Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: Raboteshtata]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано18.01.08 14:40



Стискам и аз.
Пиши как е минало





Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: jana]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано18.01.08 17:53



Благодаря ви момичета. Непременно ще разкажа как е миналал манипулацията.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано23.01.08 05:08



Ей го на, мина!


Това беше най-гадната манипулация покрай цялата бременност де. Доктора ми направи кюртажа набързо в кабинета си с местна упойка но определено си усещах пак. Представям си пък какво щеше да е без.
Хубавото е че всичко свърши и очаквам да се възстановя бързо. Дано с течовете да съм до тук!
Благодаря на всички за подкрепата.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано23.01.08 09:00



Супер, радвам се че всичко е зад гърба ти вече и резултата е добър.







Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано24.01.08 13:00



много се радвам че всичко е добре. аз приживях 2 кюретажа без упойка но това се приживява. интересно ми е този лекар обясни ли ти защо толкова време кьрвиш и дали ти направи хистологично изследване. защото предполагам че и ти като мен си била с плацента. ставаше ли ти лошо дигаше ли температура?.друго също да те питам в коя болница ражда.?и ако продьлжаваш да кьрвиш ходи в мед . академия при др. начев . той е много добьр лекар а имат и добра апаратура .ако искаш да ти дам коринати на доктора пиши ми.нямам време да пиша много защото вчера излезнахме с малката от болница беше с вирусен бронхиолит.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано24.01.08 18:35



Не съм имала нито температура, нито каквито и да е други отклонения от нормалното физическо състояние. Само и единствено тоя теч, който се надявах да спре и все изчаквах но уви.
Иначе доктора при кюртажа ми взе такава проба. Седмица преди това ми прави и цитонамазка и всичо беше ОК.
Иначе за самото раждане, не беше в БГ. Родих в Монреал но съм много доволна като цяло от гинеколога си и от самия персонал в болницата при раждането. Дълбоко се съмнявам, че ако бях родила в БГ щях да мина без шевове и да получа отношението и грижите, които получих тук.

Колко време след кюртажа продължава кървенето?

Редактирано от FLUKY на 24.01.08 19:19.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано24.01.08 21:42



след пьрвия кюртаж кьрвях още 1месец имаше още плацента. беше колкото мигла но беше достатьчно да не бьде всичко наред. направиха ми втори кюртаж но с вакум много гадно беше защото ми го правиха без упойка . след това направих възпаление лежах в болница и ми слагаха антибиотик венозно и някакво за възпалението. имаха съмнение че не съм изчистена и искаха да ми вкарат вагинално камера да ми огледат стените на матката и с някаква щипка да ме изчистят. но на 10ден спрях да кървя и др. ме изписа и ми даде да пия противозачатъчни за възтановяване на лигавицата защото от кюртажите почти нямах а така много лесно се инфектира. вече 3месеца ги пия др ми казва че съм добре направи ми цитонамазка 2а група съм това е добре. хистологичното изследване което ти направиха какъв резултат имаше? какво обяснение ти дадоха за продължителното кървене.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано25.01.08 17:55



Незнам какви са резултатите от изследването. Тука имат много особена практика в това отношение. Обаждат ти се само ако нещо с изследванията не е наред. Иначе изобщо не те търсят след като ги направиш, а по служебен път отиват при лекаря, който ти ги е направил. Още пък по-малко някой ми е давал обяснения защо съм кървяла до сега.

Все пак си мисля, че е била останала плацента но ще видим, в очакване съм на края на тая сага.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: FLUKY]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано25.01.08 18:27



важно е да се наблюдаваш и редовно прегледи. попитай и за лечение с противозачатъчни . балансират се хормоните и възтановяват лигавицата. не се доверявай на 1 лекар защото винаги намира начин да прикрие грешката за твоя сметка. и задължително трябва след кюртожа силен антибиотик. успешно възтановяване.



Тема Re: Лохии - до кога?!?нови [re: nickkaka]  
Автор Acя ()
Публикувано25.01.08 18:46



Никака, стига вече всява стрес.
На мен не са ми слагали антибиотик след кюртажа пък всичко си ми е наред. В Канада доколкото разбирам не можеш просто така да си ходиш при лекари.
На края преживяла си нещо тежко, разбирам те, но нещата не са само черни и бели, даже в повечето случаи са доста цветни. Д-р Начев е чудесн лекар, без оплаквания съм от него, но едва ли така мислят и роднините на майката, починала на операционната му маса по време на секцио заради алергия към упойката.

Идеята ми е такава, забрави най-накрая случката, каквото и да правиш случило се е, опитай да бъдеш ведра и да имаш позитивизъм в живота ти, гледаш дечица. Въобще не искам да омаловажавам това, което ти се е случило, но ако се тюхкаш цял живот и търсиш причините какво ще спечелиш? С най-добри чувства ти го казвам. Погледни позитивно на живота, никой, ама никой не е застрахован, за това в Щатите, поне доколкото съм запозната, се плащат големи застраховки, за лекарска небрежност.
Не знам как да те успокоя...Помисли го от друга гледна точка, имало да се случва. Изтикай го назад в съзнанието си и намери сили да се зарадваш на децата си. Негативните мисли според мен влекат след себе си низ от отрицателни преживявания и това те дърпа към дъното, колкото по-позитивно гледаш толкова по-хубави неща ще започнат да ти се случват.
Оцени факта, че си жива, децата ти също и се радвай на това. прегръщам те силно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.