Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ЛЯТО 2004 *8*  
Автор Keнra (мама)
Публикувано22.04.05 08:43






*************************************************************************************************
Ю Л И 2 0 0 4
*************************************************************************************************
1. 18.06.04 *** момченце Тони *** на njul , 3.25 кг, 50см
2. 19.06.04 *** момченце Йоан *** на Ita , 4.15 кг, 54см
3. 23.06.04 *** момченце Калоян *** на pette , 3.4 кг, 50см, нормално раждане
4. 28.06.04 *** момиченце *** на Silvita , 2.85кг, 48см
5. 03.07.04 *** момиченце Ива *** на dss_ , 3.15кг, 50см, Пловдив
6. 03.07.04 *** момченце Михаил *** на scout , Америка
7. 05.07.04 *** момиченце Лори *** на UV , 3.6кг, 53см, Дания
8. 05.07.04 *** момиченце *** на Ми6ка , 3.1кг, 50см, Хамбург

9. 05.07.04 *** момиченце Рада *** на millinka , 3.5кг, 51см, Варна
10. 08.07.04 *** момиченце Лора *** на Luna , 2.7кг, Англия /Пловдив
11. 12.07.04 *** момиченце Калина *** на NatyD
12. 14.07.04 *** момченце *** на krassy_m , 4.5кг, 52см
13. 14.07.04 *** момченце Адриан *** на Каli_77 , 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане

14. 15.07.04 *** момченце Симеон *** на SIANA , 3,1кг, 49см, Пловдив
15. 16.07.04 *** момиченце *** на Кенга ,3.1кг, 49см, Сливен
16. 19.07.04 *** момченце Боян *** на miaou , 4,1кг, 52см, Пловдив
17. 19.07.04 *** момиченце Десислава *** на Vances , 3,1,51
18. 20.07.04 *** момченце Давид ***на matiya , 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение

19. 22.07.04 *** момченце Берк *** на beria , 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
20. 28.07.04 *** момченце Петър *** на Duci , 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение
21. 29.07.04 *** момиченце *** на kopche , 2.7кг,49см
22. 30.07.04 *** момченце Владимир *** на Taya , 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
23. 31.07.04 *** момченце Явор *** на brigite , 3.3 кг, 52см, Втора Градска,нормално раждане


*************************************************************************************************
А В Г У С Т 2 0 0 4
*************************************************************************************************
24. 05.08.04 *** момиченце Емилия *** на slanceslance , 3.4кг, 52см, нормално раждане
25. 06.08.04 *** момченце Алекс *** на jonni_to , 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


26. 06.08.04 *** момиченце Дарина *** на Sema , 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане

27. 07.08.04 *** момченце Димитър *** на billy_wolf , 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане

28. 9.08.04 *** момченце Антон *** на golden , 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио


29. 9.08.04 *** момченце Галин *** на mametoO4 , 5.45кг, 51см, нормално раждане
30. 10.08.04 *** момченце Кристиян *** на Малко_коте , 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


31. 10.08.04 *** момиченце Карина *** на barbaron , 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
32. 11.08.04 *** момиченце Елена *** на Collibri , 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио




33. 11.08.04 *** момченце Мартин *** на Just a girl , 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане

34. 12.08.04 *** момиченце Ирина - Богдана *** на Redrose , 4.16кг, 54см, Париж, секцио

35. 12.08.04 *** момченце Йоан *** на nuneva , 3.54кг, 50см
36. 14.08.04 *** момиченце Йоана *** на titi_78
37. 14.08.04 *** момченце Александър *** на mam4eto_082 , 2.96кг, 49см
38. 15.08.04 *** момченце Александър *** на desy_kv , 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

39. 15.08.04 *** момченце Красимир *** на коте.коте , 3.8кг, 53см, нормално раждане

40. 16.08.04 *** момиченце София *** на nikol78 , 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио


41. 16.08.04 *** момиченце Елица *** на bony , 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
42. 16.08.04 *** момиченце Магдалена *** на juna , 3.8кг, 52см, нормално раждане
43. 16.08.04 *** момченце Павел *** на vodolej4e , 3.15кг, 49см, Майчин дом, секцио, д-р Хранов
44. 16.08.04 *** момченце Адриан *** на Lady01 , 3.54кг, 50см, нормално раждане в Окръжна болница
45. 17.08.04 *** момиченце Виктория *** на dalala , 3.55кг, 51см, секцио

46. 19.08.04 *** момиченце Елпида *** на Айез Седай , 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

47. 22.08.04 *** момиченце Дария *** на toledo [/orange, нормално раждане
48. 26.08.04 *** момченце Иван *** на Mama_Zo , 3.65кг, 51см, нормално раждане

49. 26.08.04 *** момиченце Карина *** на Faith77 , 3.7кг, 52см, нормално раждане
50. 27.08.04 *** момиченце Калина *** на vajrater , 3.15кг, 50см, нормално раждане
51. 28.08.04 *** момченце Валентин *** на Sesi , 3.25кг, 50см
52. 30.08.04 *** момиченце Цвета *** на redhat , 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
53. 31.08.04 *** момченце Мартин *** на ivata , 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано22.04.05 09:14



Здравейте, момичета! Влязох само на бързо да пусна нова тема. Още не съм смачкала обещаните снимки, за да мога да ги покажа. Не знам как е при вас, но от както временцето стана хубаво го чувствам направо като престъпление да оставам в къщи. И така се събират по 2-3 дни изобщо да не докосвам компютъра. Нещо, което не ми се е случвало с години. И сега дори бързам, да свърша каквото имам за вършене и за се омитаме бързо. В срядата изкарахме един 8 часов работен ден навън. Като изялзохме към 9 за консултация, та се прибвахме към 17:30-18:00.
На консултацията се оказа, че Дени е порастнала с 2.5см и 300гр и сега е 7150гр. и 67см. Докторицата се опита да каже, че е малко, но аз бях намерила таблицата с граничните стойности и си бях научила урока, та се запънах, че всичко ни е наред. На излизане ме похвалиха, че Дени изобщо не е боледувала до сега. Нещото, което ме озадачи е преходната храна, за която тя говореше. Стана дума, че за да й се вдигне хемоглобина трябва да яде там разните зелени треволяци и ... ПЪРЖЕН ДРОБ! Ей на това възкликнах чак! Тогава докторката ми обясни, че от 9-10 месец децата минават на преходна храна - храната на възрастните, но намачкана, така че и пържен дроб можело. Е добре де, ама нали пърженото и при възрастните не се препоръчва?!? Аз не че смятам да й давам пържен дроб, но бях много искрено изненадана.
Надявам се всички да сте добре! Гледам май вече няма болнички в групата. На Райчето - честито зъбче, а на мамчето - честито престрашаване! Мишка ти го е казала много хубаво, така че мога самод а застана зад мнението й.
За спането - Дени по принцип спи по мъничко - 30-40мин сутрин и следобяд. Последните дни, навън, започна да прави едното спане по около час. Вечер заспива в 21:30 и сутрин се събужда около 8:00 - 8:30. Среднощните събуждания вече не ги броя. В последно веме са 1-2.

Целувки на всички!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано22.04.05 10:49



Кенга, жива да си, че пусна нова тема, на другата вече брадясвах!
Вярно, че Дени досега не се е разболявала, докато ние тук се оплаквахме и търсехме илачи някое подсмърчащо носле, принцесата просто бие рекордите! Това е преди всичко поздравление за теб и твоя начин на отглеждане. Е, и късмет, че вирусите са ви подминавали. Дръжте фронта...
А за граничните стойности, мерки и теглилки - хм, и това е относително понятие, базирано на някакви усреднени стойности. Важното е, че детето е здраво като камък и че има енергия.
Пърженият дроб обаче ме уби! Няма да го коментирам, а ще ти кажа какво ми каза нашата лекарка вчера, като заведох Хана профилактично преди пътуването. Дано да не прозвучи офф - но можем все пак да сверим часовниците! Значи - след деветия месец мога да започна лека-полека с месо - по-скоро телешко и пуешко, отколкото другите меса, веднъж седмично, и детето се следи за реакции. Признах й, че по недоглеждане съм дала няколко пъти смеска с кисело мляко, но нямаше реакция, така че имам зелена светлина за внимателно подбрани млечни продукти. Вчера й дадох спанак със сметана и си го изяде като пич. Принципът е - внимателно и постепенно, както винаги досега сме правили. И колкото и когато поиска - кърма, за предпочитане е пред водата. Но ти това си го знаеш.
Много здраве на Деничка!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.04.05 11:06



тамън пуснах и аз нова тема, когато видях, че вече си пуснала... беше изчезнала и мислех че няма да пуснеш...
добре че я видях, и изтрих другата ... че щяха да ни бият с две еднакви теми..

Черен дроб - абсурд - поредното доказателство, че май сме доста по-внимателни от педиатрите...

Я да ви питам нещо за млеката...
Аз още кърмя, но вече понякога слагам адаптирано в обедното пюре и се пробвам да давам добавки вечер, когато смятам че още е гладна...
Купих й Аптамил 2...
Сега ще взимам Аптамил 3- нали той е за след 8 месеца...

Кое мляко е по-хубаво адаптирано?! и каква е разликата между Аптамил и Милумил?! И кое е вкусно за децата?! понякога си мисля, че е гладна, но просто не го харесва...?



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Collibri]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 11:41



Колибри, доколкото знам, Милумилът е по-сладък на вкус и децата се изтрепват да го ядат, но питай в отделна тема, ако искаш. Разликата в 2 и 3 е преработката на белтъка вътре - в 2 е по-преработен. Аз те съветвам да даваш по-малката цифра, има време да наваксат с непреработените неща :)))

За черния дроб пържен нямам думи, но наскоро писах в една тема за месото - гастрото на Рая и въобще всички лекари досега са ми казвали на мен лично да давам всеки ден месо - заради съдържанието на белтъци и желязо вътре и защото тя не ги приема с други храни. Но за неалергични бебета се дава първо жълтъче, спанак, такива неща, а не мешана скара със снежанка разбираш ли! Иначе в него наистина има страшно много желязо и прочие и вит.А, доколкото знам, но пържен... И освен това в целия свят хората забраняват да се яде карантия...

И ако давате месо - един съвет - пилешко, пуешко, заешко или свинско (телешкото е алерген в много случаи) и ако имате домашни, защото пилетата-бройлери са антибиотични смески по магазините. Повечето лекари казват месото да е в готово пюре принципно, защото термичната обработка е по-сложна, 2 часа се вари и тн, абе месо е все пак. Аз го препоръчвам :)))) А пък моята скромна персона на десетина месеца са я черпили луканка едно време да си дъвче и съм станала цялата в муцуната на пъпки :))))

Кенга, то кухнята е точно тоя тип преходна храна - кюфтета с грах, ама разпарчетосани на малки късчета и без много подправки :)))) И кисел с нишесте и калорична бомба в стомахчето...

Рая свали Т и аз съм доволна, само дето цяла нощ рева, не можеше да спи от сополите и сме като парцали и двете :(((
Целувки от нас!



Тема Чета ви и плача...нови [re: Silvita]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано22.04.05 13:33



че толкова отдавна не кърмя...
Пуста депресия, пусти лекарства, ама няма що...
Добре че поне 3 месеца и половина беше почти само на кърма /+ чай, сок и вода!/ - , някои майки и толкова не могат да кърмят... И се цедях, и каймак правеше кърмата ми -
Някой път си го притискам до гърдите, особено като бяхме във ваната, и така ми се иска отново да посуче, но той е забравил окончателно какво е цица...
Нищо, дано с второто да не ме споходи депресия, или поне да знам какво да правя, ако ми се случи, а не да седя и да се чудя като патка -
Знам, че всичко това просто трябваше да ми се случи, но все пак понякога така боли-и-и...
Благодаря, че ви има и извинявайте, ако съм ви обидила с нещо, откакто се знаем - Не е било нарочно!!!
С приятелски поздрав - Деси.
Алекс няма режим, с 2 изключения:
- през нощта си спи като къпан /може би откакто не се буди нощем за кърмене, ми се събират 5-6 пъти да ставам през нощта заради него - дори когато имаше температура, не той ме будеше, а аз сама се будех да го проверявам дали е наред.../
- вече се храни на около 4 часа - яде 4 пъти на денонощие, но обилно
Горе-долу го къпя през ден, разхождам го когато мога, пускам му детски приказки и песни на касетофона и заедно им се радваме...
През деня напоследък спи 2 пъти - по час и половина преди обяд и след обяд...
А вечер заспива окончателно към 23 часа и спи докъм 7 часа...
На 16-ти април той за първи път беше поканен на рожден ден - беше най-малкият там, Ники ставаше на 3 годинки, аз бях просто придружител - изкарахме си страхотно...
Хайде чао.
А за храната - аз пържено на Алекс не съм му давала, един път малко кифла с мармалад, ял е и риба от Ганчев, както и свинско, телешко, пуешко и пилешко, но наблягам на пилешкото... Режимът му е един ден зеленчуково пюре с жълтък на обяд, другият ден - месо със зеленчуци... Пие Фризомел веднъж на ден, яде и каши Фризокрем... Както и кисело мляко Здравец с бисквити Закуска, и попарка от чай, сухар, масло и сиренце, понякога и малко кашкавал - обожава всичко това... Понякога се престрашавам и аз да му приготвя нещо - излапва го с кеф, та ме успокоява!!! Продължавам да му давам вода, колкото иска, билкови чайчета с боров мед, плодови сокове и пюрета... Някой път сам си гризка коричка хляб... Направил е едни хубави бузки, но няма гривни на крачетата и ръчичките - 8100 кг и 71 см!!! Гордея се с него и със себе си вече!!! Ще сложа нови снимки от рождения ден на Никол - ако искате, ги вижте! Аз се пооправям все повече и повече - дано ми личи и по постингите... Хайде чао, че той плаче от няколко минути - има разстройство, че му никнат зъбки, но още нито едно не се е подало - как е при вас??? Бог и Богородица, и всички ангели-пазители с вас!!!



