Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема за цената на изследваниятанови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор gnevna (непознат )
Публикувано22.08.05 13:05



Уважаеми доц.Кременски,

Прочетох по-горе за цената на амниоцентезата, т.е. че от пациентите се заплащат "непреки разходи", а "преките" се поемат от касата. Вероятно това касае и БХС? Бихте ли ми казали колко лева трябва да платя за БХС и колко за амниоцентеза, при положение че съм здравно осигурена, тъй като след месец навършвам 35 години и доколкото разбрах е необходимо да си направя тези изследвания.

Благодаря ви! Желая ви хубав ден!



Тема Re: Синдром Поланднови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор edna_maika (непознат )
Публикувано23.08.05 13:31



Не зная дали ще съм за този форум, но тук пише и за настоящи майки...
Доц.Кременски ще съм благодарна, ако ме насочите към кого да се обърна в България по моят проблем.
Имам дъщеря на шест и половина години. Роди се едната ръка по- малка от другата, гърдичката и идваше малко надолу. Този проблем съществува и до днес - вероятно и цял живот. Разликата върви почти паралелно. Още от първият и месец тръгнах по Горна Баня и къде ли не. От един хирург - горен крайник имам предположение за следната диагноза - Синдром Поланд. Което означава, че "евентуално" няма да има и едната гърда. Не зная дали това е генетично, но ако е не би ли трябвало и някой друг да страда от това в някоя от фамилиите. По въпроса няма нито литература и изобщо много малко материал или аз не зная къде да търся. Мола Ви ако знаете нещо или някого във или извън България занимащ се с това да ми го препоръчате. Благодаря Ви предварително.
Р.Р. 2004г. Бяхме и в Германия в гр. Магдебург - травматологична клиника, но от там препоръката е да се спортува плуване и да отидем там след две години та ще бъдем там през април на 2006г. надявам се.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор simna (непознат)
Публикувано24.08.05 10:26



доц. Кременски,
дали можете да ми обясните какво включва хистологичният анализ на абортиран плод, при вас ли и за колко време ще е готов? Биха ли се видяли показатели, които щяха да се измерят при амниоцентеза? Написаното като диагноза е инкомплетен аборт в 16 г.с., но всъщност аз си го "родих" с целия околоплоден мехур.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор guergova (непознат)
Публикувано25.08.05 14:30



Уважаеми д-р Кременски,

В 17 г.с. направих БХС. Резултатите, които получих са:

S-AFP 40.5 U/ml при норма [16.75 - 83.75]
S-b-hCG* 4.8 ng/ml при норма [5.35 - 26.75]; оценка - L; Забележка Mo=10.7

Бих искала да Ви помоля да коментирате тези резултати и по-точно S-b-hCG, чиито резултати са с ниско отколнение.

Моля за Вашето мнение дали има причина за притеснение при тези резултати и какво следва да направя.

Благодаря предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор polimoli (непознат )
Публикувано27.08.05 15:55



Здравейте, дoц. д-p И. Kpeмeнckи .

Първо, искам да се извиня ако повтарям въпроса на някой друг, но не видях такъв и затова... пиша и аз.
Октомври, миналата година, бременна в 31-32г.с. откриха, че плодът е с тежка хидроцефалия. Предизвикаха раждане и всичко мина добре (доколкото е подходящо да го наречем така:) ) . При последния ехограф, който ми направиха, стана ясно, че няма друго, освен хидроцефалията и заключиха, че е било случайност. След раждането се съгласих да изследват плода и не се откри някаква генетична причина. Сега, обаче, си мисля, че е време и ние с мъжът ми да се подложим на някое и друго изследване. Понеже родих в МД от там ми казаха да отида след 4-5 месеца да се изследвам. Та въпросът ми е трябва ли и съпругът ми да се изследва, кои са нужните изследвания и заплащат ли се те ( ако можете да ме ориентирате в цифри ще съм много благодарна... ) и къде точно в МД трябва да отида за въпросните изследвания? Ако има значение- аз съм на 24год. (все още)

Ами това е. Много благодаря предварително
Поздрави: Полина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор lorik ()
Публикувано27.08.05 17:50



Здавейте доц.Кременски, силно съм притеснена от резултатите на БХС!Из4исленият риск е 1 към 50!
S-afp 14.5 U/ml L mo= 33.5
S-b-hSG 40.2 ng/ml h mo= 10.7
О4акван възрастов риск 1 към 1080!
На 29 ненавършени години съм, в момента съм 17 г.с.Генети4ната консултация бе при доц.Георгиева и Д-р Мазнейкова, при която феталната биометрия не показа никакви тревожни отклонения (костицата на носа , както и вратната гънка са напуъно нормални), и ми беше препоръ4ана амноицинтеза!
Доколко този резултат е тревожен и ако вси4ко е наред какво друго е предизвикало този висок резултат!Предварително ви благодаря!



Тема Re: за цената на изследваниятанови [re: gnevna]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.08.05 09:42



Уважаема Госпожо,

За съжаление, касата не поема никакви разходи за генетични изследвания, освен изследване на алфа-фетопротеин и бета-човешки хорионгонадотропин в 8-ма 16-та седмица (Наредба 39)?!. Това изследване е с презумцията, че е "скрининг за Даун", но всъщност не е. Скринингът за Даун се прави в 15-19 седмица и може да се извърши само при нас или в Университетска болница Варна.
Част от разходите за реактиви и консумативи се поемат от Националната генетична програма.
Тъй като за цялата тази бъркотия Вие нямате никаква вина, аз си позволявам на всички обърнали се към мен жени над 35 гоидне да назначавам безплатно изследване.
Това, което е необходимо е да се информирате в нашата консултация за възможностите и рисковете от генетичните изследвания. На базата на тази информация Вие можете да решите да правите или да не правите амниоцентеза. Последната струва 100 лева + 20 лева за индивидуална игла, съгласно ценоразписа на болницата.

В заключение, много Ви моля, не мислете в момента за пари. До този момент не сме върнали нито една бременна, при която са се налагали генетични изследвания защото тя не може да ги плати.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: за цената на изследваниятанови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор simna (непознат)
Публикувано29.08.05 10:47



доц. Кременски,
искрено се радвам на връщането Ви във форума. Означава ли това, че вече след отпуск отново приемате в кабинета си свободно? Бих искала в следващите 1-2 дена да Ви посетя за разговор, тъй като имам безпокойства относно полученото хистологично изследване на абортирания плод и съответно относно планиране на следваща бременност.
Предварително благодаря и лек ден



Тема Re: за цената на изследваниятанови [re: simna]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.08.05 17:41



Уважаема Госпожо,

Аз наистина бях една седмица в отпуск (по болест).
Вече съм по-добре, така че можете да заповядате по всяко време след 9 часа.
По повод на изследването на абортивния материал мога да Ви кажа, че резултатът не е от решаващо значение при следващата бременност, но това ще се обсъде на място.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: Синдром Поланднови [re: edna_maika]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.08.05 17:49



Уважаема Госпожо,

Предлагам Ви да се чуем след 12.09.2005 г. на тел. 9172 268
или 91 72 476.
В България има специалисти, които могат да Ви дадат възможната компетентна информация.

Бъдете здрава
Кременски




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.