Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 08.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано15.11.04 13:00



Според мен, оставете на малкия да го определи

pound bang slash bash


Тема Re: Име?нови [re: netcat]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано15.11.04 15:12



Малкият искаше да е Симба, щото в къщи се злоупотребява с Lion King 1 i 2 и разни анимации. Ама нещо не му отива....котето е друго...Зиги ми харесва, но е много тържествено....ако му видите очите, ще разберете защо се чудя.
Толкова е дявол...толкова! Само пери уши и се разхожда като котка напред назад! Веднага се опъна по ръцете ни, и изпробва всички безплатни благинки за домашно коте!

Имам чувството, че скоро ще ни се качи на главите. Така лукаво се умилква....толкова е галено....такъв е хитруш....
Според мен той ще си хареса името. Ние изричаме какви ли не имена, но вероятно ще остане онова, на което самото животинче реагира....

Довечера обаче ще играе много прахосмукачка! Тия косми....цяла нощ кашлях и кихах.



Тема А и още едно именови [re: Roxana]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.04 20:27



макар и временно.
Мокси - от оспамоксчо, от оспамокс - средството с което му спасих животеца.
Ама сега Оспамоксчо е горд собственик на друга къща и други хора а те вреоятно ще го прекръстят.
Истинското име на котките е различно и непроизносимо.
Например всичките ни котки се казват [дрън дрън дрън] - звук от храна за котки (кутийки, пликчета, отваряне на хладилник, чупене на яйца) - всички си знаят името - ама всички.

Bеer? Mоre?




Тема На какво реагират котките?нови [re: Roxana]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.04 20:37



Ми само на това на което им е кеф.
Реагират на идването ми в къщи - всички или по скоро тези на които им е кеф и ще искат нещо от мен ме чакат.
Реагират като се размърдам сутрин (рано рано към 11:00).
Реагират на храна - ако са гладни де.
А реагират и на летящи предмети.
Ми някой се размякал - иска на вън.
А на вън не може че има пумияри например.
И реагират на летящи предмети като чехли например.
Или МлъкниМаГадиноПроклета.
Всичко разбират.
Ама когато им е кеф.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано16.11.04 12:05



Не прекалявайте с различните имена. То няма да реагира на име, то трябва да свикне с едно такова избрано от вас и чак тогава ще започне да реагира.



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано16.11.04 14:51



Котките чуват в много по-широк диапазон от нас, така че... определено не би му убегнало нещо, което не би убегнало и на нас. И не се обръщат толкова на имена, колкото на интонацията... всеки може да пробва и ще се увери.
А и както споменаха по-горе, понякога се правят на глухи...

pound bang slash bash


Тема Re: Име?нови [re: netcat]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано16.11.04 19:21



Да, уверихме се вече. Почнах да си мисля, че много ме бива за гледане на котки.
Котето ....ни направи ТОООООЛКОВА , ТОООЛКОВА щастливи!



Тема Забравих!!!!нови [re: Roxana]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано17.11.04 19:57



Забравих да упомена култовото име Силвестър.
Като Силвестър от Силвестър и Туити, или като саблезъбият Силвестър от Резерватът на таласъмите
Може би скоро ще поместим снимки от младежката възраст на него долна твар, питбула на заведението, котаракът-мутра, уличният боец, безушатата вече гад, който единствен успява да обърне всички помияри в бягство, който се осмелява да се ежи на хора и който не е победен в бой все още от никой друг котарак.
Легендите за него оставям на Бирата

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано17.11.04 21:49



Сиамката ми стартира като Реджиналд, прелетя за кратко през Реджи и се установи твърдо като Ремиджо. Въпреки че е женска Потомството й бе наименовано както следва:

- Сцила, на галено Сили
- Харибда, на галено Хара
- Рочестър, на галено Чочко

Сцила и Харибда бяха ама супер лакоми котета, като някакви вечно гладни хали нападаха майка си и затова имената им си дойдоха сами и направо им лепнаха. А Рочестър го кръстихме заради английския му аристократизъм. Вече бяхме гледали немска овчарка Даяна и кокер Арчибалд, имаше си приемственост

Когато ги подарявахме обаче новите собственици прекръстиха Сцила ака Сили на Мачо, защото първородното коте си беше бая ячко и с много мъжествено присъствие. А Хара се оказа, че е Хари в последствие (майка-героиня Ремиджо родила три мъжки котета, големи лами), та и там имаше прекръщаване. Само Чочко си е още с първото име.

--
Shine on~


Тема Re: Име?нови [re: Taтkoтo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано17.11.04 23:09



Няма да е Азис със сигурност, това е ясно!
Още е Маца, Мацинка, и гуш-гуш...и вече раните видимо се затварят.

Ние сме омагьосани! Само това правим, да ходим след него и да го галим и гушим! То гледа умно, и откак е тук, все вири опашка нагоре. Мисля, че нещо много си допаднахме, и дори имам едно особено чувство, че е много голям късмет. Това коте има всички дяволи и ангели у себе си, готова съм да се закълна! Знае как да ни измекяри, и знае как да направи всичко...и лошо, и добро!


Ма е неустоимо!

Още мислим име!

Давайте...трябва да лепне на големи и тъмночервени вечер очи...почти се изкушавам на Мефистофел. Никога не съм виждала такива тъмночервени очи...все едно гледам огньовете на ада.

Какво коте си намерихме!

С характер....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.