Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Име?  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано13.11.04 19:48



Какво име бихте дали на онова сладко мъжко сиамче, дето ни вълнува нас в къщи напоследък и не можем да спим от едно пухкаво малко коте?

Какви имена са подходящи?
Идеи? Успяхме и за това да се сборичкаме.....ох! Боже, утре го вземаме!

Как измислихте имена на котетата си?

Как се наричат сладките ви котета? Запознайте ни....



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано13.11.04 19:57






това са два сайта с имена за домашни любимци, подредени по категории и азбучен ред. мога да кажа че Сара си дойде с името. просто като я видях знаех че това е Сара. а иначе месеци преди това се чудех как да си кръстя бъдещата котка и това беше едно от имената които бях отхвърлил. моят съвет е да изчакате да го видите и тогава всичко е много по-лесно

единственото което аз знам със сигурност е че името трябва да ти е прятно да го чунаш и лесно за произнасяне

The brave are always the first to die

Тема Re: Име?нови [re: MANUS]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 03:56



като казахме сиамка... останалите също умувахме, но доминантният организъм в къщата не закъсня да се възползва от привилегията да маркира дори в една толкова безобидна ситуация своя статус - майка ми избра име на котето...



Тема Re: Име?нови [re: aз]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано14.11.04 12:59



Ами, то обикновено името на котката е нещо като прякор
Ето у нас имаме Шуша, то беше първоначално Шуши, защото много обичаше шушкащите пликчета, ама на шефката на всички котки в къщата не приляга умалително име. Имаме си Поки, от Покемонче или Poket Monster както е в мултфилма, защото е джобно гадже и малко бързо същество. Имаме си Мефистофел - голяма въгленочерна твар, гледаща лошо и по-приказлива от депутат в парламента.
Имаме си коте Хитранче, което напоследък май много не си отговаря на името, защото вече предпочита не да хитрее, а да се глези и е станала една голяма пухена играчка, та по едно време исках да я прекръщавам на Анджи.
Мъжът ми и вика Глупи, защото то било негатива на първоначалното й име, ама не дава да я прекръщаваме, защото това име си й било късметлийско, да надхитряла всички помияри.
Та остави коте да поживее с вас и името ще си дойде само.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.

Редактирано от Rapidfire на 14.11.04 13:01.



Тема Re: Име?нови [re: Rapidfire]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано15.11.04 10:32



Засега му лепна Маца, макар че е мъжко, ама е толкова галено и любвеобилно...викаме му маци, мацо, мацинка...а то се гуши ли гуши....има едни големи очички...снощи изглеждаха тъмночервени на свтлината на лампата, а иначе са сивосини....омагьосани сме от тая топка косми, която ни взе ума .....
Вие май направо сте проявили творчество....много имена,много котки...много любов....ние сега се отваряме за емоции по въпроса.

А е много смешно, че е мъжко, то си е направо като човече, всичко разбира и вижда и чува. Малко се впечатлявам, като драска с ноктета по пода, докато ходи, но сигурно ще свикна.

Толкова, толкова се вълнуваме! Едно малко меко и галено същество в къщи!



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано15.11.04 10:39



като порасне ще се научи да си ги прибира, така че не се притеснявай. дори сега да прави повече бели като стане на около годинка значително се успокояват. деца-какво да ги правиш?

The brave are always the first to die


Тема Re: Име?нови [re: MANUS]  
АвторTaтkoтo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 11:24



Себастиян как ти звучи?
Също може Зиги (Зигмунд), Хадес (йес байби!), Диабло, Муерте (имахме 2 червенокоремни пирани които се казваха така ), някой по-нагоре спомена Мефистофел, също много добро име (Гьоте рулз! )... тези са по-"страшничките", иначе за сладко име за котка... хммм, ще си помисля...

Ама чак пък Мацо, на мъжки котарак... не е ли малко гейско? Може да е Жан-Пол (Готие) или в краен случай Азис

П.П.
Моля те, нека не е Азис!