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 14:02



Хей, я спокойно за кърмата - три месеца и половина!!! Браво на теб! Аз като не съм кърмила НИТО ВЕДНЪЖ какво да кажа, а?!? И милото зайче като изобщо не знае какво е цица!!! Я горе главата и се радвам, че се оправяш!!!
А иначе менюто ви е доста смело - но щом нямате проблеми и е под контрола на лекар, с теб сме!
А и ние бяхме канени утре на рожден ден, ама ще пропуснем заради сополите и Т, дано се стабилизираме бързо. Що е купони, все пред нас са а лично ми е обещала Рая да ме води на дискотека - да ми върне жеста, дето като мъничко зародишче в мамин корем танцува до сутринта поне десетина пъти, докато мама се светне защо й се спи :))))
Айде целувки на Алексчо и на всички бебоци!



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: Silvita]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.04.05 14:41



Силвита, сигурно ви е хванал гадния грип... Дано скоро ви мине... много е гадно като не можеш да помогнеш на детенце.... температури, сополи....
ние температурата преодоляхме за 1 ден с Калпола... обаче сополите бяха 2 седмици после.... чак сега се оправи вече... и й пречеха да яде...
Слагахме разни капки и пръсках със спрей в нослето... сигурно и вие правите подобни процедури...

Дано Рая скоро преодолее алергиите... знам , че са преходно състояние... понякога ми става мъчно, как не може да си позволите нищо да й давате, освен толкова ограниченото меню....
Стъпка по стъпка, ще се оправи - вярвай - аз като малка също съм била много алергична, а сега вече е минало ...
Сега се чудя, дали не е защото са ме захранвали по "българската" система... никога не си бях давала сметка за това...

Деси, достатъчно си кърмила и си направила каквото си могла, не се укорявай! Виж как хубаво расте синът ти и те радва, а и ти се оправяш вече и отново изгрява слънцето - така де, нали сме августинки - трябва да сме слънчеви! още повече нашите съкровища!

След като вчера се накарах на Ели, че яде като прасе... и тя се разрева, днес е точно обратния случай - папа като ангелче, а аз съм много внимателна с нея и не й се карам.... и докато вчера ме беше страшно изнервила, че чак не можех вече хич да й се радвам вечерта , днес отново си я обичкам....
Днес бебка ми яде за пръв път пюре на Ам-Ам - ябълка с тиква и й хареса...
ще се опитам да минем на тях, защото Хип ми излизат вече през ушите финансово... Тя вече поотрасна и се надявам да не е толкова капризна - поне така изглежда ...
Аз й варя само картоф и понякога го смесвам с пюретата. Други манджи не съм й правила... Заради съмнението в нитратите в зеленчуците... но, скоро вече се надявам да я храня с истински зеленчуци и така дда е цяло лято.



Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: Collibri]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 15:20



Да, едно време "алергии" изобщо не са знаели какво е, а сега е "модерна болест"... Но по-добре превенция, отколкото да е натъпкано детето отрано с боклуци и после на 2-3 години да се отключи в тежки форми като астма например, не дай Боже... Има такива случаи в Алергии, при това немалко...
Аз на моите приятелки се опитвам да им втълпя, че няма да им стане нищо на децата, ако не ги тъпчат с Данонче с ягоди или Зрънчо с ненам колко Е-та, но... Ами нищо им нямало, е малко им се зачервяват бузите, ама ти на това пъпки ли му викаш... Жал ми е за дечковците само... А може и те да са прави...
И аз съм захранвана по "българо-руската" система и имам няколко много тежки уритикарични обрива (диагностицирам си ги сега), ама тогава - пей сърце и бутай лъжицата кисело мляко - пък ей на, хора сме станали :)))))
Айде целувки от нас!

ПС/Елфчето ми беше препоръчала Милумила на мен, бил за злояди деца, овкусен допълнително, нейната Мария го ядяла с удоволствие, пусни й бележка, ако искаш.



Тема Здравейте!нови [re: Collibri]  
Автор kopche (добро)
Публикувано22.04.05 16:43



Collibri, аз съм голям почитател на Ам-Ам. Много ги харесвам.
Още повече, че в повечето има тиква, а това единствено не мога да намеря на пазара. Бебката много ги харесва и ги яде с апетит тях.

Момичета да ви се похваля: от 4 дена не кърмя нощно време.
Е, да ама аз си знам какво е да обясниш на близо 9 месечно бебе, че вече мама няма да го кърми нощем.
Оревава блока, ляга и заспива.
Решихме, че е крайно веме това бебе да престане да яде нощно време.
То и се превърна в навик. То не е за яденето, ами просто да се успокои че съм там, или и аз не знам.
Сега баща и се премести в детската при Христи, а ние двете с нея се превъзпитаваме нощем. Хич не ми е лесно, да знаете. Преди поне кърмех и заспивах, сега по 15 минути аз я слагам, тя се изправя и ходи из кревата ревейки, аз я слагам, тя пак и пак и пак....
Много ми е кофти, ама няма начин. Няма да можем да я караме така повече.
Особено, като се замислим за ходене на море...започване на работа (евентуално) и пр...
Решила съм да отбивам Лора, към годинката някъде.

Днес за пръв път и дадох към обедното домашно зеленчуково пюре половин пюренце (от малките на Хип) пилешко. Леле, как и се услади на бебелинката, лапаше за световно! Месарка ще е тя!

Мишка, а какво казва за рибата вашата педка?
Аз сега съм решила да започна сега захранването с месо с пуешки, пилешки и заешки пюрета.
А сирене кога?




Тема Здрасти, Копченце!!!нови [re: kopche]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано22.04.05 17:47



Аз сиренцето го давам от около месец заедно с попарката - краве, обезсолено... Алекс много го обича, дори и от ръката ми си взима понякога - много сладко зее...
Най-накрая му се радвам...
Е, понякога му се ядосвам, но вместо да се чувствам виновна от това както преди и мълчаливо да го понасям едва, сега се навиквам и много бързо ми минава - супер!!!
Първият му смях беше много звучен, а аз въобще не му се зарадвах, уви, добре че бяха близките ми тогава, те страшно много му се изкефиха и поощриха!!!
А за кърменето - възможно е детенцето и само да се отбие в един момент, така че спокойно...
Явно още от тази крехка възраст дечицата ни са толкова различни, пък ние да не сме еднакви като техни майки?
С приятелски поздрав на летните майчици - Деси.
От сърце ви желая пролетно настроение, послушни дечковци, жизнени сили, много любов и радост в сърцата, и най-вече много здраве!!!




Тема Няма да се сърдиш, Колибри...нови [re: Collibri]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано22.04.05 17:54



но ти /заедно с Дуцката!/ си ми оставаш слабост тук, така че се лепвам за теб, за да се похваля:
1/ Утре ще оставя бебока на свекърва ми и на прабаба му Божка, и отивам... в Асеновград заедно със сестра ми Роси, бъдещия й мъж Иво, майка ми и неговата майка - ще гледаме за булчинска рокля, много ми е кеф!!!
2/ Вчера пък ходих при сестрата на мъжа ми да ме накъдри - тя е фризьорка в Надежда - и резултатът си заслужаваше чакането в салона, пък и там никой не повръщаше и акаше, имаше интересни списания и клиенти... Сега съм къдравелка, както аз и мъжът ми обичаме, и не ми пречеше нито бременност, нито кърмене...
3/ Завчера с майка ми пазарувахме разни готинки нещица в НДК "Изберете българското", вкл. и тоалет за сватбата на систъра - много готино си полафихме, без никой да квичи през това време -
Така че явно пролетта много ми помага да се оправя съвсем, оставам с най-искрени благопожелания към всички вас - Деси.



Тема за сиренцетонови [re: kopche]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано22.04.05 20:05



Малко челен опит от Алергии: там мамите дават първо козе или овче сирене - по-малък риск от алергии, понасяло се добре от алергичните деца, гастро- и алерголозите това препоръчват. Повечето купуват на фирмата "Маджаров" от големите хипермаркети, то било най-доброто и е тествано от малчовците с успех. Има и едни техники за "измиване" на кравето масло, така че да става по-пречистено за стомахчето (мисля ,че ги имаше в първите заковани теми).

Копче, за тиквата - аз съм давала на Рая една "Тиква с ориз и пиле" на Сънвал, имаше вкус на няма да казвам какво, но на нея и хареса, само дето се изрина от тиквата, иначе и тя е само с тези неща вътре, без глутени, млечен белтък и тн. Успех с нощното будене - сигурна съм, че скоро ще се усмири и ще свикне да заспива с водичка - това даваш или?
Айде пак целувки отнас!



Тема Re: за сиренцетонови [re: Silvita]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.04.05 22:01



я и аз да попитам:

Глутен откога? /аз и досега не давам глутенови храни, също избягвам пюретата със сол, захар и млечни продукти..../
Приемането на адаптирано мляко приема ли се за вид захранване с краве мляко?
Чудя се и аз , при положение че още се кърмим ... кога да почна със млечни продукти - дали да чакам до 1 годинка...?!

Копче, за отбиването - знам че лятото не е добре да се отбива, заради опасност от чревни инфекции... аз ще я кърмя, ако има с какво поне до есента

аз Ели също я кърмя по 1 път нощем... понякога издържа и до сутринта.... Отдавам го на растеж на зъбки /макар че още няма/, защото преди си спеше добре по цяла нощ...

Копче, кажи ми моля те, кои пюрета на Ам Ам се котират като хубави и кои не... смятам другия месец сериозно да опитаме... досега ги избягвах, заради солта и захарта...

но, вече пък и Ели не е малка... а и лека полека искам да свиква да яде повече неща и да я запиша един хубав ден на детска кухня



Тема Re: за сиренцетонови [re: Collibri]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано23.04.05 10:48



Да, вид краве мляко е, но много обработено - но щом не сте дали реакция, значи нещата са ОК. Но например в кашите Слънчо млякото си е сухо, тоест пълноценно краве, не адаптирано... Горе долу като Джуниър на Несле. В Алергии майките започват към годинка да дават млечни неща - за млечни приемат масло, сирене, кашкавал. Има една хубава техника на захранване, на която ме научиха там - даваш храната в сряда например и после за втори път не на следващия ден, а в петък на обяд.. Така се вижда има ли реакция, защото минава през стомахчето за 18 часа горе-долу.
И глутена някъде там го въвеждат също. Иначе тук в градинката бебоците муцат солети като за световно - глутен отвсякъде и сол на кристалчета по тях, ама си имат майки да мислят... Между другото, ако си давала овесена водичка за разхлабване - значи сте папали глутен :)))) При нас това се оказа отключващ алергията фактор - по съвет на педито заради запека Рая от 2-я месец е изпила 100 кила овесена вода, формулата й с това я приготвяхме.... Мани мани - аз думата глутен не бях чувала, а тя явно още в 50-те години живее, та така...



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор redhat (Flame)
Публикувано23.04.05 11:32



Здравейте от мен и Цвета! Много време не бях влизала в клуба заради ангажименти, но да ви разкажа и за нас: Цвета на 7м. беше 8300, 70 см. Има си 2 долни зъбета от около месец и половина, сега излизат горните два . Хапва сутрин и вечер кърма, през останалото време попара, зеленчуково-месни пюрета и плодови-на "Ганчев". Не е давала никакви алергични реакции, не е боледувала досега -пу-пу, да е все така! Като че ли сама ще се отбие, вече суче по съвсем малко и то по-скоро за успокоение, отколкото да се нахрани. Аз мисля да я отбивам като навърши 9м., което ще е през Май.Играе много добре сама и изобщо не е капризна, стана дете по каталог, нощем заспива с кърменето си в 20 и спи до 8сутринта, през деня също по 2-3 пъти за около половин-един час, разхождаме се без да мрънка или да иска да я вадя от количката, заспива винаги самичка!!!, даже вече не ми позволява да я разнасям като съм в настроение за приспиване на ръце, изобщо е толкова самостоятелна, че както ме радва, така е понякога ме натъжава, че няма такава нужда от мен.
Утре е именничка и ще има кръщене на Гложенския манастир, аз направих първата в живота си пита обаче-късмета на начинаещия-стана за чудо и приказ!
Това е засега от нас и да вми подсетя-щяхме да се срещаме?!
Хайде да е преди Великден, момичета,, за да можем и ние да ви видим-после ще се водим за лятото на село да се гледаме на чист въздух и няма да можем.
Чао и останете със здраве, а на всички именници утре-да са живички и здравички, много щастливи и безгрижни!
Целувки!

Боговете ни завиждат, че сме смъртни<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от redhat на 23.04.05 11:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от redhat на 23.04.05 11:58.



Тема Re: за сиренцетонови [re: Silvita]  
Автор kopche (добро)
Публикувано23.04.05 15:28



Да, и аз така четох в Кърмене и Захранване (един от форумите, който най-много следя в БГ Мамма), че първо препоръчват козе, след това овче и най-накрая кравето сирене.
Ще видя какво ще взема. Имам още време, струва ми се.
Благодаря ти!
На Сънвал пюрета не съм давала, даже не помня и да съм виждала. Но тиквата на Ам-ам е No.1! Яде я с голям успех!
Тя, Лора, не че отказва нещо, но това с голямо внимание и трепет го яде.

Иначе, да нощно време я усмирявам с водичка. Ама тази нощ не мога да повярвам. Спа непробудно цяла нощ!
Е, такова нещо не беше ми се случвало никога!
Бях ме пшо живот снощи с таткото, та свеки я бях инструктирала да и даде адаптирано мляко към 21ч. И ето на- случайно или не, но бебката си спа непробудно до 6,20сутринта!
Не помня от кога не съм кърмила с такова нетърпение и радост! Цяла нощ да спи! Още не мога да повярвам, чак!

Лора днес се сдоби с нова играчка, тип количка за бутане. Води се Walking Trainer. Като, все едно количка за бутане, където бебто се държи за една дръжка с две ръчички и бута напред и ходи след количката (егатиму и обяснението, 'дето го спретнах).
Има табличка, която става и на малка масичка. На нея има телефонче, дрънкалки и други джунджурийки за занимаване.
Няма да ви казвам, баткото как се израдва на придобивката. Заигра се в магазина още и продавачката учтиво ни напомни, че хм...хххмммммммм... това е играчка за дете, което прохожда.




