Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Пътят към перфектното тяло  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.02.09 10:33





Айде на чисто.
Наси браво миличка, за пореден път се гордея с теб. Работеща дерзай скъпа, че сезона за разсъбличане чука на вратата. Чери, малко апатично ми прозвуча поста ти, не се отказвай лятото е най-лесният сезон за сваляне, дори да не е Дюкян, а само на салатки например с малко месо и пак ще си сваляш. Вихрогонка аз за зимният период качих 4 кг. и то след Дюкян, така че не се качва бързо след него всичко си е до организъм.
Аз вчера и днес съм на пълен глад и от утре ще почна на Дюкян, че не се понасям вече






Редактирано от jana на 22.02.09 10:39.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.02.09 14:19



Умишлено ли не ме включи в списъка


Все още съм на линия.Неотслабваща,но стараеща се Днес отново съм в МЦ и ме изкушават разни лакомства,НО все още не съм се предала - гледам,преглъщам и си чопля пилешкото бутче
А ти стига се мъчи с тези диети - ще изчезнеш вече



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.02.09 16:46



момичета, а тиква може ли да се яде в ПЗ?!?!



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.02.09 16:52



Принципно казват, че не, тиквата била плод. А и френските не били така сладки като нашите...честно казано, смятам че от веднъж нищо няма да ти стане. Едва ли ще изядеш една тиква.





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.02.09 18:38



Ала-бала ти е казала,но и аз да потвърдя - не се яде тиква,но не е болка за умиране,ако хапнеш.Само те съветвам да опиташ да изкараш първия месец съвсем стриктно,за да си задействаш метаболизма колкото се може повече.После ще ти е по-лесно





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.02.09 19:13



Да умишлено не те включих защото не те слагам към диетуващите вече, в супер форма си си и не ти трябва повече


Ами тежат ми тези 4 килца и не се чуствам тамън



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.02.09 19:29



Ауууу

Поласкана съм
На теб 4,на мен 10 ми тежат.Благодаря все пак



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано22.02.09 20:08



Момичета от утре и аз съм на Дюкан. Щом може по капачка олио в салатата минавам на нея.

Мисля да направя ударен период 5 дни, но се чудя за втората фара как да редувам дните. За сега съм се спряла на варианта 5/5. Вие как ги редувате? Снич и аз се боря за - 10кг.Надявам се тоя път да се отърва от тях за винаги!



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.02.09 20:27



Отказа ли се от японското?





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано22.02.09 21:05



Ами да отказах се. Него не мога да го комбинирам със спорт. И се чуствам супер изтощена с него. Иначе вярно много бързо се сваля с него. Но от цяла седмица съм в яка дилема. Колкото повече мисля за Дюкан толкова повече се навивам за него. Защото реално шанса да върнеш кг след него е доста малък тъй като третата фаза за задържане е много дълга. А не ми се ще да сваля пак бързо и след време да ги върна отново. Та мисля да пробвам с Дюки и да видя какво ще стане.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.02.09 23:45



момичета - страхотни сте - благодаря за съветите...
за тиквата питах, защото обожавам тиквена крем-супа с листенца спанак





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.02.09 23:49



тъкмо ще сме заедно в дюканстването за начало


на мен днес ми беше 3ти ден и се чувствам супер - изобщо не съм гладна, а съм свалила кило и половина... за вечеря омахах 2 страхотни печени рибока
ударния ми период ще е 8 дни, защото килата ми са страшно много... втора фаза също ще ми е дълга, а 3та фаза като гледам ще е около година



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано23.02.09 07:56



Супер, много се радвам за теб, дано сега като си болна не се откажеш. 8 дни ми се виждат множко, но ако удържиш...
Аз също влизам в отбора, но все още се чудя във втора ли да се върна или да изкарам една стриктна трета фаза...отивам да търся старите Д. рецепти пък да видим, че в тоя студ всичко ми се прияжда.





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.09 09:56



Мила, това, че ще правиш ударния период 8 дни няма да ти помогне да свалиш повече килограми Аз за ужас на всички го направих 10 дни и след 7 спрях да свялям всякакви килограми. Така че не се насилвай, а си ги направи както по книга макс. 7 дни и след това почни да ги редуваш с каквато схема си решила.
Успех



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано23.02.09 10:20



Алабалке, като видиш нещо интересно, копни го тук!


