Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема чеше се и се появиха корички по кожата  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 12:40



Здравейте, котарака ми също така (катоп в няколко теми по-долу) се чеше от едно известно време, макар че го мазах с Фронтлайна Топ Спот. Възможно е да не е унищожил бълхите, както четох из форума, имало и друг вид - Комбо, който трябва да взема. Аз обаче не виждам бълхи из котето. Преди няколко дена докато го галех усетих места с корички по кожата. имам усещането, че се увеличават като брой. Днес ще го водя на вет да ми каже какво е, но дали някой от вас няма някаква идея бълхи ли е или е друго, защото от бълхи не знам да се получават чак такива корички по кожата....?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано30.05.06 12:56



И моето момиче се чеша, но само зад ушите. А иначе нищо й няма, гледам я-жизнена, лакома, няма бълхи или петна-а ако имаше щеше да има и по момчето-а на него няма как да не видя.???????????

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 13:17



Задължително я заведи на лекар, ако не иска да вземе проба от ушите, настоявай за това. Може да е ушна краста, щом като не са бълхи. Искай да му прегледат и каналчетата на ушите, защото може да е отит.

Ако не е някое от горните, и аз не знам . С моята котка така вече месеци наред - чеше се, а ушите са й здрави. Съмняваха се дали не е хранителна алергия, но и това не е, защото е на специална диета.

Успех с диагностицирането и лечението.
Дръж ни в течение.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: atteh]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 13:23



Ама то не е само по ушите, ами да речем, по главата....по-скоро не е свързано пряко с ушите...:/



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 13:45



И при Аза е така - чеше се по муцунката и ушите, но й се отразява на ушите най-вече. Бълхи със сигурност няма.

Друг възможен проблем е котешкото акне. Тогава обаче се появяват черни петънца по челюстта.

Заведи котето на доктор, но искай обстоен преглед и задавай въпроси. Предположението за хранителна или някаква друга алергия не трябва да те задоволява.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано30.05.06 13:58



Какъв цвят са коричките? И скоро да сте ходили на доктор?

'Cause I Am Nothing...


Тема Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.05.06 14:31



да напиша и аз същия въпрос, защото Лъки точно от посещение при доктора хвана преди години микроспория, та съм се зарекла все по-рядко да я водя по такива места. ( пу-пу, дано не се налага ).



Тема Re: Сърбеше менови [re: nbb]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано30.05.06 19:35



ходихме в люлинското Анимо и диагнозата е: автоимунна реакция на организма. Свръхчувствителност на кожата, раничките сам си ги прави от чесане. Дадоха му да пие едно Prednizolon. Ще видим как ще е следващите дни. Казаха че напоследък им се случило поне няколко такива случая...



Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано30.05.06 19:59



Утре ще проверя какво са давали на Аза. Нейният доктор също е от Анимо, но кабинетът на Витошка.

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Автор azzi6 ()
Публикувано31.05.06 08:37



"автоимунна реакция - свръхчувствителност на кожата" и "напоследък няколко случая" нещо ми звучи съмнително. ако можеш - провери каква храна са давали на другите котаци, ако е като твоята - смени я. проблеми с имунната система и с кожата може да са от недостатъчно витамини А и Д.
честно казано, като не може да се открие първопричината за нещо, това е автоимунна реакция - организъмът си се бори срещу някакво дразнение, което не е ясно какво е, а освен това не е ясно и защо точно сега почва да реагира на дразнението. замисли се по въпроса и ако ходите пак - разпитай ги ветовете за другите случаи, които са имали. е, ако не мине от преднисолона, де ;))



Тема Re: Сърбеше менови [re: azzi6]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано31.05.06 12:27



Е да не ви плаша но и на мен и на котките преди години микроспорията я кръстиха първия път при вета и съответно причовешкия доктор автоимунно и алергия.
Е то всъшност не е само това, стискам палци да му мине. Обаче в клуба вярно има 3-4 котки които се чешат без видима причина. Споделете с какво ги храните - ще е полезно да се сравни информация. Защото и аз давам от време на време готови храни и сега трябва повече да внимавам покрай бебоците.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано31.05.06 13:39



Моята Дейза се чеше от време на време-не е постоянно и продължително, и не е всеки ден, но все пак май не е нормално да го прави? Яде-РК и Про план, а от време на време кашкавал, кисело или прясно мляко, сурово или варено пилешко или телешко, и 2-3 пъти в месеца консерва(паучове) на фрискас. За всеки случай ще ходим на доктор, но чак в неделя. Не съм я къпала от половин гдина щото козината й изглежда добре.