Тема Re: Име?нови [re: Taтkoтo]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано15.11.04 11:32



Азис в превод значи приятел и много хубаво име. да не ме нападнете сега защото слушам чалга. малко не звучи да се провикнеш "Азисе, не рови в саксията!!!" ама иначе става
иначе от останалите най много ми хареса Зиги. идеалното име за коте

The brave are always the first to die


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано15.11.04 11:45



Някъде бях чела, че в имената на кучетата трябва да има звука "р", а в имената на котките - "с", което естествено не е определящо. Важно е името да ви харесва и котето да реагира на него. А с нашите котки и котараци можете да се запознаете в галерията, ако вече не сте го направили Чакаме скоро снимки и от вашия пухльо, да ви е жив и здрав

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.11.04 11:53



Моите момчета се казват Таби и Тери, а майка им - Туфи. Оригинално е Туфо обаче



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано15.11.04 13:00



Според мен, оставете на малкия да го определи

pound bang slash bash


Тема Re: Име?нови [re: netcat]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано15.11.04 15:12



Малкият искаше да е Симба, щото в къщи се злоупотребява с Lion King 1 i 2 и разни анимации. Ама нещо не му отива....котето е друго...Зиги ми харесва, но е много тържествено....ако му видите очите, ще разберете защо се чудя.
Толкова е дявол...толкова! Само пери уши и се разхожда като котка напред назад! Веднага се опъна по ръцете ни, и изпробва всички безплатни благинки за домашно коте!

Имам чувството, че скоро ще ни се качи на главите. Така лукаво се умилква....толкова е галено....такъв е хитруш....
Според мен той ще си хареса името. Ние изричаме какви ли не имена, но вероятно ще остане онова, на което самото животинче реагира....

Довечера обаче ще играе много прахосмукачка! Тия косми....цяла нощ кашлях и кихах.



Тема А и още едно именови [re: Roxana]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.04 20:27



макар и временно.
Мокси - от оспамоксчо, от оспамокс - средството с което му спасих животеца.
Ама сега Оспамоксчо е горд собственик на друга къща и други хора а те вреоятно ще го прекръстят.
Истинското име на котките е различно и непроизносимо.
Например всичките ни котки се казват [дрън дрън дрън] - звук от храна за котки (кутийки, пликчета, отваряне на хладилник, чупене на яйца) - всички си знаят името - ама всички.

Bеer? Mоre?




Тема На какво реагират котките?нови [re: Roxana]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.04 20:37



Ми само на това на което им е кеф.
Реагират на идването ми в къщи - всички или по скоро тези на които им е кеф и ще искат нещо от мен ме чакат.
Реагират като се размърдам сутрин (рано рано към 11:00).
Реагират на храна - ако са гладни де.
А реагират и на летящи предмети.
Ми някой се размякал - иска на вън.
А на вън не може че има пумияри например.
И реагират на летящи предмети като чехли например.
Или МлъкниМаГадиноПроклета.
Всичко разбират.
Ама когато им е кеф.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано16.11.04 12:05



Не прекалявайте с различните имена. То няма да реагира на име, то трябва да свикне с едно такова избрано от вас и чак тогава ще започне да реагира.



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано16.11.04 14:51



Котките чуват в много по-широк диапазон от нас, така че... определено не би му убегнало нещо, което не би убегнало и на нас. И не се обръщат толкова на имена, колкото на интонацията... всеки може да пробва и ще се увери.
А и както споменаха по-горе, понякога се правят на глухи...

pound bang slash bash


Тема Re: Име?нови [re: netcat]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано16.11.04 19:21



Да, уверихме се вече. Почнах да си мисля, че много ме бива за гледане на котки.
Котето ....ни направи ТОООООЛКОВА , ТОООЛКОВА щастливи!



