Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ЛЯТО 2004 *8*нови  
Автор Keнra (мама)
Публикувано22.04.05 08:43






*************************************************************************************************
Ю Л И 2 0 0 4
*************************************************************************************************
1. 18.06.04 *** момченце Тони *** на njul , 3.25 кг, 50см
2. 19.06.04 *** момченце Йоан *** на Ita , 4.15 кг, 54см
3. 23.06.04 *** момченце Калоян *** на pette , 3.4 кг, 50см, нормално раждане
4. 28.06.04 *** момиченце *** на Silvita , 2.85кг, 48см
5. 03.07.04 *** момиченце Ива *** на dss_ , 3.15кг, 50см, Пловдив
6. 03.07.04 *** момченце Михаил *** на scout , Америка
7. 05.07.04 *** момиченце Лори *** на UV , 3.6кг, 53см, Дания
8. 05.07.04 *** момиченце *** на Ми6ка , 3.1кг, 50см, Хамбург

9. 05.07.04 *** момиченце Рада *** на millinka , 3.5кг, 51см, Варна
10. 08.07.04 *** момиченце Лора *** на Luna , 2.7кг, Англия /Пловдив
11. 12.07.04 *** момиченце Калина *** на NatyD
12. 14.07.04 *** момченце *** на krassy_m , 4.5кг, 52см
13. 14.07.04 *** момченце Адриан *** на Каli_77 , 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане

14. 15.07.04 *** момченце Симеон *** на SIANA , 3,1кг, 49см, Пловдив
15. 16.07.04 *** момиченце *** на Кенга ,3.1кг, 49см, Сливен
16. 19.07.04 *** момченце Боян *** на miaou , 4,1кг, 52см, Пловдив
17. 19.07.04 *** момиченце Десислава *** на Vances , 3,1,51
18. 20.07.04 *** момченце Давид ***на matiya , 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение

19. 22.07.04 *** момченце Берк *** на beria , 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
20. 28.07.04 *** момченце Петър *** на Duci , 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение
21. 29.07.04 *** момиченце *** на kopche , 2.7кг,49см
22. 30.07.04 *** момченце Владимир *** на Taya , 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
23. 31.07.04 *** момченце Явор *** на brigite , 3.3 кг, 52см, Втора Градска,нормално раждане


*************************************************************************************************
А В Г У С Т 2 0 0 4
*************************************************************************************************
24. 05.08.04 *** момиченце Емилия *** на slanceslance , 3.4кг, 52см, нормално раждане
25. 06.08.04 *** момченце Алекс *** на jonni_to , 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


26. 06.08.04 *** момиченце Дарина *** на Sema , 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане

27. 07.08.04 *** момченце Димитър *** на billy_wolf , 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане

28. 9.08.04 *** момченце Антон *** на golden , 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио


29. 9.08.04 *** момченце Галин *** на mametoO4 , 5.45кг, 51см, нормално раждане
30. 10.08.04 *** момченце Кристиян *** на Малко_коте , 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


31. 10.08.04 *** момиченце Карина *** на barbaron , 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
32. 11.08.04 *** момиченце Елена *** на Collibri , 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио




33. 11.08.04 *** момченце Мартин *** на Just a girl , 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане

34. 12.08.04 *** момиченце Ирина - Богдана *** на Redrose , 4.16кг, 54см, Париж, секцио

35. 12.08.04 *** момченце Йоан *** на nuneva , 3.54кг, 50см
36. 14.08.04 *** момиченце Йоана *** на titi_78
37. 14.08.04 *** момченце Александър *** на mam4eto_082 , 2.96кг, 49см
38. 15.08.04 *** момченце Александър *** на desy_kv , 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

39. 15.08.04 *** момченце Красимир *** на коте.коте , 3.8кг, 53см, нормално раждане

40. 16.08.04 *** момиченце София *** на nikol78 , 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио


