Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Чесане на езици - лаФ!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.10 12:23



айде на чисто



Hot stuff

Тема Re: Чесане на езици - лаФ!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.10.10 13:46



След едноседмично боледуване съм пак на линия. Албенка я тръшна някакъв вирус, от който й изчезна гласът - диагноза ларингит.

Малката ми бърборана 3 дена не можеше да говори, а кашлицата й беше с ужасяващ звук.
Добре, че останалите сме ок засега, че никога не можеш да кажеш със сигурност...
Ще чета какво сте си клюкали през седмицата.




Тема Re: Чесане на езици - лаФ!нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.10.10 14:48



Добре сте оздравяли бързичко, ние този грип го изкарахме и е ужасен, освен безгласието това, че се влачиш като парцал е най-лошото ....



Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано11.10.10 23:30



Дайте изпитана рецепта за содена питка. Останахме без хляб за утре, съвсем забравих, че утре при нас е неработен ден. Имам на разположение около кило брашно и околко 375 г. кисело мляко.



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.10.10 08:25



1 кг. брашно
2 супени лъжици олио
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода бикарбонат
1 п. баклувер
1 и 1/2 ч.ч. кисело мляко
От изброените продукти замесваш меко тесто. Содата се слага в киселото мляко, а баклувера в пресятото брашно.
Оформяш питка, слагаш я в намаслена тавичка и печеш в леко загрята фурна до зачервяване.
Опечена, я завиваш в кърпа, за да омекне. Можеш да добавиш и натрошено сирене

Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано12.10.10 08:37



а преди да я завиеш в кърпата може леко да я напръскаш с вода





Тема Re: Содена питканови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.10.10 14:15



Аз моята питка съм я правила без бакпулвер и става доста твърда. Следващият път, който ще е до няколко месеца

, ще пробвам и с бакпулвера, 100% ще стане по-пухкава.

Флорче, какво празнувате при вас днес?



Тема Към немскоговорящитенови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.10.10 08:38





Сърфче, Ранди и някой друг, който може да ми помогне. Дъщеря ми трябва да намери виц на немски за някоя известна личност (ако може за някой от немските композитори, да не е за футболист). Да ми копнете някой, ако можете от нещо, което със сигурност е написано правилно, че госпожата ги е предупредила, че в нета има много, ама били пълни с грешки

Благодаря ви!



Тема Re: Содена питканови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 12:56



И аз не сложих бакпулвер, щото тук май няма такова чудо, само увеличих малко содата. Никак се ми се получи питката, не знам дали някога ще се науча да меся изобщо... Содата трябва да ми беше виновна

Като я сложих в млякото почти не мръдна, много малко се надигна.
Ранди, вчера беше ден на ... испанщината така да се каже. Не ги знам точно какво празнуват, но нямах нищо против да си поседя вкъщи един ден.



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:31



От содата и на мен не ми са надига питката, тя е слаб набухвател. Ставала е по-добра( в смисъл по-добра консистенция на тестото, но не по-бухнало), когато съм добавяла яйце. Учудвам се, ако в Испания няма наистина бакпулвер. Иначе самата дума "бакпулвер" е немска- буквално преведена значи прах за печене.





Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:39



Beethoven war so taub, dass er sein Leben lang dachte, er w"ue"rde malen!


Буквите, които са в кавички, не мога да напища правилно, дир-а на допуска правилното им изписване. "ue" би трябвало да значи, "u" с две точки отгоре.
Вицът в превод- Бетховен( изговаря се правилно Бетовен) бил толкова глух, че цял живот си мислел, че рисува.

По-късно или утре ще потърся отново, сега нямам много време.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:40.</EM></FONT></P>

Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:40.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 14:45



Einstein sucht einen neuen Assistenten.

Frage an den ersten: "IQ?"

Antwort: "175!"

Einstein: "Da k"ое"nnten wir zusammen philosophieren."

Frage an den zweiten: "IQ?"

Antwort: "120!"