Тема Забравих!!!!нови [re: Roxana]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано17.11.04 19:57



Забравих да упомена култовото име Силвестър.
Като Силвестър от Силвестър и Туити, или като саблезъбият Силвестър от Резерватът на таласъмите
Може би скоро ще поместим снимки от младежката възраст на него долна твар, питбула на заведението, котаракът-мутра, уличният боец, безушатата вече гад, който единствен успява да обърне всички помияри в бягство, който се осмелява да се ежи на хора и който не е победен в бой все още от никой друг котарак.
Легендите за него оставям на Бирата

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано17.11.04 21:49



Сиамката ми стартира като Реджиналд, прелетя за кратко през Реджи и се установи твърдо като Ремиджо. Въпреки че е женска Потомството й бе наименовано както следва:

- Сцила, на галено Сили
- Харибда, на галено Хара
- Рочестър, на галено Чочко

Сцила и Харибда бяха ама супер лакоми котета, като някакви вечно гладни хали нападаха майка си и затова имената им си дойдоха сами и направо им лепнаха. А Рочестър го кръстихме заради английския му аристократизъм. Вече бяхме гледали немска овчарка Даяна и кокер Арчибалд, имаше си приемственост

Когато ги подарявахме обаче новите собственици прекръстиха Сцила ака Сили на Мачо, защото първородното коте си беше бая ячко и с много мъжествено присъствие. А Хара се оказа, че е Хари в последствие (майка-героиня Ремиджо родила три мъжки котета, големи лами), та и там имаше прекръщаване. Само Чочко си е още с първото име.

--
Shine on~


Тема Re: Име?нови [re: Taтkoтo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано17.11.04 23:09



Няма да е Азис със сигурност, това е ясно!
Още е Маца, Мацинка, и гуш-гуш...и вече раните видимо се затварят.

Ние сме омагьосани! Само това правим, да ходим след него и да го галим и гушим! То гледа умно, и откак е тук, все вири опашка нагоре. Мисля, че нещо много си допаднахме, и дори имам едно особено чувство, че е много голям късмет. Това коте има всички дяволи и ангели у себе си, готова съм да се закълна! Знае как да ни измекяри, и знае как да направи всичко...и лошо, и добро!


Ма е неустоимо!

Още мислим име!

Давайте...трябва да лепне на големи и тъмночервени вечер очи...почти се изкушавам на Мефистофел. Никога не съм виждала такива тъмночервени очи...все едно гледам огньовете на ада.

Какво коте си намерихме!

С характер....



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Авторизkyшeнa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 00:26



Здравейте! Как е Вамп(от Вампирчо)? Още ли не се е проявил?

От вратата със засилка на пердетата, та чак до тавана.

Да е намерил недозалепено тапетче, да си пробва ноктенцата?

А мери ли ви колко са дълги панталоните ви? От земята до колана или до чатала - кога как дойде?

В колко чаши успя да влезе вече?

Ай-ай-ай, тези малки пухчовци! Да ви е честит!



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 12:11



Лу, като за истински женска котка.



Тема Re: Име?нови [re: изkyшeнa]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано21.11.04 13:59



От вчера си има име...малкият го кръсти Малчо. Толкова по въпроса. Близо е до Маца, Мац, аз така го наричам. Вече слуша, само спи и яде, и хлапето го разнася напред назад, а котето кротко се гушка в ръцете му. Нямаме завеси, а щори, но засега е рано да се каже какво ще съсипе. Вече преживях няколко тежки момента, когато откри, че е много меко и удобно да пишка и ака по чекмеджета и гардероби...изпрах цялата къща, и малко имаше драматизъм, но се справихме.

Благодаря....Вече сме влюбени в това коте! Толкова е страхотно!



Тема Re: Име?нови [re: xм]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано21.11.04 14:01



Е, на толкова мажкари в къщи само аз съм женски екземпляр. Даже се посмяхме....прилича на случайност, че е така. Питаш ли ме какво ми е ?



