Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема чеше се и се появиха корички по кожатанови  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 12:40



Здравейте, котарака ми също така (катоп в няколко теми по-долу) се чеше от едно известно време, макар че го мазах с Фронтлайна Топ Спот. Възможно е да не е унищожил бълхите, както четох из форума, имало и друг вид - Комбо, който трябва да взема. Аз обаче не виждам бълхи из котето. Преди няколко дена докато го галех усетих места с корички по кожата. имам усещането, че се увеличават като брой. Днес ще го водя на вет да ми каже какво е, но дали някой от вас няма някаква идея бълхи ли е или е друго, защото от бълхи не знам да се получават чак такива корички по кожата....?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано30.05.06 12:56



И моето момиче се чеша, но само зад ушите. А иначе нищо й няма, гледам я-жизнена, лакома, няма бълхи или петна-а ако имаше щеше да има и по момчето-а на него няма как да не видя.???????????

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 13:17



Задължително я заведи на лекар, ако не иска да вземе проба от ушите, настоявай за това. Може да е ушна краста, щом като не са бълхи. Искай да му прегледат и каналчетата на ушите, защото може да е отит.

Ако не е някое от горните, и аз не знам . С моята котка така вече месеци наред - чеше се, а ушите са й здрави. Съмняваха се дали не е хранителна алергия, но и това не е, защото е на специална диета.

Успех с диагностицирането и лечението.
Дръж ни в течение.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: atteh]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 13:23



Ама то не е само по ушите, ами да речем, по главата....по-скоро не е свързано пряко с ушите...:/



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 13:45



И при Аза е така - чеше се по муцунката и ушите, но й се отразява на ушите най-вече. Бълхи със сигурност няма.

Друг възможен проблем е котешкото акне. Тогава обаче се появяват черни петънца по челюстта.

Заведи котето на доктор, но искай обстоен преглед и задавай въпроси. Предположението за хранителна или някаква друга алергия не трябва да те задоволява.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано30.05.06 13:58



Какъв цвят са коричките? И скоро да сте ходили на доктор?

'Cause I Am Nothing...


Тема Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.05.06 14:31



да напиша и аз същия въпрос, защото Лъки точно от посещение при доктора хвана преди години микроспория, та съм се зарекла все по-рядко да я водя по такива места. ( пу-пу, дано не се налага ).



Тема Re: Сърбеше менови [re: nbb]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 19:35



ходихме в люлинското Анимо и диагнозата е: автоимунна реакция на организма. Свръхчувствителност на кожата, раничките сам си ги прави от чесане. Дадоха му да пие едно Prednizolon. Ще видим как ще е следващите дни. Казаха че напоследък им се случило поне няколко такива случая...



Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 19:59



Утре ще проверя какво са давали на Аза. Нейният доктор също е от Анимо, но кабинетът на Витошка.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Автор azzi6 ()
Публикувано31.05.06 08:37



"автоимунна реакция - свръхчувствителност на кожата" и "напоследък няколко случая" нещо ми звучи съмнително. ако можеш - провери каква храна са давали на другите котаци, ако е като твоята - смени я. проблеми с имунната система и с кожата може да са от недостатъчно витамини А и Д.
честно казано, като не може да се открие първопричината за нещо, това е автоимунна реакция - организъмът си се бори срещу някакво дразнение, което не е ясно какво е, а освен това не е ясно и защо точно сега почва да реагира на дразнението. замисли се по въпроса и ако ходите пак - разпитай ги ветовете за другите случаи, които са имали. е, ако не мине от преднисолона, де ;))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.