Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: Gatofilla]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 15:47



Съжалявам много. Дано операцията облекчи състоянието му.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: PanTer]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано11.07.06 16:00



Няма да бързам, аз не обичам много операциите. Но са много неочаквани тези запушвания, дори при съблюдаване на диетата, ще видим.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: Gatofilla]  
Авторefi (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 16:49



Iskah da pomogna s izpitana ot 4-5 kotki rezepta. Dali mi viarvate ili ne - problema si e va6. Uspeh!



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извиннови [re: efi]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 17:14



Рецептата ти я пазим. Ако някой настоява ще му я дадем. Всеки сам решава и си носи отговорността.



Редактирано от PanTer на 11.07.06 17:15.



Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: PanTer]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано11.07.06 17:41



За бирата знам от ветеринарен лекар. Той ми я препоръча, но на котака не му хареса и затова не съм му давала.
Виж за отварата от канадски трън гарантирам. Котаракът ми го върнаха от кабинета и казаха, че повече нищо не може да се направи. Той лежеше и почти не се движеше. След 1-2 дена пиене на отварата вместо вода се оправи.



Тема Re: Стискам палци рецептата да помогне!нови [re: ofika]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.07.06 18:06



Това звучи много добре



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: Gatofilla]  
Авторaлka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 12:06



Можеш да му даваш спазмалгон - 4 пъти дневно. За разширяване на пикочните пътища ПРИ ХОРАТА много ефикасен е НЕОРЕНАЛ- изцяло е на билкова основа, а ефектът е като при атропина - отпускат се мускулите, вкл. и уретерите, но води до разширяване на зениците и сухота в устата.
За спазмалгона гарантирам, че няма проблем да го даваш, ние само с това се оправяхме...



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: aлka]  
Автор PanTer ()
Публикувано12.07.06 12:33



Спазмолитици има всякакви. Едни стават за котки, други не. Всички които стават обаче се дозират строго според кг.те. За това си има ветеринари.
И те НЕ лекуват. Могат само да спомогнат отпускането на гладката мускулатура. Това може да помогне на котарака да изхвърли каквото му пречи, но твърде вероятно и да не му помогне. И са съвсем временно дори не решение, а опит по-скоро да се реши конкретната ситуация в конкретния момент. Нищо повече.
Ако това ви е било достатъчно сте имали късмет. Но от друга страна говориш в минало време. Защо, какво е станало?



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: PanTer]  
Авторaлka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 13:27



Рак стана + вторичен диабет и др., но това е друга история.
Е, спазмолитици има много, разбира се, просто от моя опит това се оказа най-резултативно и без странични последствия. Аз комбинирах с антибиотично лечение, но това в последствие ще реши лекар, аз лично не бих се обърнала към ветеринар, ама това си е мое мнение. Споделям неща, които могат спокойно да се правят, без страх от странични последствия. Освен това решаването на конкретната ситуация моце да се окаже и дълготрайно - за 13 години имахме 3 такива случая през няколко години. Макар и в тежка форма, не се съгласих на кататеризация, а за операция, според мен, трябва внимателно да се претеглят нещата. Това е крайно средство, с непредвидими последици, трябва да е напълно сигурно, че НИЩО друго не помага.
Понеже имам наблюдения и при хора, мога да споделя и други неща, които помагат, но на мен винаги ми е било трудно да преценя в какви граници са допустими при животни, а и си зависи от конкретния случай.



Тема Re: Омръзна ми да издоявам пикочни мехури, с извинениенови [re: aлka]  
Авторefi (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 13:46



Az sam na 57 godini - dvete mi kotki dojiviaha do 18 i 17 godini.Lekuvah gi kato hora, saobrazno kilogramite estestveno. Imam lo6i spomeni ot vet-a. A i 4ovek si poznava koteto i go obi4a nai-mnogo. Sega niamam kotka i kato se varna ot moreto 6te si tarsia.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.