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: Сърбеше менови [re: _drink_]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано31.05.06 13:44



Мда де, между другото аз казах в една от предните че и при нас има голям струпей на едно място на кожата. Но още не смея да я заведа на лекар. Че по принцип от кабинетите все си докарваме по някоя болест, и ще е лошо ако не е микроспория а нещо опасно - бебетата ми са на месец.
А е на предимно месна храна + консерви фрискас и дарлинг но рядко. И чат пат РК но пак рядко. Може би жегата или от операцията.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: Сърбеше менови [re: _drink_]  
Автор azzi6 ()
Публикувано31.05.06 14:04



май се изплашихме.
аделина също се чеша, това си е нормално за котка. ама няма ранички, корички, опадане на козина и т.н. така че ако кожата и козината са в добро състояние - мисля че няма защо да се тревожиш.



Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано31.05.06 16:35



не е микроспория със сигурност, знам какво е, Мартин с такава го взех като малък и го лекувах, че и себе си.
Дали е вярна диагнозата ще стане ясно тези дни, снощи не се чешеше, във всели случай, но все пак от една вечер не могат да се правят изводи.
Храня го с РК и консервички Гурме, не вярвам да е свързано в тях, ама знам ли...
Другите с подобни проблеми да споделят...



Тема Re: Сърбеше менови [re: Mew the Cat]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано03.06.06 11:15



А май наистина спря дас е чеше. Може този път вета да не е сбъркал, за разнообразие :)

Снимки на Марти



Тема Re: Сърбеше менови [re: tanislava]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 16:17



моето коте не съм видяла да се чеши, но има същите корички! Кажете ми каква е тази болест ако е болест и дали мога да се заразя??





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: tanislava]  
Автор Orangeman (коткофен)
Публикувано10.07.06 09:50



Моят Мокси след едно водене до ветеринаря пипна нещо, което много прилича на твоя случай. Чешеше се и му се появиха около ушите и веждите корички, които в последствие се превърнаха в кървящи ранички. Около 2 месеца се борих с проблема. Какво ли не пробвах. Мазах го с противогъбични мазила за хора, даже се молих за него. Накрая изчезнаха, но междувременно го бях третирал с кво ли не, така, че вече не ясно от кво му мина.

"Господ е създал котката за да може човек да погали тигъра..."


Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Orangeman]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 12:32



моля ви който знае от какво се излекувало котето му да ми каже спешно е!!! днес ще го водя и на ветеринар, но им нямам много доверие





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.07.06 12:44



ами то зависи от какво е било болно котето на първо място. не всичко което изглежда по един начин е същото заболяване. често има съществени разлики в протичането на едно и също заболяване при различни животни. заради това се правят множествени клинични и параклинични изследвания. когато имаш диагноза вече много по лесно могат да ти се дадат насоки и за това какво лечение може да се приложи. отвово обаче (и това съм сигурен че ти е ясно) има голямо разнообразие от лечебни подходи и при едни животни сработва един метод, при други-друг. заради това не е мъзможно да се твърди че "еди как си ще се излекува". най-добре си намери ветеринар на когато имаш доверие, с когото да можеш да споделяш, да разпитваш и тн. такива има посочени няколко в статичната тема-провери и избери най-удобния за теб.
успех на мацата и на теб!



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Endaksi]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 19:08



Заведох го на един ветеринар, но той ме гледаше с пренебрежение и само ми каза че има гъбична инфекция и че трябва да му се сложат две ваксини през 14 дена, но аз нямам 28 лева за ваксини!!! Няма ли и други начини или е само това.. той ветеринаря се държеше гадно и му нямам доверие, мога да обиколя всички клиники, но немога да мъкна навсякъде котето с мен, защото нямам превоз





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 19:14



Това за което ти говори ветеринаря са ваксини. Те не лекуват гъбична инфекция.
По начало първо трябва да се излекуват гъбичките, да се възстанови организмът и после да се поставя ваксина. Така ми обясниха в Стара Загора миналата година.
А лечението става с мазане и хапчета.
Сменяй вета.



