Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Д-р Кременски,нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор мaм...yнчe (дебелунче)
Публикувано19.07.05 13:33



Благодаря от сърце



Тема Моля за съвет!нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор mnd (непознат )
Публикувано22.07.05 11:03



Здравейте доц. д-р Кременски. Бременна съм в края на 17 г.с. Вчера излезнаха резултатите от скриниг теста 1:234. Днес се консултаирах с ЖК в Шейново. Препоръчват ми амниоцентеза. На 31 години съм. Първа бременност, без аборти и генетична обремененост. Как оценявате риска 1:234? И на какво може да се дължи този резултат и какво означава той? Амниоцентезата 100% ли доказва наличието или липсата на аномалии? Благодаря Ви преварително.
Успешна работа!



Тема Re: Моля за съвет!нови [re: mnd]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.07.05 12:27



Уважаема Госпожо,

1) Никой няма право да Ви дава съвети.
2) ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА ДЛЪЖНИ ДА ВИ ДАДАТ ДОСТАТЪЧНО ИНФОРМАЦИЯ, ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ВЗЕМЕТЕ НАЙ-ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ
3) На резултатът, който сте полуичла Ви пише, че се нуждаете от компетентна генетична консуртация и такава можете да получите при нас.
При мен те са безплатни.
4) Резултатът, който сте получила означава, че от 234 жени 233 раждат дете без болестта на Даун и 1 ражда дете с Даун и нищо повече.
5) Ако този риск за Вас е непоносимо висок, Вие можете да си направите амниоцентеза.
6) Рискът в "Майчин дом" от амниоцентезата е под 0,5% за плода - да се предизвика аборт. За Вас практически риск няма.
7) Най-добрее да се направи амниоцентеза в 17-18 седмица.
8) След амниоцентезата с ДНК анализ за 4 дни получавате резултат има или няма Даун - почти 100% надежднаст
9) След 2-3 седмици получавате резултат за Даун и почти всички останали хромозомни болести със почти 100% надеждност.
10)Избора на изследването е Ваш.
11) Независимо от Вашия избор винаги се препоръчва ултразвуковото изследване ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ в 19-22 седмица.

Надявам се, че не Ви обърках и обезпокоих допълнително

Бъдете здрава
Винаги можете да разчитате на съдействие в зависимост от Вашето решение

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор SveDoGab (на Габи и Тея)
Публикувано22.07.05 12:57



Здравейте доц.д-р Кременски,

Преди време се бях свързала с Вас относно предстоящата ми амниоцентеза и това, че д-р Марков /с когото се свързах по Ваша препоръка/ беше открил едностранна вентрикуломегалия в мозъчето на бебето /единият вентрикул беше на горната граница/. Не знам дали ще си спомните за мен и за този случай, но исках да Ви благодаря за оказаната морална подкрепа от Ваша страна. Вече имам едно прекрасно малко момиченце, с което всичко е наред, слава Богу. Водихме я на ехограф при доц.Христова и всичко е в норма. Много съм щастлива и искам още веднъж да Ви благодаря за оказаното внимание. Желая Ви всичко най-хубаво!

Поздрави,
Светла.

Габи - 21.10.2002г.
Доротея - 26.06.2005г.

Редактирано от SveDoGab на 22.07.05 13:02.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: SveDoGab]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.07.05 18:08



Здравейте Светла,

Мойте поздравления, че всичко при Вас е протекло благополучно.
Искрно Ви пожелавам - Вие, детенцето и разбира се баща му
да бъдете здрави

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор iva17O1 (непознат )
Публикувано29.07.05 20:37



