми явно си е различно за всяка котка ,но поне така знам за персииците аз имам от скоро моя котак и нямам много голями знания

.Казали са ми сумати ветеринари както и повечето тук така смятат ,че е правилно да не давам на котката ми филета и домашна храна е моя чичо е ветеринар и мога да го похваля ,че е много добър ветеринар спасявал е кучета от много лош стадии на краста .Той ми каза да давам всичко на котката и ако го яде значи му харесва и така и правя никога няма да го лиша от нещо което му хареса аи си е моито коте ,няма кои да ми каже как да го гледам.Мои съвет кам всички стопани на персиици е да си ги хранят с нещо което котката харесва и дори то да е домашна храна като за човек или филе или шунка той Арчи сладко неяде само Бисквити Фавори е дала сам му малко ,че нетрябва сладко да яде.Но чипс и солети си му давам след като иска му давам за кво да го лишавам .



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: isetodd]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано04.02.07 20:18



А бе, чипса и бисквитите по-добре му ги спестявай. Какаото особено е вредно (какво ти вредно, направо си е токсично) и можеш доста да му навредиш...
За характера не споря, че всяко животинче си е уникално и индивидуално, но имат и много общи работи, които ги обединяват. Та тъкмо за тях говорих. И си позволявам да го направя, защото са ми минали доста котки през ръцете


Но все пак, не изключвам и аз да греша в някой отношения

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец

Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано04.02.07 20:53



Абе и аз от малка имам се котки в къщи и наистина си мога да си гледам котки за сега нито една от котките ми не е страдала лятото като замина на село и си я взимам винаги с мен незнам ,но Арчи определено небих го взела на село ,че има едно куче незнам дали още е живо аи там си гледаме две котки при баба и няма да се разберат аи той е мъжкар а неискам повече котенца сега ще кастрираме и женските и до тука .Мъчно ми е ,но е за тяхно добро .





Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: isetodd]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано05.02.07 03:18



намери добър алерголог да направи всички възможни посевки, да уточни каква е базата на алергията, ако не е имунно базирана - лечение има





Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: isetodd]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано05.02.07 03:20



намери добър алерголог да направи всички възможни посевки, да уточни каква е базата на алергията, ако не е имунно базирана - лечение има

а на мен не ми изглежда такава, щото ти само кихаш, което е по-леко и от моята, която имах! иди на добър лекар, ще си ги гледаш животинките безпроблемно



Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано05.02.07 08:44



Добре





Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: SimplyAVEN]  
Автор isetodd (konete)
Публикувано05.02.07 08:46



Аз попринцип като имах преди много животни в къщи боледувах по няколко пъти и в болница сам влизала даже ,защото попринцип моята имунна система е много слаба.





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Любo]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано05.02.07 10:53



Нещо не разбрах, дадохте ли го котарака или не? Лечението на алергия към животински косми не се извършва в присъствие на животно у дома. Нека пожалим първо човека после и да се намери добър стопанин на животинката. Искра гледай си конете и си мисли, че един ден, ако се научиш достатъчно на някои науки, вкл. граматика можеш да станеш колежка. Сомтаймс, не те познавам, но по цял ден седиш във форумите, само в този имаш по 7-8 на ден вкл. празницитеи то повсяко време на деня, на колко години си и какво работиш? Изчакай и други да се изкажат по въпросите, тука има хора с уважавано мнение ( вярно и разумно при това). Не знам в БГ някой развъдчик да успява да преживява от развъдника си.


Андраш свинехрупко



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: papyy]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано05.02.07 11:08



Хм, доста учтиво питане


Смятам обаче да не ти отговоря, понеже няма връзка с клуба, нито какво правя, нито на колко години съм Само не разбрах къде е проблема, че виждаш по 7-8 мои мнения? Нещо против ли имаш това? Имам време - губя го. Нали не губя твоето И не, не е само в тоя клуб, но основно. Иначе почитам отвреме-навреме Коне, Дом. Любимци и Фантастика. Но най-вече тук можеш да ме намериш
По въпроса за граматиката - имаш грешка в предпоследното изречение - след скобата никога не се поставя интервал

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец


EDIT: ПОПРАВКА НА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ, ПРОПУСНАТА ЗАПЕТАЯ (хе-хе)

Редактирано от Sometimes на 05.02.07 11:10.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Sometimes]  
АвторApни (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 11:44



Е сега съм аз, не баба ми. Много време имаш за губене

. По въпроса за интервалите се радвам, че си наясно, пък и това не беше за тебе, а за всеизвестна неграмотница. Нооооо с нищо не можеш да ме разубедиш, че си тийнейджър, който вместо да учи си пилее времето. Така, че хубаво е да се влушваш и в мнението на другите, каквото и мнение да имаш за себе си не си последна инстанция по всички въпроси. Ако искаш да ме чуеш и видиш на живо за да си отгризеш на мене може, насреща съм и съм само на 24 години, ерген, коткар, почитател на хевиметъла , големите мотори и други неща. И в реплика на една друга тема не съм нещастен, а напротив много щастлив, че съм ерген и коткар. Коткарството е до гроб, а ергенлъка довреме



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Apни]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано05.02.07 17:02



Отговарям ти единствено от учтивост (да прощават останалите за офф-топика)


Имам - да
Времето е относително понятие, не знаеш ли Не се измерва само с часовника, а с това какво сме направили (или какво не сме ). Както и че за една единица време, един може да направи едно, а друг - друго (нещо като КПД ). Така че приеми, че или имам време за губене, защото си върша бързо работата или пък нямам достатъчно работа. Което са все мои проблеми, де. Не виждам някой наоколко да засягат И все пак не разбирам упреците на баба ти (и откъде този интерес към моята скромна особа, също така не разбрах).
И не само че не съм тийн, ами дори и съм ти кака
За уроците ще го подмина, все едно не съм го видяла
Скоро не бяха ме обиждали така (че съм тийн), изобщо даже като се замисля. С какво го заслужих, недоумявам...
Колкото за граматиката - знам аз за кой беше, но не мисля, че трябва да изпадаме чак дотам. Да не издребняваме, защото всеки прави такива - и аз, и ти, и Исето. Явно някой имат по-голям проблем с правописа, но да се заяждаме пък за това... според мен си е чиста проба дребнавост. Защото да отговориш на някой, хващайки се единствено за правописа му, означава че няма какво друго да му кажеш. В този тон беше и леката ми ирония с редакцията (виж, аз пък съм учудена, че ти не можа да я хванеш (нали уж била като трипера и крастата - неможеш я скри...).
Та...след всичкия този офф-топик... изключително ми беше приятно да се запознаем, Арни (а също така и с баба ти).
(този път го казвам без ирония )

Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец

Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: Apни]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано05.02.07 17:06



Също така никого не съм обвързала с мнението си. Нито пък някъде твърдя, че съм последна инстанция. Просто избягвам да се включвам по въпроси, по които не съм наясно - толкова е просто



Природата, изглежда, понякога е голям шегобиец


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.