Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към SimpliAVENнови [re: Keti4]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано30.01.07 22:58



да, и аз имам същите впечатления от лекарите в БГ. но все пак има и добри и те се справят много успешно с алергиите. със сигурност трябва да се провери на какво точно ниво е алергията, но моите наблюдения са, че на имунно ниво са доста по-редки... и все пак: доктор

но е важно да се знае, че лечение има, макар то да не гарантира, че никога няма да се разкихате или изринете, просто няма да се измъчвате от съжителството с животинката а посевки за изследване на алергията имаше в БГ, не вярвам сега да няма... мисля, че в частна лаболатория ще направят подобно нещо, едва ли ще е много скъпо...



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: MИMИ]  
Авторlvelin (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 00:58



Zdraveyte! Cheta, che vseki predlaga lek sreshty alergiqta kam kosmite. Samo iskam da otbeleja ,che ne pri vseki chovek e lechima moqta bratovchedka kaza ,che ne e alergichna ot persiikite mi,no sega okaza fatalno alergichna tq jiveeshe s men v London i hodi na nai-razlichni lekari i v dosta po-dobri bolnici ot Bulgarskite. Edin den tq prosto pripadna i s kakvo li ne q lekuvaha, no prosto organizmat i se okaza,che nqma kak da othvarli tozi porok za jalost i sega tq jivee v apartamenta do men :)) no nqma kak da mahnajivotnikite si ot apartamenta mi vse pak gi gledam ot 10 godini. Ne che sam izgonil bratovchedka si :) i bez tova apartamenta sreshty men e nein, tq prosto reshi da jivee tam za dobroto na vsichki. Moite persiiki za dosta liybveobvilni i spokoini veche sa patuvali dosta ot London do Bulgariq. Ako jelaete naistina da dadete vashiq pisan, na chovek koito razbira naistina ot kotki moje da se svarjite s men na tozi e-mail ivelin@usa.com, no parvoshte vi posavetvam da otidete na dobar lekar, koito sas sigornost moje da vi kaje dali ima lek sreshty alergiqta na deto vi :)))) i taka, 6e znaete sas sigornost dali moje da go zadarjite. Vie ot koi grad ste ?? imam poznati v Sofiq koito imat registrirani razvadnici i tam naistina se grijat za koteta si s vsichki vazmojni sili. Ako reshite naistina da dadete kotkata si daite q v razvadnik kadeto horata biha se otnesli s liybov kam neq. Ne iskam da obijdam horata koito biha q pojelali,no vse pak koteto vi e veche golqmo i mislq,che ne vinagi persiikite haresvat novite si stopani, poneje sa mnogo pritenciozni kato harakter. Vsichko hubavo vi jelaq.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиецнови [re: lvelin]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано31.01.07 01:01



напротив, всички казваме, че първо трябва да се отиде на лекар и че има алергии, които не се лекуват. ако твоята братовчедка също е имала алергия на имунно ниво, аз мисля че тя не се лекува (без да съм лекар), а само се подтиска, което вече каза един съфорумник е опасно. но иначе за останалите редови алергии си има лечение, което може да осигури на животинката уют за дълго още, а на хората - по-леко и приятно съществуване, защото алергията си е гадост и е много хубаво да се отървеш от нея





Тема Re: Към SimpliAVEN [re: SimplyAVEN]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 09:46



Да, по отношение на изследванията няма проблеми - правят се както посевки, така и кръвни тестове от всякакъв вид. Но по отношение на лечението смятам, че са много назад. Или методите им са много стари, или прилагат хаотично някакви нови методи според това, как са ги зарибили от фармацевтичните фирми. Но както казваш, най-важното е да се знае, че лечението е възможно. Дори си мисля, дали да не отворим тема за алергиите? Би било полезно хора, които са се лекували да споделят опита си.



Тема Re: Към SimpliAVEN [re: Zhimi]  
Автор SimplyAVEN (новак)
Публикувано31.01.07 17:45



ами предполагам, че има и такива хора, макар че засега не сме много като гледам

което е добре



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: lvelin]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано01.02.07 00:22



Ako reshite naistina da dadete kotkata si daite q v razvadnik kadeto horata biha se otnesli s liybov kam neq.

