Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор skorpi77 (надежда)
Публикувано18.09.05 21:05



Доц. Кременски, искам да попитам всеки който поиска и желае да дойде на консултация при вас може да го направи или има някакъв избирателен принцип?
Благодаря ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: savv]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.09.05 10:56



Здравейте Госпожо,

По-информативен е ултразвуковият преглед в 15-та навършена седмица и най-информативен и препоръчителен е прегледа за "фетална морфология" (оглеждане на всички органи и системи) в 19-22 седмица.
В 11-13 г. се регистрират само големи промени, който би трябвало да може да види един квалифициран ултразвуков спициалист. Такива съм сигурен, че има в Пловдив, но за съжаление аз не ги познавам. Много лесно може да се разбере, подходящ ли е специалиста за откриване на генетични дефекти в 11-та - 13-та. седмица. Помолоте го да Ви снима и измери в милиметри т.нар "нухална транслуценция" (просветляване между кожата и мускулатурата на врата на плода" и да изчисли колко е риска за Даун. Ако не може да направи това - потърсете друг специалист.

Бъдете здрава.
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: skorpi77]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.09.05 11:38



Няма избирателен принцип,
Освен, ако не съм в момента на работното си място.
По-свободен съм след 14 часа
Бъдете здрава
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: Пак да попитам...нови [re: ACETO]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.09.05 11:54



Уважаема Госпожо,

1) Биохимичният скриниг открива до 80% от дефектите на невралната тръба и коремната стена и 70% от случаите с Даун - такъв Ви е правен и не са открити.
2) Изследванията след амниоцентеза откриват или отхвърялт почти 100% от Даун и много други хромозомни аномалии - Такива изследвания са Ви направени и не са открити дефекти.
3) Ултразвуковото изследване ( такова Ви е правено преди биохимичния скрининг и по време на амниоцентезата) открива почти 100% от големите дефекти на невралната тръба и коремната стена). Дефекти не са Ви открити.
4) Ултразвуковото изследване "Фетална морфология" в 19-21 седмица открива над 85% от редица дефекти, извън посочените по-горе (вкюлчително и малки) във всички органи на плода.
ИЗВОД:
НЕЗАВИСИМО ОТ ВСИЧКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И РЕЗУЛТАТИ, ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ В 19-21 СЕДМИЦА ВИНАГИ СЕ ПРЕПОРЪЧВА.

Силно се надявам, че не Ви обърках допълнително

Кременски



Тема Re:нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Eva_Sh (непознат )
Публикувано19.09.05 16:35



Здравейте д-р Кременски,

Прочетох всичко написано до тук по темата и трябва да призная, че ми беше от голяма полза. Случаят е такъв:

На 32г. съм, със съпруга ми имаме по едно здраво дете на 12 и 13г. от предишните си бракове. През 2001г. забременях отново, за съжаление бебето се роди със синдром на Даун (47, ХХ +21) регулярна форма. От форума се информирах за всички възможни изледвания, за голяма част от които чувам за първи път... (без коментар!!). Тъй като от два месеца опитваме отново, искам да знам, при евентуална бременност, ВИЕ какви изследвания ще ми препоръчате да направя и какво ще ни струват (тъй като разбрах, че не работите с направления)?
Не забравям да пия фолиева киселина!

Благодаря предварително!
Ева Шумарова

Редактирано от Eva_Sh на 19.09.05 17:35.



Тема Re: Пак да попитам...нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ACETO (ведра)
Публикувано19.09.05 16:46



Уважаеми доц. Кременски,
Благодаря Ви за бързия отговор!

Май вече е късно за това изследване, защото възрастта на плода, определен с УЗ преди БХС беше 17 седмици и 2 дни, а оттогава вече минаха 5 седмици, т.е. вече е 22 седмици, и пак има празници - ще станат 23

Все пак къде се прави "Фетална морфология", трябва ли да се записвам предварително и колко струва самото изследване, трябва ли пак да ме изпрати някой с някакъв формуляр или мога просто да си отида сама без допълнителни консултации?

И отново сърдечни благодарности!

Бъдете здрав!



Тема Re:нови [re: Eva_Sh]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.09.05 18:36



Уважаема Ева,
Рискът от Даун при Вас е около 1%.
Този риск се приема за висок, поради което:
1) се предлага амниоцентеза и генетично изследване.
2) ако за вас също е висок този риск и решите да направите амниоцентеза за вас изследването ще бъде не повече от 70 лева.
Най-добре е да се обсъди проблемът в нашата генетична консултация
При мен тя е безплатна.
Желая Ви успех.
Кременски



Тема Re: Пак да попитам...нови [re: ACETO]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.09.05 18:44



Уважаема Госпожо,
Най-бързо и разбира се компетентно във медицински център "Фемина".
тел. 02/983 30 20.
Струва 40 лева.
Ако има проблеми, утре или в понеделник при нас в Майчин дом - 40 лева.
Желая Ви успех.
Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор savv (непознат )
Публикувано19.09.05 20:59



Уважаеми доцент Кременски,
Много Ви благодаря за отговорите! Оказва се, че днес имам нов въпрос - бях на гинеколог, който определи чрез УЗ плода ми на 7 седмици, които нарече гестационни. Аз съм сигурна, че той е на 5 истински седмици и мислех, че именно те се наричат гестационни. Явно имам грешка и въпроса ми е: всички изследвания, които се провеждат да кажем в 12, 16 или 18 седмица коя по-точно седмица визират - истинската, броена от деня на оплождането или същата плюс още 2 сметнати от началото на последната менструация?
Дано съм била ясна...
Благодаря за вниманието.
Бъдете здрав!



Тема За Пловдив [re: savv]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано19.09.05 23:27



Надявам се с доц. Кременски да не ми се сърдите, че се намесвам в темата.

Нухалната транслуценция може да се измери на няколко места в Пловдив, както и да се направи едно сериозно ултразвуково проследяване на феталната морфология. Само да отбележа, че този ултразвуков маркер е свързан не само със синдрома на Даун, но и с други бройни аномалии (тризомии) и хромозомни дефекти. Също така този първи ултразвуков скрининг следва да се напарви между 11,0 и 13,6 гестационни седмици.

Доц. Кременски може би е забравил, че се познава лично с д-р Даскалов от Пловдив. На апарата, на който работи д-р Дасаклов - 3D ултразвук с цветен доплер, се виждат множество подробности от морфологията на плода. Освен нухалната гънка се проследяват още много важни за развитието на плода и за оценка на неговото състояние маркери. Може да се направи и биохимичен скрининг с три биохимични показатели - ЧХГ, АФП и нЕ3, а в скоро време ще бъде възможно и изследване на инхибин А, което заедно с ултразвуковата диагностика се нарича "интегриран тест" (пирмерна информация

).
Разбира се, с направените снимки и запис на DVD можеш да получиш и още едно мнение от специалисти в София.

Ако искаш, попитай д-р Даскалов на бележка или в закованата тема за пренаталния скрининг и ти обещавам, че ще ти отговори изчерпателно.

Лека бременност!


Редактирано от Meli на 19.09.05 23:31.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.