Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Лохии - до кога?!?  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано05.01.08 00:46



Мамчета, при вас колко време продължи процеса на изчистване? Просто се чудя до кога ще продължава това чудо. Незнам защо бях останала с впечатление, че ще се отърва за месец - два, но явно съм в грешка.
Притеснява ме факта че от 2 седмици сякаш ми се появяват болки като при цикъл и количеството на кръвта ту се засилва ту отслабва - това нормално ли е или да търся консултация с гинеколога ми?
Родих преди 2 м. и 1 седмица без шевове и други усложнения. Кърмих до 40я ден, знам че и това има значение.
Моля ви, споделете как е било при вас и кога мога да очаквам да се отърва от всичко това?

---------

The Devil wears Prada, so do I!

Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nikol82 (питаща)
Публикувано05.01.08 09:37



При мен спряха към 20-тия 30-тия ден някъде. Два месеца много ми се виждат.
Дано някоя мама с подобен проблем да сподели...



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nikol82]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано05.01.08 11:53



При мен и след двете раждания спряха към 25тия ден за няколко дни и после пак почнаха на ново до 40тия ден. И на 41вия вече нямаше нищо. Но и двата пъти кърмих малко, а знам че и това оказва влияние. Но 2месеца е много. Отиди да те прегледат.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор rimia ()
Публикувано05.01.08 13:28



При мен беше някъде 40 дни до 2 месеца. Но накрая съвсем оскъдно. Кърмих 3 месеца. Не се притеснявай, тези работи са много ндивидуални. Но, ако те тревожи много, можеш ли да се консултираш с лекар, който да ти обърне внимание или с този, при когото си раждала и знае как е било?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор redd (случайна)
Публикувано05.01.08 13:49



Здравей,

При мен около 2 месеца, като накрая течението беше съвсем слабо и белезникаво - оранжево - жълтеникаво....
При мен раждането започна нормално, до пълно разкритие и завърши със секцио, ако това има някакво значение.
Ама все пак при теб може да е по друг начин, за всеки случай най-добре да отидеш на лекар за собствено успокоение.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано05.01.08 14:06



Моите се изчистихе на 30-ия ден, направи консултация с лекуващият лекар и той най-добре ще прецени какво е положението ти.





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано05.01.08 17:24



точно 40 дни



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nikol82]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано05.01.08 20:15



НА 40 ДЕН ОТИДОХ НА ЛЕКАР ЗАЩОТО И АЗ ТАКА ДЬЛГО КЬРВЯХ ТУ СЕ ЗАСИЛВАШЕ ТУ НАМАЛЯВАШЕ КОГАТО МЕ ПОГЛЕДНАХА НА ВИДЕОЗОНА ВИДЯХА ЧЕ ИМА ПЛАЦЕНТА ИМА ЦЯЛА ТЕМА ЗА ТОВА ОТИДИ НЕПРЕМЕНО НА ЛЕКАР АКО ТРЯБВА НА ДВА РАЗЛИЧНИ ЛЕКАРА ДА ПОТВАРДЯТ ЧЕ СИ ДОБРЕ А ЛОХИ 2 МЕСЕЦА Е НЕВАЗМОЖНО



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано06.01.08 00:07



И аз имах лохии точно 40 дни.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор Poзaбeл (ледено студена)
Публикувано06.01.08 00:22



На твое място бих се консултирала с лекар. Всъщност, нямаше ли преглед след раждането? При нас се прави такъв около 40 дни след раждане и се счита, че до тогава кървенето трябва да е спряло.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Poзaбeл]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано07.01.08 00:22



При мен бяха 35 дни, но съм чувала за жени, при които продължават доста повече. Нормално е да се мени течението - ту да намалява ту да се усилва. Също е нормално и накрая да ти дойде и цикъла. Но нищо не ти пречи за собствено спокойствие да отидеш на лекар.





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор Acя ()
Публикувано07.01.08 08:26



Нищо чудно и да е цикъла ти. При някои жени въпреки кърменето след спирането на лохиите се възстановява цикъла. А има ли миризма?! В смисъл на гнило или да е особено силна и неприятна?
Аз също подкрепям да посетиш лекаря си за твое собствено успокоение.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано07.01.08 09:28



При мен и двата пъти продължиха доста дълго - първия път около 45-50 дни, а втория път бих рекордите с цели 68 дни. Направо ми се видя цяла вечност...като и двата пъти около 40-тия ден почти бяха спрели (за ден-два) и после пак започваха с нова сила

. Не знам дали това повторно изтичане е бил някакъв вид цикъл, но след като спря, вече 5 месеца нямам цикъл (продължавам да кърмя). При мен също - въпреки липсата на цикъл, всеки месец горе-долу по едно и също време получавам леки болки - менструално-подобни.
Тъй че това твоето ми се вижда съвсем нормално...но ако продължи - все пак чичко (леля) дофтор е хубаво да даде акъл.