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: PanTer]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 09:09



Знаех си че има нещо гнило в това! Между другото и аз съм от Стара Загора - на кой ветеринар ходи ?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 13:32



Мисля, че беше д-р Георгиева. Тя си е в института. Може и да пазя някъде телефони, ама точно в момента е загубена кауза да ги търся.
Така или иначе там можеш спокойно да си заведеш котето - преглеждат ги.
А аз съм от Плевен. Просто имах път наблизо и реших да свърша малко работа





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: PanTer]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 16:34



Днес ходих да се погрижа за котката на приятелка. Докато я гушках и галех, усетих, че по целия й гръбначен стълб до самия край на опашката има малки струпеи. После ги открих и на други места по тялото - например около вратлето. Котето е жизнено, любвеобилно, храни се нормално, но не знам от какво са тези струпеи. И тъй като е поверено за известно време на моите грижи, моля да ме посъветвате какво да правя! Знаете ли от какво са тези струпеи и трябва ли да го водя веднага на лекар? Ако има средство да му помогна сама, ще ми бъде по-лесно, но ако е нещо тревожно, ще тичам по доктори!



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: jull]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано11.07.06 20:13



не знам на какво казваш "струпей"


не бих ти препоръчвал да я водиш по ветеринарни кабинети чуждо коте без съгласие на собствениците му. пробвай обаче (естествено след като ги попиташ) да й сложиш Фронтлайн. може да има бълхички и това да е някаква алергия към тях. доста често се среща...



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: jull]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:55



Така като чета усещам, че котето има същия проблем като моето.. неможе да са бълхи - все пак щяха да се видят.. това ако са нещо като корички значи са гъбички, но на котето опадала ли му е козината на тези места?



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор Orangeman (коткофен)
Публикувано12.07.06 09:32



"Така като чета усещам, че котето има същия проблем като моето.. неможе да са бълхи - все пак щяха да се видят.."

Въобще и не се надявай на преценката си. За да почнат да се "виждат" трябва да са достигнали популация, която ще е достатъчна бълхите да носят котката на гръб, а не обратно....
Сега сериозно. Има един много ефективен начин да провериш котките си за бълхи.
1. Наресваш котката мноооого хубаво с четка.
2. Събираш космите от четката и ги разтилаш върху бял лист хартия.
3. Напръскваш космите в/у листа с вода.
4. Ако има бълхи, значи има и изпражнения. Те не се виждат с просто око, но когато направиш горната процедура изпражненията се разтварят от водата и оставят червени петънца по белият лист...

Ефективно е 100%... Това ми го каза моя ветеринар...
Успех!



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Orangeman]  
Автор azzi6 ()
Публикувано12.07.06 11:16



ефикасно, сигурна съм. ама си се виждат и с "просто око" черни кръгчета по космите, лесно падат...



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: azzi6]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано12.07.06 20:32



не винаги се виждат


поне при нас не се виждаха бълхи, но Сара много се чешеше последните дни. след като не можах да разбера какъв е проблема пробвах с фронтлайн и за 24 часа проблема изчезна...



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Endaksi]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 20:51



Според мен не е от бълхи, защото е главно по гръбначния стълб - все едно, че е имало ранички, които са заздравели /това наричам струпеи/.



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: jull]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано12.07.06 21:13



пак казвам-възможно е да е алергия. виждал съм такова нещо. не е било по гръбначния стълб, но все пак всяко животно си е различно. на моето се появяваха по гърдите и отстрани на тялото. точно както го описваш. и дори от една бълха ставаше така. а както по горе пише-за да видиш бълхите те трябва да станат мнооооого повече.



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Orangeman]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 22:00



Orangeman не ма бий и не ми се карай моля те





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: Endaksi]  
Авторmisha (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 22:03



все пак зависи и от козината на котката не е ли така?? Ако е с много дълга козина няма да се виждат бълхи.. Айде не ме бийте, че и това съм казала ПЛС !





Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано12.07.06 22:07



извинявай, ама как реши че някой ти се кара


иначе-ти твърдиш че няма как да са бълхи понеже не се виждат, а тук няколко души ти казваме че опита показва друго... от тук нататък няма какво повече да говорим по темата.



Тема Re: чеше се и се появиха корички по кожатанови [re: misha]  
Автор tanislava (върти-опашка)
Публикувано14.07.06 00:11



да ви кажа, че водих Марти на контролен преглед преди седмица и вета каза, че автоимунната реакция му била минала и спираме Преднизолон-а. Сложихме Фронтлайн Комбо и се прибрахме. Да ама някаси ми се струва че пак взе да се почесва повече от нормалното...засега корички не намирам, но следя изкъсо нещата...

<a href="http://bgphoto.net/Start.aspx?UserId=14204
">Снимки на Марти</a>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.