Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Женска тема  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано02.04.11 23:50



Напоследък се замислям как бих приела външните белези на остаряванео, когато станат по-видими. Не изглеждам вече на 20... Забелязвам, че изглеждам някак по-уморена, леко недоспала, по-лесно ми излизат черни кръгове около очите. Замислям се за фон-дьо-тен, дето никого през живота си не съм ползвала и за козметични процедури за "придаване на свежест и изравняване на тена"

. Понякога ми се струва, че съм се облякла като лелка... Рядко, но все пак ми идва музата да облека нещо различно от дънки, примерно панталон и сако, дето винаги съм си мислила, че освен ако не ми се наложи, такова нещо няма да облека доброволно... Като видя жена на моята възраст забелязвам, че наистина изглежда като лелка и се чудя и аз ли така изглеждам...
На Тоби баща му стана преди няколко дни на 45, хем знам прекрасно на колко е години, хем изведнъж ми се видяха толкова много... Друго си е вече да е по-близо до 50 отколкото до 40. Та при мен май 45 се очертава като критическата възраст, 40 вече не ми изглежда толкова страшно.
Май се плаша повече от това, че някои части от тялото ми може да виснат, отколкото от някоя друга бръчка...
Как е при вас? Страх ли ви е от промените, които настъпват с възрастта или приемате нещата нормално и философски и че чувствате добре в кожата си? Имате ли си определена възраст, от която ви е страх? Такива неща...



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано03.04.11 10:06



Както казвам напоследък: След 40 всички ставаме еднакво красиви.
Никой не се е подмладил, но на нашата възраст обръщаме повече внимание на други неща, отколкото на външността.
Аз ако съм дебела ще отслабна, но на моя мъж коса няма да му поникне.
Забелязах две кафеви петна на лявата си ръка и сега се мажа с крем за избелване. Като че ли има напредък.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано03.04.11 19:47



При мен първата критическа възраст беше 35. Цяла година преди да ги навърша ги "преболедувах"

. Сега наближавайки 40-те хич не ми пука. Вярно малко стряскащо ми звучи, но какво да се прави, времето не може да се забави. Изглеждам по-уморена, с по сбръчкана кожа, с тъмни петънца по скулите, но някак съм ги приела. Слагам лек грим и спя повече, но то самия организъм си ми го иска. Стилът ми на обличане не се е променил много. Никога не ме е влечала модата, а винаги съм си избирала определен тип дрехи. Мен по ме плашат болежките, които ми се появяват и почвам да си мисля всякакви глупости.

А най-ми е мъчно, че дечицата ми растат, растат и лека полека си тръгват по пътя. Това ми е болката, а другото, че съм поостаряла...голяма работа. Само искам да се радвам на щастливо семейство



Тема Re: Женска теманови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.04.11 21:40



флори, уцели най-подходящия ден да пуснеш тази тема...



да ви кажа, за сега гледам да не се замислям много много, но от вр. на вр. ми се случва да попадна на предаването на Гала сутрин, и като гледам на какви процедури се подлагат тия хора за да изглеждат горе-долу добре, направо ми призлява... мисля за близките няколко години да се задоволя със спа и маски, когато имам възможност това за лицето...

а за тялото съм решила да си направя лека корекция на корема - в ужасно състояние ми е след двете бременности и никакви коремни преси не помагат... единствения ми проблем е, че изпитвам ужас от скалпели и не зная кога точно ще се престраша...

а според мен най-важно за добрия външен вид във всяка възраст е здравето - само да сме здрави и ще сме си хубави



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.04.11 09:31



Болезнена тема ми е това...

Уж гледам да се настройвам философски, но не винаги ми се получава. Най-голямата ми грижа е, че ми се забавя метаболизма и лека-полека започвам да трупам килца. Особено на талията. За една година почти не съм яла хляб, доста съм намалила всякаква храна и въпреки това не успях да сваля дори кило. До преди 4 години никога не ми се е налагало да пазя диета. Притеснявам се, че ще трябва да се захвана със спорт, а това никак не ме влече . Не харесвам и разните отпуснати места по тялото си, които определено са признак на нарастващия брой години. Не мога да се възприема като жена на 37 - много по-близо до 40те, отколкото до 30те. Може би не съм си представяла, че ще доживея до толкова....
Напоследък все по-често се замислям, че времето си минава и остарявам, че това няма как да се промени. Не знам как да го приема. Замислям се, че един ден животът ми ще свърши - това пък съвсем не знам как да го приема. Постоянно правя сравнение между мен и жени на моята възраст - но само за статистика - нито са ми успокоение, нито стимул. Забелязвам приятелите ми от училище - всички лека-полека остаряват, имат бръчки, бели коси. Аз поне още не съм си намерила бял косъм !
Колкото до разкрасителни процедури - не ме влечат особено, не че нямам нужда, просто нямам нерви и навик за тях. И само се надявам да остарея като катедрала, а не като цървул , залагам на здравословното хранене, на повече сън, повече време на открито (това пак е в сферата на пожеланията), може би някакъв спорт след време.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.04.11 09:45



Знаеш ли преди няколко дни си мислех същото. Станах сутринта и като всеки ден се приближих до огледалото и там имаше неща, които не ми харесаха. Клепачите ми са почнали да натежават, т.е. една кожичка там ........

