Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Tedivan (непознат)
Публикувано06.07.05 11:47



Благодаря Ви за отговора.
Трябваше да съм по-конкретна - срещата ни с Вас е неизбежна, но пречи ли вземането на Аспирин 100 и Флебодиа на изследванията или може и сега да Ви потърсим?

[url=http://www.snugglepie.com][img]http://www.snugglepie.com/cb/31600.png[/img][/url]


Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Tedivan]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.07.05 13:22



Уважаема Госпожо,

Вземането на двете лекарства не пречи при провеждане на изследване

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано06.07.05 16:56



Уважаеми доц. Кременски, аз съм бременна в 8-а седмица след първи успешен опит чрез ИКСИ.
Имам друго заболяване - епилепсия, получена вследствие на травма в главата. Сега се лекувам с LAMICTAL. Проф. Чавдаров, който ми е лекуващ лекар, ми каза, че приемането на този медикамент не е опасен за плода. Аз напълно му се доверявам.
Но, не знам трябва ли да се направят някакви допълнителни изследвания на този етап или е необходимо да се изчака?
Ще се радвам, ако ми отговорите.
Поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Биcтpa]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.07.05 19:03



Уважаема Госпожо,

По отношение на Lamictal проф. Чавдаров е прав - няма данни, че прапарата води до вродени дефекти. Разбира се, като всяка друга бременна жена:
в 12-та, 15-та и 19-22 седмца се препоръчват някои изследвания (най-вече ултразвукови).

Най-добре е да посетите нашата консултация и подробно да се информирате.

Желая Ви успех
Бъдете здрава.

Кременски
9172 268
9172 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор rady_s (непознат )
Публикувано07.07.05 09:09



Уважаеми доц.Кременски,
бременна съм в 17 г.с.-втора бременност,имам здраво момченце на 5г.
В 6г.с. тъй като не се визуализираше пл.сакче в матката ми поставиха диагноза извънматочна бременност и ме оперираха - лапаротомия пробатория.
Притесненията ми са свързани с въздействието на общата ендотрахеална анестезия и антибиотика Цефазолин 2х2,0гр. върху бебето в този ранен срок от бременноста.
Ще се радвам ако ми отговорите.
Благодаря Ви предварително.

Редактирано от rady_s на 07.07.05 12:24.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: rady_s]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано07.07.05 09:57



Не съм лекар, но на такъв ранен срок (2 седмици след оплождането), защо не се чака още поне седмица? и тогава да се оперира?
А иначе мисля, че нищо му няма на бебо, в този ранен срок ако е имало въобще увреждане бебето нямаше да се запази - би трябвало да действа принципа всичко или нищо... ама пак наистина не ми е ясно защо се прави лапаратомия на 2седмичен плод ?!?! Не мисля, че бременността може да се докаже със сигурност къде е на 2 седмици от оплождането. Та да помоля доцента и това да каже - не се ли чака още поне седмица? Това да се оперира в деня на закъснението ми звучи направо налудничаво.....



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: [desi]]  
Автор rady_s (непознат )
Публикувано07.07.05 12:29



Съжалявам без да искам съм написала г.с. вместо с. не в 4г.с. а в 6г.с
Никой не можа да ми даде разумно обяснение защо не изчакаха, а аз бях толкова объркана в диагнозата, че въобще не я подложих на съмнение.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Биcтpa (слънчева)
Публикувано07.07.05 12:49



Благодаря Ви много Доц. Кременски, ще посетя Вашата консултация.
Желая Ви всичко най-добро.
Предполагам записванията стават на посочените от Вас телефони.
Още веднъж Благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: rady_s]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано07.07.05 13:51



Уважаема Госпожо,

Няма основания да се очаква повишен генетичен риск.
Разбира се това не отменя:
1) Серумен скрининг, ако желаете това.
2) Ултразвуково изследване "фетална морфология" - силно се препоръчва в 18-22 седмица.

Силно се наядвам, че всичко при Вас ще завърши благополучно.
Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор rady_s (непознат )
Публикувано07.07.05 16:04



Благодаря Ви много доц.Кременски.
Утре ще ми бъдат готови резултатите от БХС, надявам се всичко да е наред.
Вазможно ли е да ми препоръчате добър специалист за "фетална морфология".
Благодаря




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.