Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Сърбеше менови [re: azzi6]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано31.05.06 12:27



Е да не ви плаша но и на мен и на котките преди години микроспорията я кръстиха първия път при вета и съответно причовешкия доктор автоимунно и алергия.
Е то всъшност не е само това, стискам палци да му мине. Обаче в клуба вярно има 3-4 котки които се чешат без видима причина. Споделете с какво ги храните - ще е полезно да се сравни информация. Защото и аз давам от време на време готови храни и сега трябва повече да внимавам покрай бебоците.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано31.05.06 13:39



Моята Дейза се чеше от време на време-не е постоянно и продължително, и не е всеки ден, но все пак май не е нормално да го прави? Яде-РК и Про план, а от време на време кашкавал, кисело или прясно мляко, сурово или варено пилешко или телешко, и 2-3 пъти в месеца консерва(паучове) на фрискас. За всеки случай ще ходим на доктор, но чак в неделя. Не съм я къпала от половин гдина щото козината й изглежда добре.

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: Сърбеше менови [re: _drink_]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано31.05.06 13:44



Мда де, между другото аз казах в една от предните че и при нас има голям струпей на едно място на кожата. Но още не смея да я заведа на лекар. Че по принцип от кабинетите все си докарваме по някоя болест, и ще е лошо ако не е микроспория а нещо опасно - бебетата ми са на месец.
А е на предимно месна храна + консерви фрискас и дарлинг но рядко. И чат пат РК но пак рядко. Може би жегата или от операцията.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: Сърбеше менови [re: _drink_]  
Автор azzi6 ()
Публикувано31.05.06 14:04



май се изплашихме.
аделина също се чеша, това си е нормално за котка. ама няма ранички, корички, опадане на козина и т.н. така че ако кожата и козината са в добро състояние - мисля че няма защо да се тревожиш.



Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано31.05.06 16:35



не е микроспория със сигурност, знам какво е, Мартин с такава го взех като малък и го лекувах, че и себе си.
Дали е вярна диагнозата ще стане ясно тези дни, снощи не се чешеше, във всели случай, но все пак от една вечер не могат да се правят изводи.
Храня го с РК и консервички Гурме, не вярвам да е свързано в тях, ама знам ли...
Другите с подобни проблеми да споделят...



Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано03.06.06 11:15



А май наистина спря дас е чеше. Може този път вета да не е сбъркал, за разнообразие :)

Снимки на Марти



Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 16:17



моето коте не съм видяла да се чеши, но има същите корички! Кажете ми каква е тази болест ако е болест и дали мога да се заразя??





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор Orangeman (коткофен)
Публикувано10.07.06 09:50



Моят Мокси след едно водене до ветеринаря пипна нещо, което много прилича на твоя случай. Чешеше се и му се появиха около ушите и веждите корички, които в последствие се превърнаха в кървящи ранички. Около 2 месеца се борих с проблема. Какво ли не пробвах. Мазах го с противогъбични мазила за хора, даже се молих за него. Накрая изчезнаха, но междувременно го бях третирал с кво ли не, така, че вече не ясно от кво му мина.

"Господ е създал котката за да може човек да погали тигъра..."


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Orangeman]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 12:32



моля ви който знае от какво се излекувало котето му да ми каже спешно е!!! днес ще го водя и на ветеринар, но им нямам много доверие





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.07.06 12:44



ами то зависи от какво е било болно котето на първо място. не всичко което изглежда по един начин е същото заболяване. често има съществени разлики в протичането на едно и също заболяване при различни животни. заради това се правят множествени клинични и параклинични изследвания. когато имаш диагноза вече много по лесно могат да ти се дадат насоки и за това какво лечение може да се приложи. отвово обаче (и това съм сигурен че ти е ясно) има голямо разнообразие от лечебни подходи и при едни животни сработва един метод, при други-друг. заради това не е мъзможно да се твърди че "еди как си ще се излекува". най-добре си намери ветеринар на когато имаш доверие, с когото да можеш да споделяш, да разпитваш и тн. такива има посочени няколко в статичната тема-провери и избери най-удобния за теб.
успех на мацата и на теб!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.