Тема Някой предложи линови [re: Roxana]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано21.11.04 16:50



СИМО/ дано не се повтарям/- хубаво българско име, пък и има връзка с породата
Ееее, много си падам да измислям имена, особено звучни, натурални, български именца като Кънчо, Жеко, Спиридон и т.н.
Нашият котарак се казва Емил, обаче никой не му казва така, аз отдавна съм му измислила, по нежни обръщения като "Пуйчо" и "мазно животно", на които винаги реагира, за разлика от името Емил.

Гледам да помагам, мога само и да гледам.

Редактирано от ezeroto на 21.11.04 16:54.



Тема Re: Някой предложи линови [re: ezeroto]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано21.11.04 20:58



Нали? Интересно защо...на голямо и важно име се мудри...а на такива небрежни да видиш как скача....тия котета! Нашето е необикновено! Ние сме очаровани....нощес се настани в завивките и аз само го гушнах...а как ненавиждам косми...но се решим, галим, и скоро ще го набарам да го изкъпя......ах, предчувствам как ще хвърчат косми у нас....и шампоан!

Я сега съвети за къпане...аз четох нещо, но всичко по темата пак ме интересува!



Тема Re: Някой предложи линови [re: Roxana]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано23.11.04 10:12



Най- важното е, че не бива да влиза вода в ушите на животинчето...иначе мисля, че не е кой знае каква философия, къпеш го със котешки шампоан, ако нямаш с бебешки. Нашия котарак много мрази да го къпя, почва да мяука едно такова жално като, че ли ще го давят и преди като беше по-малък го гонех из цялата баня, а той гледаше да се изкатери на някое сухо място- напр. на закъчената хавлия, обаче аз се изучих и не му оставях таковя място за бягство ипознай- започна да се катери по мен, защото аз се оказах най-сухото нещо в банята, че едни борби бяхаАма сега се пооправи- само мяука, ама аз като започна да му говоря и се успокоява, еееех, много си го обичам

"...вечность и тоска игрушки нам..."


Тема Re: Някой предложи линови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.11.04 13:23



Зимата по-добре не го къпи котето. Можеш твърде лесно да го разболееш.
Иначе се къпе максимум веднъж в година (не беше дългокосместо, нали?), защото му махаш полезните вещества от козината, които изблизва



Тема Re: Някой предложи линови [re: ezeroto]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано23.11.04 21:52



Сигурна съм....да, ще се гоним и ще има борби, и то е част от играта.....

Много сме влюбени в момента.....лежиме си по коленете, обичаме се.....и ядеме! Ядеме като за световно! Пък ме увериха, че щяло да си регулира само храната...ти си ияжда на шега по 2-3 порции от по 100гр Уискас....

Всяка нощ се гуши в леглото в краката ни. Хем ме е яд, хем го пускам...и то си е душичка....но вече го обожаваме!



Тема Re: Някой предложи линови [re: PanTer]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано23.11.04 21:55



У нас е топло, ние сме зиморничави, а и винаги мисля мога да го спася в една топла хавлия...надявам се де....

Тоест котето е страхотно , ако можех, щях да го разнасям с мен по цял ден.
Много е възпитано, и е толкова деликатно!

Чак ме е яд, че не съм се родила котка! Искам и аз да съм домашна котка! Искам и мен да ме глезят...да ме обичат и хранят! Искам да ме гушкат....да ме гъделичкат...да ме къпят! Искаааам!

Искам да съм домашна котка!



Тема за къпанетонови [re: Roxana]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 00:56



Един съвет за къпането - от личен опит: по-лесно става с двама души. Единият държи котето (за предните лапи), другият полива и сапунисва
Така минава сравнително безпроблемно, поне при нас
Успех! И специални поздрави на вашето коте, сигурно наистина е прекрасно, щом вдъхновява такива поетични постинги



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор Sting (hot blooded)
Публикувано24.11.04 06:52



Imah kotka koiato se kazvashe Mishka..zashtoto prilichashe na takava. Pisana - beshe mnogo galiovna i kato i kajeh.. pisi pisi macinko i tia vednaga si uvivashe opashkata okolo men. Poslednata se kazva Serafina.