Einstein: "Da k"ое"nnen wir zusammen ins Theater."



Ето още един за Айнщайн.

Нужен ли е превод, м/у другото? "Ое" в кавичките е немското "о" с две точки отгоре.

Редактирано от -Randi- на 13.10.10 14:46.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.10.10 15:03



благодаря ти, тя ще си го преведе





Тема Re: Содена питканови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 16:16



Може да има, де да знам, като каза праз за печене, май имам спомен да съм виждала Baking Powder, само дето винаги съм си мислила, че това е сода, пък то май баш бакпулвер ще излезе. А защо бакпулвера е по-добър набухвател, нали 2/3 от него е пак сода? Другата 1/3 дето е лимонтозу ли набухва толкова?!



Тема Re: Содена питканови [re: flor4eee]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано13.10.10 16:58



Флорче, за да се получи ефекта на бакпулвера се слага една чл сода за хляб в една чл оцет!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.10.10 17:18



Мерси, Зори, ще знам за другия път... ако се навия пак скоро.
Това обяснява защо намерих из нета рецепти, в които имаше и една лъжичка оцет, супер странно ми се стори





Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.10.10 23:25



Аз си мислех, че слагането на оцета е за убиване на миризмата на содата, така поне ми е обяснявано.
Когато содата е разтворена в оцета, чак тогава ли се смесва с киселото мляко?

И все пак не съм убедена, че содата е също толкова силен набухвател като бакпулвера. Имам рецепта на сладкиш със сода, той далеч не бухва толкова колкото един кекс, в който има бакпулвер.



Тема Re: Към немскоговорящитенови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.10.10 11:13



Това е един от любимите ми вицове

.



Тема Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.10.10 11:19



Мацки, скоро се замислих, че реално почти всички снимки на малката са дигитални. Когато вадя ги пращам на майка или баба, а за нас - нищо.
От една страна сега с дигиталните камери човек прави много повече снимки, отколкото преди 20 години, и ако вадя всичко докато стане на 10 г. ще трябва да купя една секция само за фотографии. От друга - ми незнам, но поне за мен е друго като вземеш снимката в ръка.
Та лепите ли фотографии? Ходите ли по професионални фотостудия(синя завеса, стол от ракита и т.н.

)?



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 11:27



Всичките снимки досега на Ния са извадени и подредени в албуми (обожавам да зяпам по традиционният начин снимки, не само на компа). отаккто се е родила досега има към 47 албума от по 200 снимки .....



Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 11:32



Aз вадя снимки, не всичко, но все пак доста. Подреждам в албуми, давам на бабите. Много рядко отварям компа да разгледам нещо, не ми е съвсем естествено :). Пък и не съм много сигурна как точно ще съхраним всичко на електронен носител за следващите 20-30 години. Затова вече имаме 5 големи албума, пълни. За вбъдеще мисля да вадя по-скромно, да има от основни събития, празници, места. С Яна разглеждаме албумите и си говорим къде сме били, какво сме правили, за хората, който са на снимките.
Но не ходим на професионален фотограф





Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 11:35



На професионален и ние не сме ходили, а ми се искаше, но все нямаше време



Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.10.10 12:04



ой майка

. Аз съм до 13-тия и една година назад във времето.

Също предпочитам да ги гледам в албум. Още повече, че мъжът ми снима като див и ако трябва на компа да ги разглеждам е зор.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.10.10 12:07



как ще ги съхраниш?! това е наистина проблем. Наскоро ни се скапа единия от дисковете, добре, че поне снимките ги имаше копирани и на другия, но филми, книги и т. н. всичко ще си остане по чиповете. А когато Иви искаше втори голям диск скачах

. Ама добре, че го купих

Иначе за надежден носител нямам идея кое е наистина трайно



Тема Re: Содена питканови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.10.10 12:27



Ранди, вчера правих един кекс по стара рецепта и вместо бакпулвер имаше в рецептата оцет и сода! Загасих ги и тогава ги сложих в киселото мляко! Наду се добре сладкиша! И вкусът си беше хубав! С нищо не беше по-различен от другите кексове които съм правила!

