Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Endaksi]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 19:08



Заведох го на един ветеринар, но той ме гледаше с пренебрежение и само ми каза че има гъбична инфекция и че трябва да му се сложат две ваксини през 14 дена, но аз нямам 28 лева за ваксини!!! Няма ли и други начини или е само това.. той ветеринаря се държеше гадно и му нямам доверие, мога да обиколя всички клиники, но немога да мъкна навсякъде котето с мен, защото нямам превоз





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 19:14



Това за което ти говори ветеринаря са ваксини. Те не лекуват гъбична инфекция.
По начало първо трябва да се излекуват гъбичките, да се възстанови организмът и после да се поставя ваксина. Така ми обясниха в Стара Загора миналата година.
А лечението става с мазане и хапчета.
Сменяй вета.



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: PanTer]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 09:09



Знаех си че има нещо гнило в това! Между другото и аз съм от Стара Загора - на кой ветеринар ходи ?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 13:32



Мисля, че беше д-р Георгиева. Тя си е в института. Може и да пазя някъде телефони, ама точно в момента е загубена кауза да ги търся.
Така или иначе там можеш спокойно да си заведеш котето - преглеждат ги.
А аз съм от Плевен. Просто имах път наблизо и реших да свърша малко работа





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: PanTer]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 16:34



Днес ходих да се погрижа за котката на приятелка. Докато я гушках и галех, усетих, че по целия й гръбначен стълб до самия край на опашката има малки струпеи. После ги открих и на други места по тялото - например около вратлето. Котето е жизнено, любвеобилно, храни се нормално, но не знам от какво са тези струпеи. И тъй като е поверено за известно време на моите грижи, моля да ме посъветвате какво да правя! Знаете ли от какво са тези струпеи и трябва ли да го водя веднага на лекар? Ако има средство да му помогна сама, ще ми бъде по-лесно, но ако е нещо тревожно, ще тичам по доктори!



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: jull]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано11.07.06 20:13



не знам на какво казваш "струпей"


не бих ти препоръчвал да я водиш по ветеринарни кабинети чуждо коте без съгласие на собствениците му. пробвай обаче (естествено след като ги попиташ) да й сложиш Фронтлайн. може да има бълхички и това да е някаква алергия към тях. доста често се среща...



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: jull]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:55



Така като чета усещам, че котето има същия проблем като моето.. неможе да са бълхи - все пак щяха да се видят.. това ако са нещо като корички значи са гъбички, но на котето опадала ли му е козината на тези места?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор Orangeman (коткофен)
Публикувано12.07.06 09:32



"Така като чета усещам, че котето има същия проблем като моето.. неможе да са бълхи - все пак щяха да се видят.."

Въобще и не се надявай на преценката си. За да почнат да се "виждат" трябва да са достигнали популация, която ще е достатъчна бълхите да носят котката на гръб, а не обратно....
Сега сериозно. Има един много ефективен начин да провериш котките си за бълхи.
1. Наресваш котката мноооого хубаво с четка.
2. Събираш космите от четката и ги разтилаш върху бял лист хартия.
3. Напръскваш космите в/у листа с вода.
4. Ако има бълхи, значи има и изпражнения. Те не се виждат с просто око, но когато направиш горната процедура изпражненията се разтварят от водата и оставят червени петънца по белият лист...

Ефективно е 100%... Това ми го каза моя ветеринар...
Успех!



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Orangeman]  
Автор azzi6 ()
Публикувано12.07.06 11:16



ефикасно, сигурна съм. ама си се виждат и с "просто око" черни кръгчета по космите, лесно падат...



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: azzi6]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано12.07.06 20:32



не винаги се виждат


поне при нас не се виждаха бълхи, но Сара много се чешеше последните дни. след като не можах да разбера какъв е проблема пробвах с фронтлайн и за 24 часа проблема изчезна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.