41. 16.08.04 *** момиченце Елица *** на bony , 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
42. 16.08.04 *** момиченце Магдалена *** на juna , 3.8кг, 52см, нормално раждане
43. 16.08.04 *** момченце Павел *** на vodolej4e , 3.15кг, 49см, Майчин дом, секцио, д-р Хранов
44. 16.08.04 *** момченце Адриан *** на Lady01 , 3.54кг, 50см, нормално раждане в Окръжна болница
45. 17.08.04 *** момиченце Виктория *** на dalala , 3.55кг, 51см, секцио

46. 19.08.04 *** момиченце Елпида *** на Айез Седай , 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

47. 22.08.04 *** момиченце Дария *** на toledo [/orange, нормално раждане
48. 26.08.04 *** момченце Иван *** на Mama_Zo , 3.65кг, 51см, нормално раждане

49. 26.08.04 *** момиченце Карина *** на Faith77 , 3.7кг, 52см, нормално раждане
50. 27.08.04 *** момиченце Калина *** на vajrater , 3.15кг, 50см, нормално раждане
51. 28.08.04 *** момченце Валентин *** на Sesi , 3.25кг, 50см
52. 30.08.04 *** момиченце Цвета *** на redhat , 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
53. 31.08.04 *** момченце Мартин *** на ivata , 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано22.04.05 09:14



Здравейте, момичета! Влязох само на бързо да пусна нова тема. Още не съм смачкала обещаните снимки, за да мога да ги покажа. Не знам как е при вас, но от както временцето стана хубаво го чувствам направо като престъпление да оставам в къщи. И така се събират по 2-3 дни изобщо да не докосвам компютъра. Нещо, което не ми се е случвало с години. И сега дори бързам, да свърша каквото имам за вършене и за се омитаме бързо. В срядата изкарахме един 8 часов работен ден навън. Като изялзохме към 9 за консултация, та се прибвахме към 17:30-18:00.
На консултацията се оказа, че Дени е порастнала с 2.5см и 300гр и сега е 7150гр. и 67см. Докторицата се опита да каже, че е малко, но аз бях намерила таблицата с граничните стойности и си бях научила урока, та се запънах, че всичко ни е наред. На излизане ме похвалиха, че Дени изобщо не е боледувала до сега. Нещото, което ме озадачи е преходната храна, за която тя говореше. Стана дума, че за да й се вдигне хемоглобина трябва да яде там разните зелени треволяци и ... ПЪРЖЕН ДРОБ! Ей на това възкликнах чак! Тогава докторката ми обясни, че от 9-10 месец децата минават на преходна храна - храната на възрастните, но намачкана, така че и пържен дроб можело. Е добре де, ама нали пърженото и при възрастните не се препоръчва?!? Аз не че смятам да й давам пържен дроб, но бях много искрено изненадана.
Надявам се всички да сте добре! Гледам май вече няма болнички в групата. На Райчето - честито зъбче, а на мамчето - честито престрашаване! Мишка ти го е казала много хубаво, така че мога самод а застана зад мнението й.
За спането - Дени по принцип спи по мъничко - 30-40мин сутрин и следобяд. Последните дни, навън, започна да прави едното спане по около час. Вечер заспива в 21:30 и сутрин се събужда около 8:00 - 8:30. Среднощните събуждания вече не ги броя. В последно веме са 1-2.

Целувки на всички!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано22.04.05 10:49



Кенга, жива да си, че пусна нова тема, на другата вече брадясвах!
Вярно, че Дени досега не се е разболявала, докато ние тук се оплаквахме и търсехме илачи някое подсмърчащо носле, принцесата просто бие рекордите! Това е преди всичко поздравление за теб и твоя начин на отглеждане. Е, и късмет, че вирусите са ви подминавали. Дръжте фронта...
А за граничните стойности, мерки и теглилки - хм, и това е относително понятие, базирано на някакви усреднени стойности. Важното е, че детето е здраво като камък и че има енергия.
Пърженият дроб обаче ме уби! Няма да го коментирам, а ще ти кажа какво ми каза нашата лекарка вчера, като заведох Хана профилактично преди пътуването. Дано да не прозвучи офф - но можем все пак да сверим часовниците! Значи - след деветия месец мога да започна лека-полека с месо - по-скоро телешко и пуешко, отколкото другите меса, веднъж седмично, и детето се следи за реакции. Признах й, че по недоглеждане съм дала няколко пъти смеска с кисело мляко, но нямаше реакция, така че имам зелена светлина за внимателно подбрани млечни продукти. Вчера й дадох спанак със сметана и си го изяде като пич. Принципът е - внимателно и постепенно, както винаги досега сме правили. И колкото и когато поиска - кърма, за предпочитане е пред водата. Но ти това си го знаеш.
Много здраве на Деничка!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.04.05 11:06