Снимки гледаме на компютъра, но за празници правим албуми на бабите и им ги подаряваме! И без това ни е трудно да им изберем подаръци, пък и те се радват на снимките!

Момичета, днес малката ни Петя има имен ден! Черпя ви виртуално!





Пожелавам ви лек и приятен ден, пък макар и много дъждовен!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 12:28



Мен на компа ме е страх, грешки стават, хакери влизат .. не ми е добре там, на външни носители си е проблем, те се унищожават с времето, забиват и т.н., мъжа ми намери колая с външен хард ам атам освен снимки има документации яко .... абе то не е една беля, затова най-сигурно и забавно за мен ис остават старят метод



Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.10.10 12:29



да ви радва много това малко слънчице и да е много усмихната и здрава.





Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.10.10 12:32



външния хард пак може да се скапе със същия успех като и вътрешния.

Само дето наистина не е закачен постоянно.



Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 12:33



Да ви е жива и здрава сладката муцуна, Много радост и щастие й желая и най-вече късмет



Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 12:33



О да

Hot stuff

Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 12:36



Зори, честита ви именичка, да е много здрава и усмихната

!



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.10.10 13:40



Нито една снимка нямам разпечатана на хартия, марак че много ми се иска, но все ми се струва много сложно да отида до фотото... Иначе и аз съм фен на старомодния начин на разглеждна на снимки.
Преди година и нещо ни се скапа компа, всичките снимки заминаха (може и да могат да се спасят, но няма кой да занесе компютъра на ремонт). Добре, че в снимка.бг имам доста от бебешкия период на Тоби.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 13:45



Флорче, виж този сайт, аз го ползвам редовно, плащаш доставката на 100 снимки и за 1 седмица са при теб. Трябва ти само време да си организираш 100 снимки за вадене всеки месец :))



Регистрацията отнема около минута :)



Тема Re: Содена питканови [re: Zori_D]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано14.10.10 13:48



Честит имен ден на малката палавница!Да ви е жива и здрава и все така усмихната!







Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано14.10.10 13:51



Аз ги направих наскоро двете албумчета и то, защото бях на ръба да изгубя всичко, тъй като се скапа компа. Добре, че запазиха информацията, свалих ги веднага и извадих по няколко снимчици от всеки етап и значими моменти от живота им досега. Наистина е друго като си разглеждам албумчетата







Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано14.10.10 14:02



Ние все още не сме вадили хартиени снимки, но бабите и дядовците - да. Ние им пращаме дигитални, те си правят албумчета



Иначе съм решила след някой и друг месец да отидем да ни снимат тримката в някое студио, че нямаме професионална снимка все още.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.10.10 14:38



Регистрирах се.
Колко ти излиза доставката на 100 снимки? Само за това ли се плаща, за самото разпечатване не, така ли?
Иначе имат и разни хубави идеи за подаръци, може да се възползвам да направя нещо на нашите за Коледа.



Тема Re: Содена питканови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.10.10 14:39



Честита именичка, Зори, със здраве да си носи името и да е все така чаровна и лъчезарна!



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 14:44



Копирането на 100 снимки месечно е безплатно, формат 10/15 см (6/4 инча). Има и други безплатни неща - снимки с друг размер, разни техни артикули, ако си влезеш в профила, ще видиш списъка. Но и да си платиш повече снимки, пак излиза на сметка - 1 снимка е 0,06$, а в нашето фото е 40 ст

. И да - за безплатните неща се плаща само доставката по ценоразписа им. На мен 100 снимки ми излизат 5,99$, което си е направо без пари, особено сравнено с цените на снимките тук!
Аз мислех да направя фотокниги, но специално от този сайт излизат скъпи. Онзи ден разглеждах, но не видях да има календари, а ми се искаше да направя за подарък на бабите.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.10.10 14:49