Тема Re: за сиренцетонови [re: Collibri]  
Автор kopche (добро)
Публикувано23.04.05 15:36



Да, и аз съм го чувала това за отбиване през лятото.
Хм, ами к'во да ти кажа. Ами тези майки, дето има спира кърмата в един или друг момент, независимо от сезона, какво да правят?
Хм, вируси, инфекции?! Ми то като гледаш вирусите не са спряли и зимата. Така, че всеки си решава. Аз много много не се вслушвам в такива 'градски легенди'.
Но и Лора не е като да не е пила адаптирано мляко досега. Пък ти казвш, че и на Ели даваш. Така, че няма да и е за първи път.

Иначе за пюретата на Ам-Ам, имат много хубави, но аз купувам на принципа:
- тиква
- без глутен
- без мляко
- без мъхести и цитруси в пюрето.
Значи съм купувала всички останали пюрета, които отговарят на тези условия.
Пък те не са много. 4-5 вида са някъде.
Яд ме е, че нямат месни пюрета.




Тема Re: Чета ви и плача...нови [re: desykv]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано23.04.05 16:30



Деси, горе главата И аз кърмих малко - две седмици Но какво от това, до сега не е боледувала, няма алергии и си наддава добре, това ми стига

За зъбките - имаме 2 долу, но не се показаха без проблеми, дано и с гормите да е така

Поздрави на всички



Тема Здравейте и то нас!нови [re: Keнra]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано23.04.05 19:20



Тази седмица ще съм без компютър, взеха ми го(ние сме с лаптоп) и сега ви пиша от друго място, та ще съм бърза.

Силвита, надявам се, че се оправи от притеснението със шоколадовите бисквитки и вече всичко е наред!

Така-а-а..., Пепи има 2 зъба долу. Излезнаха му, когато беше на 5 и 1/2 месеца и за сега е само с тях. От 3 дни яде сухар-т.е. въведох глутена(със много страх и треперене), но да чукна на дърво няма реакция. Скоро ще започнада му давам попара.

Копче, от около месец не го кърмя нощем и нямам проблеми. Не знам при теб Лори как се буди, но Пепи започва един истеричен рев и аз тичам до стаята му. Преди го взимах в нашето легло и го кърмех. Но всъщност то не беше будене, а по-скоро в съня му. Сега му бутам шишето с водата, той цока малко и след това му слагам бибата, обръщам го на една страна(той така си спи) и изчезвам. Не светкам лампи изобщо. През деня вода не пие, само се лигави. Всъщност не иска нищо друго освен ябълков сок
Сега го кърмя само сутрин и вечер.

Две поредни сряди ходя на лекции и така ще е до края на семестъра. Изпитвам някакво смесено чувство, когато съм там. Хем ми е добре, че виждам хора, които не говорят за бебешки работи, хем изпитвам вина, че не изпитвам вина, че съм го оставила за малко Ох, разбрахте ли нещо?

Ами това е от нас, че без това стана дъъълго. До скоро



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано24.04.05 12:09



Здравейте, мамчета и пораснали бебчета! Честито на всички цветенца! Разкошен празник е днес! Пролетно и слънчево настроение желая на всички!!!
Нямаме много ново за хвалене. Влизам, за да покажа

. И тъй като са много ще наблегна на тия, които аз най-най-харесвам:
на двора и селото

към бау-бау



(разликата им е 1.5 месеца и около 4 килограма )

Разбира се, който иска може и всички да разгледа.

Сега да минем към темата, която заинтересува и мен. За пюретата Ам-Ам. Копче, ние също най-много тях ядем, като наблягаме най-вече на "тиква и морков". За съжаление с чисто зеленчуковите им за сега претърпявам неуспех (защото аз тивата към плодовете я смятам). Бях взела две бурканчета "зеленчуково пюре асорти" (май), но беше ужасно твърдо вътре и с отделена водниста течност наоколо и изобщо не успя да се разбие, да заприлича на пюре. Наред с факта, че цветът му бе един съмнителен - мръсно зеленикакъв, направо ги изхвърлих и двете бурканчета. После като зе загледах в магазина на всички пюрета от този вид течността стои отделена. Кажи ми вие какво ядете? От кои пюрета вземаш - обогатените или не? На обогатените пише, че са обогатени с желязо и аз се нахвърлих върху тях, но по-късно попаднах на една рекламна листовка на Ам-ам, в която са изброенни продуктите им и съдържанието вътре. За обогатените пюрета има сложени отметки в графата "белтък". Какъв е този допълнителен белтък така и не можех да разбера.
Ух, за сега ще ви казвам "чао", че тати ми изпили мозъка да излизаме навън.
Целувки на всички и весел празник!!!



Тема Здравей, Червена Шапчице!!!нови [re: redhat]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано24.04.05 14:50



Радвам се за твоето пиленце, и Алекс й прилича по отношение на заспиването - вече хич не обича дундуркането, заспива си сам с малко мрънкане...
Честит й имен ден и кръщене!!! И аз досега пита не съм месила - !!!
Аз пък Алекс реших да го кръщавам на рождения му ден - 15-ти август, когато става на годинка... Въпреки че аз самата не съм кръстена и нямам намерение по ред причини - !
Весела Цветница на всички!!!
Пролет пукна, ние - не!!!



Тема Re: Здравейте и то нас!нови [re: Duci]  
Автор kopche (добро)
Публикувано25.04.05 14:00



Ами за буденето нощем. Пак си се буди и това е.
По-скоро по инерция, като че ли.
Тя става в леглото и започва да обикаля или започва да пълзи към мен (допрени са ни леглата).
Аз също не светкам ни лампи, на тъмно е.
Но тя си става с бибата в устата и започва да мрънка и плачка с бибата.
Така, че няма какво друго да и давам и успокоявам, освен вода.
Тя пък започва да се дави с водата...
Абе мани, мани!
Кога ще се научи да спи това дете?????

Дуцка, напълно те разбирам за смесените чувства, които те обземата, когато не си в къщи.
И аз съм така понякога. Нормално.




Тема За ам-амнови [re: Keнra]  
Автор kopche (добро)
Публикувано25.04.05 14:10



Кенга, аз не купувам толкова често пюрета.
Особено зеленчукови, плодови пък изобщо не купувам.
Правя едно зареждане веднъж в месеца с 5-6 пюрета. И ги ползвам само в краен случай. В смисъл, ако съм неподготвена за деня.
Аз обикновено си правя всички зеленчукови пюрета. Купувам замразени зеленчукови миксове, прибавям си каквото имам в хладилника и слагам подправки: магданоз, чубрица, джоджен, целина, копър. Според зависи
Плод давам само прясно пасирана ябълка или намачкан банан. Купувала съм 3-4 плодови пюрета досега -сини сливи на Ганчев, круша пак ганчево и другите са били с тиква плодови ан Ам-ам. А и някаква бананово асорти помня.

За тиквата:когато се смесва със зеленчук, прим. морков, картоф, я третирам като зеленчук. Смесена с плодове- като плод.

Да, сещам се за кое пюре ан Ам-ам говориш. Азпък бях взела някаква зеленчукова мусака веднъж. Беше много гъста и едва я изкарах от буркана. Но пак си я изядохме.
За гъстите пюрета с течност от горе, не се безпокой. Аз имам месни пюрета към 10-на в къщи на Хип-всички са така. Така,ч е ти го казвам за успокоение.
И домашните така стават. Това да не те тревожи.




Тема desykvнови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано26.04.05 11:36



Купихте ли рокля и каква? Аз също до там ходих и като си спомня колко голям избор имаше, направо се чудя как си я взех. Кога е сватбата?



Тема Re: за сиренцетонови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано26.04.05 23:11



Здрасти, Колибри!

Аз преди известно време се оплаквах заради нежеланието на Павелчето да суче, та от тогава сме на опити да заместим с нещо млечно кърмата. Пробвах с различни адаптирани млека, Милимил включително, но никакъв успех. Той никога не беше ял такива млека и се оказа, че няма свикване и това е! Какво ли не пробвах - не стана .В крайна сметка от около седмица сме на кисело мляко - всичко друго отказа абсолютно категорично. Не че много се радвам, но алтернативата е да не яде никакво мляко, както беше до преди седмица. Нямаме проблеми за сега с понасянето. Тук момичетата са се изказали доста крайно против киселото мляко, но при нас се оказа единствена възможност. Не е края на света. Ако не иска друго - и това е вариант.

За Ам-ам пюретата - пробвали сме ги. Моркови и тиква е много хубаво (най-хубаво според мен), също и тиква и ябълка. Има и есенни плодове асорти - не е кой знае какво. Зеленчуковите пюрета са без мляко - поне тези, които аз съм вземала, тъй че трябва да се смесват (докато имах кърма - слагах ). Общо взето комбинациите с тиква ги считам за много добри.

Сирене слагам от 7-ми месец, в попарата. Оказа се много любимо ядене за моето общо взето злоядо дете. Тъй като бях давала вече краве масло и нямахме проблеми, давах направо краве сирене, почти изцяло обезсолено.

Това е като инфо, което аз мога да дам, дано е полезно
поздрави и усмивки



Тема Водолейче!!!нови [re: vodolej4e]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано26.04.05 23:40



Така ти се радвам, че си отново тук!!!
Разкажи ми за Павелчето - кога го роди, докога беше на кърма, как точно отказва да яде адаптираните млека - не ще да ги пие от шише ли?
Не се бой, и аз давам кисело мляко, краве масло и сиренце на моя Алексчо, и нищо му няма...
Едно време да не би да е имало адаптирани млека?
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: Водолейче!!!нови [re: desykv]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано27.04.05 11:13



Как да не се похваля, че детенце започна да казва "МАМА"Не дава индикации, че я свързва с мен, но като е кисел или много му се спи и проплаква казва ма-ма-ма-ма и аз познайте как тичам да го успокоявам и да си го гушкам, малкото ми съкровище!!!
На 8-месечната консултация се оказа, че сме качили 600 гр. за последния месец, вече е 8.6 кг. и е израстнал до 72 см. Седи добре, почти му се показа първото зъбче. Понася страданието стоически, все едно аз съм му майка . Престана да се буди нощем за храна, но аз само като чуя че е леко неспокоен гледам да го взема да суче, че от 2 месеца реши тази дейност за прекалено бебешка и я отказа .
Сложихме една доброволна ваксина - срещу вирусен мененгит.
Преборихме едни стафилококи в носа, но хремата му остана! Не знам как да я оправяме, пробвах Виброцил, вит. Ц, физиологичен р-р, Стеримар - няма ефект .
Оправиха му и пишока, вече е както трябва да бъде, но с цената на 2-дневни страдания! Най-безболезнена терапия срещу болката при отлепването на кожата на пишлето се оказа баня с много разреден калиев перманганат, баня със смрадлика.
Млякото не го иска адаптираното, щото не му е вкусно, Деси, шишето няма нищо общо.

Други съществени новости от нас мисля, че няма - едно щастливо бебство и маминство текат
Пожелавам на всички ви същото. И много цветна и усмихната пролет



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано27.04.05 19:10



Здрасти, Водолейче!
радвам се, че се появи на хоризонта - младежът ти голям станал, както виждам!
Ели също не харесва адаптираното, затова чат пат й слагам в пюретата.. иначе пък й се засили отново апетита за кърма и гледа да ме изцоца когато може... така че отново се кърмим по много... .
Зъбите май почват и при нас да напират лека полека, ама време им беше...
откак се научи да стои - само това иска да прави, дори прави опити да пълзи, дупи се... абе всичко освен лежане е добре дошло..отделно че не иска вече да спи денем и ме прави лууудааа, яде често и по малко -не ще да яде цяло пюре наведнъж...... и затова ми се налага такова шантаво хранене.. много се разсейва и играе , докато яде и я гоня с лъжицата - върти си главата на 360 градуса
задължително иска на разходка и ако си правя оглушки оглушава квартала... с бойни недоволни викове и мрънкотевици, докато не стане нейната...
много е гръмогласна и нон-стоп нещо ломоти.... мамма казва само като е недоволна от нещо, а тата винаги като е радостна и като види тататаа....




Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Collibri]  
Автор vajrater (новак)
Публикувано29.04.05 10:39



здравейте момичета,
много отдавна не съм писала, а ми отне доста време докато изчета няколкото темички, които бях пропуснала.
вчера бяхме на консултация - калина навърши 8 месеца на 27.04. резултатите са - 7.400кг на 74см. наддала е 400г за 1 месец и не е порастнала нито 1см. възможно ли е такова нещо се чудя. всеки месец до сега растеше с по 4см, а сега - нито 1?!? биха й противоминингитна ваксина - за първи път се разплака от инжекция. май чак сега взе да разбира какво й се случи. до сега не разбираше въобще, че я бодват. слава богу, понесе я добре!!!
инак за режима й - става към 7.30-8 часа сутринта и яде попарка. в 9-9.30 яде плодово пюре с 1-2 лъжички каша в него (за сгъстяване на пюрето и зашищане на бебето) и ляга да спи (около половин час). в 12-12.30 яде зеленчуково пюре с жълтък или месно - през ден ги редувам. следва половинчасов сън и в 15 ч. яде намачкан или настърган плод - банан или ябълка - нищо друго не мога да й измисля. в 17 ч яде каша и пак спи половин час. "вечерята" й е в 21 ч - адаптирано мляко, но само 90гр - супер малко ми се вижда, но не мога да набутам и грам повече. ляга и заспива сама. почти не се буди през нощта - може по няко време да се размрънка за залъгалката си, но то направо не се брои. пюретата, които давам са на ганчв, а кашите са на слънчо. от време на време й черпя душата с някоя каша на хумана или на фризокрем. от месните пюрета яде пилешко, пуешко и телешко. риба още не смея да давм. почти не отказва нещо за ядене - само май царевицата в някакво пюре и се запъна. понякога й давам трошички хляб - направо мучи от кеф.
аз съм от мързеливите майки, които ползват проходилка. от около 1 месец горе-долу. движи се като инжекцион из къщи. друга тема е, че къщата вече не прилича на къща - всичко е укрито и вдигнато - осигурявам безпрепятствени писти и вече се научих - ВСЯКА МАЛКА ГРЕШКА СЕ НАКАЗВА ЖЕСТОКО! предполагам че заради проходилката няма напъни да пълзи или да се изправя - с паяка светът й е поднесен на тепсия.
инак зъби нямаме. а педиатърката каза, че скоро май няма и да имаме - венците й били съвсем спокойни. а говоренето й е само та-та-ра-ма-та-ра и нищо смислено. инак дава боц и пляска с ръчички за браво - самодоволно човече!
сигурно ви отегчих ужасно, но много се радвам на моето слънчице. чета за вашите бебоци и имам чувството че вече ги познавам. нямам много познати майки - да не кажа изобщо - и много ми се иска и моята бебуна някой да познава.
цункайте бебоците от мен и ви пожелавам слънчев и усмихнат ден!!!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: vajrater]  
Автор kopche (добро)
Публикувано29.04.05 15:42



Много добре са ви мерките, даже!
Е, то ако растеше така с тези темпове с по 4 см на месец, не ми се мисли, в какъв гигант ще се превърне това дете.

