Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: За всички не видяли слънчевото затъмнениенови [re: Nasinda]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 00:44



на 11 август 1999г беше..
По това време бях с баткото в родилнито



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: нашата паметна ваканция накратконови [re: NikiFin]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 00:51



Ники, всичко изглежда много добре.
Звучиш отпочинала и явно почивката е била добра.
Давид изглежда много порастнал и спокоен.
Никак не сте скучали..с всичките деца и роднини и приятели



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: правят ли така децата винови [re: surfline]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 00:59



И аз прилагам същата тактика..
Като не иска да яде- не яде..
Но определено не подканвам по всяко време и непредлагам какво ли не..
Каквото сготвя- това ядат. Или не ядат

.
Александър понякога се опитва да разиграва баща си точно както Ники описва.
Защото баща му върви след него и предлага каквото се сети за ядене. После се чуди, защо детето му отказва.
Аз явно не се впечатлявам толкова от това дали са яли или не, защото...сутрин предлагам закуска, на обяд - обяд и вечер вечеря.
В останалото време по-скоро следя да не се яде какво ли не..и понякога предлагам плодове.
Като сме навън обаче, често се случва Александър да дъвче бисквити или солети..
Харесал си е напоследък едни шоколадови бонбони на Милка..- доста трудно му отказвам..Гледам да се спазаря да ги яде след като е обядвал..
..
Според мен, най-важното е децата д ане усещат, че се притесняваш дали са яли или не..
Тогава сами си търсят за ядене..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: правят ли така децата винови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано24.07.09 07:27



Разиграват, който им позволява

. Моят син го прави с баба си, с мен не смее.



Тема Re: правят ли така децата винови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано24.07.09 07:33



Явно повечето деца го играят опозиция. Борис също е много капризно дете, но аз спрях да се тормозя, че не яде това и онова. Понякога дори отказва неща, които знам, че ги яде само при въпроса "Искаш ли еди какво си?". То и за други неща е винаги на противоположното мнение на това, което съм казала. Затова вече подхождам така, че той да избира от няколко предложени неща. Но то вашите са и по-малки

и това е може би по-трудно. Иначе ми е по-лесно да кажа какво яде, от колкото какво не. Имаше период, когато само и само да яде му давах каквото поиска, но бързо прецених, че е грешка. Сега стои гледан, ако се инатосва и иска да яде боклуци, а като пооглднее бързо клеква



Тема Re: правят ли така децата винови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано24.07.09 07:35



това с доматите как го постигна

.



Тема Re: правят ли така децата винови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.07.09 08:14



Преди време Ала-Бала каза нещо, което съм запомнила и гледам да прилагам - да не питам Яна дали иска това или онова, а направо да й го дам. Особено когато е в отрицателния период. Тя и без друго яде малко, затова между яденията не предлагам нищо. А като дойде време за ранене, изобщо не я питам, направо слагам каквото съм готвила. Яде ограничен брой неща и ако ми откаже, вдигам. Вчера явно не беше закусила добре, към 18.30 беше гладна и се започна - искам домат, искам бисквитка, искам семки, искам фурми. Дадох й домат и семки, после манджата - да видиш как нагъва и изобщо не прави фасони

. Можело значи, ама трябва да й огладнее дупето и аз да не се впечатлявам толкова..... Тъкмо вчера си мислех, че ми се вижда доста пораснала, и изобщо не е слаба, значи храната й стига.



Тема Re: правят ли така децата винови [re: NikiFin]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 08:27



Като малки никога не съм ги питала какво искат да ядат. Естествено знам кои неща са им любими и кои точно не им харесват и се съобразявала с това.
сега ги питам какво искат да хапваме и те си казват, случвало се е да сготвя нещо по тяхно желание и след това да ми правят физиономии и да не искат да го ядат. С Ели се разбирах с приказки, а Габи остана веднъж гладна и повече не смее да ми прави фасони...т.е. един път опита и и дръпнах табличката на столчето и като видя, че пак остава гладна реши, че ще яде

.
А теб щом те дразни да го правиш това не го прави.



Тема Re: нашата паметна ваканция накратконови [re: **щypчo**]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.07.09 10:27



Добре си изкарахме, имах нужда от разнообразие, да видя стари познати муцуни, да поплямпам на БГ, да видя до къде са стигнали по влашко и т.н.

На мъжът ми му писна да се срещам с приятели, а той да гледа деца. Ама после в Италия си навакса.
Установих, че вече видимо познатите ми са остарели, едни напълнели, други отслабнали, побелели..., и всичко в посока погрозняваме и ми стана тъжно, че остаряваме вече много видимо.




Тема Всички ли момиченца си мечтаят....нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 10:32



да са булки?
Елена одавна я знам, че я тресат такива мании и примира за булки...току тормози вуйчо си и чичо си да правят сватби

(не че няма на кого да се метне детето де ).
Тези дни ни предстои да сме на сватба на моя близка приятелка. Извадих днес официалните им рокли, за да видя стават ли им и т.н., но те са в кутията с булчинската ми рокля и се започна . Едната с воала ми, другата с венчето, а после смяна и въртене пред огледалото, аз пък облякох булчинската си рокля, която не успях да закопчая ....голям карнавал си направихме
разкажете всички ли ги тресе такава треска или само ние сме генетично обременени , не че ми пречи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.