а качеството на извадените снимки как е? Защото като цена наистина е страхотно. Аз вадя над 100 снимки и ми излиза по 0,29лв снимката.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 14:58



Качеството е супер, аз съм много доволна. Пробвала съм няколко фотостудия във Варна и все някой цвят е доминиращ, или зеленото, или жълтото. Тези са много добри. В сайта има опции да се прегледат снимките преди вадене - да се форматират и др. подобни. Ако напр. снимката е с лошо качество - излиза съобщение (напр. ако са малко пикселите).
Снимките пристигат като обикновена поща в картонен плик. На мен ми е удобно, защото не се разкарвам до фото или до поща след това, носят ми ги в офиса :).



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 14:58



В сайта на

снимките с размер 10/15 са с цена 0,15лв. аз само оттам вадя и имат навсякъде ателиета

Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 15:01



С какво идват до теб?

Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.10 15:02



Нормална поща, носи ми ги пощаджийката :).



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано14.10.10 15:11



Звучи доста добре.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано14.10.10 15:17



Изобщо няма да те питам къде държиш толкова албуми...


Изобщо не съм толкова подредена аз, обичам да гледам снимки, но съм малко немарлива в това отношение. Свекърва ми все още си вади редовно за всички снимки от нейното фото, а аз още не съм намерила време да купя албуми и така си се трупат.



Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано14.10.10 15:47



Не питай, където и да бръкнеш вадиш албуми .. но ми е толкова мило и драго да прелиствам .... и това са албуми само откакто се е родила Ния, преди това не обичах да се снимам и са кът фотосите

Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 09:01



от това, което видях на сайта им тази цена е ако се поръчат онлайн. А вече получаването е по куриер или на място, ако правилно съм разбрала





Тема Петък енови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 09:08



и се вижда края на работната седмица

. Ама всеки път си мисля, за какво толкова бързаме да дойде този петък, бързаме да минават годините ни. И минават неусетно понеделни-петък, изпълнени с рутинните ни действия и задачи. И се чудя успяват ли хората да разнообразят седмицата си, така че да нямат това моето усещане. Сериозно трябва да помисля по въпроса какво да променим, защото това никак не ми харесва.

А вие успявате ли да излезете от седмичния водовъртеж? Ясно е, че всеки го прави по различен начин, но успявате ли?



Тема Ако това ви успокоява..... :))нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 09:10





Познато, нали?



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано15.10.10 10:02



Какво да ти кажа... опитвам се през деня, сега и когато ходех на работа, да си намирам неща, които да ми осмислят ежедневието и да се чувствам в настоящето на 100%. Дълга разходка с бебо сред природата, бягство с мъжа за хубав обяд (само двамата!), по малко пазар, но бавно, с наслада, не е задължително да се прибера със 100 нови неща



Ако още в понеделник тръгнем с настройката, че седмицата ще е сива и обикновена, то тя наистина ще е такава и ни остава само да се надяваме на уикенда... той пък често минава в грижи, и така се затваря порочният кръг и седмиците, месеците и годините се нижат.

Между другото, препоръчвам на всички една книжка, която много ме вдъхнови: Яж, моли се и обичай. Има и филм по нея, но самата книга е по-свежа



Тема Re: Петък енови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 10:09



А аз я прочето и наистина е много хубава. Има и втора част - "Кажи да"

.



Тема Re: Петък енови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 10:13



при мен проблемът е точно, че не мога да се откъсна от ПРОГРАМАТА



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано15.10.10 10:19



Mай е същата, която на английски е "Committed", ако е тя, взех си я, но не съм я почнала още.



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано15.10.10 10:22



А трябва понякога, трябва....





Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.10.10 10:23



Книжката и на мен много ми хареса (втората част не толкова), аз я прочетох съвсем наскоро, по препоръка на Декстър... в много подходящ етап от живота ми. А филма някой гледай ли го е вече?
Иначе седмицата ми май е напълно рутинна, но тъй като рутината е сравнително нова, за сега ми е ок. Разнообразявам се след работа с два пъти седмично пилатес и шофьорски курс. Все още оправям някакви неща по апартамента, които ми носят огромна наслада... преди няколко седмици намерих най-накрая "моите" пердета за спалнята, ей, няма такъв кеф... Остава и да ги окача някой ден...
Напоследък обаче се усещам, че не се наслаждавам толкова на времето, когато съм сама, т.е. Тоби като е при баща си, а това да ми е хубаво сама винаги ми се е получавало... Явно ми липсва мъничето, май едва наскоро започнах да го усещам по-скоро като приятна компания и забавление отколкото като грижа и задължение...
Все се чудя на колегите ми като кажат Оффффф, понеделник... Ми к'во като е понеделеник, докато се обърнеш, и вече е петък. Аз определено се ужасявам от това колко бързо минава времето, ей го, докато се обърнем и ще е станало догодина.



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 10:26



И аз така - програмата все ми диша във врата

! Даже си мисля, че не искам и разнообразие, искам просто да си мързелувам един уикенд. Проблемът ми е в главата - знам си, че няма да мога да се наслаждавам на бездействието, защото ще страдам от вина !
Ужасно бързо лети това време, много е подтискащо понякога. Човек няма възможност просто да се поспре малко и да се наслади на малките неща. Ние все бързаме - даже и събота и неделя - закуска, разходка, обяд, да сложа Яна да спи, после вечеря и като се огледам вече е другата сутрин. Наистина не знам какво да направя, за да спра тази въртележка



Тема Re: Петък енови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 10:28



Аз определено се ужасявам от това колко бързо минава времето, ей го, докато се обърнем и ще е станало догодина.

и аз





Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 10:41



Аз успявам, но ен винаги. Обикновенно почивнит едни са оставени освен за релакс, но и за приятели и така минават много бързо и неусетно

Работната седмица едвам се изнизва, рутината направо смазва ... самата ми работа е такава, че знам какво ще стане и следващият месец на 15-ти , стане ли понеделник вече мечтая за петък.

Hot stuff

Тема Re: Ако това ви успокоява..... :))нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 10:49



Голяма част от жените трудно приемат мисълта, че до края на живота си ще трябва да поставят чуждите желания и нужди над своите собствени
С това още немога да се преборя, да спра да го правя

Искам да го приема, да не допускам точно тази грешка, но незнам как честно казано. Откакто Ния се е родила всичко свързано с нея е винаги на преден план, как се променя това?

Hot stuff

Тема Re: Петък енови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 10:51



Чели ли сте "Параграф 22"? Велика книга, според мен (ако успеете да издържите първуте 50 страници, без да я захвърлите

). Копвам едно цитатче по темата за времето

— Знаеш ли за колко време изтича една година? — повтори Дънбар на Клевинджър. — Толкова дълго. — Той щракна с пръсти. — Преди една секунда ти постъпваше в университета с дробове, пълни с чист въздух. Днес си старец.

— Старец ли? — запита Клевинджър озадачено. — Какви ги говориш?

— Старец си.

— Аз не съм стар.

— Ти си на два пръста от смъртта всеки път, щом излиташ. Колко по-стар можеш да бъдеш на твоята възраст? Преди половин минута ти постъпваше в гимназията и един разкопчан сутиен беше толкова близо до тебе, колкото надеждата ти да влезеш в рая. Само една пета от секундата преди това беше момченце с лятна ваканция от два месеца и половина, която траеше сто хиляди години и все пак се свършваше прекалено скоро. Фър! Преминават бързо като ракети. Как другояче можеше да забавиш времето, дявол да го вземе? Когато свърши, Дънбар беше почти ядосан.

— Е, може би е вярно — съгласи се неохотно Клевинджър с понижен тон. — Може би един дълъг живот трябва да бъде изпълнен с много неприятни неща, за да изглежда дълъг. Но в такъв случай кой ще желае дълъг живот?