тамън пуснах и аз нова тема, когато видях, че вече си пуснала... беше изчезнала и мислех че няма да пуснеш...
добре че я видях, и изтрих другата ... че щяха да ни бият с две еднакви теми..

Черен дроб - абсурд - поредното доказателство, че май сме доста по-внимателни от педиатрите...

Я да ви питам нещо за млеката...
Аз още кърмя, но вече понякога слагам адаптирано в обедното пюре и се пробвам да давам добавки вечер, когато смятам че още е гладна...
Купих й Аптамил 2...
Сега ще взимам Аптамил 3- нали той е за след 8 месеца...

Кое мляко е по-хубаво адаптирано?! и каква е разликата между Аптамил и Милумил?! И кое е вкусно за децата?! понякога си мисля, че е гладна, но просто не го харесва...?



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Collibri]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 11:41



Колибри, доколкото знам, Милумилът е по-сладък на вкус и децата се изтрепват да го ядат, но питай в отделна тема, ако искаш. Разликата в 2 и 3 е преработката на белтъка вътре - в 2 е по-преработен. Аз те съветвам да даваш по-малката цифра, има време да наваксат с непреработените неща :)))

За черния дроб пържен нямам думи, но наскоро писах в една тема за месото - гастрото на Рая и въобще всички лекари досега са ми казвали на мен лично да давам всеки ден месо - заради съдържанието на белтъци и желязо вътре и защото тя не ги приема с други храни. Но за неалергични бебета се дава първо жълтъче, спанак, такива неща, а не мешана скара със снежанка разбираш ли! Иначе в него наистина има страшно много желязо и прочие и вит.А, доколкото знам, но пържен... И освен това в целия свят хората забраняват да се яде карантия...

И ако давате месо - един съвет - пилешко, пуешко, заешко или свинско (телешкото е алерген в много случаи) и ако имате домашни, защото пилетата-бройлери са антибиотични смески по магазините. Повечето лекари казват месото да е в готово пюре принципно, защото термичната обработка е по-сложна, 2 часа се вари и тн, абе месо е все пак. Аз го препоръчвам :)))) А пък моята скромна персона на десетина месеца са я черпили луканка едно време да си дъвче и съм станала цялата в муцуната на пъпки :))))

Кенга, то кухнята е точно тоя тип преходна храна - кюфтета с грах, ама разпарчетосани на малки късчета и без много подправки :)))) И кисел с нишесте и калорична бомба в стомахчето...

Рая свали Т и аз съм доволна, само дето цяла нощ рева, не можеше да спи от сополите и сме като парцали и двете :(((
Целувки от нас!



Тема Чета ви и плача...нови [re: Silvita]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано22.04.05 13:33



