Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Чесане на езици - лаФ!нови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.10 12:23



айде на чисто



Hot stuff

Тема Re: Чесане на езици - лаФ!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.10.10 13:46



След едноседмично боледуване съм пак на линия. Албенка я тръшна някакъв вирус, от който й изчезна гласът - диагноза ларингит.

Малката ми бърборана 3 дена не можеше да говори, а кашлицата й беше с ужасяващ звук.
Добре, че останалите сме ок засега, че никога не можеш да кажеш със сигурност...
Ще чета какво сте си клюкали през седмицата.




Тема Re: Чесане на езици - лаФ!нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.10 14:48



Добре сте оздравяли бързичко, ние този грип го изкарахме и е ужасен, освен безгласието това, че се влачиш като парцал е най-лошото ....



Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано11.10.10 23:30



Дайте изпитана рецепта за содена питка. Останахме без хляб за утре, съвсем забравих, че утре при нас е неработен ден. Имам на разположение около кило брашно и околко 375 г. кисело мляко.



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.10.10 08:25



1 кг. брашно
2 супени лъжици олио
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода бикарбонат
1 п. баклувер
1 и 1/2 ч.ч. кисело мляко
От изброените продукти замесваш меко тесто. Содата се слага в киселото мляко, а баклувера в пресятото брашно.
Оформяш питка, слагаш я в намаслена тавичка и печеш в леко загрята фурна до зачервяване.
Опечена, я завиваш в кърпа, за да омекне. Можеш да добавиш и натрошено сирене

Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано12.10.10 08:37



а преди да я завиеш в кърпата може леко да я напръскаш с вода





Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.10.10 14:15



Аз моята питка съм я правила без бакпулвер и става доста твърда. Следващият път, който ще е до няколко месеца

, ще пробвам и с бакпулвера, 100% ще стане по-пухкава.

Флорче, какво празнувате при вас днес?



Тема Към немскоговорящитенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.10.10 08:38





Сърфче, Ранди и някой друг, който може да ми помогне. Дъщеря ми трябва да намери виц на немски за някоя известна личност (ако може за някой от немските композитори, да не е за футболист). Да ми копнете някой, ако можете от нещо, което със сигурност е написано правилно, че госпожата ги е предупредила, че в нета има много, ама били пълни с грешки

Благодаря ви!



Тема Re: Содена питканови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 12:56



И аз не сложих бакпулвер, щото тук май няма такова чудо, само увеличих малко содата. Никак се ми се получи питката, не знам дали някога ще се науча да меся изобщо... Содата трябва да ми беше виновна

Като я сложих в млякото почти не мръдна, много малко се надигна.
Ранди, вчера беше ден на ... испанщината така да се каже. Не ги знам точно какво празнуват, но нямах нищо против да си поседя вкъщи един ден.



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:31



От содата и на мен не ми са надига питката, тя е слаб набухвател. Ставала е по-добра( в смисъл по-добра консистенция на тестото, но не по-бухнало), когато съм добавяла яйце. Учудвам се, ако в Испания няма наистина бакпулвер. Иначе самата дума "бакпулвер" е немска- буквално преведена значи прах за печене.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.