— Аз! — му каза Дънбар.

— Защо? — попита Клевинджър.

— Че какво друго има на този свят?



Тема Re: Петък енови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 10:53



Флорче спокойно, всеки път когато Ния е далече от мен и се "заканвам" да си почивам, да си обърна внимание, да си имам време само за мен, това не се получава. Мислите ми са към мъничето, настроението граничи с минорно, не ми с захваща нищо в личен план, започвам да чистя, да оправям, изобщо дейности ангажиращи вниманието ми

Не се получава

Hot stuff

Тема Re: Ако това ви успокоява..... :))нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 10:53



Не е нужно да го променяш, ако си го приела и си ок с това, не виждам проблем

. Лошото е, според мен, ако изпитваш чуство на вина, задето не поставяш детето си на първо място. Просто трябва да си напомняме, че и ние сме хора, ако страдаме от гадното, депресиращо чуство за вина, да не робуваме на митовете за идеалната майка :).



Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 10:54



Книгата е велика



Hot stuff

Тема Re: Петък енови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.10.10 10:54



Същата е, да.



Тема Re: Петък енови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 10:54



И аз правя точно така, та затова "лично време само за мен" вече ми се струва нещо несъществуващо......





Тема Re: Ако това ви успокоява..... :))нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 10:55



Но така поставяйки детето си винаги на преден план мисля, че не правиш добра услуга на самото дете.



Hot stuff

Тема Re: Ако това ви успокоява..... :))нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 10:56



Е, не е нужно то да разбира





Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 10:57



Да, точно такова усещане имам и аз.

Всичко това обаче не ме кара да се оплаквам от живота си. Но..... знам, че времето лети и искам да прекарваме наистина добре това време



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 11:05



Много пъти съм се питала и всеки път отговора е един - зависи то самите нас! Ако нямаме излизания през деня почивните дни на разходки или нещо друго просто сядаме и играем нещо заедно, тримата, или трябва да се изчисти, но се включваме отново тримата играейки, гонейки се, тичайки с парцала за прах и прахосмукачката. Заедно си правиме филмов-уикенд .... това при лошо време разбира се .... при така прекарана почивка цяла седмица дава повод за усмивки

Hot stuff

Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.10.10 11:11



Тоби спи при баща си два пъти седмично. През седмицата е ок, той го взема примерно към 9,30 вечерта, от там нататък докато се разшетам из нас, малко да почета, да си тегля един душ и то станало време за сън. В събота обаче го взема за около 24 ч... ей, направо откачам напоследък. Забравила съм какво да правя през свободното си време, честно, което хич не е добре. Не може да ми е толкова скучно сама със себе си, трябва да се стегна, да си стана пак интересна

Чистя, готвя, чета, гледам двд-та, последната събота щях да откача в нас и си направих една безсмислена разходка, даже ми остана време да си оправя маникюра и после какво? Каква е тая работа, егати, че не мога напълно да се отпусна като съм сама за повечко време? Разбирам да се притеснявах дали детето е ок, но на мен ми е спокойно в това отношение...



Тема Re: Петък енови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 11:19



То е като с навиците - нови се придобиват, стари се забравят :). Забравила си какво се прави когато имаш свободно време за себе си.
На мен ми се обикаля по моловете, но без постоянно да се озъртам за фъстъчка, без да се изнервям от отегчения вид на мъжа ми

. И може би без да се налага да приключа за час-два..... Но започва да ми става ясно, че настроенията ми от преди да имам дете - за свободното време, за почивките, излизанията и т.н. "безсмислени" занимания, никога вече няма да са същите. Даже и да имам свободен ден без дете, пак няма да се почуствам така както преди 5 години например . Ще трябва да го приема и да живея с това чуство :).



Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.10.10 11:30



То, че няма да е както преди, няма.
Много време и усилия ми отне да спра да свързвам личното си щастие с това да имам мъж до себе си, но някак неусетно се случи - осъзнах, че мога да съм щастлива и сама (под сама нямам предвид без дете де).
С детето е друго, дете винаги ще имам, да е жив и здрав, и със сигурност не мога да си представя живота си без него, камо ли пък да съм щастлива без него... Но когато не е при мен, то е за някакви кратки периоди, 24 часа да му се не види... и искам да ми е добре през това време, а на ми е едно такова... празно. Никога не съм се приемала като всеотдайна майка, която спира да живее собствения си живот с появата на детето и винаги съм се наслаждавала на моментите, в които оставам сама, но последните седмици... бе едно такова тъпо ми е без Тоби.



Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 11:37



Ако тези неща не се приемат постоянно нещо все ще те чопли. Аз съм ги приела вече



Дори когато изляза сама да се мотая (рядко ми се случва) го усещам повече като загуба на време, отколкото като удоволствие



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 11:41



Абе не сме наред, то това отдавна стана ясно

!



Тема Re: Петък енови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 11:43



тази празнота я усетих много болезнено това лято

. Може би, защото Борис е вече голямо момче и ще се отделя все повече от мен.



Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 11:45





Не знам дали си чела "Вяра имам" на Мадлен Алгафари, но в някои терапевтични случаи, които описва виждам доста себе си



Тема Re: Петък енови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.10.10 11:46



истината е, че общите занимания наистина най-сближават





Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 11:48



Наскоро ми попадна, прелистих я, стори ми се интересна, но не съм я зачитала сериозно. Срам, не срам - признавам си - скептично съм настроена към българските автори, особено напоследък.
Все се каня да се запиша на библиотека, даже и мъж ми изяви желание, това ще е начин да се разнообразявам. Та ако стане, непременно ще я взема за прочит :)



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 13:02



Да и самите рутинни домашни задължения не са сякаш толкова отегчителни, нищо че след това може да се наложи да минеш още един път с парцала



Hot stuff

Тема Re: Правите ли детско албумче?нови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.10.10 14:36



Аз вадя снимки редовно на хартия, но само най-доброто, защото не искам да се заровя във фотоси- и без това имаме доста вече.

Дигиталните фотоси си ги съхранявам на диск на периоди- правя го, преди да изтрия всичко от диг.фотоапарат, защото и аз на компа нямам доверие що се отнася за дългосро4ното съхранение.



Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано15.10.10 14:51



Точно по тази тема си говорихме наскоро с детегледачката на Крис /55 г/ - като ме гледаше как все тичам и бързам за някъде ми каза, че не успявам да се наслаждавам на живота си. А аз и казах: "е кога?!". Отговорът и беше: "Ще вършиш всичко с удоволствие, ще се наслаждаваш на всеки един момент и ще го изживяваш пълноценно-като ходиш към работата ще се наслаждаваш на разходката, без да мислиш, какво ще свършиш като стигнеш във фирмата, или след работа...Като вечеряш няма да мислиш какво те чака след това, просто се наслаждавай на вечерята и на времето, прекарано със семейството на масата" и все в този дух. След това реших да пробвам - резултатът първия ден беше, че не се прибрах с глава, която ми иде да разбия в стената, а ми беше някак си по-леко. Не усетих седмицата да ми се изплъзва толкова бързо, колкото преди и ми доставяше удоволствие да седя поне 2 часа /което за мен е супер много/ на кафе с приятелки, без да се тормозя дали ще смогна след това с цялата ме очакваща лудница! Някак си ми е по-леко така и не се замислям толкова често, че преди "2 дни" беше нова Година и след още толкова идва следващата...







Тема Re: Петък енови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.10.10 15:38



Това е начина, стига да успееш да се отърсиш от мислите и проблемите в тиквата ти и успееш да погледнеш настрани

Hot stuff

Тема Re: Петък енови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.10.10 15:43



Това е начина, ама като не съм бърсала прах цяла седмица и се побърквам

. Не че другата работа е свършена де, да не си помислите, че всичко у нас е под конец. Даже сме много далеч от това и пак се побърквам, че времето не стига....