че толкова отдавна не кърмя...
Пуста депресия, пусти лекарства, ама няма що...
Добре че поне 3 месеца и половина беше почти само на кърма /+ чай, сок и вода!/ - , някои майки и толкова не могат да кърмят... И се цедях, и каймак правеше кърмата ми -
Някой път си го притискам до гърдите, особено като бяхме във ваната, и така ми се иска отново да посуче, но той е забравил окончателно какво е цица...
Нищо, дано с второто да не ме споходи депресия, или поне да знам какво да правя, ако ми се случи, а не да седя и да се чудя като патка -
Знам, че всичко това просто трябваше да ми се случи, но все пак понякога така боли-и-и...
Благодаря, че ви има и извинявайте, ако съм ви обидила с нещо, откакто се знаем - Не е било нарочно!!!
С приятелски поздрав - Деси.
Алекс няма режим, с 2 изключения:
- през нощта си спи като къпан /може би откакто не се буди нощем за кърмене, ми се събират 5-6 пъти да ставам през нощта заради него - дори когато имаше температура, не той ме будеше, а аз сама се будех да го проверявам дали е наред.../
- вече се храни на около 4 часа - яде 4 пъти на денонощие, но обилно
Горе-долу го къпя през ден, разхождам го когато мога, пускам му детски приказки и песни на касетофона и заедно им се радваме...
През деня напоследък спи 2 пъти - по час и половина преди обяд и след обяд...
А вечер заспива окончателно към 23 часа и спи докъм 7 часа...
На 16-ти април той за първи път беше поканен на рожден ден - беше най-малкият там, Ники ставаше на 3 годинки, аз бях просто придружител - изкарахме си страхотно...
Хайде чао.
А за храната - аз пържено на Алекс не съм му давала, един път малко кифла с мармалад, ял е и риба от Ганчев, както и свинско, телешко, пуешко и пилешко, но наблягам на пилешкото... Режимът му е един ден зеленчуково пюре с жълтък на обяд, другият ден - месо със зеленчуци... Пие Фризомел веднъж на ден, яде и каши Фризокрем... Както и кисело мляко Здравец с бисквити Закуска, и попарка от чай, сухар, масло и сиренце, понякога и малко кашкавал - обожава всичко това... Понякога се престрашавам и аз да му приготвя нещо - излапва го с кеф, та ме успокоява!!! Продължавам да му давам вода, колкото иска, билкови чайчета с боров мед, плодови сокове и пюрета... Някой път сам си гризка коричка хляб... Направил е едни хубави бузки, но няма гривни на крачетата и ръчичките - 8100 кг и 71 см!!! Гордея се с него и със себе си вече!!! Ще сложа нови снимки от рождения ден на Никол - ако искате, ги вижте! Аз се пооправям все повече и повече - дано ми личи и по постингите... Хайде чао, че той плаче от няколко минути - има разстройство, че му никнат зъбки, но още нито едно не се е подало - как е при вас??? Бог и Богородица, и всички ангели-пазители с вас!!!



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 14:02



Хей, я спокойно за кърмата - три месеца и половина!!! Браво на теб! Аз като не съм кърмила НИТО ВЕДНЪЖ какво да кажа, а?!? И милото зайче като изобщо не знае какво е цица!!! Я горе главата и се радвам, че се оправяш!!!
А иначе менюто ви е доста смело - но щом нямате проблеми и е под контрола на лекар, с теб сме!
А и ние бяхме канени утре на рожден ден, ама ще пропуснем заради сополите и Т, дано се стабилизираме бързо. Що е купони, все пред нас са а лично ми е обещала Рая да ме води на дискотека - да ми върне жеста, дето като мъничко зародишче в мамин корем танцува до сутринта поне десетина пъти, докато мама се светне защо й се спи :))))
Айде целувки на Алексчо и на всички бебоци!



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: Silvita]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.04.05 14:41



Силвита, сигурно ви е хванал гадния грип... Дано скоро ви мине... много е гадно като не можеш да помогнеш на детенце.... температури, сополи....
ние температурата преодоляхме за 1 ден с Калпола... обаче сополите бяха 2 седмици после.... чак сега се оправи вече... и й пречеха да яде...
Слагахме разни капки и пръсках със спрей в нослето... сигурно и вие правите подобни процедури...

Дано Рая скоро преодолее алергиите... знам , че са преходно състояние... понякога ми става мъчно, как не може да си позволите нищо да й давате, освен толкова ограниченото меню....
Стъпка по стъпка, ще се оправи - вярвай - аз като малка също съм била много алергична, а сега вече е минало ...
Сега се чудя, дали не е защото са ме захранвали по "българската" система... никога не си бях давала сметка за това...