ДОЦ.КРЕМЕНСКИ ЯНУАРИ МЕСЕЦ РОДИХ БЕБЕ С МАЛФОРМАЦИЯ ДИАФРАГМАЛНА ХЕРНИЯ ОТ ДЯСНО В СЛЕДСТВИЕ НА КОЕТО БЕБЕТО ПОЧИНА , БЯХ ВИ ПИСАЛА ПО ИМЕЙЛ НО ИНФОРМАЦИЯТА КОЯТО МИ ДАДОХТЕ СЕ ИЗГУБИ, ПРАВИХМЕ СИ ВОЯ СЪПРУГ ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВАРНА-УНИВЕРСИТЕТСКА Б-ЦА ДОЦ.АНГЕЛОВА(ДАНО НЕ БЪРКАМ ИМЕТО), СПОРЕД КОИТО СЕ ОКАЗА ЧЕ ПРИ НАС НЯМА НИКАКЪВ ГЕНЕТИЧЕН ПРОБЛЕМ СЪС СЪПРУГА МИ СЕ ОПИТВАМЕ ДА ИМАМЕ ОТНОВО БЕБЕ ОТ 4-5 МЕС , НО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА ВЪПРОСИТЕ МИ СА КАКВА Е ВЕРОЯТНОСТА ДА СЕ ПОЛУЧИ ПРИ ВТОРА БРЕМЕНОСТ НЯКАКЪВ ВИД МАЛФОРМАЦИЯ, И ИМА ЛИ ВРЪЗКА ПЪРВАТА МИ БРЕМЕНОСТ С МАЛФОРМАЦИЯТА С ТОВА ЧЕ СЕГА ВСЕ ОЩЕ НЕ МОГА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ-ПЪРВАТА БРЕМЕНОСТ СЕ ПОЛУЧИ ОТ ПРЪВ ОПИТ, И ПОСЛЕДЕН ВЪПРОС ПРИ ЕВЕНТУАЛНА ВТОРА БРЕМЕНОСТ МОГА ЛИ ДА ИДВАМ ПРИ ВАС ЗА ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И В КОИ СЕДМИЦИ ЗА ДА ПРЕДОТВРАТИМ ВТОРО НЕЩАСТИЕ
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: iva17O1]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.08.05 08:13



Уважаема Госпожо,

При всяка бременност има около 2-3% риск за някаква малформация на плода.
Това, че в последните няколко месеца не забременявате, не е повод за притеснение и най-вероятно не е свързано с предишната бременност. Разбира се, че при втора бременност, в което аз съм силно убеден че ще се случи, можете да посетите нашата консултация.

Не забравяйте да пиете фолиева киселина в очакване на бременността.

Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор kexлибap (непознат )
Публикувано01.08.05 19:53



Здравейте,

Пиша във връзка със следния проблем. Направих си биохичен скрининг и въпреки, че съм на 29 години, резултатът беше много висок 1:76. Предстои ми амниоцентеза в Майчин дом. Аз имам бъбречна поликистоза, която не е наследствена, тъй като никой друг от роднините ми не е болен. Възможно ли е лошия резултат от скрининга да се дължи на това мое заболяване и дали амниоцентезата освен, че ще подтвърди или отхвърли съмненията за даун ще може да даде резултат дали съм предала това мое заболяване на бебето.

Предварително ви благодаря и ще очаквам вашия отговор.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: kexлибap]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано01.08.05 20:18



Здравейте,

Изследванията след Амниоецнтезата ще дадат отговор само за хромозомните болести (50% от болните с хромозомни болести са с Даун). Бъбречнаната поликистоза не е хромозомна болест. Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация. При мен консултациите са безплатни. Ако желаете запоявдайте с всички изследвания и епикризи.

Искрено Ви желая успех.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ACETO (непознат )
Публикувано03.08.05 17:26



Уважаеми доц. Кременски,

На 30 години съм, бременна съм в 14 седмица, живея в София. Бях във вашата лаборатория за консултация, тъй като сестра ми има тризомия, там ваш колега ми каза, че няма нужда да си правя изследване за тризомия, защото не е наследствена, но ми препоръча биохимичен скрининг. Споделих това с гинеколога си, но той не беше въодушевен, т.е. каза ми, че е безсмислено да се подлагам на това изследване. Аз обаче смятам да го направя, но не ми е ясно трябва ли да дойда за изследването с направление или с предварително записване, или просто трябва да дойда в лабораторията между 15 и 19 седмица.
Благодаря Ви предварително!




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.