Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Благодаря ви от сърце!!!нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано18.04.05 20:34



И трите ме разплакахте, Бамбинче, Деси и Сладки Целувки на Мама!!!
Много съм ви признателна наистина!!!
Как само ме разбирате и ми вдъхвате кураж!!!
В момента Алекс плаче на пода с куп играчки около себе си... Нахранен добре, изкъпан хубаво, нацелуван и нагушкан, разходен... Да имам ли угризения, че съм на компютъра? Мъжът ми мие колата, яденето е сготвено...
Кажете, ама честно... Не е наранен, но ме гледа обвинително, че не му говоря, пея или обръщам внимание...
Сърцето ми се свива, но имам крещяща нужда да съм тук в момента, а и потребностите му са задоволени, поне така мисля...
Спокойна и приятна вечер на всички ви!!!
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: Моето психично състояние след раждането на детето!нови [re: desykv]  
Автор Lohi ()
Публикувано18.04.05 20:57



Ти си много смела и откровена и аз наистина ти се възхищавам! Не всеки би си признал всичко това, а то е толкова човешко...

Радвам се, че си успяла да се справиш и че имаш толкова прекрасни близки хора
Давай все така смело!



Тема Re: Благодаря ви от сърце!!!нови [re: desykv]  
Автор veli22 (mama na Ivo)
Публикувано18.04.05 22:23



Скъпа Деси, не е лошо, че искаш време за себе си, всички ние имаме нужда от това, така че не изпитвай угризения, когато си го даваш. Най-вероятно малчо е плачел, за да бъде гушнат или защото е бил изморен. Нали знаеш, че плачът е средство за комуникация при бебчовците. Когато моят Иво беше съвсем малък толкова се тормозех, че не винаги мога да откликна на 1-вата секунда на плача му, стомахът ми се свиваше и се чувствах лоша майка, която каквото и да прави, все нещо не е в ред. Но с течение на времето осъзнах, че не винаги мога да скокна на минутата, спрях да се самообвинявам, казвам си, че и аз съм човек, имам нужди и че правя каквото е по силите ми. Перфекционизмът само ни пречи. Успех!!!



Тема Да!!!нови [re: veli22]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано18.04.05 23:35



Аз си мислех, че нямам право да:
- се изпишкам, измия зъбите, изкъпя
- се среша, налакирам, облека добре
- изляза навън без него със съпруга ми
- чета или пиша
- спя добре
- се радвам на живота, ако той плаче за нещо
- го дам на някой близък да го гледа, за да си почина...
И ако правя тези неща, значи съм лоша майка!!!



Тема Re: Да!!!нови [re: desykv]  
Автор Bambin4e (непознат )
Публикувано19.04.05 00:04



Да!!!Ти си добра майка!!И в същото време освен майка ,си и човек!!! Аз мисля,че децата усещат нашето психическо и емоционално състояние,те са силно чувствителни и зависими от него!!Как мислиш???Дали детето ти не предпочита да си поиграе с една спокойна и усмихната мама,една отпочинала и даваща любов мама,вместо с една уморена,лишена от енергия и усмивки,вечно мърмореща и изнервена майка??? Кое би му доставило радост?? Кое ще го накара да се чувства доволно? Радвай се на живота,доставяй си удоволствия, грижи се за себе си и се чувствай добре в кожата си и ще видиш положителното въздеиствие върху малкия човек!Щастливата,спокойна и обичаща го майка ,ще го направи и него щастлив!!!



Тема Re: Да!!!нови [re: desykv]  
Автор veli22 (mama na Ivo)
Публикувано19.04.05 10:19



Да и аз така си мислех като теб, докато не ми избиха бушоните един ден и не взех нещата в ръце. има момичета, които на 2-рата седмица след раждането тръшват бебето на баба или гледачка и отиват някъде да "си починат", а други като нас се чувстват виновни дори когато оставят бебето да плаче 30 сек. Не коментирам първите, но това пък нашето си е чиста проба лудост. Намирай време за себе си - прическа, книга, списание, музика, лакирани нокти или там каквото ще ти дпстави удоволствие, иначе къде ще му излезе края....



Тема Re: Да!!!нови [re: desykv]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано19.04.05 10:48



Деси, и аз отначало се шашках, когато Сара проплачеше. Бях като навита пружина и много изнервена..., докато един ден просто мъжът ми каза, че днес той ще се занимава с нея, а мен ме прати по магазините.
Зорът беше докато излезна от нас, после беше лесно!
Разходих се хубаво, напазарувах - общо 4 часа се мотах, но се почувствах нов човек!
Родителят също има нужда от почивка - за да може да се посвети пълноценно на детето си, той трябва да е добре.
Така че спокойно го оставяй да поплаче - нищо няма да му стане! Ти като си изнервена и напрегната вредиш и на него.



Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Да!!!нови [re: desykv]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано19.04.05 11:55



Глупости на търкалета ДЕСИ !!!!!


едно нещо запомни от мен - добрата майка е усмихнатата и щастлива майка.
за да си усмихната и щастлива ТРЯБВА да правиш тези неща.

защото една нацупена, уморена, вечно сприхава мама, макар и със супер изчистена къща и бебе носено нон-стоп на ръце не е добра майка.....

и запомни, че колкото и лоши майки да сме ние сме НАЙ добрите за нашите деца! те и да искат по добри няма да намерят.... дори и когато изнервени им крещим или ги ступваме защотото се чувстваме победени и безпомощни...пак сме НАЙ добрите мами за тях!



Тема Rosi, ako iska6 vlez tuk i pro4eti...нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано20.04.05 10:49



moiata istoria - na kirilica e, spoko!!!



Тема Сори, но пак съм аз...нови [re: desykv]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано24.04.05 16:41



опитах се да не ви товаря повече с моите състояния и затова влязох в клуба за психотерапията, и ако знаете - там не е за мен, постоянно се заяждат един с друг, направо се ядат, как тогава ще ми помогнат, що за психотерапевти са това - много съм възмутена и огорчена...
Та затова пак съм тук с мойте си вълнения и предварително предупреждавам - на който не му се чете, да спре дотук...
Та аз открих 4 основни причини да изпадна в толкова тежка депресия:
- откакто се знам, през зимата се чувствам доста потисната в сравнение с пролетта и лятото /т.нар. сезонна депресия е изявена при мен/
- откакто се знам, съм много емоционална и чувствителна, и ту прекалено се радвам, ту прекалено тъжа
- мислих си, че като психолог сама ще успея да си помогна и че ще премине
- преди да стана майка, много критикувах и съдех майчетата, които виждах, но вътрешно, не външно, не съм им казвала примерно "Ти защо...", но съм си го мислела с упрек...
Ако някой иска да пише по темата ми, нека да заповяда, много ще се радвам да чуя и щастливите майки, и няма да им завиждам, честно!, всяко нещо си има причина, и ако не ни убива, ни прави по-силни!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.