Деси, достатъчно си кърмила и си направила каквото си могла, не се укорявай! Виж как хубаво расте синът ти и те радва, а и ти се оправяш вече и отново изгрява слънцето - така де, нали сме августинки - трябва да сме слънчеви! още повече нашите съкровища!

След като вчера се накарах на Ели, че яде като прасе... и тя се разрева, днес е точно обратния случай - папа като ангелче, а аз съм много внимателна с нея и не й се карам.... и докато вчера ме беше страшно изнервила, че чак не можех вече хич да й се радвам вечерта , днес отново си я обичкам....
Днес бебка ми яде за пръв път пюре на Ам-Ам - ябълка с тиква и й хареса...
ще се опитам да минем на тях, защото Хип ми излизат вече през ушите финансово... Тя вече поотрасна и се надявам да не е толкова капризна - поне така изглежда ...
Аз й варя само картоф и понякога го смесвам с пюретата. Други манджи не съм й правила... Заради съмнението в нитратите в зеленчуците... но, скоро вече се надявам да я храня с истински зеленчуци и така дда е цяло лято.



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: Collibri]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 15:20



Да, едно време "алергии" изобщо не са знаели какво е, а сега е "модерна болест"... Но по-добре превенция, отколкото да е натъпкано детето отрано с боклуци и после на 2-3 години да се отключи в тежки форми като астма например, не дай Боже... Има такива случаи в Алергии, при това немалко...
Аз на моите приятелки се опитвам да им втълпя, че няма да им стане нищо на децата, ако не ги тъпчат с Данонче с ягоди или Зрънчо с ненам колко Е-та, но... Ами нищо им нямало, е малко им се зачервяват бузите, ама ти на това пъпки ли му викаш... Жал ми е за дечковците само... А може и те да са прави...
И аз съм захранвана по "българо-руската" система и имам няколко много тежки уритикарични обрива (диагностицирам си ги сега), ама тогава - пей сърце и бутай лъжицата кисело мляко - пък ей на, хора сме станали :)))))
Айде целувки от нас!

ПС/Елфчето ми беше препоръчала Милумила на мен, бил за злояди деца, овкусен допълнително, нейната Мария го ядяла с удоволствие, пусни й бележка, ако искаш.



Тема Здравейте!нови [re: Collibri]  
Автор kopche (добро)
Публикувано22.04.05 16:43



Collibri, аз съм голям почитател на Ам-Ам. Много ги харесвам.
Още повече, че в повечето има тиква, а това единствено не мога да намеря на пазара. Бебката много ги харесва и ги яде с апетит тях.

Момичета да ви се похваля: от 4 дена не кърмя нощно време.
Е, да ама аз си знам какво е да обясниш на близо 9 месечно бебе, че вече мама няма да го кърми нощем.
Оревава блока, ляга и заспива.
Решихме, че е крайно веме това бебе да престане да яде нощно време.
То и се превърна в навик. То не е за яденето, ами просто да се успокои че съм там, или и аз не знам.
Сега баща и се премести в детската при Христи, а ние двете с нея се превъзпитаваме нощем. Хич не ми е лесно, да знаете. Преди поне кърмех и заспивах, сега по 15 минути аз я слагам, тя се изправя и ходи из кревата ревейки, аз я слагам, тя пак и пак и пак....
Много ми е кофти, ама няма начин. Няма да можем да я караме така повече.
Особено, като се замислим за ходене на море...започване на работа (евентуално) и пр...
Решила съм да отбивам Лора, към годинката някъде.

Днес за пръв път и дадох към обедното домашно зеленчуково пюре половин пюренце (от малките на Хип) пилешко. Леле, как и се услади на бебелинката, лапаше за световно! Месарка ще е тя!

Мишка, а какво казва за рибата вашата педка?
Аз сега съм решила да започна сега захранването с месо с пуешки, пилешки и заешки пюрета.
А сирене кога?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.