Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Водолейче!!!нови [re: desykv]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано13.05.05 10:51



Деси, аз ти бях писала, а сега като влизам, установявам, че не е публикувано. Явно нета е ...

Ами до 6 1/2 месеца бяхме на кърма, после ни стегна много лоша зъбна атака и отказа рязко. До един момент поне нощем су4еше, сега вече не го прави и това от около 2 месеца. Но на консултацията за 8 месеца се оказа, че е качил 600 гр, което си е едно добро постижение. Та съм доволна общо взето.

Иначе вече имам едно еднозъбо бебешенце! Красота и половина . В незатормозените от растежа на зъби моменти е много весел и контактен, вече силно настоява да е част от къщното общество и да не го оставяме да се занимава сам. Започна да се изправя като го хвана за ръцете, иначе още не се е научил сам да сяда.
Биха ни една ваксина срещу вирусен менингит, скоро пак сме на консултация и ваксина.
Борим едни стафилококи в носа, дано се полу4и този път.
И растем. Както всички.

Поздравления на тебе, че вече си така по-отворена и загърбила проблемите.

И ОГРОМНИ поздрави за сестрината сватба!!!! Здраве, щастие и благоденствие желаем!! И готино потомство



Тема Re: Здравейте мили августинки и юлки!нови [re: kali77]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано13.05.05 11:14



Здасти, Кали и добре дошла обратно!

Колко време беше в Полша? Представям си колко е кофти да си далеч от детенце. И то точно сега, когато се променят не с дни, а с часове!!!

Естествено, че проявяват характер, нали са си малки хора! Имат си вече вкусове и интереси
На Павли са му много любим обект на изследване дистанционни, мобилни телефони и ключовете за лампите . Обичайно с тях потушавам размите бебешки бунтове.
И цветя и треви харесва, но у нас не са особено много, на навън "пасем" както казваш.

Гушкай го много, много!!! Мама си е мама, независимо колко са прекрасни и грижовни и всички останали.
Като си помисля, че скоро вече няма да е бебешенцето на мама, а голямо мом4е просто не мога да го пусна - ще го удуша от целувки и прегръдки. Благословени моменти са това и като всичко прекрасно - само веднъй в живота и то за кратко
На всички мами и бебешоци пожелавам да им се отдадат и да ги изживеят пълноценно и изцяло. Целувки и усмивки от нас в не толкова усмихнатия май



Тема Мерси много, водолейке мила!!!нови [re: vodolej4e]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:48



Да, и мои мнения, дето съм ги писала, после не си ги виждам, ама нейсе...
Да ви е честито първото зъбче!!! Ние още нямаме, тоест Алекс де...
Браво за растежа - аз пък вчера го водих на консултация:
На почти 9 пълни месеца Алекс тежи 8200 г и е дълъг 73 см - наред е, дадоха ми и бележка за млечната кухня, така че всичко е о`кей!!!



Тема Хайде, мами летни!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:55



Наистина да се видим, милички!!!
В някой парк, по обяд или следобяд, събота или неделя, заради бачкащите тук...
Къде, кога?
Давайте вече предложения...
Аз съм отново ЗА Южен парк, въпреки че ми е бая далечко, или за Борисовата градина, широко и зелено е, пък и ми е разнообразие от Северния парк!!!



Тема Браво на голямото юначе и на майка му!!!нови [re: beria]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 11:59



За мен и за Алекс мога само да добавя, че от ден на ден той ми става по-лесен за гледане, въпреки лудориите и хитринките му, защото просто вече не ми мрънка и пищи както преди, без аз да знам какво да направя...
Просто вече не се чувствам лоша, недостойна и неадекватна майка!!! А сега пак плача... Ще се оправя ли някога, мили мои???