Толкова ме мързи, че нищо не си готвя, ям едно и също...



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Nasinda]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано23.02.09 14:05



Инсендио, стискам палци за успех.
Работеща, мисля да взема и аз от утре да се пробвам с Дюкян, така че заедно. То от днес трябваше, но мъж ми направил закуска и за мен, та се провалих.

Като гледам резултатите на Снич и Наси май това е най-ефективната диета. Аз 90-дневната я позарязах, но и не свалих почти нищо с нея. Единственото положително нещо е, че възприех режима на почивка до обяд и се чувствам добре с кафе и плод до обяд. Много ще ми е гадно без плод с Дюкян, ама ще пробвам.
При Дюкян доколкото разбрах триците са задължителни, нали? На мен миналия път на третия ден адски ме заболя корем и я спрях, но дали от тях? Ако пропусна триците ще има ли ефект?




Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.09 14:10



Добре е триците ти да са овесени.Не съм пробвала пшеничните,но пише,че подуват корема.

в резюме.Прочети си го.Ако искаш и линкове с рецепти,имам на бг-мамите и още едни със снимки.
Успех!



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано23.02.09 14:13



Супер, много ти благодаря. Аз си взех книгата и тези дни я прочетох.
За рецептите би било добре - но да са лесни. Миналият път карах на варени яйца, печени пилешки дробчета и нискомаслено кис. мляко - 0,1%.
А триците - да овесени бяха.






Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.09 14:18



ми допаднаха много.Изпълними са ,а и снимките много помагат.
Не знам защо те е болял корема и дали е било от триците.Пробвай да си ги правиш на дюкански хляб или палачинка - може по-леко да ги приеме стомаха ти,а и е по-вкусно



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.09 14:55



Мими, хубаво е да взимаш трици, защото те ти помагат да ходиш до тоалетна. С поемането на много протеини се запичаш и те са ти единственото спасение. Пробвай пак този път, ако не можеш не ги яж, но са препоръчителни
Успех и на теб.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Nasinda]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано23.02.09 17:11



На теория основното действие на овесените трици не е за улесняване на ходенето до тоалетна. Такава работа в по-голяма степен би трябвало да вършат водно неразтворимите фибри каквито се съдържат в пшеничните трици например. Овесените трици съдържат водоразтворими фибри, които "образуват гелоподобен слой около храната в стомаха и по този начин забавят всмукването на глюкозата, холестерола и триглицеридите в кръвта".
От друга страна ХУСК съдържа водоразтворими фибри, а е точно за "тоалетния" проблем. Иди че разбери...
На мен овесените трици не ми вършат никаква работа за WC-то и се наложиха по-драстични мерки.



To hear, one must be silent.

Редактирано от Davie на 23.02.09 17:23.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Davie]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано23.02.09 18:52



Аз пък никъде в квартала не можах да намеря овесени трици и накрая си взех пшеничени. Ще карам с тях докато не намеря овесени. Надявам се че не е проблем.

Мими радвам се че ще сме заедно. А дано тоя път се отървем от гадните излишни кг. И да е за винаги!



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано23.02.09 19:04



Снич много благодаря за рецептите. Улесни ми живота ама много! Имаш едно много голямооооооооооооооо гуш от мен!



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.02.09 00:51



Лучен супа

сваряваш 2 голями глави лук разрязани на 4... когато е готов лука пасираш, добавяш сол на вкус, магданоз и застройваш с едно яйце... поднасяш топла с лъжица студено кис. мляко за дюканки и сметана за останалите в сем.





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.02.09 00:54



единственото не-режимно, което приемам е разтворим аспирин с вит.С - знам какво садържа, но няма начин без него



дюканките имат един блог с много хубави рецепти... аз харесах доста неща и нямам търпение да ги пробвам... за съжаление повечето изобщо не са за стриктен режим и садържат "вредности"



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Nasinda]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.02.09 00:59



наси, благодаря за информацията, а след 7те ударни дни, коя според теб е най-подходящата комбинация за режим П/ПЗ?!?! имам да свалям 30 кг


вече свалих 3 за 4 дни



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.02.09 07:58



Най-удачен е варианта 5/5, можеш да започнеш с него, ако ти идват много 5дни П в поседствие можеш да минеш 3/4 или 2/5. Аз 5/5 издържах май само 1-2 пъти...после минах 2/5, защото в дните П толкова ми се ядяха зеленчуци...а в ПЗ можех да мина и без тях, ама като знам, че нещо не ми е разрешено...бунт.