Лора беше на консултация за 9-тият месец вчера. наддала е 200гр. и сме вече 7кг./66см.
Започнах постепенно да и давам месце. Досега само 2 пюрета е изяла. Аз ги давам на половинки, за да наблюдавам евентуална реакция. Т.е днес 1/2 зеленчуково с 1/2 месно и на другият ден го добавями останалото месно пюре. Един ден само зеленчуково и на другият ден давам пак 1/2 от друго месно пюре.

Днес заминаваме за Великден при майка ми и баща ми в провинцията. Надявам се хубаво да си почина.

Това е от нас. Поздрави на всички мами и бебчета!
Весели празници!




Тема Най-накрая и Южният Вятър е тук!!!нови [re: vajrater]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано29.04.05 16:26



Ами хайде тогава да се виждаме - вече е по-топло, бебчетата поотвръкнаха, лесно е... В някой парк примерно... Какво ще кажеш? Аз живея в Надежда с Дуци, а ти къде си?
Значи Калина е била именячка скоро, да е жива и здрава, и нека нейните усмивки са отговор на хилядите ти "Защо?" !!!
Какво искаш да кажеш с "ВСЯКА МАЛКА ГРЕШКА СЕ НАКАЗВА ЖЕСТОКО"? Или не ти се разказва?
У-у, тя фина мадама - а моят "дангалак" на 8 месеца - точно на 15-ти април - беше 8100 г и 71 см, а тя хем по-височка, хем по-слабичка...
Режимът й е сходният с нашия - и ние спим малко през деня, но наваксваме през нощта, само че той много повече яде - някой път на обяд си иска до 300 грама манджа /примерно му давам цяло пюре на Ганчев с десерт настъргани ситно ябълка + банан + лимон + боров мед - обожава това мое плодово пюре!/
Аз въведох и рибата, и агнешко даже веднъж /на Гербер - пюрето си беше зеленчуково, само с 8 % агнешко месо вътре - според мен беше отврат, но Алекс апетитно си го изяде без произшествия.../ Алекс обича препечен бонус в попарката си, която я правя по 3 начина - или с преварена вода, или с чай, или с прясно мляко... Ящен е и аз го пробвам с най-разнообразна храна, майка ми така е правила и с мен, и със сестра ми, и двете не сме алергични към никакви храни... Разбира се, всичко ново го въвеждам постепенно и по мъничко, така че не ми се карайте много...
И аз редувам: един ден зеленчуково пюре с един жълтък, другия ден някакво месно /най-често пилешко и пуешко; свинско, телешко и риба давам доста по-рядко/, всеки ден сок /било прясно изцеден или купешки/ или плодово пюре /готово или мое/, вода или чай с мед и лимонов сок, каша на Слънчо или Фризокрем или Нестле, адаптирано мляко Нан 2 или Фризомел, през ден попара или кисело мляко с бисквити... И той, и аз сме доволни... Понякога и малко супичка му давам... Препоръчвам ви горещо Хаме - сметана с горски плодове - умира за него...
Досега съм му давала всичко без люто, мазно, пържено, алкохол и газирано! Може да се каже, че си е на обща храна, пасирана или много ситно смляна или настъргана /няма зъби още/, така че без страх си го пускам на детска кухня от 15-ти май, пък ще видим той как ще я понесе де...
С приятелски поздрав - Деската.
Преди да стана "мама на Алексчо" бях "вечната оптимистка"...
Какво ново при мен?
Ами, накъдрих се!!! Супер ми е така, нищо вече не ми пречише да го направя /преди или бременеех, или кърмих и затова се пазих далеч от къдрина/... И мъж ми така ме иска много...
Лакирам се и поддържам маникюр - аз, която си гризах ноктите допреди месец! Имала съм красиви нокти 3 пъти досега - на бала, на сватбата и ... сега!
Днес бабата и дядото на мъжа ми си тръгнаха за село и аз останах сама с куче и бебе, и това вече не ме плаши!!!
Мъж ми го няма по цял ден и няма почивен ден, нито един...
Но нищо...
Ще излизам повече навън, ще се занимавам с детенце и кокерка, ще готвя, ще ходя на гости при нашите и така...
И сватба ме чака - сестричка се жени на 11 юни, ходих до Асеновград с нея, тя вече си има рокля и обувки - прекрасни, много царствени, екрю! И поканите са им супер, и мъжът й ми харесва за зет! Какво повече?
А-а, да, с мама ходихме до НДК на "Изберете българското" и си купих костюм с 5 части цвят праскова за сватбата на систърката, много ми е кеф!!!
Чрез Нет-а намерих много нови приятелки, с които си пишем бележки, вече не се чувствам сама и неразбрана, напротив!!! Мерси, че ви има, момичета!!!
Е, хайде със здраве, че стана много дълго...




Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Всичко има някакъв скрит смисъл и дар!!!
Всичко, от което се нуждаем, е Любов!!!

Редактирано от desykv на 29.04.05 16:34.



Тема Прекрасна Лейди!!!нови [re: LadyO1]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано29.04.05 18:59



Да, роклята вече е купена - царствена, с 2 части: бюстие + пола, пищна, с 2 обръча, екрю, като за Лъвица като сестра ми! 11. 06. 2005 година е великото събитие - вечерна сватба; Алекс ще присъства на подписването, после свеки го взима у тях, а ние с мъжо на нощен купон до зори!!! Да живеят добрите баби!!!
Относно адаптираните млека: жалко, че има бебчета, които отказват да ги пият поради вкусовите им качества... Но аз исках само да споделя, че има неща /например някои каши/, които Алекс отказва да яде с лъжичка, а ги пие с шишето, както и обратното - отказва от шише, а яде с лъжичката! Но то пък с адаптираното мляко ако му го даваш с лъжичка, къде ще му излезе краят...




Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано30.04.05 11:20



Здравейте и от мен на българска територия!
Вече седмица дишам чист въздух на едно райско кътче от България и се опитвам да си почина. След традиционното тичане по чиновници за смени на лични карти и регистрации на бебета сега ви пиша от едно клубче.
Много ви се радвам на всички! Ето, някои вече мислят за отбиване, други се радват на бърборещи многознайковци, вече почти ходещи. Ей, красота, кога родихме, кога ни пораснаха мъниците!
Кенга, снимките са бонбонски, Дени е идеална за манекенка на детски храни.
Сега да се извиня за дългото мълчание - причината е, че Хана се разболя малко след като кацнахме - първо изкара една тридневна треска с близо 40 градуса и после се изприщи, както си му е редът при тази болест, два дни след това само точи сополи, а снощи пак вдигна 39,5, но този път мисля, че са зъби - бузките червени, носът и устата текат като чешма и не дава да й бръкна в устата. Много ми е мъчно, че детенцето се мъчи, а аз само слагам свещички и я гушкам да се успокои. Лошо е и че цялата рода много иска да я види, да я пипне, да я погушка, а тя се е залепила за мен като с вакуум и пищи като на умряло. Нейсе, ще я гледат отдалече, следващия път ще има повече.
И за още нещо да се пооплача и да попитам - защо толкова много български пюрета са със сол и захар. Онзи ден в чудо се видях - Ам-ам, Ганчев, дори на Нестле имаше със захар. Може ли пюре с телешко и зеленчуци да има ванилия и захар?! Намерих някакви полски на Гербер и едни шведски, но след като обиколих половината софийски супермаркети. Сега бабата готви био-картошки и спанак.
После потичах и за гащи, а в супермаркет Европа една млада продавачка ми се изрепчи, като каза, че щом тя не знае за памперс-гащи, след като работела към Проктер и Гембъл, значи нямало такъв продукт..Хм...
Иначе памперсите и в Германия, и в България са едни и същи, няма никаква разлика (ако все още някой смята, че са ментета, де).
Това е, мили мами, сега тичам вкъщи да червя яйца, като имам време, пак ще се включа. Дотогава ви желая много светъл празник и много положителни емоции и да си донесете свещичките от църквата до дома!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Mi6ka]  
Автор sema (african)
Публикувано01.05.05 08:11



Е дано не излезе нещо сериозно с Хана. Аз така и не разбрах какво ие на милата душица? И на теб Весело изкарване на празника и да не вдигате температура.... А защо не купуваш пюрета на ХИП - или не им вярваш вече? Аз отдавна премахнах зеленчуково месните пюрета и ги замених с домашно приготвяни. Останаха само плодовите, които давам само за десерт, а не като основно хранене. Лошото при нас е, че отказва да пие домашно приготвени и вообще всякакви сокчета и от ту понякога имаме запекче... А иначе сме голяма веселба. Вчера каза "чао" с ръчичка! И "Айде-де"! Ама голяма веселба е с тая Дарина, да знаете! Честит празник на всички!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: sema]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано01.05.05 10:33



Весел Празник!


Да са ви здрави децата и на тях най-здравите яйца да се паднат!!!

Тук имаме още




Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Mi6ka]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано01.05.05 11:55



Милата Хана :(
Рая също е болна, от 1 седмица на антибиотик, голям ужас беше, повръщаше и се задушаваше от кашлица, направо не ми се вкарват минорни нотки :((((( Та съвсем изключих, че сте си тук тая седмица!
Докога сте на родна земя? Ако оздравеят бързо бебоците и имаме време, да се видим?
Целувки от нас и весел празник на всички!



Тема Христос Возкресе!нови [re: Silvita]  
Автор lta (Meche)
Публикувано03.05.05 10:31



Мили майчета и бебета,

Пожелавам ви да сте много здрави и щастливи, да обичате и бъдете обичани. Малчовците да растат силни и здрави. Зъбките да никнат без проблеми, а прохождането да мине гладко и без много падания!

Моят Йоан от седмица започна да пълзи и вече овършава цялата къща. Онзи ден аз бях в бокса, а той в хола и по едно време се умълча. Като отидох да го видя го заварих седнал до една саксия. Бърка в пръстта, рови с пръсти в нея и я вади. Добре че не беше започнал да я яде. Обръща си гърнето (Слава Богу - не пълно) и го разхожда със себе си. Вече дава "муш" с рогца и когато му кажеш "Тумба-лумба" започва да си удря коремчето. Хапе ни по лицата и това е неговата целувка. Крещи като обезумял "да-да, ади-ади, ба-ва, ма-ма". Вчера бяхме в едно Кюстендилско село и там малчо си изкара много добре. Мъчи се да ходи, игра яде (много както винаги) и бе много прятно.

Поздрави и целувки от нас!



Тема Re: Прекрасна Лейди!!!нови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано03.05.05 11:33



Много се радвам, че сте взели такава хубава рокля. Желая късмет и много радостни мигове на бъдещото семейство



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Collibri]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано03.05.05 11:42



Честит празник момичета!!! Collibri, снимките ви са прекрасни, а Ели се вписва чудесно в тях, като най-красивото великденско яйце



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: LadyO1]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано03.05.05 11:45



Благодарим за комплиментите!
а вие нямате ли някоя снимчица да покажете - да поплакнем и ние очи!
И айде бре, хора, къде се загубихте?!

Августинкитеееее...??!?! съвсем изчезнахте - я пишете някой ред че е вече време и за някоя среща!
Юлките май повече пишат.... айде да не сдаваме фронта!
Пролет пукна, а ние още дремем



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Collibri]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано03.05.05 11:55



В момента нямам снимки, но при първа възможност ще пратя. А за срещите, тъкмо се наканя да тръгна и все изниква нещо, я малкия се разболее, я аз или нещо друго. И да ви питам- изкарахме с мъжа ми някакъв вирус, който се изразяваше в повръщане и липса на апетит, но вече се оправихме. Та малкия много ме притеснява, защото от 3-4 дена не иска да яде и хапва само по 3-5 лъжички. Как мога да разбера дали не е хванал и той вируса? Може да го боли коремчето или нещо такова, но как да знам какво му е????

Редактирано от LadyO1 на 03.05.05 11:56.



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: LadyO1]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано03.05.05 23:08



да не са зъбки - при растежа им може да има липса на апетит... Ели постоянно ми се щуросва на яденето - вече яде по много пъти на ден по малко количество...



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: LadyO1]  
Автор lta (Meche)
Публикувано04.05.05 09:08



Ако го боли коремчето би трябвало да плаче доста. Може наистина от зъбките да му липсва апетит, а и напоследък става топличко и това също може да влияе.

Поздрави!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: lta]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано04.05.05 11:15



И аз това се надявам, но пък с какво изкарва по цял ден при положение, че нищичко не хапва??? А иначе е много активен.
Благодаря ви много



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: LadyO1]  
Автор lta (Meche)
Публикувано04.05.05 14:03



Ще навакса! Щом не е унил и е весел не се притеснявай!