Тема Re: Име?нови [re: Sting]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано25.11.04 23:16



Ето, точно така се галиме и ние...Мацо, Мацо писина.....ела да се гушнем......и то идва!

Мацата нощем спи в краката ни, според мен му е самотно другаде, свие се на кравайче.....и се гушка.....ооооо, много сме щастливи с това сладко коте душичка ненагледна!

Ние сме си такива, галиовни в къщи....всичките до един, а котето допълни дружината.

Котето си има котешка тоалетна, видах за какво служи лопатката, научих храните, поообразовах се...аз съм старателна мама.....и така. Котето почти няма белези, и е особено послушно на мен. С детето играе, но мене ме слуша. Вири опашка, и смятаме да купиме каишка...повод...не помня как го нарекоха...да си го водием с нас, като ходим някъде!


Ох, това коте ни направи много щастливи!

Ще чета всичко с интерес! Нашето сладко коте ще бъде обичано, глезено, галено и много къпано!

Да призная с неохота....малко мирише пикото....ии много косми....на мен ми се виждат много де....ще взема мерки.....засега стискам нос, но не мога да издържа на сладкото коте!



Тема Re: за къпанетонови [re: Oriane]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано25.11.04 23:17



Благодаря за комплимента, а ако видите котето, и вие ще се флюбите!



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.11.04 13:26



Ей такава мама искам и аз за моите момчета



Тема Re: Име?нови [re: PanTer]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано26.11.04 20:17



Че колко котета гледаш ти?

Сега не би трябвало да има нови котета или аз нещо бъркам?

Нали напролет и есен се раждаха...ти каква котка имаш?



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.11.04 14:19



Все още са ми три - мама котка и две разкошни момчета - днес правят 5 месеца.
А иначе котета се раждат (от домшана котка) през цялата година. Като и е топло и готино на котката може да ти се разгонва непрекъснато. Виж, пише, че спермата на мъжките е прекалено "пасивна" от юли до октомври мисля, че беше, но може би и това зависи от темрепатурите.



Тема Re: Име?нови [re: PanTer]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано01.12.04 23:24



Аз наистина имам нужда от образоване.
Я сега кажи кга се размножават котките. Всички знаят напролет и наесен, но как и кога?

Какво се случва?
Може да съм смешна, но наистина не знам как се размножават котките, освен че едно нещо се случва.

Моля ви, осведомете ме....ми моето коте кога ще има пубертет, и кога и как ще си има котета?

МММ...една сюрия малки котета из къщи....ами ние ще откачим....обожаваме малки котета!



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Авторhee (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 11:40



Kak shte imate koteta kato koteto ti e mujko?????? Inache mujkite se razgonvat kum 6-7-8 mesec, zavisi ot samoto kote. Shte poznaesh, 4e se razgomilo kato pochne da markira.



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.12.04 12:26



За половата зрялост на котараците вече са ти обяснили
Иначе котарака по принцип е готов винаги за съвкупление стига да му се завърти разгонена женска. Ако имаш късмет няма да ти маркира дома или поне ще се задоволи с малко.
Хубаво е обаче да не го кастрираш ако не прави много поразии, защото ако щеш вярвай трудно се намират некастрирани мъжки за маците ни.
И вече са възможни 2 варианта - да се доведе котка при него или той да се заведе на котка. По книгите навсякъде пишат, че котките се водили, но аз от дългогодишния си опит (само с нашата дивачка обаче) смело мога да ти заявя, че това са глупости и котарака трябва да се заведе на котка.
Иначе - като чуеш убийствени крясъци значи са си свършили работата. Трябва обаче да стоят поне 24 ч. заедно, защото иначе вероятността за котета е прекалено малка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.