Сърдечни поздравления за първите 3 кг. Настрой се че ще има дни в колебание на теглото и такива на задържане.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.02.09 10:02



Хм

За повече кг не е ли по-добре дните П да са повече от дните ПЗ,или поне по равно?
Аз от самото начало знаех,че 5/5 няма да издържа и подкарах 4/3.Сега ,когато останаха 10кг минах на 3/3,че вече ми се гади само като ми спомене някой за месо
Дюканстващи ,вземайте си периодично мерките на талия,ханш,бедро и т.н.Превантивна мярка срещу овесване на нос по време на диетата. Като спреш да сваляш бързо кг ,мерките ще продължат да падат



Тема Аз започнах от вчера на ...нови [re: snich]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 10:23



57 кг. с мерки 89/67/90


Ще се отчета какво е положението след ударният



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано24.02.09 10:27



А след колко време започна да губиш сантиметри от дупето и бедрата? Аз учудващо бързо свалих сантиметри от корема и талията, но дупето се инати.



To hear, one must be silent.

Тема Re: Аз започнах от вчера на ...нови [re: jana]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано24.02.09 10:29



Аз като стигна тези цифрички, ще спра да диетствам.



To hear, one must be silent.

Тема Re: Аз започнах от вчера на ...нови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.02.09 10:41



Ех да имам твоите мерки...
Снич права си, но не всеки издържа 5/5. Иначе да, за повече кг повече П дни са необходими.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Davie]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:06



Нали знаеш, че се сваля винаги поетапно - гърди, крака, ръце, задник и корем ....
Това е тъпото, че покрай тези диетки ще си имам само две останали пъпки





Тема Re: Аз започнах от вчера на ...нови [re: Davie]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:07



Да, но на мен ми тежат не толкова мерките колкото килцата





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано24.02.09 11:08



За мен най-важна е пупата.


Къде точно се мери талията?



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:09



Над пъпа, т.е. самата талия, иначе най-дебелата част на корема ми (малко под пъпа) в момента е 87 см





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано24.02.09 11:10



Аз дори и не смея да я меря....





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:14



Ами това е най-доброто начало на една диетка

Да видиш резултатите, въпреки че от петъка насам вече почват да ми се поразширяват дънките, което си е направо върха



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано24.02.09 11:21



Яне, я кажи, като имаш да сваляш само 4 кг, целия Дюкан колко време ти излиза, със всичките му фази? ако си смятала де.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:26



Ами мислех да направя ударната 5 дни, после да мина на втората фаза за 10-ина дни т.е. 3/7, след нея направо на третата, но само за 10-ина дни нея. Общи всичко ми се връзва на 20-ина дни. Но всичко е хипотетично и зависи от свалените кила сега в ударният режим.





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано24.02.09 11:37



бях се замислила и аз по едно време за Дюкан, че са ми останали едни 3 кг, които се оказват много упорити, но искам да ги махна до лятото. та затова питам...
Браво на теб, че си се навила да диета за някакви си там 4 кг, аз си те разбирам, че ти тежат, нищо че кг и мерките си звучат добре.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 11:49



Ами 3-4 или 5 няма значение свалят се доста незабележимо тези кила с Дюкян, поне за мен, а икачването е трудно после особено ако си правиш четвърта фаза старателно. А за лятото това ти трябва





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано24.02.09 11:55



Да, ама аз вървя по някакъв друг начин - започнах от корема и талията. Краката, ръцете и дупето почти не мърдат.
Дано бюстът да оцелее...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Davie]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 12:23



Е това е най-добрият вариянт отколкото да заприличаш на буре с щеки





Тема Re: Аз започнах от вчера на ...нови [re: jana]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано24.02.09 13:53



Мерки не казвам щото такова освинване не е имало през живота ми. Вчера издържах геройски с лек главобол. Но открих че не е толкова трудно още повече че нета е пълен с рецепти и то лесно изпълними. Така че след ударния ще кажа какво е положението като свалени кг.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.02.09 15:10



а това със сантиметрите не се бях сетила...
ще си направя една екселска табличка с тях и теглото


а вие стискайте палци

остават днес и утре ударен и после минавам на ПЗ - ще карам 5/5 щом е най-удочно за много гилограми... за сега не ми тежи, щото съм си хищтник... въпреки, че вчера така ми се допи едно портокалово фрешче в жегата



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 15:13



Жега???? Завидях


Поздравления за поти свършен първи режим , премери се утре и сподели колко свали от него, да ни мотивираш малко



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано24.02.09 15:25



Добре, че станахме много, да ме мотивирате да се стегна и аз!