не е като преди . Кръгове под очите съм имал авинаги и нищо не помага, затова и чат пат съм на соляриум поне да не приличам на ходеща мумия защото съм много бяла и те изпъкват още повече.
Винаги съм в дънки и тениски, кецове ... лятото съм с роклички и гуменки или кецове, откъд обличането не съм се променила от пубертетските си годинки ... по обличане развитието ми е спряло на 15-16г. (не визирам фолк дивите), като грим нищо друго не използвам освен спирала и чат пат вазелин за устата, но годинките си личат ..... някакси умора, бръчки ..... няма го това излъчване от преди годинки .....
Иначе откакто станах на 30г имам чуството, че се разпадам ... почнаха едни болежки, които преди ги нямаше, като цяло тялото ми преживява метаморфози, но почвам да свиквам с тях



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано04.04.11 10:01



От една страна, вярно е, времето си минава и оставя следите си. Но от друга, си мисля, че вътрешното състояние си личи отвън. Ако си спокоен и в хармония със себе си, ако преживяваш хубави емоции, лицето ти грее, погледът е уверен, осанката младежка. Ако си депресиран и раздразнителен, колкото и да спиш, все си изглеждаш уморен и състарен. Де да знам... донякъде е и ген. Аз лично винаги съм изглеждала малка, сега като че ли майчинството ми даде по-женствено излъчване, но все още нямам и 30 де, за по-нататък не знам

Аз съм и дребничка, може би това ми е плюс.
Забелязвам, че природата ми действа много тонизиращо. След седмица-две на планина или море изглеждам много по-свежа.
Друго... като гледам снимки на жени 40+, се обнадеждавам. Вярно, че за тях се грижат много хора, но все пак.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано04.04.11 10:31



Честно казано - май не ми остава време да се замислям много. И затова не изпадам в ужас от поредната бръчица.

Казвам си, че са от смях и толкова.
Иначе определено не съм като на 20 - наболяват ме разни места - особено гърба и раменете....Уж се опетвам да правя разни упражнения, ама усещам, че доста непластична съм станала - това ми е ужасът на мен.
Понеже си слагам само молив и спирала на очите - там ми е виснала кожата и трудничко се справям.
За хирургична намеса - никога, нямам смерост, а и не виждам дълготрайна полза.....Мисля, че засега 40 ми е страшната възраст, ама на 40 сигурно ще е 50....




Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.04.11 10:31



И аз така - гледам да се настройвам философски, но не винаги ми се получава... Като цяло не съм седнала да се тръшкам за един бял косъм (последната години ми излязоха сигурно 20, някак не се учудвам), но понякога си ми става кофти от дреболии.



Тема Re: Женска теманови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.04.11 10:45



Стига бе, Яне, как така ще се разпадаш на 30... Аз единственото, което забелязвам (освен трудното сваляне на кг), е че месечните ми неразположения са по-болезнени, никога не беше ми се случвало да ме свива корема една седмица предварително.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.04.11 11:17



Да буквално, само където не са почнали да ми се откачат крайниците един по един, забочнаха едни болежки да се появяват .. сутрин имам 7-8 мин разгъване, ако скоча от кревата както преди така ще си остана сигурно ..... но пък цикъла ми стана редовен, а досега никога не е бил откакто го има





Тема Re: Женска теманови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.04.11 11:19



И аз да имам н-часове спокоен сън на ден, да не се чудя как ад направя денонощието поне 26 часа, за да имам време за всичко, да не се извършват до късни доби домакински задължения, защото преди това трябва да обърнеш внимание на семейството ... и за да имам прекалено пари за харчене и свободно верме да се "глезя" .... и аз ще изглеждам така на 60


Ама че какво ни е нас всъщност ......... само където фигуарата не е много така



Тема Re: Женска теманови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.04.11 11:38



Ох, сега ще си призная тук, че на мен идеал за женска фигура ми е Дженифър Анистън. Никак не я харесвам иначе, така и не разбрах защо се превърна в такава звезва, но фигурата й е един път - не е кльощава, стегната е, мускулчетата се виждат тамън колкото трябва, стойката й е страхотна...



Тема Re: Женска теманови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано04.04.11 11:55



Целия ти пост все едно съм го написала аз ... преди няколко годинки





Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.04.11 12:02



Сега като чета и си мисля - имам две приятелки тук> Никол, която е на 26 г. и Сандра - 37 г.
Ники, непрекъснато нещо мърмори, намира кусури, косата и била незнам каква, дебела била след бременностите, имала вече бръчици на шията. Ходи редовно на маникюр, педикюр, козметик, коста и е топ...
Сандра е към 80 кг., самотна майка, работи като касиерка в супермаркет, ходи веднъж на 6 седмици на козметик да и позатвори малко белезите от акнето, на фризьор също е редовна - с къса коса е и бързо расте, има усмивка на кон, но е толкова отворен и лъчезарен човек, че вечер трябва да разкарам първо мъжете около нея, за да си кажем две приказки.
Общуването с нея е приятно, не те натоварва, знае кога да бъде сериозна, но има чувство за хумори и самоирония...и за това е търсена жена.

Сбабичаването е ментален, а не физически процес

.

п.п. Аз съм на 22 г.