п.п Консултирах се с АГ към 50-тия ден, защото и аз се бях ошашкала, но ме гледаха на ехо- и казаха че всичко е ок, просто има жени, при които този процес е по-дълъг.

Редактирано от tzvete_das на 07.01.08 09:32.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: tzvete_das]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано07.01.08 21:38



Благодаря на всички за отговорите. Нещо имахме срив в нета та се поизгубих тия дни.
Непременно ще отида да ме види чичко доктор, не ми харесва мен тая работа и искам да се уверя, че всичко ще е наред.
Не съм ходила след раждането, казаха че ако няма нещо извънредно не е наложителен прегледа. След като свършат тия истории обаче щял да ми прави цитонамазка.
Сега звънкам за час и ще ви кажа после какво е станало на прегледа.
Дано няма нищо.

---------

The Devil wears Prada, so do I!

Редактирано от FLUKY на 07.01.08 21:40.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано08.01.08 12:42



При мен продължиха месец и половина, след десет дни започна цикъла. Имах периодични кървения след това.
Ако се притесняваш, консултирай се с лекар.

Не ми пука!



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Ripple]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.01.08 18:40



Като прочетох колко е продължило при другите се притесних съвсем да ти кажа. Утре съм на прегле и ще видим.

---------

The Devil wears Prada, so do I!

Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор jabolinka ()
Публикувано17.01.08 10:23



Не се безпокой - на мен ми текоха 60 дни! 5 дни почивка и веднага дойде менструацията - 15 дни - та се наложи да пия за нея хапчета, че не искаше да спре.

И мен ме понаболяваше корема в края на лохиите - било е овулация. И наистина после дойде цикъла.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: jabolinka]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано18.01.08 05:29



Е да скъпа но при мен продължава още теча. Ще стане 3 месеца скоро. Взех мерки обаче и във вторник съм на кюртаж

. Стискайте палци да приключи всичко успешно.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.01.08 11:14



Стискам палци!




Possum, sed nolo!


Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано18.01.08 14:08



Ще ти стискам палци и на двете ръце!



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 14:40



Стискам и аз.
Пиши как е минало





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: jana]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано18.01.08 17:53



Благодаря ви момичета. Непременно ще разкажа как е миналал манипулацията.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано23.01.08 05:08



Ей го на, мина!


Това беше най-гадната манипулация покрай цялата бременност де. Доктора ми направи кюртажа набързо в кабинета си с местна упойка но определено си усещах пак. Представям си пък какво щеше да е без.
Хубавото е че всичко свърши и очаквам да се възстановя бързо. Дано с течовете да съм до тук!
Благодаря на всички за подкрепата.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано23.01.08 09:00



Супер, радвам се че всичко е зад гърба ти вече и резултата е добър.







Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано24.01.08 13:00



много се радвам че всичко е добре. аз приживях 2 кюретажа без упойка но това се приживява. интересно ми е този лекар обясни ли ти защо толкова време кьрвиш и дали ти направи хистологично изследване. защото предполагам че и ти като мен си била с плацента. ставаше ли ти лошо дигаше ли температура?.друго също да те питам в коя болница ражда.?и ако продьлжаваш да кьрвиш ходи в мед . академия при др. начев . той е много добьр лекар а имат и добра апаратура .ако искаш да ти дам коринати на доктора пиши ми.нямам време да пиша много защото вчера излезнахме с малката от болница беше с вирусен бронхиолит.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано24.01.08 18:35



Не съм имала нито температура, нито каквито и да е други отклонения от нормалното физическо състояние. Само и единствено тоя теч, който се надявах да спре и все изчаквах но уви.
Иначе доктора при кюртажа ми взе такава проба. Седмица преди това ми прави и цитонамазка и всичо беше ОК.
Иначе за самото раждане, не беше в БГ. Родих в Монреал но съм много доволна като цяло от гинеколога си и от самия персонал в болницата при раждането. Дълбоко се съмнявам, че ако бях родила в БГ щях да мина без шевове и да получа отношението и грижите, които получих тук.

Колко време след кюртажа продължава кървенето?