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.09 15:34



Стягай се да не дойда да те стегна аз





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Davie]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.02.09 20:09



Бях започнала да усещам разхлабване на дрехите след първата седмица още.В края на първия месец си взех мерките и бях свалила 10см от талията и 8 см от дупето.Само тези мерки вземам,защото там най-ме тровят мерките.После продължих доста през пръсти режима и въпреки това сега талията ми е -18см,а ханша - 15см. Мерките,които гоня са 45кг 82/60/88.Това са ми мерките от преди да родя.До там имам още 10кг ,10см от гърдите,14см от талията и 8см от ханша

Само да уточня,че талията си я вземам под пъпа (корема демек) И за да не чуя пак опасения,че ще изчезна ,искам пак да кажа,че съм само 157см висока.



Тема Re: Аз започнах от вчера на ...нови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.02.09 20:15



Не знам ,Яне,според мен изглеждаш перфектно и никакви диети не ти трябват.Но.....ти си знаеш най-добре.
Успех и на теб





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.02.09 08:33



Всички искат да качат на гърди, а ти искаш да свалиш...





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано25.02.09 12:26



Може да ми се смеете,но гърдите много ми пречат

Предпочитам да се смалят още



Тема Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 12:36



и да даде реално обеснение за "диетичните" хрони то снимката





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано25.02.09 12:43



Леле, ама Снич, ти си била съвсем кльощава ... аз съм 160 см, но за талия 60 см не мога и да си мечтая, камо ли през корема. тая сутрин си взех и аз мерките, 87/71/89

както се вижда нагледно, проблема е в талията. завиждам на всички, които свалят първо на корем, аз първо там качвам



Тема И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 12:52



с 1 шишче и 1 кебапче за обяд, 3 кафета дотук. За следобедна мисля една чаша трици, а за вечеря .... май за риба се глася. Още не мога да преценя кое е по-гадно - триците с кисело или с прясно мляко и в двата случая ми е все едно ям пясък.

Редактирано от jana на 25.02.09 12:52.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано25.02.09 13:02



Снич - перфектна си!!! Ще си ги запазя рецептите като дойде време за диета.
Благодаря ти мнооооого!







Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано25.02.09 13:45



Мацо, изчакай хубаво да се накиснат триците и спазвай точната пропорция - 3 с.л мляко, 3 с.л трици и стават страхотни



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 13:54



Да правя го, едвам го задържам да не изригне в обратната посока





Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано25.02.09 14:00



Защо не си ги правиш като палачинка? Аз си я правя така: 2с.л. трици,2 яйца,4с.л. кисело мляко.Разбиваш,изсипваш го като палачинка в тигана и за общо 5 мин. имаш диетична закуска с прословутите трици,които и аз недолюбвам.



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: snich]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано25.02.09 14:07



И аз засега съм много примерна.

Вчера на закуска кафе с мляко и овес. трици, на обяд - кисело мляко и варено яйце, на вечеря извара и яйце. Че не си падам много по месото, ама за днес ще пекна нещо, че ми стърже стомаха.
Яна, Снич ме е изпреварила, но днес и аз пробвах т.нар. палачинка с овесени трици и стана доста добре. Само дето аз слагам едно яйце и вместо кис.мляко - прясно мляко. Понакиснах малко триците - около 5 минути и после с яйцето - на тефлоновия тиган.
Работеща, овесени трици има във "Фантастико", ако ти е близо, на щанда с диетични и диабетични продукти.




Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.02.09 14:21



Определено с прясно според мен, но или да ги свариш малко или да се накиснат хубаво. С малко подсладител и канела прилича на ориз с мляко.



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 14:23



Да бих си ги направила, но почивните дни като съм у нас. В офиса нямам време за такъв тип глезотийки, а ми се ядат топли да ги правя в къщи и да нося насам

Мерси ще ги спретна



Тема Re: Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано25.02.09 14:39



Ами да, имам обяснение. Както се вижда много ясно - изяла съм само рибата, при това без главата. А картофите, които са задължителна гарнитура, не съм пипнала.