Тема Лоша случканови [re: lta]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано05.05.05 11:45



Писах същото и в БГ Мамма: Какво ни се случи вчера!!!! Разхождахме се с една майка и една бременна приятелка и решихме да разгледаме един нов магазин. Останах навън да пазя двете колички и съответно децата, а те двете влязоха. Докато ги чаках мина една позната и се заговорихме, като аз хвърлях по един бърз поглед на моя и неговата малка приятелка на 1годинка и 4 месеца. Всичко беше нормално, но докато говорихме тя ме погледна странно, посочи към моята количка и каза учудена-"Погледни"
Обръщам се и какво да видя-малкия слязал сам самичак от количката, хванал се за нея и доста победоносно и ухилено ме гледа Боже Господи, щях да полудея Беше вързан, на всичкото отгоре си беше събул едната обувка и беше стъпил в малка локвичка.......................
Каква разсеяна майка съм, направо ме досрамя, а аз паза двете деца УЖАС
_________________




Тема Re: Лоша случканови [re: LadyO1]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.05.05 00:49



как ще е лоша случка - виж колко приятно си се изненадала - какво оправно хлапе имаш само!!! то си е възхитително!
Нашто тепърва се учи да борави с крачката си



Тема Воистина воскресе!!!нови [re: lta]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано06.05.05 01:25



Да сме живи и здрави всичките!!!
И весел Гергьовден!!!
Имам нови снимки - който иска да види!!!
Алекс:
- освен че усилено ходи с проходилката, вече и пълзи доста
- когато е много гладен, ме гледа и казва: "Ам!"
- иначе говори: "баба", "хайде", "деди", "да", "не" и т.н.
- опитва се да си хване лъжичката и да яде сам
- обожава да се къпе с мен във ваната
- играе си с топки
- от съвсем легнал се изправя и се държи за креватчето
- събува си чорапките и терличките, когато иска
- порасна му повече коса, родилното петно избледнява, очите са пъстри
- още няма зъбче, но плюнчи като за световно и все гледа да смучи нещо
Аз:
- накъдрих се
- ходих на очен преглед /всичко е наред/ и на АГ - откриха ми раничка на шийката на матката, ще ми я горят скоро
- заведох Алекс 2 пъти в София Ленд - изкарахме си супер
- имам си редовен мензис вече - както преди - на 30 / 32 дена, но безболезнен
- готвя се за сватбата на сестра ми
- справям се все по-добре с всичко около дома и бебето, психическото ми състояние се нормализира, паметта се подобри -

Пишете и вие, мили майчета!!!
Колибри, Ели е като една малка розова принцеса - страхотно я гласиш още отсега!!!



Тема Re: Воистина воскресе!!!нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано06.05.05 11:48



Браво на теб, душа! Браво и на Алексчо!!!

Честит Гергьовден на всички!

Да ви се похваля и аз: разрешиха ни да ядем попара! Е, вярно, само препечен хляб със захар и фризопеп! Но хляб!!!! Плюс няколко зеленчука и няколко плода и сега не знам откъде да започна
Е, има и кофти нещица като малко лоша ПКК, нисък хемоглобин (та ще пием желязо на капки), променена от алергичната хрема лигавица на нослето, та още едни капки ще капем, но все пак съм някак си окрилена от разширението на диетата и се надявам Рая да прояде най-накрая милото ми измъчено ангелче! Стискайте ни палци нещата да вървят на добре...

Поздрави и целувки на всички!



Тема Стискам палци, силно!!!нови [re: Silvita]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано06.05.05 11:54



Мила Силвита, нека Рая напълно оздравее и всички кошмарни дни и нощи останат само спомен!!!
От мен и Алекс весел празник на всички ви и доскоро!!!
Колибри, влезнах ти във фотоалбумите - абе ти да не си фотографка бе??? Ели е страхотна красавица, това е вярно!, а и какви сини прекрасни очички има, пу-пу, наистина малко съвършенство, но пък и ти как я издебваш, че такива хубави снимки й правиш, браво на вас двечките, много сте яки!!! А пък и какви дрешки има, и една такава палава, закачлива мома... Алекс на Йонито да каже де, нали тя с него е флиртувала вече!
Момичета, много ми липсвате вече, хайде да се видим!!!
Доскоро...
Който има връзка с Дуци, да каже... Аз сега ще й пратя няколко СМС да се радва, че нали е без компютър сега, сигурно тъжи милата...



Тема Re: Воистина воскресе!!!нови [re: Silvita]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано06.05.05 11:55



Не се притеснявай, щом нещата се оправят всичко ще се нормализира и малката ще е добре.
Стискам палци



Тема Re: Воистина воскресе!!!нови [re: Silvita]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано06.05.05 13:07



Стискам ти палци!
На сестра ми малката е с алергия и скоро и тя ще въвежда попарата. Казали са й хляба да го пече на фурна, без коричките.
Честит Гергьовден и от нас



Тема Re: Стискам палци, силно!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано06.05.05 13:10



Хе хе, Деска, вече имам комп, обаче нещо го няма интереса към клуба както преди. Нито пък към форомите. Що така Хич не ми се сяда, предпочитам да се занимавам с Пепи нещо или да излезем, или пък малко да почистя, че за тази дейност време все няма.
Звънни някой ден да се помотаме из парка, стига си се крила



Тема Re: Стискам палци, силно!!!нови [re: Duci]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано07.05.05 13:55



Здравейте, милички! Честито Возкресение на всички със закъснение!!!
Закачам се към Дуци, защото е последна.
Ние пак ходихме на село, сега сме за два дни тук, колкото да поизпера и ще се местим на другото село. Като дете си нямах село, та сега с Деничка наваксвам. Тя се развива не с дни, а с часове, но вие това съм сигурна, че си го знаете. Вече хвана сериозен тен на иначе белите бузки, въпреки, че уж много я пазих и изобщо не съм я излагала на слънце. Имахме две шокиращи за мен изживявания на село. Всеки ден й постилах едно голямо одеало на полянката и я оставях да си играе там. И докато миналата седмица почти не можеше да се предвижи в страни, сега отива до който си иска край на одеалото. И любимо занимание й бе като се наиграе с играчките да легне по корем в края на одеалото, да ритка с крачета и ръчички да скубе трева. Като я видя веднага я измествах, но все пак често го правеше. Един път се приближавам към нея и гледам лявата ръчичка пълна с трева. Вадя тревата и посягам да почистя и дясната ръчичка, а от нея стърчат и мърдат два огромни рога. Не видях точно какъв бръмбър бе докопала, защото с писък го измъкнах от вътре и го изхвърлих надалеч, но определено запълваше цялата шепичка. Като се оплаках на нашите баща ми каза: "С тия черни рога... Само бик ще е било." Втората случка е аналогична. Майка ми я засякла как стиска една малка муха в двете пръстчета. После си я оставила на одеалото погледнала я и пак си я взела. (Явно мухата е била още новородена, те са много бавни в началото.) Много ме догнуся като разбрах.
Освен това Дени вече много ясно и с голямо удоволствие казва "мамма" и съм почти сигурна, че го свързва с мен. Има и едно "та!", което изглежда е "там", защото се използва с посочване на пръстчето...
Уф, пак се отнесох. То нали нашето гардже най-хубавото, та мога половин ден да ви занимавам с това какви невероятни щуротрески е научило то, но за нас толкова.

Мишка, надявам се че докато аз прочетаза неразположенията на Хана, тя вече отдавна е здрава, бесува и радва домочадието. Не си казала до кога сте в България? Не че ние с нашия Сливен имаме много голям шанс за среща, но рачитам на това, че Сливенът е на път за морето. (Отнася се и за останалите!!! На по-голямата част от България, Сливен им се пада на път за южното Черноморие, а иде лято, акомиразбиратетънкиянамек!)

Колибри, както винаги колажът ти е приказен! Не мога да му се нагледам!

Силве, надявам се, че и вие сте приключили с гадните антибиотици! Честито и за новото ви меню!!! Хайде след седмица-две и с още да се похвалите!

Лейди, случката ви не е никак лоща. Дечицата ни растат. Уви няма да са вечно бебчета за хубаво или за лошо. Ще трябва да си отваряме очите не на 4, ами на 40 и пак няма да можем да ги опазим от всичко. Пък то не е и нужно. Аз си имам теория, че човек има определен брой падания (пък и не само падания, за всичко се отнася), които трябва да си изживее и ако не си ги изпада докато му е времето ще пада после, когато ще боли много повече. Така че подобни случки (пък вие и без падане сте се разминали) са ни за поука на нас, но не мисля, че са лоши. По-скоро - честито!

Деска, радвам ти се, че си стъпа на краката. Най-хубавото в цялата история е, че лошото, което ти се случи на теб май по никакъв начин не се отрази на Алекс и той си расте и физически и психически с усилени темпове! И да знаеш, че ще чакаме снимки от сватбата!

Дуци, ако знаеш колко добре те разбирам... Сега като се върнах в къщи се залепих на компютъра да ви видя какво правите, но докато бяхме на село ни най-малко не ми липсваше интернета. Всъщност искаше ми се да ви знам какво правите, но седенето пред компютър така и не ми залипсва.

Целувам всички ви и мъничките палавници!



Тема И ние сме си тука!нови [re: Keнra]  
Автор kopche (добро)
Публикувано07.05.05 19:40



Здравейте и от нас, милички!

Надеждите ми за хубава почивка по Великденските празници при мама и тате малко се разминаха с реалността.
Пътуването с двете деца се оказа истинско изпитание. Не било лесно с две деца на такъв дълъг път.
От пътя или от вирус не знам, но на самиятВеликден Христи ми цъфна с висока Т. та цял ден си беше на легло.
За късмет не носех никакви лекарства с мен. Нали отиваме само за 3 дена там?! За какво са ми?!
Та няма ни аптека, ни чудо на празниците там.
айде от едно комшиско дете взехме, та се примолихме в аптеката, та купихме накрая един Ефералган.
Пътуването обратно за Сф беше кошмарно. Единият гори с висока Т, бебто иска само в ръцете ми. не иска да седи в стола. Пищи. Христи му се повръща. Аз изгарям от жега, защото тръгнахме в най-топлото време на обяд, че уж да спят децата. Да, ама не. Лудница-докато се приберем в СФ.

За да е пълна картинката, ден преди Гергьовден Лора ми вдигна за пръв път температура. 39,2!!!
Христи с еоправи, сега пък тя!
Вирус, отсече д-рката. Редувахме 2 дена Ефералган и Нурофена. Сега вече няма Т.
Изглежда много жизнена и бодра. Яде си хубаво както преди.

По време на болестта върнахме всички отменени кърмения, защото не искаше друго да яде.
За отказване от нощно кърмене на този етап и дума не може да става вече.

Та, за какви празници говорехте?!




Тема Re: И ние сме си тука!нови [re: kopche]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано07.05.05 20:27



Ей, Копченце, миличка! И без това съм си мислела какъв герой си сама с двете деца, кърмене на поискване, градини и прочие, ама сега вече още повече ти съчувствам. Мъчно ми е, че не си си починала, ама - стискам палци за следващия път... Най-хубавото е, че сте се оправили.
Поне се радвай, че кърма е яла Лоричка, щото Рая като ми беше болна миналата седмица, за 24 часа с рев поцокваше към 150-200 грама общо и изобщо не искаше никаква храна и вода, идеше ми да откача
Целувки сега и да се оправяте бързо от гадните вируси!



Тема Re: И ние сме си тука!нови [re: kopche]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано08.05.05 10:19



Ей, Копчееее!
Съжалявам, че така се е получило при вас. Искрено се радвах за теб, че ще си починеш. Спомням си как след предишното ходене при мама беше казала, че добре си ти е дошло и за теб е останало само кърменето. Снощи пък се сетих, че не съм те питала какво стана с нощните ви кърменея, че и ние сме до кривата круша с този проблем. А то гледай какво станало при вас.
Дано се оправя бързо Лорката! Пази се да не те лепне и теб!



Тема За Копченцето и Кенгурката с обич!!!нови [re: kopche]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано08.05.05 15:20



Първо, браво и на двете ви!!!
Копче, ти си на път да ме откажеш за второ!!!
Толкова ми стана жал за пътуването ви, за теб и децата болнички!!! А кой шофираше???
Не ви ли помага Панадолчето - Алекс веднъж ми вдигна 39.7 и то го спаси за ден и половина... Милото ми детенце, как се беше отпуснало горещо в ръцете ми, идеше ми да ревна от страх и болка - !!! Добре че тези моменти минават, нали???
Христи колко е голям и как е цялото му име? Питам, защото ми е интересно дали ти помага за малкото врабченце или и той самият е мъник; и защото и мъжът ми е Христи за майка си, а пълното му име е Християн... А защо си сама и с двете деца? /ега ти нетактичния въпрос, извинявай!/ То и аз като се замисля вече съм сама с Алекс по цял ден - бабата и дядото вече са на селото им, Хри работи без почивен ден от 9.30 до 19.30, та го няма от 9 до 20 часа, така че и аз съм сама! Добре че честичко ходя на гости в Люлин при мама, сестричка, братовчедка, леля и другите домашни там!!! Вярно, шумно е, но е и весело, пък и за тях е един вид разнообразие да сменят памперс, да хранят и обличат, да му гукат и т.н. От 3 дена имам много силна и болезнена менструация, какво да се прави?
Нощното кърмене в колко часа ви е, на тъмно ли е, разсънва ли ви окончателно, детето после заспива ли спокойно поне, таткото събужда ли се?
Кенга, мила, привет! Как готино си отговорила на всички ни, мерси много!!!
Да, Алекс наистина изобщо не пострада от моето състояние - първо, не е хвърлен отвисоко /черен хумор, прости ми!!!/, второ - наистина расте жизнерадостен и силен физически, и трето - близките ми помогнаха и на мен, и на него...
С обич - Деси.




Редактирано от desykv на 08.05.05 15:22.



Тема Re: И ние сме си тука!нови [re: Silvita]  
Автор kopche (добро)
Публикувано09.05.05 14:13



Благодаря ти, Силве!
Да се надяваме, че вирусът е преборен!
Разминахме се с 2 дни Т. На 3-тият всичко си беше О.К.
Сега, гледам, имаме ново зъбче, 5-то поред отгоре. Готви се и 6-то -пак отгоре. Но не вярвам да е било заради зъбите.
Влачим си някаква хремичка сега, ама се борим с нея със Стеримар.
Дано помогне!

Христи днес вече си е на ДГ и определено дишам по-леко.

Иначе, добре, че беше кърменето, че иначе не знам, какво щяхме да правим без него. Тя и без това друго отказваше да яде.
Ще свалим и малкото качени грамчета.