Редактирано от FLUKY на 24.01.08 19:19.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано24.01.08 21:42



след пьрвия кюртаж кьрвях още 1месец имаше още плацента. беше колкото мигла но беше достатьчно да не бьде всичко наред. направиха ми втори кюртаж но с вакум много гадно беше защото ми го правиха без упойка . след това направих възпаление лежах в болница и ми слагаха антибиотик венозно и някакво за възпалението. имаха съмнение че не съм изчистена и искаха да ми вкарат вагинално камера да ми огледат стените на матката и с някаква щипка да ме изчистят. но на 10ден спрях да кървя и др. ме изписа и ми даде да пия противозачатъчни за възтановяване на лигавицата защото от кюртажите почти нямах а така много лесно се инфектира. вече 3месеца ги пия др ми казва че съм добре направи ми цитонамазка 2а група съм това е добре. хистологичното изследване което ти направиха какъв резултат имаше? какво обяснение ти дадоха за продължителното кървене.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.01.08 17:55



Незнам какви са резултатите от изследването. Тука имат много особена практика в това отношение. Обаждат ти се само ако нещо с изследванията не е наред. Иначе изобщо не те търсят след като ги направиш, а по служебен път отиват при лекаря, който ти ги е направил. Още пък по-малко някой ми е давал обяснения защо съм кървяла до сега.

Все пак си мисля, че е била останала плацента но ще видим, в очакване съм на края на тая сага.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано25.01.08 18:27



важно е да се наблюдаваш и редовно прегледи. попитай и за лечение с противозачатъчни . балансират се хормоните и възтановяват лигавицата. не се доверявай на 1 лекар защото винаги намира начин да прикрие грешката за твоя сметка. и задължително трябва след кюртожа силен антибиотик. успешно възтановяване.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 18:46



Никака, стига вече всява стрес.
На мен не са ми слагали антибиотик след кюртажа пък всичко си ми е наред. В Канада доколкото разбирам не можеш просто така да си ходиш при лекари.
На края преживяла си нещо тежко, разбирам те, но нещата не са само черни и бели, даже в повечето случаи са доста цветни. Д-р Начев е чудесн лекар, без оплаквания съм от него, но едва ли така мислят и роднините на майката, починала на операционната му маса по време на секцио заради алергия към упойката.

Идеята ми е такава, забрави най-накрая случката, каквото и да правиш случило се е, опитай да бъдеш ведра и да имаш позитивизъм в живота ти, гледаш дечица. Въобще не искам да омаловажавам това, което ти се е случило, но ако се тюхкаш цял живот и търсиш причините какво ще спечелиш? С най-добри чувства ти го казвам. Погледни позитивно на живота, никой, ама никой не е застрахован, за това в Щатите, поне доколкото съм запозната, се плащат големи застраховки, за лекарска небрежност.
Не знам как да те успокоя...Помисли го от друга гледна точка, имало да се случва. Изтикай го назад в съзнанието си и намери сили да се зарадваш на децата си. Негативните мисли според мен влекат след себе си низ от отрицателни преживявания и това те дърпа към дъното, колкото по-позитивно гледаш толкова по-хубави неща ще започнат да ти се случват.
Оцени факта, че си жива, децата ти също и се радвай на това. прегръщам те силно!



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано25.01.08 19:50



във никакав случай не желая да плаша никой. желая само да помогна и да не чакат ида не се доверяват много на докторите. защото това беше мойта грешка. аз много съжалявам че по рано нямах време да чета сайта защото щяхте да ми дадете съвет и нямаше да чакам . за това писах за да може сега аз да помогна. с най добри чуства.знаете ли какво е да имаш доверие 10години на един доктор и накрая да ме остави да се оправям сама. а как да имаш доверие после на другите доктори?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 20:00



ами трудно е, но трябва да го направиш. Намери сили в себе си, защото тези съмнения могат да побъркат....като трябваше да раждам Габи и вечерта си седя с контракции тук и чакам да станат на 5 минути и викам я да почета, отварям Бг-мама и вместо да отворя белия списък на лекарите отварям черния, и ми се набива името на лекаря, който тряба да ме изражда и страхотии пише за него, превъртях от притеснение. Все пак си наложих да спра да мисля така и да предизвикам положителни емоции. Раждането мина перфектно. Няма как да избегнем за нещастие сблъсъка с лекар ами тогава, ако си с недоверие към него? Лекарите са хора, те като всички нас си имат виждане, ако потърсиш второ мнение най-вероятно друг лекар ще погледне от друг ъгъл и ще даде друга диагноза, а тогава? Това не значи че първия греши...



