Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 08:29



Мои близки имаха котарак /доживя почтената 18 - годишна възраст/, който от малък страдаше от пясък и камъни в бъбреците. Спомням си, че също го водеха посред нощите по лекари. Хранеха го предимно със сурово пилешко месо и сурово яйце - това било полезно в неговия случай... Наистина ли е така? Знае ли някой за подобна хранителна диета?



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: jull]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано11.07.06 08:39



разбира се


суровото месо е много полезно за котките. има в статичната тема линк към дискусия по въпроса



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Авторefi (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 08:55



Az li4no lekuvah 3-4 kotki taka. Ne e opasno. A alkohola raz6iriava uretrata i drugite kanali za da izleze po-lesno kamaka. Za predpo4itane e pred operaziata.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: efi]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано11.07.06 08:59



ще го кажа така:

Ethanol Toxicity in Cats

Section: Overview

Ethanol is an alcohol that is used commonly as a solvent (liquid that dissolves) in medications and is the major ingredient of alcoholic beverages. It’s also called ethyl alcohol and grain alcohol. Toxicity occurs when an excessive amount is ingested, and can cause a wide variety of signs, including death. Toxicity is more common in dogs than in cats.

Common causes of toxicity include:


Direct access to alcoholic beverages or spilled medication

Ingestion of fermented products (bread)

Intentional or malicious administration by human beings

Dermal (skin) exposure to these products

What to Watch For


Odor of alcohol on the animal’s breath or stomach contents

Ataxia (incoordination/staggering)

Behavioral changes

Excitement

Depression

Excessive urination and/or urinary incontinence

Slow respiratory rate

Cardiac arrest and death

Diagnosis


Baseline testing, including a complete blood count and biochemical profile, are generally within normal limits, with the exception of hypoglycemia (low blood sugar), which is seen in some cases.


Blood ethanol concentration is the only means of definitively diagnosing ethanol toxicity, and is available in most human laboratories.


Blood gas analysis usually reveals acidosis (accumulation of acid in the body).




Treatment

Emergency veterinary care is necessary for affected animals. Treatment may include:


Gastrointestinal detoxification with activated charcoal.


Intravenous fluid therapy with electrolytes, dextrose (sugar), and sodium bicarbonate to treat/correct fluid and electrolyte abnormalities, hypoglycemia, and acidosis.


Ventilation/respiratory support in those with depressed respiratory function.


Cardiopulmonary resuscitation if cardiac arrest occurs.

Home Care and Prevention

Watch your pet closely, and call your veterinarian if there are any changes or problems. You should also administer all prescribed medication as directed by your veterinarian. Continue with follow-up care.

Prevention involves keeping ethanol-containing products away from your pet. If you witness your pet ingesting ethanol, contact your veterinarian at once, even before the onset of any clinical signs.




Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: Endaksi]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 13:37



Подкрепям. Котките не са хора. Не знам дали наистина бирата може да помогне в това отношение, но пък не ми се мисли с какво може да навреди.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: jull]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 13:44



За сурово яйце не знам. Обаче знам, че белтъкът е много вреден за котките.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: efi]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 13:54



Има и други средства, действащи разширяващо и обезболяващо.
Не можете да ме убедите, че тези бъбречета могат да преработват алкохол и че това дробче може да го разгражда.
Така че - категорично съм против алкохол и котки.
Не се обиждай - нищо лично. Просто докато съм мод тук няма да се прокламира алкохола за котки.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано11.07.06 14:01



Белтък? Сигурна ли си? А жълтъка?

Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: Morrighan]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 14:05



Жълтъка е полезен, но и за него имаше доза - 1 или 2 на седмица бяха.
За белтъка съм 100% сигурна.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано11.07.06 15:29



Това нецензурно заглавие, дето го турих в момент на отмала и преситеност от тез манипулации, дълго ще стои, явно.
Днес водих Котьо на контролен преглед, повишила му се е температурката, вече е в норма, има много неща в урината, но са изчислени, че са от мехура, а не от бъбреците.
В четвъртък му правим ехография, и може би ще се насочим към уретростомия, единственият начин - така ми казаха, да не се боря през целия му живот с тази вече хронизирана история и да му следя локвичките, дето ги прави по къщата, по големина, цвят и т.н.

... ще видим. А това, дето вече няма да смея да го оставя за повече от 2 дни някой да го наглежда и да се грижи за него, е друга грижа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.