Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Silvita]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано15.05.05 11:15



Честити зъбчета и стоенето права:)
Отново си имаме нет в къщи, така че се завръщам във форума:)
Нямам време да изчета цялата тема, но мога поне да кажа какво ново при нас.
Днес Пламен навършва 10 месеца и вече ходи /започна да прави отделни самостоятелни крачки още в началото на 9-тия месец/. Сега тичам след него и викам: "Там не пипай!", "Внимавай, ще паднеш..." и все неща от този сорт. Винаги съм нащрек, защото все бели прави юнака:)
Сега сигурно е станал към 12 кг. и много обича да папка. Старая се да му давам много плодове - всеки ден изяжда по 1 банан и 1 ябълка, също така му правя и сок.
Има 2 зъбчета, думата "мама" за него е забранена дума и изрежда всички други роднини, но мен не ме и споменава. :( Какво да се прави...
Това е за сега :)
Целувки от нас:)



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано15.05.05 12:20



Малеееееееее, колко е пораснал юнака!!! Честити ви ходещи крачета! Ние с тая проходилка скоро май няма да се научим, ама :))))

Юлки, къде изчезнахте бе? Айде пишете, че май от др месец съм на работа и ще зачезна и аз :)))



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано15.05.05 15:44



Този Пламен, този Пламен! Браво на момчето!!! Кога се родиха, кога проходиха! Това е, дечицата ни вече не са бебета и това си е. Кажи сега, прочъпулник правихте ли. ще правите ли? Аз тук, в клуба прочетох нещо което много ми хареса. След като се омеси питата за прощъпулника се дава на детето да стъпи в нея и после се пече. Живот и здраве, като дойде време за Дени се каня така да я направим.
Целуни го големия мъж от нас (Хана да не чете, че нали се годявахте нещо с тях)! Мног е хубав на снимката! И какво готино шкембенце има... И такъв нахилен... Просто да го изпапкаш!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Silvita]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано15.05.05 15:56



Ето го и Райчето изправено! Каква осанка само, каква гордост!!! Честито ви! Честити и зъбчета! Да са ви здравички и белички!
Дени също се изправя, но трябва да се докопа за нещо. Шкаф, диван, крачол (нечий), ръкав... Кошарата ни е като вашата (ама не Бертони, не че има значение) и в нея не може да се изправя, защото няма за какво да се хване. Дращи горкото по мрежата... Тя не че стои много в кошарата де. Постилам й един спален чувал на земята и по цял ден е там.
Ей, а да ви разкажа нещо с което много ме изненада. Имаме значи едни гумени кубчета. Такува като гумените играчки, със свирки. На едното от тях (те са с цифрички, та на номер 9) свирката се е мушнала вътре и то не свирка, ами дрънка. Отдавна забелязвам, че Дени по-често играе с него, но все си мислех, че като прекара всички кубчета през ръцете си и се задържа, на това, дрънкащото. От няколко дни обаче я наблюдавам и дори правих разни експерименти. Оказва се, че от кутията с всички кубчета, тя посяга и си вади САМО девятката. Другите остават вътре. Това означава, че познава не само цвета на кубчето, но й картинката на написаното отгоре (защото има още две зелени кубчета)!!! Бях наистина впечатлена като го осъзнах!
Кой знае какви неща им се въртят из главиците. Кой знае колко много разбират, а ние си ги възприемаме като бебета само.



Тема Привет и от нас отново!!!нови [re: matiya]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.05.05 16:52



Много си го кърмила, бравос!!! Давид да оздравява бързо, че... Лято идва!!!
И аз ви разгледах снимките - готини сте много!!!
Днес Алекс навърши пълни 9 месеца, казва "баба", "деди" и "тата", но от "мама" и помен няма!!!
Всичко хубаво!!!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: Keнra]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано15.05.05 18:16



Все по-често си мисля, че никак не ми се иска да порастват бебенцетатат ни, защото вече няма да искат толкова да се гушкаме, няма да ни дават да ги целуваме. Който си има момиченце е по-добре, защото те са си гальовни и любвеобилни съкровища, но който калпазанин като моя... :) Но трябва да свикваме с мисълта, че вече растат много бързо:)
Аз прощъпулник още не съм правила, но скоро и това ще стане.
Мислех си направо готова пита да купя, защото не съм много добра в кухнята, но това за отпечатъка много ми хареса и ще взема да се пробвам. Някой ако някой има рецепта за пита, да помага:)
Целувки от нас:)



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 11:30



Ей, Краси! Пламката е голямо момченце вече! Честити ходещи крачета! Да ти е жив и здрав пакостника и да те слушка много!

Целувки!



Тема ЧЕСТИТИ 9 и 10 МЕСЕЦА ! ! ! ! ! !нови [re: desykv]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано16.05.05 11:45



Здравейте и от мен:):):) Днес на 9 месеца стават нашите малки съкровища- София на nikol78 , Елица на bony, Магдалена на juna, Павел на vodolej4e и моя Адриан. А на 10 става куклата Деница на Кенга:):):)Да са ни живи, задрави и да продължават все така да ни радват

Редактирано от LadyO1 на 16.05.05 11:50.



Тема Re: ЧЕСТИТИ 9 и 10 МЕСЕЦА ! ! ! ! ! !нови [re: LadyO1]  
Автор lta (Meche)
Публикувано16.05.05 12:01



Да са живи и здрави всички пораснали бебоци и само радост да носят на майките и татковците си, както и на всички нас!



Тема Re: И ние сме зъбати от днес!нови [re: krassym]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.05.05 14:25



Краси, браво на юначето!
Много сладък е станал!
Страхотна снимка!

Браво и на Райчето за изправянето!

Иначе, Кенга, това за запомнянето и аз го забелязвам напоследък.
Например Лора има едно любимо плюшено кученце, останало още от Христи.
Оставям кученцето някъде и я питам: къде е кучнцето Лори, къде е бау-бау. Тя се обръща, започва да го търси с поглед, задържа погледа върху него, все едно ми го посочва.

Или пък с бибката в уста я питам: искаш ли водичка?
Моментално изплюва бибката и показва готовност да пие водичка.

За яденето си показва сама. Започва да мляска сладко с устичката, когато моментът е наближил.

Иначе:
Не ще да седи вече в количката когато сме на разходка навън. Измъква се от коланите и вече е с гръб към мен и права в количката, хваната за гюрука.
Ходи изправена хваната за маса, стол, стена, врата... Нестабилни са и крачетата още. Опитва се да стои права сама без помощ. Още няма идеи за прохождане в близките месец -два. Според мен, поне.

Категорично отказва да пляска с ръце. Не ще да отбира момата от таквизи науки!

Но баща и смята, че щом може да си казва за храната и водата-страшно няма!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.