Поне до момента, в който беше направена снимката.


За заслужилите.....

Тема Re: Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 15:25



Добре, че мишелинката ти подсказа





Тема Re: Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: jana]  
Автор mishellinna (пухчо)
Публикувано25.02.09 15:32



Янскииии, ако Дюканчо ти действа така инквизиционно, направо го спирай! Ти и преди не си поплюваше, сега пък съвсем!


И за да не ме погнеш и мен да се отчета:
С никакви диети, а с режим на храненето, с много вода и малко упражнения за около седмица съм -2 кг! Устройва ме идеално!





Тема Re: Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 15:34



Ха ха да ставам все по-зла нали знаеш че злобните хора са слабите, щото вечно са гладни





Тема Re: Я тук да се яви Чери, да стъпи на килиманови [re: jana]  
Автор mishellinna (пухчо)
Публикувано25.02.09 15:44



Зла та нИщА! Качвай 10-те килца и отивай при Оскар-ките!







Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 16:19



ако знаете само колко ви обичам


днес ми е последен ден от ударния режим и съм -4кг
направо не можах да повярвам на кантара нали съм болна и пия лекарства, мислех, че заради тях 1ва фаза няма да има никакъв ефект, ама не...
утре ще имам окончателния резултат

иначе току-що опикох бабината питка леко подюканчена и стана страхотна - поне ухае божествено чакам дробчетата и отивам да ги омета



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: incendio]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано25.02.09 16:39



Браво, Инсендио! Дано килцата падат така лесно и по-натам, за да те държи ентусиазма!


Аз съм взимала трици от различни места, и мисля, че тези в Пикадили са най-вкусни, те са по-едри...
На второ място класирам тези във Фантастико, и на последно едни фини, от диетичен магазин. С тях определено ми се повдига.
Но и аз правя като Нас, в половин кофичка кисело мляко сипвам 3 лъжици , бъркам и след 1 час ги изяждам.
Вие по-колко яйца на ден консумирате?


Лелеле, как само се оживи темичката, а?!



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 16:40



Аз успявам максимум 2 яйца да изям и то мноооого насила





Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано25.02.09 16:45



Аз по приницп яйца не ям, но с тоя Дюкан...какво да правя.
Хапвам по 2 на обяд, нещо средно карто бъркоч и омлет...
И поради тази причина не си правя крем карамел, а така обичаааам.
И да ви кажа, не знам каво ми става, никога не съм била по сладкото, но напоследък съм станала маниячка.

. Едвам се удържам, все торти и шоколади са ми пред очите....



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.02.09 17:03



И аз яйца не обичам ама ... ох доста малко неща от позволените продукти ям





Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано25.02.09 17:06



Аз не мога да понасям яйца, толкова тежко ми става от тях


Ама като правя крем карамел си ги хапвам много хубавичко



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 17:06



аз гледам да не ям всеки ден яйца

почва да ми се повдига от тях като са по-често пред очите ми... наблягам на рибата и диетичното сирене - направо ям с кофи от него, защото доколкото разбрах в БГ няма достатъчно обезмаслено сирене и гледам да наваксам за периода от 1ви април нататък

деска, в сайта, който снич е дала по-нагоре в темата има страшно много рецепти за дюкански сладкиши... аз още държа фронта и нещо хич не ме блазни сладкото... да видим до кога



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: mimy]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано25.02.09 17:46



в нашето Фантастико нямаааааааааааааааа. Има само пшеничени





Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано25.02.09 17:50



АЗ пък съм предимно на омлети. И понеже вече кукуригам мисля днес да си направя пилешки пържоли в една кутия с марината и да си ги ям на обяд и вечеря. Така и така много обичам май ще мина предимно на това - че нещо не ми се нрави да готвя веднъж за семейството и веднъж за мен. Ще пробвам пък като ми писне ще видя нещо друго.



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 18:46



аз мисля тайно и тихомълком да ги присламча към моята диета... ще им готвя 1 в седмицата свинско, но през останалото време ще им правя от моите мръвки + гарнитури за тях


довечера ще им правя хрупкави бутчета на фурна - за тях с кожа, за мен без кожа



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: incendio]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано25.02.09 19:04



Incendio, дай моля рецептата за хрупкавите бутчета..

