Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема дюканско хрупкаво пиленови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 22:08



4 бутчета
всякакви сухи подправки на вкус
2-3 с.л. бяло вино
соев сос
английски сос


бутчетата се обелват и се сваряват за десетина минути в марината от всички подправки, повечко сол, сосовете и виното.... вода се слага за да ги покрие...
оставят се да изстинат така, измиват се и се овалват във:

овесени трици
мъничко сол (само да овкуси пането)
червен пипер
стрита чубрица

запичат се за 20-25 мин. в тавичка върху готварска хартия

за останалите от семейството - сварете бутчетата с кожите, не ги мийте от маринатата, в понето добавете малко галета и царевично брашно, и преди да запечете сложете малко масло върху всяко бутче - мъжа ми си изяде пръстите до кокалчетата



ето ги:
пилето на мъжа ми: и моето пиле:



бон апети от мен...


п.п. от сухите подправки за маринатата аз сложих: кимьон, шарена сол, черен пипер, червен пипер, чесън на прах





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.02.09 08:18



Момичета,

за режима.
Работеща потърси в някой диетичен магазин въпросните овесени трици, а във Фантастико явно са свършили, защото и аз съм взимала от тям...ако не свиркай да купуваме и да ти пратим. Спомена за главоболие-пии много вода, мин. 1,5л.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано26.02.09 15:36



Мерси, Ала-Бала.
Много интересни изглеждат, но като тръгвам на работа другата седмица ще трябва да наблегна на нещо, което да се консумира без приготвяне - кисело мляко или друго.
До днес също съм твърдо на линия. Сутринта си спретнах нещо като омлет с яйце, нискомаслена извара и накиснати в мляко овесени трици, на обяд кис. мляко, а сега ще метна по една пастърва за вечеря във фурната - от мен да мине и за мъжо, нали и той е човек, ако и да не е на диета. Макар че като цяло той е слаб, има коремче, даже Ния напоследък е твърдо убедена, че татко й има бебе в корема.
Един малко тъп въпрос, като се има предвид, че прегледах и книгата. Значи след ударния режим, как започва втора фаза. Там дните са П-ПЗ, но като е след ударния с комбинация от протеини и зеленчуци ли започваш или на практика пак само с протеини. Мисля пет дни ударен - до събота, не че нямам доста кила, но ще пробвам така, че много обичам зеленийка. И после няколко дни ПЗ и после пак П, така ли?
Правилите диетата как е най-удачно да са дните във втора фаза - 4/4, 3/4 или друго?




Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.02.09 15:42



Ако имаш повече кила да сваляш трябва да е 5/5





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.02.09 16:04



След ударния влизаш във втора фаза с ПЗ.Примерно ако си решила да си 4/3,правиш си 5 дни ударен,после 3 дни ПЗ и продължаваш с 4 П/3 ПЗ.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:10



Ала Бала усетих се аз за водата и увеличих приема и. Днес за вечеря мисля и аз да мина на риба, не че обичам, ама ако изям още едно яйще или пиле и ще умра направо

Ама съм глезла нали? Четох че няма значение каква е рибата - аз ще правя скумрия щото няма при нас почти никакъв избор. Мисля обаче да направя само 5 дни ударен, че 7 вече са ми много - искам поне една салатка. После ще пробвам с 5/5 пък да видим.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 17:27



работещата, щом не ти е любима рибата, можеш да си направиш тозе сос:
Сос равигот:
Смесваш едно намачкано твърдо сварено яйце,
3 ситно нарязани кисели краставички,
1 малка глава настърган лук,
една китка магданоз и мащерка,
200 гр. нискомаслено кисело мляко,
1/2 ч.л. горчица
и сол на вкус

Сервира се с риба, твърдо сварени яйца, меса и зеленчуци.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:32



Е добре де ама в ударния може ли кисели краставички?



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 17:41



явно може, защото рецептата я взех от БГ-мамма и си пише специално, че е за ударния период... предполагам, че не е разрешено да ометеш цял буркан, а и соса става предоволно количество - няма начин да го изядеш целия на един път, освен ако не го използваш за основно ядене...

на няколко места за ударния режим срещам рецепти с кис. краставички в ограничено количество

ето ти и една рецепта за дробчета - аз вчера ги правих и имах и за днес - страхотни стават - копирам директно от БГ-мамма:

Дробчета на фурна
Дробчетата се смесват с нарязан лук- ситно, на шайби, както ви харесва. няколко кис. краставички на ленти, се смесват с повечко кис. мляко , сол, черен пипер, червен пипер, всичко това се разбърква и се изсипва в тавичка- пече се и става мозък.


аз си я донатъманих и си добавих кимьон и шарена сол, защото си слагам винаги на дробчета



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:47



Ще направя дробчета утре, много обичам дробчета. Мерсаж за рецептата

Мисля и хляба да направя - незнам дали си го видяла. Ако не си ще ти дам рецептата. Че тия трици ме убиват направо и ще ги ям под формата на хляб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.