Редактирано от surfline на 04.04.11 12:03.



Тема Re: Женска теманови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.04.11 13:18



хахаха

винаги е било така



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.04.11 14:57



Хм, темата и за мен е актуална. И аз сьм в средата на 30-те и за сьжаление не се 4увствам вьншно така свежа , както на 20. И при4еската си не намирам оптимална, и облеклото сьщо, и аз се 4удя понякога дали не заприли4вам на лелка

. Имам няколко(десетина) килограма в плюс, които сьс сигурност ме правят по-зряла, но пьк и обратното > когато бях 57 кг при рьст 1,77 не се харесвах, бях прекалено кльощава. Сега, като се гледам на снимките от онова, кльощавото време намирам, 4е прили4ам на една кра4ка от анорексията... В този ред на мисли намирам, 4е е време за едно отслабване, но с мярка.
Отделно страдам от разширени вени и нося по4ти всеки ден специални 4орапогащници, които и през лятото се налага да обли4ам и покрай този проблем се отказах от кьси поли и панталони(над коляното). Ще се оперирам някой ден от тази напаст, но дьлгосро4ният ефект на тези операции не е гаранитиран, правят се само, ако ве4е много се налага.
Абе, определено не сьм доволна 100% от тялото си на тези години, но.... здраве да е, има кьде-кьде по-лоши неща на този свят.

Навьршването на 30-те години не го приех леко, още пове4е, 4е тогава изкарах една операция, но поглеждайки сега назад ми се струва необоснавана моята лека "депресийка" тогава.

Това, което ме кара да се замисля, дали ще сме живи и здрави с Половинков, когато детето стане на 20, няма да сме млади тогава , но горещо се надявам поне да сме здрави.

Редактирано от -Randi- на 04.04.11 14:58.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.04.11 21:36



Интересна тема. Човек изглежда на колкото се чувства... С годините станах мъдра по този въпрос... освен това забелязах, че да определяш какъв човек стои пред теб по възрастта му е напълно безмисленно....

Иначе, на мен напоследък въобще не ми пука как изглеждам и не си търся кусури, преди бях олимпийски шампион в тази дисциплина. Сега не ми дреме, защото се оказа, че интереса към мен не намалява, от страна на мъжете, дори на жените... та за какво да се тревожа?! Имам бройки в интервала от 22 г. до 34 г... тия дето ми казват, че съм на 28 са ми най-любими

...
Иначе си правя два пъти седмично маска на лице, ходя два пъти седмично да плувам, карам велосипед и ски когато мога.
Дрехите определено си ги подбирам според случая, никота не съм се чувствала като лелка в дрехите си, но това си е така от време оно... Хвърлям суми за козметика и има резултат, особено в борбата с торбичките под очите сутрин и неравния тен... Нещото което не правех преди, а от към година започнах е - безкрайни грижи за това косата ми да е права... полудявам ако не мога да я изправя като я измия... и така... с килата никога съм нямала проблеми както повечето от вас знаят, дори по време на бременностите... шоколада и секса си вървят нонстоп... нека остарявам по този начин, да видим кога точно ще се случи





тинтири-минтири

Тема Re: Женска теманови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.04.11 22:59



Заирка, време беше...да се веснеш!


Ранди - ти ме хвърли в тъч, ама честно! Винаги съм си мислела, че си на 27-8 години!!!!!!!!!!!! Браво!!!!!!!!!!
За облеклото...правих няколко опита да стана "дама", но определено не ме влече и това си е! Грижи за кожата почти не полагам и вече си личи...а и какво акне ме е налегнало на челото...както като родих Ани... С килата съм бая зле и точно оттам идва вида ми на лелка...ама пък какви гърди си имааам! Кофтито е, че вървят в комплект с нещо ужасно залепено околовръст корема ми. Това е, защото вследствие на силен стрес след изумителното отслабване се успокоих и си качих в екстра! Много е трудно да ги сваля.
Имам два най-големи страхове. Първият е, като му дойде време на критическата как ще ми се отрази това. Моля се, чавка да не ми изпие акъла и да го понеса по-лекинко...шубе ме е най-вече от хормоналния щурм.
И второто, което е доста егоистично, но пък е доказателство, че остарявам май...взела съм да се вайкамм в мислите си Ани като поотрасне какво ще правя..ще има ли смисъл живота ми..представяте ли си? Ужасена съм, че дори си го мисля...И то в момент, когато съм много щастлива, имам много нови хобита и занимания, котио досега стояха на заден план....
След месец чуквам 35. Душевно в абсолютно никакъв случай не се чувствам на толкова. Абсурд!
А даже си имам и нов фен, от днес...хахахаха 70 годишен култур трегер, пряк племенник както той се изказа на бележит наш поет., пълен коцкар. Щипна ме по бузата, хвана ме подръка и мче помоли да се разходим заедно по коридорите на едно учреждение, за да се изфука с мен, защото съм била ама наистина супер готина! Найс, а?!
Лицево - пълнотата прави чертите по-меки. Лелка, ама симпатяга..