.



Тема Re: И днес заблудих гладанови [re: *choky*]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 19:35



малко по-късно... когато ги приготвя





Тема дюканско хрупкаво пиленови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.02.09 22:08



4 бутчета
всякакви сухи подправки на вкус
2-3 с.л. бяло вино
соев сос
английски сос


бутчетата се обелват и се сваряват за десетина минути в марината от всички подправки, повечко сол, сосовете и виното.... вода се слага за да ги покрие...
оставят се да изстинат така, измиват се и се овалват във:

овесени трици
мъничко сол (само да овкуси пането)
червен пипер
стрита чубрица

запичат се за 20-25 мин. в тавичка върху готварска хартия

за останалите от семейството - сварете бутчетата с кожите, не ги мийте от маринатата, в понето добавете малко галета и царевично брашно, и преди да запечете сложете малко масло върху всяко бутче - мъжа ми си изяде пръстите до кокалчетата



ето ги:
пилето на мъжа ми: и моето пиле:



бон апети от мен...


п.п. от сухите подправки за маринатата аз сложих: кимьон, шарена сол, черен пипер, червен пипер, чесън на прах





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.02.09 08:18



Момичета,

за режима.
Работеща потърси в някой диетичен магазин въпросните овесени трици, а във Фантастико явно са свършили, защото и аз съм взимала от тям...ако не свиркай да купуваме и да ти пратим. Спомена за главоболие-пии много вода, мин. 1,5л.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано26.02.09 15:36



Мерси, Ала-Бала.
Много интересни изглеждат, но като тръгвам на работа другата седмица ще трябва да наблегна на нещо, което да се консумира без приготвяне - кисело мляко или друго.
До днес също съм твърдо на линия. Сутринта си спретнах нещо като омлет с яйце, нискомаслена извара и накиснати в мляко овесени трици, на обяд кис. мляко, а сега ще метна по една пастърва за вечеря във фурната - от мен да мине и за мъжо, нали и той е човек, ако и да не е на диета. Макар че като цяло той е слаб, има коремче, даже Ния напоследък е твърдо убедена, че татко й има бебе в корема.
Един малко тъп въпрос, като се има предвид, че прегледах и книгата. Значи след ударния режим, как започва втора фаза. Там дните са П-ПЗ, но като е след ударния с комбинация от протеини и зеленчуци ли започваш или на практика пак само с протеини. Мисля пет дни ударен - до събота, не че нямам доста кила, но ще пробвам така, че много обичам зеленийка. И после няколко дни ПЗ и после пак П, така ли?
Правилите диетата как е най-удачно да са дните във втора фаза - 4/4, 3/4 или друго?




Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.02.09 15:42



Ако имаш повече кила да сваляш трябва да е 5/5





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.02.09 16:04



След ударния влизаш във втора фаза с ПЗ.Примерно ако си решила да си 4/3,правиш си 5 дни ударен,после 3 дни ПЗ и продължаваш с 4 П/3 ПЗ.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: snich]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:10



Ала Бала усетих се аз за водата и увеличих приема и. Днес за вечеря мисля и аз да мина на риба, не че обичам, ама ако изям още едно яйще или пиле и ще умра направо

Ама съм глезла нали? Четох че няма значение каква е рибата - аз ще правя скумрия щото няма при нас почти никакъв избор. Мисля обаче да направя само 5 дни ударен, че 7 вече са ми много - искам поне една салатка. После ще пробвам с 5/5 пък да видим.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 17:27



работещата, щом не ти е любима рибата, можеш да си направиш тозе сос:
Сос равигот:
Смесваш едно намачкано твърдо сварено яйце,
3 ситно нарязани кисели краставички,
1 малка глава настърган лук,
една китка магданоз и мащерка,
200 гр. нискомаслено кисело мляко,
1/2 ч.л. горчица
и сол на вкус

Сервира се с риба, твърдо сварени яйца, меса и зеленчуци.



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:32



Е добре де ама в ударния може ли кисели краставички?



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 17:41



явно може, защото рецептата я взех от БГ-мамма и си пише специално, че е за ударния период... предполагам, че не е разрешено да ометеш цял буркан, а и соса става предоволно количество - няма начин да го изядеш целия на един път, освен ако не го използваш за основно ядене...

