Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:39



Beethoven war so taub, dass er sein Leben lang dachte, er w"ue"rde malen!


Буквите, които са в кавички, не мога да напища правилно, дир-а на допуска правилното им изписване. "ue" би трябвало да значи, "u" с две точки отгоре.
Вицът в превод- Бетховен( изговаря се правилно Бетовен) бил толкова глух, че цял живот си мислел, че рисува.

По-късно или утре ще потърся отново, сега нямам много време.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:40.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:45



Einstein sucht einen neuen Assistenten.

Frage an den ersten: "IQ?"

Antwort: "175!"

Einstein: "Da k"ое"nnten wir zusammen philosophieren."

Frage an den zweiten: "IQ?"

Antwort: "120!"

Einstein: "Da k"ое"nnen wir zusammen ins Theater."



Ето още един за Айнщайн.

Нужен ли е превод, м/у другото? "Ое" в кавичките е немското "о" с две точки отгоре.

Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:46.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.10.10 15:03



благодаря ти, тя ще си го преведе





Тема Re: Содена питканови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 16:16



Може да има, де да знам, като каза праз за печене, май имам спомен да съм виждала Baking Powder, само дето винаги съм си мислила, че това е сода, пък то май баш бакпулвер ще излезе. А защо бакпулвера е по-добър набухвател, нали 2/3 от него е пак сода? Другата 1/3 дето е лимонтозу ли набухва толкова?!



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано13.10.10 16:58



Флорче, за да се получи ефекта на бакпулвера се слага една чл сода за хляб в една чл оцет!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 17:18



Мерси, Зори, ще знам за другия път... ако се навия пак скоро.
Това обяснява защо намерих из нета рецепти, в които имаше и една лъжичка оцет, супер странно ми се стори





Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 23:25



Аз си мислех, че слагането на оцета е за убиване на миризмата на содата, така поне ми е обяснявано.
Когато содата е разтворена в оцета, чак тогава ли се смесва с киселото мляко?

И все пак не съм убедена, че содата е също толкова силен набухвател като бакпулвера. Имам рецепта на сладкиш със сода, той далеч не бухва толкова колкото един кекс, в който има бакпулвер.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.10.10 11:13



Това е един от любимите ми вицове

.



Тема Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.10.10 11:19



Мацки, скоро се замислих, че реално почти всички снимки на малката са дигитални. Когато вадя ги пращам на майка или баба, а за нас - нищо.
От една страна сега с дигиталните камери човек прави много повече снимки, отколкото преди 20 години, и ако вадя всичко докато стане на 10 г. ще трябва да купя една секция само за фотографии. От друга - ми незнам, но поне за мен е друго като вземеш снимката в ръка.
Та лепите ли фотографии? Ходите ли по професионални фотостудия(синя завеса, стол от ракита и т.н.

)?



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 11:27



Всичките снимки досега на Ния са извадени и подредени в албуми (обожавам да зяпам по традиционният начин снимки, не само на компа). отаккто се е родила досега има към 47 албума от по 200 снимки .....



Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.