Тема Re: Женска теманови [re: 3aиpa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.04.11 23:12



"Човек изглежда на колкото се чувства... "
Абе, не е съвсем така- някой може да се 4увства на 25, а всъщност да е на 40. Е, като вьншен наблюдател няма да мога да се сьглася с оценката на този някой. Друг е вьпросьт, духът ти да е като на 25-годишна мадама... макар 4е какво зна4и това- всеки се е 4увствал разли4но на 25(примерно).

За облеклото, дори и да тендирам кьм младежкото облекло и силно да се интересувам от мода и вьншния вид да не ми е безразли4ен, седна ли до една 18-годишна девойка, няма нужда от коментар , ние сме от разли4на генерация.

Отдавна не сьм 4увала да ми дават оценка на колко изглеждам - последно бяхме говорили с Половинков на тази тема. Неговият коментар бе "Изглеждаш на толкова, на колкото си."

Ха сега де, можеше да махне поне някоя и друга годинка в името на женската суета, оба4е уви...

Редактирано от -Randi- на 04.04.11 23:15.



Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.04.11 23:20



Хахаха, Дес, нека има и малко изненади !



ГолЕм майтап е историята с твоя ухажор.
В Бг мьжете определено са по-големи флиртаджии, там жената не остава незабелязана по улици, офиси, заведения. В Немско това липсва и 4естно казано, нямам против понякога от невинен флирт, зака4ка , подобен на Десиния.

И мен ме притеснява мисьлта за крити4еската - емоционален 4овек сьм, през пубертета в мен бушуваха големи бури и пред4увствам как няма да остарявам лесно... Да се надявам дотогава медицината да понапредне с хормоналните лекарства, та да ми е по-леко.

Редактирано от -Randi- на 04.04.11 23:27.



Тема Re: Женска теманови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.04.11 23:25



Хахаа, то имаше и още - покани на ме на няква станция, забележи!!!!!!!, която наскоро купил. Да не казвам костюма му обаче от коя балканска беше...хахахах.
Яд ме е, че ну казах, че аз пък съм правнучка на Райна княгиня!

Междудругото той ноистина е племенник на въпросния голям наш трагичен поет, известен с любовните си драми...

Сетих се нещо, което смятам има голяма роля в моя живот - музиката, която обичам. Смятам съвсем не на шега, че тя ме енергизира и подмладява страшно много! Винаги ще бъда меломан, просто е част от мен.



Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.04.11 23:31



"...то имаше и още - покани на ме на няква станция, забележи!!!!!!!, която наскоро купил. Да не казвам костюма му обаче от коя балканска беше...хахахах.

Яд ме е, че ну казах, че аз пък съм правнучка на Райна княгиня!

Ох, смЕЕЕЕх...

Старост-нерадост ли ???



Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.04.11 23:40



Хъм. Промяната понякога прави вълшебства. Дали критическата ме е хванала, не зная. Но се чувствам като преродена, нова, дечко - с диадемка с цветенце в косите....може да ме объркаш с някоя тукашна тийн. Пък и нали козирожките се подмладяваме с времето. Никой не ми дава 35+. Направо бяха със зинала уста, т.к. на последният си РД и на поканата и на тортата натъртих годинките с ей такива цифри. Дано продължавам в този дух....да остарявам.





Тема Re: Женска теманови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано05.04.11 09:11



Мен на скоро в един и същ ден ми се случи две жени да се изумят като им казах, че съм на 39

. Стана ми хубаво. Колегите също мога да кажа, че ме възприемат не като на почти 40

Мен по ме притреснява факта, че започнах да живея като лелка, не толкова, че може да изглеждам такава или се чувствам.

И мен като Деската ме притеснява точно това - какво ще правя като пораснат децата. Сега Борис го няма и на мен ми е супер странно и празно. Гледам не да поразпуснем малко, а какво можем да свършим поизостанало



Тема Re: Женска теманови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.04.11 09:20



Ако сами не се оплачем и успокоим кой друг ще го направи :)))
Изчетох ви, много хубави неща сте писали...скоро ще навърша 37, ама не се чувствам на толкова...не че знам как да се чувствам. Яна го е казала точно и важи за мен, не ме плашат годините...обаче болежките, които се появяват с тях направо ме плашат. Заседналия живот, които водя все повече ме кара да се чувствам на моменти остаряла. И по-лошото е че аз съм трудно променима на ежедневие, телец съм, дай ми да си полегна с книжка или с филмче...хубавата храна ме увлича...знаете как е :)
А децата, ами растат си. Сега съм без двете и да, липсват ми...но пък вечер не ми се налага да приспивам едното, да скачам полусънена да слагам на другото да вечеря след тренировка...някакси вечерите са ми по-спокойни и съответно сънят ми по-пълноценен. Малко е егоистично наистина, но...
Имам си забележки по външния вид, от няколко години ми се появиха разни дерматологични неща по кожата и някакси не намирам време да отида да ги оправя. Самата процедура е ужасно неприятна и май това ме възпира. Килограмите ... нямам воля да ги боря, лигавя се с тази 90-дневната, ама по-скоро нищо не правя :)



Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано05.04.11 10:05



Хаха, Дес, направо ме разби с това "Лелка, ама симпатяга"





Тема Re: Женска теманови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано05.04.11 10:33



"Абе, не е съвсем така- някой може да се 4увства на 25, а всъщност да е на 40. Е, като вьншен наблюдател няма да мога да се сьглася с оценката на този някой."