Интересна логика. В клетки ли?

Ako jelaete naistina da dadete vashiq pisan, na chovek koito razbira naistina ot kotki moje da se svarjite s men na tozi e-mail ivelin@usa.com

...
и малко по-надолу, с което показваш, че ИЗОБЩО не разбираш от такива котки
...

no vse pak koteto vi e veche golqmo i mislq,che ne vinagi persiikite haresvat novite si stopani, poneje sa mnogo pritenciozni kato harakter

ТОЧНО ПЕРСИЙКИТЕ са тези, които най-лесно и безпроблемно приемат от какъв да е род промени и са НАЙ-НЕПРЕТЕНЦИОЗНИ като характер, освен ако не говорим, разбира се, за мелези.

П.С. Мога да посъветвам собствениците да не си дават котето и на дамата с капса.
П.П.С. Миме, какъвто и никнейм да си измислиш душицо, при първото ти съобщение още, ще те разпознаем от екран и половина...

Редактирано от Sometimes на 01.02.07 00:39.



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: Sometimes]  
АвторPandacat (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 11:11



Само не ми е ясно защо мислите че в развъдниците котките се гледат в клетки? Повечето хора които развъждат котки го правят като хоби и отглеждат ограничен брой котки свободно пуснати в жилището си. Най-малкото тези хора знаят какви грижи изискват персийките и няма да ги оставят мазни и некъпани, и с очи непочиствани от както са се родили





Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: Pandacat]  
Автор Sometimes (Несериозна)
Публикувано01.02.07 11:31



Ооох, моля те, не ме карай да ти казвам сега кой си гледа котките в клетки, защото ти го знаеш много добре. Пък и не мисля, че е етично такива работи да се казват тук.
За твърдението, че развъдниците си гледат котките много повече от обикновените стопани не мога да го приема, ама никак даже за вярно.
Едно е да имаш една или две животинки и да им отделяш всичкото си внимание и любов, което заслужават, друго е да имаш цял отбор юнаци и да се мъчиш кого пръв да нагаляш


А специално за котарака в темата - много добре знаеш, че никой свестен развъдник няма да го вземе, защото каквото и родословие да има, той изобщо няма никакви качества за разплод и изложби, по-скоро си е чист домашен любимец. Така че не вярвам някой развъдник да го пожелае, освен ако не става въпрос за търгашески намерения.
Ти също няма да го вземеш, дори и пари да ти дават, нали?
Ех, ама ако беше някой котарак като на Лиза Лайт и без родословие и най-лошия от всичките... друго щеше да е тогава



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: Sometimes]  
АвторPandacat (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 12:25



Не казвам че развъдниците ще пожелаят този котарак

Просто ме дразнят обобщенията че всички развъдници си гледат котките в клетки.. и не им обръщат достатъчно внимание, защото просто не е така. Има развъдници и развъдници, като и стопани и стопани, но преобладаващото мнение сред обикновените стопани е че котките (били те и персийски) никога не се къпят, и че е достатъчно да им почистват очите веднъж седмично.. Виждаш котарака на снимката...

А за котарак от Лиза Лайт, наистина не бих отказала ама защо ли не подаряват такива котки...



Тема Re: Търся стопанин за този красавец-персиец [re: Pandacat]  
АвторSometimes (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 14:43



Това си е твое мнение. Моето е различно


И да ти кажа, мен точно това обобщение на господина ме подразни, тъкмо обратното, на което ти се дразниш - че видиш ли само развъдниците знаели как да си гледат с любов котките. Еми, не съм съгласна, как ще се съглася? щото на първо място трябва да си стопанин и чак след това всичко останало. Развъдчи или парашутист, ако щеш. И е вярно, че ако си обичаш животното - ти го обичаш всякакво - независимо от порода и качества, както например би обичал детето си. Това го има при стопаните, но го няма при развъдчиците.
Има и много други работи, които накланят везните, но не ми се изпада в подробности.
Недей да смяташ, че само ресането и къпането са мерило за обичта към животните. Те са част от задълженията...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.