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Acя]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано25.01.08 20:56



много неща съм приживяла и винаги съм мислила че съм много силен човек.мойте приятелки винаги са ми се възхищавали как се справям с проблемите но това раждане ме срина . много се оплаших още докато раждах нещата не вървяха както трябва и аз постоянно им повтарях но те въобще не ми обръщаха внимание. много кървяхпрез цялото време. не ми се връща назад но само защото има господ сигурно съм жива. много неща спестявам защото не искам да се сещам а и много ми е трудно писането. а по между другото преди 3дена излезнахме от болница с малката. имаше вирусен бронхиолит. много болни деца имаше и то кърмачета. пазете се . и много ти благодаря за хубавите думи имах нужда от тях.





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 21:45



Щом си била толкова силна значи отново ще я намериш в себе си тази сила.
аз може да звуча грубо, но понякога е по-добре да поразтърсиш някой, за да се съвземе. Истината е, че ми се иска наистина да съм ти от ползазащото е важно да си в добро здраве за себе си и заради децата си

Като се чувстваш зле тук винаги ще намериш рамо да си поплачеш.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 21:46



а дребосъчето как е сега?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано25.01.08 22:25



добре сме. но лежахме 7дни . много бавно минава вируса не му действа въобще антибиотика.но го пихме за да не направи плевмония. бяхме в токуда хареса ми отношението на лекарите . минаваха на визитация по 3пъти на ден.правиха им масажи на бебетата за да могат да кашлят. бяхме в самостоятелна стая но е много скъпо. но лекарите имат еднакво отношение към всички.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано26.01.08 02:35



Момичета, а при мен нещата са тотално сбъркани! Вече минаха 3 месеца и 20 дни откакто родих, а аз все още не съм се изчистила от тези лохии. Кървях около 2 месеца и половина, но след това си продължи едно течение, което е с еднаква сила и няма признаци да спре скоро. Ходих на лекар преди 2 седмици в болницата, където раждах и то при един от най-уважаваните - гледа ме и на ехо, каза, че няма нищо и да не пия нищо. Вече се чудя какво да правя? Дали е нормално това положение, след като не е кръв, но си е силно и се налага да ходя непрекъснато с дамски превръзки? Притеснено ми е, но не искам да ходя в друга болница, където не ми знаят случая. Някой изпадал ли е в подобна ситуация?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано26.01.08 11:11



ЛОХИ ТОЛКОВА ВРЕМЕ НЯМА.ТЪРСИ ИМА ДРУГА ПРИЧИНА. МОЖЕ И ХОРМОНАЛНА ДА Е.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: gus_gus]  
Автор Acя ()
Публикувано26.01.08 11:52



Отиди при друг лекар, какво като не ти знаят случая?ще разкажш, ще занесеш ако трябва изследвания и т.н. Ако не друго ще се успокоиш ако чуеш същото мнение, но според мен толкова кървене не е нормално.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор gus_gus (член)
Публикувано26.01.08 12:20



Ако е хормонална причината, какво следва? Имаш ли представа?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: gus_gus]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано26.01.08 12:32



противозачатъчни фемоден



Тема Спрете това .....нови [re: nickkaka]  
Автор janaМодератор (лошотия)
Публикувано26.01.08 19:47



предписване на лекарства без преглед или без най-малкото ЛЕКАРСКО мнение!
Първо като има проблем посещаваш ГИНЕКОЛОГ, първо този при който си раждала, ако имаш съмнения отиваш на второ мнение.
Второ ако ТОЙ или ТЕ (ако си имала повече прегледи при различни лекари) сметнат необходимо те пращат на ЕНДОКРИНОЛОГ (лекарска професия изследваща и лекуваща хормоните), оттам той ако сметне за нужно те праща на хормонални изследвания и чак тогава се предписват медикаменти. Не казани оттук или чути оттам.





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Acя]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано27.01.08 06:19



А според вас колко още е нормално да кървиш след кюртаж?



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор Acя ()
Публикувано27.01.08 09:54



Ами 3-4 дни, но не съм хич сигурна.



Тема какво е това лохии че не ми стана много ясно?нови [re: FLUKY]  
Автор post scriptum (I AM CRAZY77)
Публикувано31.03.15 01:03



това е ценна тема и сме я чели като кречи77 и не виждам какво има да се отваря все едно клубът е готик индъстриъл



Тема Re: какво е това лохии че не ми стана много ясно?нови [re: post scriptum]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 10:41



като за сефте - копие от клуб кино на клубарка с маниакална привързаност към паметната дата 10 арил - е, не е 2010 година, но това е по подразбиране.
цифроманията илюминатска не прощава.



ограмотете се по повод ГРУ

Спецназ ГРУ. Волкодавы. @История

а пък това е новата ми страница в профила.


подпис:







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.