С това съм съгласна, на мен всъщност именно това ми беше по-интересно, външните белези на остаряването.

Иначе аз последно смаях едно 19-годишно хлапе като му казах, че съм почти на 32 (като си на 19 възрастта над 30 си изглежда сериозна). Но пък 24-годишна девойка ми даде 28, не знам да се радвам ли, свикнала съм повечко да ме подмладяват...

няма угодия. Ала-Бала дет вика, поне ние сами да си се успокоим...



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.04.11 11:00



Аз всеки път се топя от удоволствие като видя жена над 35, чиито очи пламтят като на 20 годишна - наред с всички бръчици, кръгове под очите и заоблено дупе, този хъс за живот ги прави големи чаровници! Отдавна спрях да обръщам внимание на първите белези на "помъдряването", че за остаряване още ни е рано, хиля се като тиква непрекъснато и оправдавам всичко с това, защото грижи за лицето си полагам редовни

Справих се и с болките в ставите, с килцата почти и въобще сега се чуствам по-млада, отколкото някога съм се чуствала през последните 3-4 години - на всичкото недоспиване и тичане кипя от енергия. Не ме интересува на колко изглеждам и не отдавам значение на това, какви годинки ми лепят - аз въобще не мога да преценявам възрастта на хората и не се обиждам ако ме повишат малко. Но ще си призная, че бягам от такива жени, които се състаряват умишлено, от вечно мрънкащите, от вечно недоволните - побъркват ме и не ми стига въздух в тяхната компания. А такива за съжаление и сред младите - много! Всяка възраст си има своя чар - бяхме на 20 - насладихме им се, бяхме на 30, сега е ред на 40-те - да вкусим и от тях с удоволствие!





Тема Re: Женска теманови [re: mishellinna]  
Автор lilka_35 (минаващ)
Публикувано06.04.11 16:00



Страхотна темичка. Аз много рядко пиша, но всеки ден ви чета. Всяко жена би се почувствала прекрасно, ако и кажат, че изглежда по млада. Аз съм на 36 години, но винаги за моя радост са ми давали по малко /козирог

/. Дори преди час, имах среща със свекърва ми в един магазин и когато отидох, тя вече беше там и говореше с продавачката, която ме изгледа и каза това ли е снаха Ви. Че тя прилича на ученичка. Това искрено ме разсмя., е и повдигна самочувствието ми /което по принцип си е нисичко/.
И мойто дупе е заоблено, макар че все гладувам и чат-пат спортувам, и аз имам кръгове под очите и по някоя друга болежка, но не се давам. Дай Боже да имаме още много десетилетия пред нас и независимо как изглеждаме дебели, недоспали или улисани в тревоги винаги духът ни да е млад.



Тема Re: Женска теманови [re: lilka_35]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.04.11 16:03



на мен преди малко ми предложиха в една книжарница сборник за кандидатстуденти?!?!?! доста се опулих, при това жена

... как да не я почерпиш





тинтири-минтири

Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.04.11 22:27



Хахаа, интересно ми е да чета, но мнение няма да изказвам, че маи ми е ранично още на мен

само да кажа, че мойте гьрди сьщо избягаха като свалих кг сега след диетата преди като бях по "закрьглена" си бях супер в тази област, сега сьм пак на сутиени с подпльнки и т.н. но каквото е такова. Искам и аз като родя още едно дребно да ходя да си оправя корема, че тия решетки по корема ми след детето немога да ги дишам и тогава сигурно ще се замисля и с гьрдите ми да направя нещо... може би наи болната тема ми е корема откакто родих............ много ми липсва обичката ми и кьсите блузки, но пьк си имам едно щастие което като погледна и й видя малката сладка усмивка се успокоявам, че е имало за какво...но все пак си ми липсва на моменти. Друго си е да нямаш реше на корема, а да ти е готино и стегнато, сега колкото и да свалям няма да изчезнат от самосебеси...за сьжаление.
Това е от мен по темата, хаха, за брьчки и други работи засега не мисля, може след някоя друга година и мен да ме удари................................



Тема Re: Женска теманови [re: bggal]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано07.04.11 09:49



Не те ли е страх от корекции - особено на гърдите?

Моите са малки и винаги ходя с подплънки, обаче и през ум не ми минава да си правя операции.




Тема Re: Женска теманови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.04.11 10:14



Мен ме е страх, а искам само повдигане, импланти не бих си сложила.





Тема Re: Женска теманови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано07.04.11 11:12



Леле, мен от зъболекар ме е страх, какво остава от подобни процедури...



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано07.04.11 18:04



От началото на 2011 година се боядисвам, не си харесвах белите коси, сега съм отново с тъмна коса, моят цвят е патладжан


През Март 2011 навърших 33 - сега съм "една жена на 33" - чувствам се великолепно и все по-добре в кожата си
Заирка, а пък на мен в трамвая преди няколко дни един мъж, видимо на наша възраст, раздразнено ми каза, побутвайки ме - "Дръпни се, момиченце!

Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема В тази връзканови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано07.04.11 18:53



каква козметика ползвате? Аз като че ли се ориентирам предимно към медицинската. Не скъпата, а Eucerine, примерно, ми пасва идеално на джоба и на кожата. Засега ползвам околоочен и дневен хидратантен, нощни и други екстри все още не. Разбира се, крем за ръце ползвам задължително, лосиони за тяло и други глезотийки също





Тема Re: В тази връзканови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано07.04.11 19:11



Хубаво подхвана темата за козметиката, тъкмо ми е на дневен ред.
Аз съм на една серийка на Гарниер в момента, жълта, против бръчки - дневен, нощен и околоочен, видях, че я рекламират по бг тв, но свършва и се чудя какво да си взема. Почти си купих Youth Code на Лореал наскоро, но ми се стори, че е прекалено агресивен, по-скоро за жени около 40-те. Някой ако го ползва, може да каже


Не знам в Бг, но тук Юсерин не е евтина козметика, едно кремче е около 30 евро. Не че са чак толкова много, предвид, че с тоя крем ще карам половин година минимум. Бих ги дала, ако знам, че ще ми пасне... но като за експеримент ми се виждат доста...
Иначе, лосион за тяло така и не мога да се науча да ползвам редовно. А имам страхотен Келвин Клайн



Тема Re: Женска теманови [re: tani4ka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано07.04.11 21:08



Ами никога не сьм правила такива работи та незнам да си кажа честно как ще сьм като дойде момента да реша какво искам да правя на 100%

освен татуировка и пробиване за обици друго ехтремно не сьм правила, по скоро го казах от гледна точка на това че за мен и пластична операция е опция ако някои човек не се чувства добре с това което има или както изглежда. А и с моя мьж сме си говорили много пьти, че може да си оправя корема така след като не се чувствам добре с нацепен корем, а ходя ли да оправям корем (ако някога стане след 2рото дете евентуално) бих си направила и гьрди, ако ще е гарга да е рошава.

Много пьти сьм си мислила какво ако и аз се окаже, че имам рак на гьрдата след години, както майка ми имаше, както леля ми, както баба ми е имала?! Какво ли ще стане с новите ми цици хахаха. Абе незнам, не сьм се замисляла много сериозно над вьпроса, просто ми се вьрди в главата като опция.



Тема Re: В тази връзканови [re: flor4eee]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано07.04.11 22:05



Поискай си тестерче в някоя аптека, пробваш и преценяваш.
Аз ползвам Авен и Ла Рош, но не съм постоянна

.
За ръцете ползвам каквото ми падне, зле ми е кожата и подбирах преди, но нищо не помага .



Тема Re: В тази връзканови [re: Solar Wind]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.04.11 22:59



За суха кожа на ръцете съвсем скоро намерих подходящ крем. Български е, билкова козметика. Масажен крем Дикрасин. Единственият, който досега ме е спасил от сухите до кръв ръце през есента и зимата.
Иначе темата е мноого интересена и много женска. Не мисля за себе си като за остаряла. И аз, като Мишелина, се харесвам и се чувствам добре в тази възраст, както съм се чувствала добре и по-рано. Не очаквам с ужас всеки следващ рожден ден, защото се надявам хубави неща да ми се случват... Не съм свикнала с комплименти и, може би, заради това, когато ми дадат по-малко години от реалните ми, хич не съм положително впечатлена. Честно казано, далеч не ми пука на кой как му изглеждам. Важното е аз да се чувствам добре, мъжът ми да ме харесва, одобрението на другите хич не ми е необходимо.
Иначе за работата ми е по-добре да съм по-възрастна. Младостта не върви с мъдрост, според българите. Предизвиква повече завист отколкото вяра. Така че, какво им има на 30те, на 40те?
За радост все още не ме е заболяло нещо сериозно. Това, със сигурност, би ме приземило.



Тема Re: В тази връзканови [re: tswete]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано07.04.11 23:41



Благодаря, Цвете! Ще потърся този крем, дано се намира във Варна.

В чудо съм се видяла с тази суха кожа, ръкавици ползвам като мия чинии и пак кожата е ужас. Сапуни какви ли не сменях, кремове ... нищо.



Тема Re: В тази връзканови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.04.11 09:50



А в БГ Виши е по скъпо от Юсерин. Аз освен двете марки съм ползвала също Гарниер и Лореал.



Тема Re: В тази връзканови [re: Solar Wind]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.04.11 09:56



Има един Cold крем на Avene, сестра ми него ползва, а тя имаше страхотни проблеми с ръцете и така и никой лекар не можа да каже от какво.
Аз щяхда питам Заира на каква скъпа коцметика е заложила, че спомена по-горе. Аз традиционно за сега дневен крем, околоочен и май е това. Взех си един антипигментен на Skin doctors, доволна съм, но не съм сигурна дали мога да го ползвам дълго.