на няколко места за ударния режим срещам рецепти с кис. краставички в ограничено количество

ето ти и една рецепта за дробчета - аз вчера ги правих и имах и за днес - страхотни стават - копирам директно от БГ-мамма:

Дробчета на фурна
Дробчетата се смесват с нарязан лук- ситно, на шайби, както ви харесва. няколко кис. краставички на ленти, се смесват с повечко кис. мляко , сол, черен пипер, червен пипер, всичко това се разбърква и се изсипва в тавичка- пече се и става мозък.


аз си я донатъманих и си добавих кимьон и шарена сол, защото си слагам винаги на дробчета



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 17:47



Ще направя дробчета утре, много обичам дробчета. Мерсаж за рецептата

Мисля и хляба да направя - незнам дали си го видяла. Ако не си ще ти дам рецептата. Че тия трици ме убиват направо и ще ги ям под формата на хляб



Тема предложениенови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 17:50



Яна, ако и останалите са съгласни, предлагам във всеки първи пост от темата да се пускат линкове към сайтовете с рецепти за актуалните в момента диети



ето тук 3 дюкански, предоставени по-горе от снич и ала-бала:

темата за рецепти на БГ-мамма -
амбър-бг - страхотни рецепти, особено сладкишите -
вкусно и красиво -



Тема Re: предложениенови [re: incendio]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано26.02.09 18:17



Днес мислим с теб еднакво. Даже се чудех дали да не помоля и диетата да я постваме всеки път, та на някой като му трябва да провери нещо да може бързо да го направи.





Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: mimy]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.02.09 18:23



Започваш с ПЗ след ударната. А за работа можеш да си правиш тричаво хлебче и сандвич например. Не знам дали ти позволява работата да си правиш и носиш повече неща или ще трябва да си купуваш нещо що годе режимно.

Ти колко ще сваляш всъщност?



Тема Re: Пътят към перфектното тялонови [re: Raboteshtata]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.02.09 18:24



Принципно не, но в сосове за овкусяване е разрешена...няма да сложиш едно кило все пак.





Тема Re: предложениенови [re: Raboteshtata]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано26.02.09 18:25



И аз съм ЗА, макар че си имам едно файлче с рецепти. Сега отивам да пробвам да направя един хляб с трици, да видим ква ще се получи. Отзиви после.





Тема Бронтозавърски стек "Телето"нови [re: Raboteshtata]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.02.09 21:43




1кг. картофи (усещам как гледате втрещено)
2 с.л. свинска мас (лигите потичат)
2-3 скилидки чесън
щипка ситно стрита чубрица
сол на вкус

ТОВА е за НЕ-ДИЕТУВАЩИТЕ в семейството

обелвате и нарязвате картофите, посолявате ги и ги слагате в тавичката с предварително разтопената мас разбърквате, за да се омазнят добре всички картофи, поръсвате с чубрицата, нарязвате отгоре на 2 на 3 всяка скелидка чесън и печете 40-45 мин, като чат-пат разбърквате

като спрете да се облизвате, докато се пекат картофите мятате грил-тигана на котлона да се загрее добре и приготвяте:

за 1 порция:
4 парчета диетична пилешка или пуешка шунка (за останалите от сем. най-нормална свинска такава 'щот' е по-тънко)
2-3 колела лук (бъдете щедри с лука - той ви е гарнитурата)
1 телешки стек (8-10мм дебел, който обича алангле да си вземе по-дебел)
сол, черен пипер и червен пипер на вкус

обкусявате стека с подправките
запичате добре парчетата шунка, а след тях мятате мръвката с лучеца (добре е лука на първите 2 обръщания да бъде в/у месото, за да го овкуси) печете 6-8 мин. на силен огън и горещ тиган, като обръщате месото на всеки 2 мин...
когато е готово вадите само стека и го слагате в/у 2 от парчетата шунка, покривате го с другите 2 и го оставяте 5 мин. да се "задуши" докато си доопечете лука
в ПЗ дните си набъркайте някоя зелена салатка а на близките роднини сервирайте с печените картофки...
бон апети

п.п. заглавието на стека е такова, защото моя като го правих беше толкова голям, че се сетих за бронтозавърските пържоли на семейства флинтстоун



Тема Съгласнанови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.02.09 08:41








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.