Тема Re: И ние сме си тука!нови [re: Keнra]  
Автор kopche (добро)
Публикувано09.05.05 14:17



Кенга, закъсахме го с това нощно хранене покрай тези зъби, и покрай Т на Лора тези дни.
Сега си се буди с пълна сила през ноща и се къса от рев, докато не я накърмя.
Боя се,че вече ме ползва само за приспивателно.
Хвърля биберони, вода и въобще каквото и да се опитам да я залъжа -не се приема.
А аз искам до средата на юни да съм забравила за кърмене.
Море се задава, хей!




Тема Re: За Копченцето и Кенгурката с обич!!!нови [re: desykv]  
Автор kopche (добро)
Публикувано09.05.05 14:27



Деска, не искам да те отказвам от второ дете!
Нямам такива намерения!
Много си е хубаво -да знаеш!
Тъкмо бях позабравила какво е да си гушкаш малко бебе и хоп! -стана!

Лора се оправи с Ефералган и Нурофен. Редуване. 2х вит. С ампули. За пръв път и беше.
Иначе синът ми е Христо. На 5г. е. Ходи си на ДГ.
Много ми е добро момченцето и мноог обича Лори, иска да си играе много с нея, помага ми, аккто и с каквото може. Напоследък иска много да си говори с нея. Ама тя все още е на нечленоразделна реч.
Тази сутрин я питаше, например, дали правилно ли си е обул панталона. Иска да си приказва с нея човека. а тя си работи нейните работи и хич не му обръща внимание.
Той много се гордее с нея. Непрекъснато говори за нея в ДГ. съдя по това,че цялата градина знае всичко за Лори.
А бе много са сладки двамата, голяма са любов. Тя за него и той за нея.

Иначе за пътуването: шофираше мъжът ми. А аз си бях отзад с децата, че Лори искаше непрекъснато отпред при мен. Опитваше се всячески да излезе от столчето си и накрая аз се преместих при тях отзад.
Гледам ги сама през деня, защото мъжът ми е на работа.
Мама и тате- надалече.




Тема Копче, възхищавам ти се!!!нови [re: kopche]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано09.05.05 16:17



Мерси много за изчерпателния ти и откровен отговор!!!
Радвам се, че децата ти се разбират помежду си - много е важно!!!
Евала на мъжа ти, че е успял да шофира в този калабалък!!!
Явно вече има тренинг...
Всичко добро от мен и Алекс!!!
Следващото пътуване да ви е екстра!!!
Не си ме отказала за второ, само че май че все още ми е рано, нали?
С приятелски поздрав - Деската.
Августинки мили, обичам ви!!!



Тема Re: За Копченцето и Кенгурката с обич!!!нови [re: kopche]  
Автор lta (Meche)
Публикувано09.05.05 17:34



Ей, напълни ми душата! И аз искам след някоя и друга година така! Батко и бебка (по възможност) и баткото да е щастлив и горд . Да са ти живи и здрави и да не боледувате повече!

Целувки от нас!



Тема Re: Копче, възхищавам ти се!!!нови [re: desykv]  
Автор kopche (добро)
Публикувано10.05.05 15:35



Meрси, Деска!

Бъдете здрави!




Тема Re: За Копченцето и Кенгурката с обич!!!нови [re: lta]  
Автор kopche (добро)
Публикувано10.05.05 15:43



Дано, Ита!
Мерси!
Пожелавам му на Йоан една такава сладка сестричка като Лори!

Поздрави и целувки от нас!




Тема Здравейте мили августинки и юлки!нови [re: kopche]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано11.05.05 16:58



Лелеле от колко време не съм писала, но докато бях в Полша сърцето ми се късаше без бебо и нямах сили да чета форума. Сега като се върнах все едно нов живот започнах. Ади малко ме е позабравил, но благодарение на перфектните грижи на майка ми и баща ми детето расте и се гледа чудесно. Гледа ме с интерес, смее се, а аз непрекъснато го гушкам, не мога още да му се нарадвам. Станал е толкова подвижен, дай му само да пълзи и да отваря шкафчетата, а любимата му играчка са дискетки и дискове. То може и да е наследствено, че нашия тати нали е програмист. Ох вашите мъничета проявявят ли характер? Ади като иска нещо се зачервява целия и крещи, а от очите му светкавици пръскат. Като го нося направо си ме направлява къде и кога да седна и заведа или оставя. Опасъл е всички цветя на баба си вече.
Много целувки и сърдечни поздрави от нас!



Тема Re: Здравейте мили августинки и юлки!нови [re: kali77]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано12.05.05 09:56



Здравей, Кали!!!
Ето къде беше зачезнала-в Полша. Но защо без Адри? И колко време? Сега ще заминаваш ли пак и с бебо ли ще е? Може да си спретнем една среща в някой парк преди това
Кали, внимавай с цветята-има някои, които са отровни. В закованата тема на 1-ва страница има информация от Чета.
Много се радвам, че се появи пак. Пепи проявява характер, но едва ли има някой да не го прави. Бебетата ни още в невръстна възраст показаха, че няма да ни е лесно
Новото при нас е, че ще го записвам на млечна кухня. Дано му харесат манджичките.
Харесва ли ти колажа на Колибри в началото?
Целувки и от нас и да пишеш често




Тема Re: Здравейте мили августинки и юлки!нови [re: Duci]  
Автор beria (Мамчето на Берк)
Публикувано12.05.05 13:23



привет момичета от нас с Берк:)

и ние от доста време не сме писали, но вече от 2 месеца съм на работа и не ми остава време за интернет, а се преместихме и в нова квартира наскоро и още нямаме интернет. Най-хубавата новина е че малкото ми златно кюлче остава тук с нас в София. За съжаление го гледа свекърва ми и имахме планове да го вземе с нея в Русе, но добре, че се преборих иначе не знам как щях да живея без него. Поради тази "раздяла" имах и проблеми със сърцето, но всичко си беше от бъдещата мъка по малкия ми син. Ние вече сме големи и за подарък на рождения ден на мама, Берк започна да пълзи като малко лъвченце. Но не знам да се радвам или да се притеснявам, постоянно стоим изправени на крака и се мъчим да се движим и ходим. От както е открил тази опция, просто не може да си седи детето, постоянно е в движение. На последната консултация преди месец Берк тежеше 9800 кг и беше 78 см. Зъбки още нямаме и сме много сладки беззъби. За съжаление алергията още си ни мъчи, но си спазваме диетата строго - т.е. ядем ограничен брой плодови и месни пюрета и не рискуваме с други. Попарата категорично я отказва да я яде според рецептата на Маринова - Фризопеп, заводски хляб и захар. Но и без нея си наддаваме. За празниците си бяхме 10 дни в провинцията и малкия се превърна в едно селско дете обичливо - животни, народ, простор, слънце и т.н. много беше хубаво.
Целувки от нас на всички малки юнаци и девойки

п.с. Вчера бях в Халите и се сетих за това, че на 11 май 2004 г. с тумбачета бяхме там след лекция в ЦУМ и тръпнехме от това какво ни очаква. Май е крайно време да си спретнем една среща пак, но вече с най-сладките бебета - август 2004



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано12.05.05 21:54



Здравейте момичета! Не сам писала отдавна, а и все не намирам време да ви изчета, така че реших само да се обадя и да ви поздравя. Надявам се всички бебоци са здрави и щастливи.
Забелязали ли сте как всеки ден научават по нещо и ни радват! Просто онякога ме изумява тоя моя малък син. Чудя се на природата как е програмирала развитието на децата. Как се учат от нищото и какъв бърз напредък имат . Толкова са забавни и смешни точно сега. А може би по-нататък ще става все по-интересно и забавно. Е надявам се.
Ние сме добре. Той расте усилино, папка яко (дано не му мине апетита като попорасне). ПРохожда стабилно, въпреки моите усилия да спра този процес и да го принудя да пълзи. Увеличи звуците и пеенето. Почна да хитрува и да прави номера. Понякога ми изглежда вече да е голямо момченце, а не бебе. Имам чувството, че разбира всичко, което му говоря. Въобще последно време се чувствам толкова щастлива, че съм майка и имам такова сладко бебче.
От време на време ми е мъчно, защото следващата седмица се връщам на работа и няма да го виждам по цял ден, но понякога се налага .
както и да е. Отбих се само да ви кажа здрасти и че за съжаление ще влизам май все по-рядко и по-рядко. Много ми се иска да си видм някой път. Предполагам, че всичките бебоци са станали страхотни палавници вече .
Много поздрави и целувки на всички от мен и от митко.



Тема Re: Водолейче!!!нови [re: desykv]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано13.05.05 10:51



Деси, аз ти бях писала, а сега като влизам, установявам, че не е публикувано. Явно нета е ...

Ами до 6 1/2 месеца бяхме на кърма, после ни стегна много лоша зъбна атака и отказа рязко. До един момент поне нощем су4еше, сега вече не го прави и това от около 2 месеца. Но на консултацията за 8 месеца се оказа, че е качил 600 гр, което си е едно добро постижение. Та съм доволна общо взето.

Иначе вече имам едно еднозъбо бебешенце! Красота и половина . В незатормозените от растежа на зъби моменти е много весел и контактен, вече силно настоява да е част от къщното общество и да не го оставяме да се занимава сам. Започна да се изправя като го хвана за ръцете, иначе още не се е научил сам да сяда.
Биха ни една ваксина срещу вирусен менингит, скоро пак сме на консултация и ваксина.
Борим едни стафилококи в носа, дано се полу4и този път.
И растем. Както всички.

Поздравления на тебе, че вече си така по-отворена и загърбила проблемите.

И ОГРОМНИ поздрави за сестрината сватба!!!! Здраве, щастие и благоденствие желаем!! И готино потомство



Тема Re: Здравейте мили августинки и юлки!нови [re: kali77]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано13.05.05 11:14



Здасти, Кали и добре дошла обратно!

Колко време беше в Полша? Представям си колко е кофти да си далеч от детенце. И то точно сега, когато се променят не с дни, а с часове!!!

Естествено, че проявяват характер, нали са си малки хора! Имат си вече вкусове и интереси
На Павли са му много любим обект на изследване дистанционни, мобилни телефони и ключовете за лампите . Обичайно с тях потушавам размите бебешки бунтове.
И цветя и треви харесва, но у нас не са особено много, на навън "пасем" както казваш.

Гушкай го много, много!!! Мама си е мама, независимо колко са прекрасни и грижовни и всички останали.
Като си помисля, че скоро вече няма да е бебешенцето на мама, а голямо мом4е просто не мога да го пусна - ще го удуша от целувки и прегръдки. Благословени моменти са това и като всичко прекрасно - само веднъй в живота и то за кратко
На всички мами и бебешоци пожелавам да им се отдадат и да ги изживеят пълноценно и изцяло. Целувки и усмивки от нас в не толкова усмихнатия май



Тема Мерси много, водолейке мила!!!нови [re: vodolej4e]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:48



Да, и мои мнения, дето съм ги писала, после не си ги виждам, ама нейсе...
Да ви е честито първото зъбче!!! Ние още нямаме, тоест Алекс де...
Браво за растежа - аз пък вчера го водих на консултация:
На почти 9 пълни месеца Алекс тежи 8200 г и е дълъг 73 см - наред е, дадоха ми и бележка за млечната кухня, така че всичко е о`кей!!!



Тема Хайде, мами летни!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:55



Наистина да се видим, милички!!!
В някой парк, по обяд или следобяд, събота или неделя, заради бачкащите тук...
Къде, кога?
Давайте вече предложения...
Аз съм отново ЗА Южен парк, въпреки че ми е бая далечко, или за Борисовата градина, широко и зелено е, пък и ми е разнообразие от Северния парк!!!



Тема Браво на голямото юначе и на майка му!!!нови [re: beria]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:59



За мен и за Алекс мога само да добавя, че от ден на ден той ми става по-лесен за гледане, въпреки лудориите и хитринките му, защото просто вече не ми мрънка и пищи както преди, без аз да знам какво да направя...
Просто вече не се чувствам лоша, недостойна и неадекватна майка!!! А сега пак плача... Ще се оправя ли някога, мили мои???



Тема Отчет от нас!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 12:20



Аз тези дни ходих по бая лекари и ето резултатите:
1/ Алекс - вчера - детска консултация - наддал е само 100 г и 2 см, въпреки че яде като ... прасе, но много се движи, та затова... За протокола сега е 73 см и 8200 г, глава 47 см, гърди 45 см... Вече казва една смислена дума!!! И това е "ам", когато е гладен!!! Иначе много говори - айде, баба, да, не, и т.н., но мама и тати не ще да измуца, и това си е... Зъбче още няма... Лети с проходилката... Много си играе... Родилното петно не му е изчезнало - розовее си още между 2-те му очи... Косата му се сгъсти и изсветля, очите му са пъстрички... Обожава да се къпе, не обича да го обличам... Ядосва се, когато не му обръщам внимание или го спирам да пипа видеокасетките и печката! Много е чаровен, продължава да се смее на глас, категорично ме познава и ... предпочита пред останалите хора, което супер ме радва... Иначе е дружелюбен и общителен, водила съм го вече 2 пъти на рожден ден, 2 пъти в София Ленд, много се забавлява малчото!!! Истинско Лъвче!!!
2/ Аз:
- ходих на АГ: всичко ми е наред, с изкл. на раничка на шийката на матката, която ще ми горят, бърррр;
- ходих на очен лекар - зрение нормално, с половинка късогледство и на двете очи;
- ходих на алерголог - засили ми се астмата напоследък, предписа ми вентолин;
- ходих на психиатъра ми заради състоянието ми, вие го знаете - каза ми, че съм се възстановила напълно, но че ще продължавам да пия хапчета с намалена доза за избягване на трета депресия /ако сега ги спра, рискът да изпадна в депресия за трети път през живота ми е много голям - над 90 %!/, затова ще ги пия още известно време и така опасността от потретване спада до под 50 % - стискайте ми палци, момичета!!! Не е шега работа...