Тема Re: В тази връзканови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.04.11 10:02



Не знам колко се впечатлявате от такава информация, пък може и да го знаете този сайт, но все пак го пускам






Тема Re: В тази връзканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано08.04.11 10:33



Аз се бях засили по едно време за антипигментни, но се спрях. Страх ме е от разните химии вътре, не че много знам какво има и как действа

. Но някак гледам по-леки неща да ползвам



Тема Re: В тази връзканови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.04.11 10:43



Този специално не мисля, че е много агресивен. А и при мен не е точно пигментация...но ми харесва как стои на кожата, не ми е мазен, не ми изсушава...даже точно преди малко гледах един от марката с фактор дневен и май направо ще поръчвам :)



Тема Re: В тази връзканови [re: flor4eee]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано08.04.11 11:30



Юсерин околоочното е 20 и нещо лв. тук, дневният хидратантен около 30. Стигат ми за доста време, ако половинката не се маже


Сега се сещам, че преди няколко месеца от любимия ми китайски магазин в София на Пиротска си взех крем за лице с японска вишна за ок. 7-8 лв.и останах адски доволна, кожата направо сияе. Но аз по принцип си падам по подобни експерименти, особено източни Да не говорим за пастите им за зъби със зелен чай, сутрин като си измиеш зъбите, много дълго след това усещаш страхотен вкус в устата.



Тема Re: В тази връзканови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.04.11 18:40



Знам го този магазин! От нещо друго оттам доволна ли си? Има много козметика, но мен малко ме е шубе..



Тема Re: В тази връзканови [re: Solar Wind]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано08.04.11 19:12



Аз от Варна съм го купила. Мисля, че 8 лв. или нещо такова беше. От билковата аптека в гръцката махала, много близо до Дръзки. Няма в този крем парабени и тем подобни, стара изпитана рецепта е. И тук в София случайно видях къде го продават. Така че съм се заредила. Много проблеми имах досега с кожата на ръцете.



Тема Re: В тази връзканови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано08.04.11 19:55



Значи от козметиката, която съм купувала съм много доволна. Прясната храна, която продават също е добра. Вземала съм салати разни, хубави са, а и разнообразие от добре познатите ни манджи


Друго джунджурийки разни съм купувала, интересувам се от фън шуй, затова. С мъжа ми и по някоя автентична дрешка сме си взели, понеже си падаме по този стил, качеството е доволно, а и са идеални за тематични партита, примерно
Билките са им много добри! Няколко пъти си купувам различни смески и съм доволна. Особено като имах проблеми със съня. Има за всевъзможни здравословни проблеми. Абе на мен ми харесват нещата от там



Тема Re: В тази връзканови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.04.11 21:30



Аз съм си купувала салати и соев сос.
Препоръчай ми 2-3 неща..козметичнии..

, като имаш време де, не е спешно. То там има толкова много продукция, че само като ги гледам и се изморявам..

Редактирано от dessbess на 08.04.11 23:59.



Тема Re: В тази връзканови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано08.04.11 23:24





Мамчетата тук /българки/ са полудели по тази козметика. Аз все още не съм я опитвала, но горещо ми я препоръчаха:
The products > Product categories > Korres Face > Anti-ageing & Antiwrinkle > Quercetin & Oak.



Тема Re: В тази връзканови [re: нeмиpницa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано09.04.11 00:01



В някой от моловете имат магазин.



Тема Re: В тази връзканови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.04.11 09:06



Магазина в една пресечка на Пиротска ли е ? А не на самата Пиротска?



Тема Re: В тази връзканови [re: нeмиpницa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.04.11 09:12



Хайде проучи и сподели, че в сайта на feelunique са на половин цена продуктите за тяло, пък тази марка не съм я чувала...



Тема Re: В тази връзканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано09.04.11 13:32




Чичко Гугъл ми каза....



Тема Re: В тази връзканови [re: нeмиpницa]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.04.11 15:54



Благодаяр ти, ще ги погледна на място.



Тема Re: В тази връзканови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано11.04.11 18:48



Ами виж, аз гледах, гледах и накрая си взех кремче за нормална кожа с японска вишна (съжалявам, не помня марката). Ако решиш да пробваш, момичето, което продава, е добре осведомено и само ако й кажеш за каква кожа търсиш, веднага ще ти препоръча. Иначе на всяко кремче на кутийката има описание и на български вече. Именно продавачката ми препоръча култовата им паста със зелен чай, към която съм пристрастена, даже забраних на другите у дома да се мият с нея





Тема Re: В тази връзканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано11.04.11 23:26



Девойки кажете къде се намира това хубаво магазинче?



Тема Re: В тази връзканови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.04.11 08:36



На една от преките на Пиротска, която излиза на Екзарх Йосиф и нач. на Женския пазар.



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.05.11 14:30



Открих пьрвите си бели коси и паднах от смях от месторазположението им- докато 4истех веждите си, забелязах там пьрвите следи от побеляване.

До 10 години сигурно ще сьм с бели вежди ... Ще трябва да се ходи на фризьор и заради тях.



Тема Re: Женска теманови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано10.05.11 00:29



Тази година навършвам 32г и досега бял косъм по себе си не съм виждала.в лице съм станала като лелка ,но това е по-скоро от кг отколкото от проблеми с бръчките.Някак веждите ми са слезли по-ниско над очите,но като като си опъна косата в рошав кок и се връщат на мястото си

Фигурата ми е ужасяваща - вече приличам на танкер Спрях диети и чудесии.Ще видим кога пак. Напоследък доста се замислям как ли ще се движа на 50г. Имам си много проблеми от много преди 30г ,които последно време започнаха да ми създават по-сериозен дискомфорт.Повече ме плаши мърморенето ми и цъкането по отношение на "днешната младеж" Сбабясвам се безвъзвратно



Тема Re: Женска теманови [re: snich]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.05.11 08:33



