Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: azzi6]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 17:23



Алкохолът е за удоволствие, разбира се!

Много съм заинтересувана от тази рецепта, защото кучето ми от години има камъни в бъбреците и пиелонефрит /такава диагноза поне му поставиха/. Лечението му винаги е било с временен ефект. В урината му се появява кръв и нищо не помага! Самата аз му давам да бие отвара от черешови костилки и дръжки, а също и витамин К, но това също само временно го облекчава. Просто не знам какво друго да направя. Дали мога да съм сигурна, че тази рецепта няма още повече да влоши състоянието му?
Извинявайте, че пиша това в клуба за котки, но аз отглеждам и от двата вида, така че проблемите ми са общи!



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 17:24



И в Белите брези лекаря е доцент.
Не искам да ти се меся, но щом това положение се повтаря не е ли по-добре да решите проблема с операция? Губила съм така котак и... Ужасно е



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: jull]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 17:28



Алкохола е за удоволствие, ама при хората.
За твоята рецепта - нищо не мога да кажа

Като те чета в най-добрия случай няма ефект, а може дори и да му вреди



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Автор azzi6 ()
Публикувано10.07.06 17:52



нещо не ми върви търсенето.
намерих само откъслечни отговори, а търся статия или нещо подобно.
общо взето - по това, което прочетох - една супена лъжица води до смърт, две чаени - кома!
аз не бих посмяла, поне преди да съм намерила нещо, или някого, на когото изцяло мога да се доверя. все пак става въпрос за живота на котето.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано10.07.06 18:53



Уф, спах три часа непробудно след като се върнах. Операция ще е, разбира се, но след ехография, да се види за какво точно става дума, а преди това - общо закрепване, да се спре възпалителният процес и да се засилим малко. Освен това утре ще знам и състава на кристалите в седимента, от кой тип са.
Повече няма да го влача котето така - спряло възпалението, и хайдеее - до следващия път. Казаха ми, че 24 часа не било толкова фатално и че навреме съм го завела, ама аз си знам, на 12-я час почна да ръмжи и да пищи животинката. Миналия път беше повече стопа, към денонощие и половина, и беше много по-тежка катетеризацията. Но това, че не му направих ехография, беше много вредно.
За зехтина съм съгласна, много хубаво нещо е, и хората го пият за жлъчка и други работи и за прочистване, виж за алкохола, малко ми е, хм..., тревожничко. Аз опитвах и хомеопатия, берберис, уж разбивало камъните, ама на нас нищо не разби. Впрочем, от катетеризацията казаха, че няма много големи препятствия, има песъчинки и може би малко камъче, точно в S-а на уретрата.
Ще я караме докрай този път, по правилата и с пълна диагностика, пък дано да имаме късмет... Тежко, не тежко, стискаш зъби и довършваш лечението.
Ех, да имаше и мен някой така да ме тури в клетка (представям си размера й

) и да ме поведе по лекари и изследвания... миналия път, като направих кръвна картина на майка му на Котьо, споделих с племенницата си, че не съм си изследвала кръвта от има-нема 5 години вече, ама котанката е друго нещо..
Ето го сладурчето, впрочем...
Не е толкова дебел, колкото изглежда, такъв е ракурсът, той си е просто един закръглен мъжки екземпляр, макар и лишен от мъжки достоинства... не бил от най-тлъстите, ми рекоха ветовете, към 6 кила е.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: Gatofilla]  
Автор PanTer ()
Публикувано10.07.06 19:04



Душичка сладка е той!
Дано да решите проблемите поне за него.
Знаеш ли, добър мотив да се вземеш и ти в ръце е, че колкото по-здрава и по-добре си ти, толкова по-добре ще се грижиш и за тях Ако друго не те стряска, това би трябвало да те замисли

Ще чакаме да ни държиш в течение и стискаме палци за всички вас - и котки, и хора!!!



Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: PanTer]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.07.06 20:07



съгласен съм с теб-ще изтрия рецептата от мнението за да не се подлъже някой. по долу рецептата ще оставя, не за друго ами заради витамина К. той е коагулант и при преминаването на песъчинките ако има кървене го спира. водно разтворим е също като витамин Ц и не би трябвало да води до хипервитаминоза.
предупреждавам анонимния потребител пуснал рецепатата че ако пусне още една рецепта за самолечение съдържаща потенциално опасни съставки ще получи бан. нека преди всичко мислим за безопасността на любимците си и не им навреждаме сами. не искам никой да отблъсквам от клуба и заради това-просто от тук нататък с повече внимание при препоръките за самолечение





Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: Endaksi]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано10.07.06 23:42



Анонимният предложи и още едно нещо ама всички се хванахте в тая рецепта с алкохола. Бирата - със сигурност знам за човек, който си е лекувал котарака по този начин и той се е оправил, но моят не пожела да я пие, затова тогава минах на друг вариант. Писала съм и друг път как го излекува с канадския трън (отварата я правех според рецептата). Беше по-безнадежден и от котарака на Гатофила, дори не можеха да му сложат катетър, но се оправи. Виж канадския трън го пиеше с удоволствие.



Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: ofika]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано11.07.06 00:08



А как караш котака да пие бирата? Лочи я като мляко или как? Или може би със спринцовка зад зъбчето? Не знам, може пък и да харесват бира, не съм пробвала



Че за какво са създадени хората на земята - за да угаждат на котките, разбира се!

Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: ofika]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано11.07.06 08:23



ами понеже бирата е алкохол също съм изтрил и нея от мнението. или съм много тесногръд... или не знам.
не бих дал алкохол на котка. в никакви количества.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.