Тема Дуцка, и ти се криеш, мила, ама нейсе!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 12:27



Как вървят сватбените приготовления или за това да вляза пак в Сватбени вълнения???
Още не съм си вкарала снимките от сватбата в Уебшотс, но ще се пробвам някой ден, мерси за инфото как да го направя...
Наистина като булка много си се харесвам - !!!
Много съм щастлива тогава и ти желая и твоят сватбен ден да остави в сърцето ти прекрасни и незабравими спомени, и само такива!!!
Чао и доскоро, сега съм в Люлин, миличка...



Тема Re: Дуцка, и ти се криеш, мила, ама нейсе!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.05.05 12:54



Не съм писала в сватбени вълнения. Сега вълненията са ми други, скоро почвам сесията.
Ами остава само църквата да резевираме и май всичко е готово. Е, остават разни дребни приготовления. Аз сама ще си правя кошничките(бонбониерките) например. Роклята ми дойде от Асеновград, страхотна е!!! Ааа, на Милан костюм не сме взели, но след данданията около баловете, че сега дали има избор се чудя?
Благодаря ти за пожеланията, дай Боже всеки му



Тема Re:нови [re: Duci]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано13.05.05 13:17



Здравейте милички и от нас с Адри. Дуцка за съжаление просто нямах избор и трябваше да оставя малкия за тези 2 месеца. Бяха ми се събрали 2 тежки изпита по аспирантурата, а и трябваше нонстоп да ходя да се разправям за стипендии, удължаване срока на аспирантурата и пр. Сега ми е малко тежко на сърцето, защото Ади определено предпочита баба си и при мен реве. Аз допълнително се изнервям, въпреки че знам, че нямам право да се сърдя просто малкия трябва да свикне с мене. Сега ни очаква едно ходене в Естония при другите баба и дядо и после се връщаме вече в пълен комплект в Полша. Ох и аз много искам да се видиме хайде нещо да се договориме!!
Колажа на Колибри е страхотен, направо нямам думи. Дуци много се радвам за сватбата сигурна съм, че ще си прекрасна булка!
Водолейче честито ви първо зъбче! Права си малкия ще си ме приеме отново, но му трябва малко време на малкото ми рачешко инатче.
Моя мъник се храни чудесно, но някак си вообще не му личи. Утре ставаме на 10 месеца, а тежиме 8 800 гр и не сме много високи 73 см. Пълзи усилено като от време на време подвива краче, а с другото се опитва да стане. В проходилката почти не го слагам, че в Полша се наслушах на разни страхотии за тези проходилки.
много целувки от нас с Ади



Тема Знаете ли откакто е почнала осмата ни тема...нови [re: Keнra]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 13:25



колко момичета сме писали тук? Точно 17 от общо 53 в летния ни списък!!! Хайде, мами, пишете - как сте вие и отрочетата ви, какво си правите, радости, проблеми?!? А на писалите досега в тази тема, а именно Кенга, Мишка, Колибри, Силвита, Копче, Водолейче, Никол 78, Червената Шапчица, Лейди 01, Дуци, Южният Вятър, Сема, Ита, Кали 77, Берия и Били Вълчицата, ще кажа: само така, мили августинки и юлки, само така!!!



Тема Там само ми отговори как да се вкарам и аз...нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 13:33



при останалите булки, за което благодаря!!!
Ще се справиш и с изпитите си, ти си умно момиче!!!
Браво за кошничките - явно имаш талант и въображение!!!
Честито за роклята!!! Разкажи за нея - на 2 части ли е или е класическа рокля, цвят, дължина... Милан е по-лесния и по-бързия от двама ви, споко за него... А обувки, чантичка, чорапки, сутиен и т.н. подробности имаш ли?
Дай Боже всекиму наистина!!!
Един въпрос - какво означава текстът на картинката ти???



Тема Мила Кали!!!нови [re: kali77]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 13:36



Само търпение и спокойствие, не се чувствай без вина виновна - прави каквото трябва, да става каквото ще... Ще видиш, че съвсем скоро ще свикне и с теб, и ще започне да те предпочита пред всички останали - много е приятно това усещане, че бебчо те обича!!! А моят казва по цял ден "баба" с такъв ентусиазъм, но съм сигурна, че не го свързва с нея... Ама ми се иска да чуя и "мама"!!!



Тема Re: Дуцка, и от мен честиткинови [re: Duci]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано14.05.05 12:10



за престоящото омъжване . От късмет и благини да се не отърве домът ви!!!

И успех на сесията - да ги отвееш изпитите и да не ги усетиш даже!

Идеята за виждане е хубава, но аз май няма да се класирам за южния парк .
Как ви звучи за среща в Западния? Там е просто приказка сега и е спокойничко.

Целувки от нас!



Тема Re: Знаете ли откакто е почнала осмата ни тема...нови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано14.05.05 12:41



Здравейте и от нас, пуснах същото и в бг мамма, та може и да се повторя, ако някой го е чел там, но ще прощавате:):):)
Честити 9 месеца на всички бебоци !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ние вчера бяхме на консултация и малкия тежи 8,700, а е висок 72 см. Много се радвам, че е качил 450гр., при положение, че беше болен.
Иначе сме добре. Записах го на кухня от четвъртък, въпреки, че още няма 9 месеца и не съм го захранила с кисело и прясно мляко съм много доволна. Хапва от всичко, но само ме притеснява, че в кремчетата, които дават има прясно мляко, но педито каза да го захраня с тях по малко, по малко и много му харесват. По-грубата храна му я пасирам, а и така доста му се позасили апетита Само, че сега се научи докато яде да бърка в паничката си и да се омазва целия , но пък щом хапва съм готова на всичко


А за Борисовата градина съм съгласна, защото ще ми е удобно да дойда- макар и пеша, но няма да се чудя как да се катеря и мушкам по автобусите с тази голяма количка



Тема Днес Алекс ме изненада приятно!!!нови [re: Keнra]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано14.05.05 15:32



С връхче на първото си зъбче - долу вляво!!! Изяде си попарката и заспа сладко... Утре той навършва точно 9 месеца, нали е роден в средата на август... Приятен уикенд на всички и доскоро!!!
Какво мислите за посещение на зоопарка???



Тема Да се похваля и с друго нещо...нови [re: Keнra]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано14.05.05 16:42



На същия адрес, на който разглеждате Алекс, може да ме видите и мене като булка - 31. 05. 2003 год. - най-щастливият ми ден, може би след раждането на Алексчо - приятно гледане!!! С обич - Деската.



Тема Силвитке!!!нови [re: Silvita]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано14.05.05 18:45



Алекс обича краве сирене, не се алергизира от него, само го обезсолявам във вода, като го купя - слагам му в попарката, а и в устичката му пъхам просто така понякога сиренце, много е радостен!!!
А иначе тиква яде най-вече от пюретата "Ам-ам" - вкусни са му, а пък и тези бурканчета са със старите капачки, хубавите, дето ни ги искат в детската кухня...
Хайде чао и със здраве!!!
Много любов и щастие на всички!!!
След няма и месец, и сестра ми се омъжва - след малко ще гледаме видеокасетата от моята сватба - кеф! - да си припомним някои неща...
Вашите сладурковци разбират ли вече от "Не!" - моето да и даже понякога слуша!!!



Я-я, картинката ми показва, че Алекс е вече на 9 пълни месеца!!!

Редактирано от desykv на 14.05.05 18:49.



Тема Re: Силвитке!!!нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано14.05.05 20:02



Вие днес 9 м ли навършвате?
Рая знае "не" и нарочно имам чувстовто ,че ходи и пипа там дето е "не", за да й го кажа и се залива от смях маймуната



Тема И ние сме зъбати от днес!нови [re: desykv]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано14.05.05 20:07



Докато чакам онази точица горе, дето от близо месец се белее, те долу поникнали цели 2 зъбчета :)))))) Днес ги видях. Трябваше сама да се сетя, щото нощес за пръв път спа цяла нощ без да се събуди, но аз по навик ставах на няколко пъти да я видя и се чудех какво й е и защо спи, така съм й свикнала вече
Освен това от днес вече се изправя сама в кошарата - голяма изненада ми беше да я видя


Знам, че вашите бебоци са от доста по-напредналите с материала, ама тя нали късно се обърна, късно започна да се изправя, та днес умрях от кеф.

Поздрави и целувки от нас!



Тема Re: Да се похваля и с друго нещо...нови [re: desykv]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано15.05.05 02:30



Deska,zdrasti.
Hvashtam se za tebe zashtoto si posledna i oshte vednaj iskam da te pozdravq za uspehite ti i da ti kaja samo taka.Razgledah snimkite ti kato bulka mnogo si sladka i Alex e golqm sladur.
A sega malko za nas tai kato nie otdavna ne sme pisali.Ta znachi ot okolo 3 sedmici si boleduvame i ne moje da se opravim i to sled lato ni biha 5 vaksini podred,neznam prosto taka li si savpadna ili e ot vaksinite no David pochti go dokara do plevmoniya,s mnogo golemi hripove v gardichkite i sega na antibiotici vse oshte.Veche e po dobro da se nadyavame che ot sega natatak po rqdko shte boleduva.Karmih do predi edna sedmica,dokato toi sam ne se otkza edna vecher.Az mu davam cica a toi se obrashta,az pak toi pak se cupi i taka dokato zaspa.no az ne se yadosvam mnogo da vi kaja vse pak 9 meseca i 1 sedmica ne e malko,smyatam che sammu dala daljimoto.Palzime kato huni barzo,s prohodilkata se razkarva iz celiq dom i veche zapochna da otvarq shkafove i da vadi kakvoto mu padne.Ta vaobshte ne ni e skuchno.Kazva mama,tata i eta,neznam saznatelno li e no umiram ot udovolstvie kato go slusham.Izpravq se mnogo,stavilno kogato e podprqn na neshto.Imame si 3 gorni i 2 dolni zaba.tejime 9.690kg,no ne znam kolko sme visoki v santimetri inache sme 29 incha a se rodi 20 incha taka che se pada okolo 1 inch na mesec.Yademe vsichko pochti.Ami tve e gore dolo ot nas,moje da go vidite kolko e porasnal v albuma ni.Pozdravi na vsichki letni mami i celuvki na bebchovcite ot nas s David



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Silvita]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано15.05.05 11:15



Честити зъбчета и стоенето права:)
Отново си имаме нет в къщи, така че се завръщам във форума:)
Нямам време да изчета цялата тема, но мога поне да кажа какво ново при нас.
Днес Пламен навършва 10 месеца и вече ходи /започна да прави отделни самостоятелни крачки още в началото на 9-тия месец/. Сега тичам след него и викам: "Там не пипай!", "Внимавай, ще паднеш..." и все неща от този сорт. Винаги съм нащрек, защото все бели прави юнака:)
Сега сигурно е станал към 12 кг. и много обича да папка. Старая се да му давам много плодове - всеки ден изяжда по 1 банан и 1 ябълка, също така му правя и сок.
Има 2 зъбчета, думата "мама" за него е забранена дума и изрежда всички други роднини, но мен не ме и споменава. :( Какво да се прави...
Това е за сега :)
Целувки от нас:)



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано15.05.05 12:20



Малеееееееее, колко е пораснал юнака!!! Честити ви ходещи крачета! Ние с тая проходилка скоро май няма да се научим, ама :))))

Юлки, къде изчезнахте бе? Айде пишете, че май от др месец съм на работа и ще зачезна и аз :)))



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано15.05.05 15:44



Този Пламен, този Пламен! Браво на момчето!!! Кога се родиха, кога проходиха! Това е, дечицата ни вече не са бебета и това си е. Кажи сега, прочъпулник правихте ли. ще правите ли? Аз тук, в клуба прочетох нещо което много ми хареса. След като се омеси питата за прощъпулника се дава на детето да стъпи в нея и после се пече. Живот и здраве, като дойде време за Дени се каня така да я направим.
Целуни го големия мъж от нас (Хана да не чете, че нали се годявахте нещо с тях)! Мног е хубав на снимката! И какво готино шкембенце има... И такъв нахилен... Просто да го изпапкаш!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Silvita]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано15.05.05 15:56



Ето го и Райчето изправено! Каква осанка само, каква гордост!!! Честито ви! Честити и зъбчета! Да са ви здравички и белички!
Дени също се изправя, но трябва да се докопа за нещо. Шкаф, диван, крачол (нечий), ръкав... Кошарата ни е като вашата (ама не Бертони, не че има значение) и в нея не може да се изправя, защото няма за какво да се хване. Дращи горкото по мрежата... Тя не че стои много в кошарата де. Постилам й един спален чувал на земята и по цял ден е там.
Ей, а да ви разкажа нещо с което много ме изненада. Имаме значи едни гумени кубчета. Такува като гумените играчки, със свирки. На едното от тях (те са с цифрички, та на номер 9) свирката се е мушнала вътре и то не свирка, ами дрънка. Отдавна забелязвам, че Дени по-често играе с него, но все си мислех, че като прекара всички кубчета през ръцете си и се задържа, на това, дрънкащото. От няколко дни обаче я наблюдавам и дори правих разни експерименти. Оказва се, че от кутията с всички кубчета, тя посяга и си вади САМО девятката. Другите остават вътре. Това означава, че познава не само цвета на кубчето, но й картинката на написаното отгоре (защото има още две зелени кубчета)!!! Бях наистина впечатлена като го осъзнах!
Кой знае какви неща им се въртят из главиците. Кой знае колко много разбират, а ние си ги възприемаме като бебета само.



Тема Привет и от нас отново!!!нови [re: matiya]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.05.05 16:52



Много си го кърмила, бравос!!! Давид да оздравява бързо, че... Лято идва!!!
И аз ви разгледах снимките - готини сте много!!!
Днес Алекс навърши пълни 9 месеца, казва "баба", "деди" и "тата", но от "мама" и помен няма!!!
Всичко хубаво!!!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Keнra]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано15.05.05 18:16



Все по-често си мисля, че никак не ми се иска да порастват бебенцетатат ни, защото вече няма да искат толкова да се гушкаме, няма да ни дават да ги целуваме. Който си има момиченце е по-добре, защото те са си гальовни и любвеобилни съкровища, но който калпазанин като моя... :) Но трябва да свикваме с мисълта, че вече растат много бързо:)
Аз прощъпулник още не съм правила, но скоро и това ще стане.
Мислех си направо готова пита да купя, защото не съм много добра в кухнята, но това за отпечатъка много ми хареса и ще взема да се пробвам. Някой ако някой има рецепта за пита, да помага:)
Целувки от нас:)



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 11:30



Ей, Краси! Пламката е голямо момченце вече! Честити ходещи крачета! Да ти е жив и здрав пакостника и да те слушка много!