В събота пробвах йога, но не беше класическа, а fat burning (изобщо не ми приличаше на йога, но карай....). Е, не издържах до края, много ми дойде. На другия ден едва успях да стана от леглото, дори бързото ходене ми беше проблем - мускулната треска неше страшна!!! Да не говорим колко се депресирах.... Вече почти ми мина - и болката в мускулите и психическия шок

. Мисля тази събота пак да пробвам, ако нямам други ангажименти, и без друго трябва да чакам Яна, докато тя ходи на нейната йога. Едва ли ще заякна кой знае колко от едно посещение само, но съм длъжна да опитам (колкото и да ми е досадно ). Трябва да си намеря спорт и стимул да го упражнявам, явно ще трябва да започна да се оглеждам по-често



Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано10.05.11 08:45



аз пък почнах пак да карам тренажора. Не съм си поставила колко пъти задължително да го правя през седмицата, но ще гледам дойде ли ми музата да не пропускам. Дени тръгна на тае бо и през лятото като го няма Борис, ако има удобни часове и аз ще се включа





Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.05.11 10:34



След няколко посещения ще правиш упражнениятга с много по-голяма лекота. Аз съм ходила на йога-стречинг и на обикновенна йога...е на втората няма да повторя, защото определено не е за мен. Но виж на първата с удоволствие :)



Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 14:44



Декс, защо ти е досадно? Хич ли няма спорт, който да ти е на сърцето?
При мен зора е да почна, един път като си вкарам спорта в седмичната рутина, съм като пристрастена.
Много се изложих тоя път, отпуснах се, напълнях, че и целулит ми се появи. Като си гледам снимките от миналото лято се сдухвам, отдавна не се бях занемарявала така... Сега на пилатеса забелязвам какво дърво съм станала, преди бях много по-гъвкава. Харесах си и още нещо, което ми допадна дори повече от пилатес, body balance се казва, било комбинация от йога, пилатес и още нещо.
Надявам се да вляза във форма скоро, че се чувствам ужасно. Снощи само дето не ревнах като видях кантара какво показва





Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.05.11 15:12



Много ми е трудно това със спорта... Може би ми беше досадно, защото ми беше трудно, доста се поизпотих, а и тренировката продължава час и половина. Аз съм мързеланка

, и това има значение. Като живеех в София, 2 години ходих да се катеря в СУ, това ми допадаше, но във Варна възможностите са силно ограничени в тази посока.
Явно нямам силен стимул за спорт, а влечение съвсем никакво нямам :)). Но ще ми е удобно съчетанието със заниманията на Яна, така че ще се понапъна - току виж ми дойде вдъхновение и за поне още една тренировка седмично. Мислех си да ходя и на фитнес - удобно ми е преди да взема Яна от градината, но пробвах само веднъж, после си изкълчих глезена и така си и остана..... Уфффф - аз защо се притеснявам от възрастта - защото се знам каква съм....



Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано10.05.11 16:05



А, то и аз съм мързеланка, защо мислиш ходя да пилатес, плуване и др. мързеливи спортове?

Но при мен идеята да имам стегнато тяло надделява над мързела



Тема Re: Женска теманови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано10.05.11 18:49



Карай колело! Даже може и със Заирка да си карате!





Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано10.05.11 23:10



Карането на колело е хубаво нещо, и аз оби4ам да вьртя педалите, но трябва непоклатима самодисциплина , защото вси4ко сам си организираш. Ако иска 4овек да има ефект, трябва да го прави 4есто и редовно.



Тема Re: Женска теманови [re: _dexter_]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.05.11 10:28



За мен идеален спорт (ако може да се нарече така

) са народните танци или въобще танците. Ама и аз съм несериозна в това отношение - уж щях от декември да се записвам - нищо не направих




Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано11.05.11 10:36



Я ми кажи обаче къде си държиш колелото?



Тема Re: Женска теманови [re: tani4ka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.05.11 23:05



И за мен така...първите свободни два часа два пъти в седмицата ще ги драсна в някоя зала...латино или народни. Но засега не го намирам това свободно време. Иначе с колелото всеки уикенд бръмча, ако не сме нанякъде де....





Тема Re: Женска теманови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.05.11 00:00



Ако времето позволява всеки ден ходя на работа с колело...невероятно е! Минавам през два парка и рано сутрин е приказка...тучно зелено, приятен, свеж въздух...уникално е! Особено тази сутрин, понеже през нощта беше валяло..
Кофтито е, че няма много алеи за каране. Аз не карам кола и ме е страх по улиците. Днес намерих една няколко километрова отсечка алея и просто беше...един път изживявае! Но докато стигна дотам...обиколих половината град....не е като в Германия, Холандия, Дания...пак се размечтах! така ми се събират към 70-80 минути на ден колело..щото аз бавно си карам..за кеф!

левият крак обаче взе да ме боли...
А за народните...живот и здраве, в Приморско ще ходя на фестивал..като участник мухахахах!



Тема Re: Женска теманови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.05.11 15:13



Шефа ми направи ДВД самоучители първите в българия по народни танци, организира фестивали и сега ще ни води за поредна година на Албена и ние барабар Петко с мъжете хаха поне да си изкараме няколко дни море до танци надали ще го докараме






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.