Тема Re: Петък енови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано15.10.10 16:01



И да се дерзаеш и да не се за прахта, пак ще я избършиш като и дойде времето

, само дето ти се натоварваш излишно. Аз спрях вече да се тормозя за дреболии. Последните два месеца двама души гаснат пред очите ми, единият, от които ми е набор и честно да ви кажа пратих по дяволите всички глупости, които преди това ме побъркваха.





Тема Re: Петък енови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.10.10 10:02



Точната диагноза е "майка" ;)



Тема Re: Ново начало....нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано18.10.10 10:56



От днес Наси е самичка с прекрасната си дъщеричка

Разделихме се със съпруга ми и тайничко се надявам да съм взела правилното решение. Стискам си палци нещата да се наредят .....и тъй като и вие ми бяхте голяма опора в най-тежките ми моменти ви поздравявам с тази прекрасна песен и с едно голямо Благодаря!!!!





Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.10.10 10:58



Успех и не забравяй, че когато се затваря една врата, се отваря прозорец

!



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.10.10 11:15



Успех ти желая. Да си много щастлива и силна, защото ще имаш нужда от сила





Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.10.10 11:59



Нас, стискам палци всичко да се нареди! Аз гледам философски на нещата и вярвам, че щом се е случило, значи така е най-добре... Дано Аля бързо свикне с новата ситуация и да няма големи драми!



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.10.10 12:03



Наси, успех и късмет мила. Аз съм сигурна, че постъпваш правилно - всичко ще бъде наред. Прегръдки и на двечките.



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.10 12:30



Айде мацо честито ти ново начало. Дан ооттук насетне усмивката не слиза никога повече от лицето, дано няма повече тъга в очите ти .... дано



Hot stuff

Тема Re: Ново начало....нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано18.10.10 12:58



Благодаря ви много момичета - прегръщам ви всичките.... Днес за първи път сутринта се събудих с усмивка .....



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.10.10 13:12



Точно това означава, че постъпваш правилно скъпа



Hot stuff

Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.10.10 13:56



И от мен стиснати палци!

Нали всичко това е за по-доброто, към което , активно или пасивно, винаги се стремим.



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.10.10 15:28



Късмет мила!



Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.10.10 15:37



Насинда, късмет и много щастие за теб и Аля от тук нататък!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Ново начало....нови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано19.10.10 11:39



Нас, вярвам, че решението ти е правилно. Щом си стигнала до тази крайна стъпка, значи имаш основателна причина. Най-важното е да си уверена и спокойна, че нещата се нареждат и имаш най-скъпото съкровище на света до себе си!




Тема Вижда й се краятнови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано19.10.10 13:03



на гладната стачка на моята дъщеря

. Преди малко ми се обадиха от градината да кажат, че днес е яла супа и даже искала допълнително . Миналата седмица яде шоколадов крем и пи айрян. Колкото и да е малко, е крачка във вярната посока и силно се надявам да продължи по този път. Още веднъж ми показа, че ако я оставя намира и не я принуждавам (аз или някой друг), тя ще си намери решението



Тема Re: Ако това ви успокоява..... :))нови [re: _dexter_]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.10.10 13:14



Тамън навреме ми дойде статията, благодаря ти!



Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема Re: Вижда й се краятнови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.10 14:05



Браво на адашката, ще влезне в релси, просто време й трябва



Hot stuff

Тема Яне,нови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.10.10 14:26



да питам. По колко снимки качваш да пращаш на този сайт за снимките? Аз снощи пуснах 160 снимки и до сутринта още не бяха качени

.



Тема Re: Яне,нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.10.10 17:29



Обикновенно към 200, правя по няколко албума наведнъж защот одоскоро можеше в поръчка да се правят по 50 снимки максимум. Виж големината на снимките, имаш ли джава качена? Друг вариянт е да им звъннеш и да питаш какво става защото може бъга да е при тях. Не съм имала досега проблем с тях

Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.