Целувки!



Тема ЧЕСТИТИ 9 и 10 МЕСЕЦА ! ! ! ! ! !нови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано16.05.05 11:45



Здравейте и от мен:):):) Днес на 9 месеца стават нашите малки съкровища- София на nikol78 , Елица на bony, Магдалена на juna, Павел на vodolej4e и моя Адриан. А на 10 става куклата Деница на Кенга:):):)Да са ни живи, задрави и да продължават все така да ни радват

Редактирано от LadyO1 на 16.05.05 11:50.



Тема Re: ЧЕСТИТИ 9 и 10 МЕСЕЦА ! ! ! ! ! !нови [re: LadyO1]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 12:01



Да са живи и здрави всички пораснали бебоци и само радост да носят на майките и татковците си, както и на всички нас!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.05.05 14:25



Краси, браво на юначето!
Много сладък е станал!
Страхотна снимка!

Браво и на Райчето за изправянето!

Иначе, Кенга, това за запомнянето и аз го забелязвам напоследък.
Например Лора има едно любимо плюшено кученце, останало още от Христи.
Оставям кученцето някъде и я питам: къде е кучнцето Лори, къде е бау-бау. Тя се обръща, започва да го търси с поглед, задържа погледа върху него, все едно ми го посочва.

Или пък с бибката в уста я питам: искаш ли водичка?
Моментално изплюва бибката и показва готовност да пие водичка.

За яденето си показва сама. Започва да мляска сладко с устичката, когато моментът е наближил.

Иначе:
Не ще да седи вече в количката когато сме на разходка навън. Измъква се от коланите и вече е с гръб към мен и права в количката, хваната за гюрука.
Ходи изправена хваната за маса, стол, стена, врата... Нестабилни са и крачетата още. Опитва се да стои права сама без помощ. Още няма идеи за прохождане в близките месец -два. Според мен, поне.

Категорично отказва да пляска с ръце. Не ще да отбира момата от таквизи науки!

Но баща и смята, че щом може да си казва за храната и водата-страшно няма!




Тема Да дам отчет!нови [re: kopche]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 15:55



Привет!

Днес татето води Йоан на детска консултация. Здрав е вече (беше хремав), наддал е 800 грама и сега е 11.100кг и е пораснал с 2 см (78-дългун). Вече проби и пето зъбче.

Бебо пълзи като луд из нас и се гоним насам-натам. Играе си с една топка - бута я да се търкаля, догонва я и след малко пак я търкулва и така обикаля цялата къща. Като му кажеш "Къде е топката?" си знае и я търси и отива да си я вземе - разбират си вече човечетата... Това "мамма", с което ми пълнеше душата не се отнася за мен, а за яденето. Като иска да яде, започва да вика "нана-мамма". Познава часовника и една икона и ги сочи с пръст като го попитаме къде са. Опитва се да каже "тик-так" когато му показвам часовника... Любимо му е да дава пръстче да му го лапнеш с устни. Обича да ни хапе (тоест да целува), да танцува с някого и се е научил да пружинира седнал, като вдига ръцете нагоре, изтласква с крачета дупето и крещи.

Това е за сега, целувки!



Тема Колко храна давате?нови [re: Keнra]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано16.05.05 16:31



Здравейте, мами! Направо сте страхотни. Всеки път като вляза тук изпитвам огромно съжаление, че не пиша в темата, но за съжаление не ми остава никакво време за това.
От няколко дни обаче се сблъсквам с един проблем. Всеки път, когато Лора си изяде храната надава писък че е още гладна. Дори като усети, че обирам последните лъжички от купичката започва да мрънка. Аз я храня по пет пъти на ден, по 200 гр. Това го прочетох в книгата на Лиляна Трифонова за хранене на бебето. Там пише, че количеството храна, след шестия месец, за деня не трябва да надвишава един литър и на хранене не трябва да надвишава 200 гр, понеже стомахчето на бебето не е достатъчно голямо. Само че не се казва до коя възраст важи това правило. Аз предположих, че е до навършване на една годинка, защото книгата е до тази възраст. Така че, мами, какво мислите вие?

Редактирано от Luna на 16.05.05 17:24.



Тема Re: Колко храна на хранене?нови [re: Luna]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 16:43



Здравей Луна!

И аз зная, че храната трябва да е не повече от литър, ама Йоан яде повечко . Иначе пищи. И плодове му давам и бисквитки - как да изчисля колко мл или грама изяжда? Давам му колкото му се яде и това е...

Момичета кажете с какви обувки извеждате прохождащите дечковци. Днес видях едни за 40 лева . Много!



Тема Патиланско царствонови [re: Keнra]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано17.05.05 00:40



Здравейте, мами!
Да не си помислите, че сме изпаднали от самолета на връщане... Трябваше ни само малко повече време за аклиматизация и оздравяване. Може би не улучихме точното време за почивка, знам ли, но и тримата се разболяхме. Хана тръгна още оттук с “малка шарка” /така разбрах, че й казват в България/, и от климатика в самолета ли, като реакция на шарката ли, направи едно възпаление на ушите, което аз тъпата обърках със зъби. Точно около Великден беше четири дни с 39 и повече температура, докато на Велики понеделник не изпищях вече на умряло и една местна лекарка /да е жива и здрава жената/ ни прие в дома си. Та с антибиотици и капки всичко изчезна за 4-5 часа, но антибиотиците ги пи допреди тръгването. На мен ми изчезна гласа /главен заподозрян е пак климатикът/, а таткото заточи едни алергични сълзи и сополи........ Мани... Представяте си картинката, нали, всяка сутрин започваше с въпроси “това моите капки ли бяха”, “дадохме ли на Хана през нощта антибиотика или го проспахме”, "спал съм върху термометъра", "защо ми пиеш от хапчетата".... патиланска работа -и така в шеги и закачки отлетяха двете седмици... Но съм си обещала, че живот и здраве, септември е наш и ще го караме в България. Тия 14 дни не стигнаха за нищо, добре поне че успях да регистрирам Хана като български гражданин. За срам не успях да се видя с никого, но и добре че не бях планирала срещи, защото всичко щеше да пропадне. Живи и здрави, наесен с песен.
Сега след като вече честитих новите придобивки на повечето от вас, да кажа, че моето бебе няма желание да му честитите нищо ново... кьорав зъб няма, но за сметка на това 60-каратовата усмивка не слиза от лицето й, още дори не пълзи, от няколко дни прави опити да се задържи в колянка и прави едни смешни шпагати. Приплъзва се на гъзе, но както каза майка ми, и аз съм правила същото и съм проходила без да пълзя. Забелязах, че откакто се върнахме, все се протяга към по-високи предмети и се изправя, но не на крачета, а на колене.
Но пък какво красноречие....... , бърбори понякога дори насън, плещи едни комбинации от гласни, съгласни и едни други, които дори аз филологът не мога да класифицирам - някак си върти езика между венците и устните и се получават уникални комбинации. Като бисери се сипят мами, тати, баби, ало, чао. Започна дяволчето да се обажда заедно с мен по телефона и като чуе, че отсреща изненадано започват да я викат, гледа доволно и се пъчи. Има си и определен репертоар от думи, които служат за изразяване на изненада, разочарование, интерес/безинтерес, а и вече не ми бие шамарчета в любовен изблик, а нежно ме скубе и сипе любовни слова. Не знам колко тежи, нито колко е пораснала, но ръцете ми се късат вече, а и нови дрехи купувам непрекъснато. Значи расте. Някой ден ще я заведа и на лекар, но засега няма нужда.
Това е засега. Поздрави сърдечни
на приятелите вечни
Мама Патиланка



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано17.05.05 00:43



Хайде и от нас честито на пешеходеца!
Дай му една пътна карта и го ориентирай към нас, че Хана откога го чака /Дени тук да не чете/. С тия 12 килограма ще дойде дотук и пеша. А ти си купи едни ролери, така ще ти е по-лесно из апартамента.. Ма много красив тоз Пламен, пу-пу, пращам му една виртуална кокошка да го на..а.
Поздрави сърдечни и целувки даже любовни от нас



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Silvita]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано17.05.05 00:48



Честити зъбки, да са бели като гъбки, много ви се радвам!!!!!!!!! Имаше ли много ядове покрай тях или не?
И за изправянето ви поздравявам - огромен прогрес просто. Гледам я и тайничко ти завиждам за радостта, която си изпитала.
Да сте живи и здрави и все така да ни радваш с хубави вести, Силве!



Тема Буйки!нови [re: lta]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано17.05.05 01:06



на Колев и Колев, 8 или 9 лева. Срещнах педиатърката онзи ден и й ги показах - остана възхитена - мека подметка, обхващат глезена, естествен материал и лесни за поддръжка. Твърди подметки категорично след като детето вече ходи стабилно.



Тема Re: Буйки и малко отчетнови [re: Mi6ka]  
Автор sema (african)
Публикувано17.05.05 08:15



Здравеите мамета,
отдавна не съм писала в клубчето... И ние сме с тези буйки от как се опитваме да ходим в проходилката. много са хубави този тип обувки.
Храним се с около 200-300 грама храна на всяко хранене. Гледам да имаме и винаги някакво плопдче за десерт, но я забелиазах, че вечер не иска да пие повече от 180 гр млекце. Странна работа, а преди изпиваше по 210-240 грама... Какво сме научили до сега: бърборим много- всякакви звуци, ама всяккви. Имам чувството, че ще проговори по-рано, отколкото да проходи... За ходенето все още сме нестабилни, ама малко ни помързява като я гледам. Научи се да пляск с ръчички - много мила гледка. Запявам за "хей ръчички, хе ги две" и милата ми малка писанка почва да пляска с малките ръчички и да се смее. махаме за "чао" ако ни харесва човека, иска да си хапва и от нашата храна, но вс еоще се дави ако и дам коричка или нещо друго. Все още пасирам храната, а вие?
Будим се сутрин рано, е вече не е 5 часа, но към 6 вече сме на линия, но не от глад,а просто така- да си играем в леглото. признавам си, че ми се иска да спи до към 7-8 часа, но явно трябва да поизчакам.
бяхме бони и с еналожи да пием антибиотик - силна чревна инфекция при цялал;а ми хигиена и старание..., но мина и сега сме добре.
Та такива ми ти работи около нас.
Има ли проходили бебчовци от лято 2004?
Поздрави на всички ви,
сема



Тема Re: Да дам отчет!нови [re: lta]  
Автор sema (african)
Публикувано17.05.05 08:22



Ама вие сте много напред във всяко едно отношение. Браво на вас! И кога успяхте да станете цели 11 кг - страхотно!



Тема Re: Патиланско царствонови [re: Mi6ka]  
Автор lta (Meche)
Публикувано17.05.05 10:22



Голямо царство ! Жалко, че сте били болни, дано не боледувате повече изобщо!!! Днес тъкмо се замислих за вас и ето - ти си писала!

Йоан се изправя по същия начин на колене, но вече и сам прави номера като се хване за нещо да стане и започва да клати дупе напред-назад.

За буйките - той има еднички за бебе до 12 месеца и вече са му точно по крачето. Имат ципче и се разкопчават отстрани и отдолу. За такива ли става въпрос? Видяла съм се в чудо с тия цени да си призная и ще ходя до магазина на Колев и Колев (доц. Драганов работи с тях и всичките им обувки са ортопедични), че в магазина до работата ми обучките им ми се сториха много скъпи.

Целувки на красавицата!



Тема Re: Да дам отчет!нови [re: sema]  
Автор lta (Meche)
Публикувано17.05.05 10:26



Сема, много е лошо това с чревната инфекция и дано не ви повтаря!

За млякото да ти кажа, че моят хубостник нещо взе да проявява много голям интерес към твърдата храна. Когато седнем с татко му да вечеряме гледа в чиниите ни все едно го държим гладен и започва да вика "амммамма" и "нанна" (тоест иска си). Затова му нарязвам банан на кубчета и му давам и на него. Събират му се по 300 мл мляко на ден - сутрин пие 120, а вечер 180 и наддава добре. През останалото време е на попара, пюрета/супи и каши, както и много плодове и чай.

Поздрави и целувки!



Тема Пак за буйкитенови [re: lta]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано17.05.05 12:06



Ита, буйките, които аз купих, са на номера - аз взех 16 /най-малкия/, знам, че има и 18, че и по-големи. Точно такива са, каквито ги описваш. На пазара на пътеката в Младост 1А в София има магазин на Колев и Колев, имаха и други модели и аз ги намерих за много удобни и изискани. Цените мисля бяха до 20-ина лв - пак не е малко, но 40 е безсрамие. Дори тук обувките масова мода не надвишават 12-15 евро.
Това обаче за клатенето на дупето много ми хареса, почти еротично даже звучи.
Красавицата вършее в момента при бавачката, защото днес ми е ден за прахосмучене, като се върне, ще й предам поздравите. Но още от сега да нацелуваш Мъж Йоан!



Тема Re: Пак за буйкитенови [re: Mi6ka]  
Автор lta (Meche)
Публикувано17.05.05 13:18



Да, страшна еротика пада . А да не описвам любовните му възгласи щом докопа косица или защипе - то едно писукане, едно чудо! Или пък любовен бой по лицето, когато се доближиш до него - шамари не, а шамарища раздава. Откри, че има пишка и в момента, в който махна пампата ръката е там и започва едно бясно дърпане на всичко дето докопа .

Мерси за информацията за буйките, ще отида да купя при първа възможност! Приятно прахосмучене и мнооого целувки на Хана, а като се прибера, веднага ще млясна мойто шишенце!



Тема Re: ЛЯТО 2004 *8*нови [re: Keнra]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано17.05.05 13:24



Момичета, момиченца и момченца, пуснах нова тема, че тази стана кошмарно голяма.
Да ни е честита!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.