Тема Отчет от нас!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 12:20



Аз тези дни ходих по бая лекари и ето резултатите:
1/ Алекс - вчера - детска консултация - наддал е само 100 г и 2 см, въпреки че яде като ... прасе, но много се движи, та затова... За протокола сега е 73 см и 8200 г, глава 47 см, гърди 45 см... Вече казва една смислена дума!!! И това е "ам", когато е гладен!!! Иначе много говори - айде, баба, да, не, и т.н., но мама и тати не ще да измуца, и това си е... Зъбче още няма... Лети с проходилката... Много си играе... Родилното петно не му е изчезнало - розовее си още между 2-те му очи... Косата му се сгъсти и изсветля, очите му са пъстрички... Обожава да се къпе, не обича да го обличам... Ядосва се, когато не му обръщам внимание или го спирам да пипа видеокасетките и печката! Много е чаровен, продължава да се смее на глас, категорично ме познава и ... предпочита пред останалите хора, което супер ме радва... Иначе е дружелюбен и общителен, водила съм го вече 2 пъти на рожден ден, 2 пъти в София Ленд, много се забавлява малчото!!! Истинско Лъвче!!!
2/ Аз:
- ходих на АГ: всичко ми е наред, с изкл. на раничка на шийката на матката, която ще ми горят, бърррр;
- ходих на очен лекар - зрение нормално, с половинка късогледство и на двете очи;
- ходих на алерголог - засили ми се астмата напоследък, предписа ми вентолин;
- ходих на психиатъра ми заради състоянието ми, вие го знаете - каза ми, че съм се възстановила напълно, но че ще продължавам да пия хапчета с намалена доза за избягване на трета депресия /ако сега ги спра, рискът да изпадна в депресия за трети път през живота ми е много голям - над 90 %!/, затова ще ги пия още известно време и така опасността от потретване спада до под 50 % - стискайте ми палци, момичета!!! Не е шега работа...



Тема Дуцка, и ти се криеш, мила, ама нейсе!!!нови [re: Duci]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 12:27



Как вървят сватбените приготовления или за това да вляза пак в Сватбени вълнения???
Още не съм си вкарала снимките от сватбата в Уебшотс, но ще се пробвам някой ден, мерси за инфото как да го направя...
Наистина като булка много си се харесвам - !!!
Много съм щастлива тогава и ти желая и твоят сватбен ден да остави в сърцето ти прекрасни и незабравими спомени, и само такива!!!
Чао и доскоро, сега съм в Люлин, миличка...



Тема Re: Дуцка, и ти се криеш, мила, ама нейсе!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.05.05 12:54



Не съм писала в сватбени вълнения. Сега вълненията са ми други, скоро почвам сесията.
Ами остава само църквата да резевираме и май всичко е готово. Е, остават разни дребни приготовления. Аз сама ще си правя кошничките(бонбониерките) например. Роклята ми дойде от Асеновград, страхотна е!!! Ааа, на Милан костюм не сме взели, но след данданията около баловете, че сега дали има избор се чудя?
Благодаря ти за пожеланията, дай Боже всеки му



Тема Re:нови [re: Duci]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано13.05.05 13:17



Здравейте милички и от нас с Адри. Дуцка за съжаление просто нямах избор и трябваше да оставя малкия за тези 2 месеца. Бяха ми се събрали 2 тежки изпита по аспирантурата, а и трябваше нонстоп да ходя да се разправям за стипендии, удължаване срока на аспирантурата и пр. Сега ми е малко тежко на сърцето, защото Ади определено предпочита баба си и при мен реве. Аз допълнително се изнервям, въпреки че знам, че нямам право да се сърдя просто малкия трябва да свикне с мене. Сега ни очаква едно ходене в Естония при другите баба и дядо и после се връщаме вече в пълен комплект в Полша. Ох и аз много искам да се видиме хайде нещо да се договориме!!
Колажа на Колибри е страхотен, направо нямам думи. Дуци много се радвам за сватбата сигурна съм, че ще си прекрасна булка!
Водолейче честито ви първо зъбче! Права си малкия ще си ме приеме отново, но му трябва малко време на малкото ми рачешко инатче.
Моя мъник се храни чудесно, но някак си вообще не му личи. Утре ставаме на 10 месеца, а тежиме 8 800 гр и не сме много високи 73 см. Пълзи усилено като от време на време подвива краче, а с другото се опитва да стане. В проходилката почти не го слагам, че в Полша се наслушах на разни страхотии за тези проходилки.
много целувки от нас с Ади



Тема Знаете ли откакто е почнала осмата ни тема...нови [re: Keнra]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано13.05.05 13:25



колко момичета сме писали тук? Точно 17 от общо 53 в летния ни списък!!! Хайде, мами, пишете - как сте вие и отрочетата ви, какво си правите, радости, проблеми?!? А на писалите досега в тази тема, а именно Кенга, Мишка, Колибри, Силвита, Копче, Водолейче, Никол 78, Червената Шапчица, Лейди 01, Дуци, Южният Вятър, Сема, Ита, Кали 77, Берия и Били Вълчицата, ще кажа: само така, мили августинки и юлки, само така!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.