Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема за гърнето..нови [re: marinna]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано14.04.04 22:19



Извинявай, аз май нещо не съм в час
Вие колко сте големи, че сядате на гърне вече?
Просто съм чела че преди годинка и половина нямало смисъл да се слага детето на гърне... Не че имам мнение по въпроса.. Ти ме накара да се замисля...



Тема Re: за гърнето..нови [re: _OZZY_]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано15.04.04 08:52



Според мен пък година и половина е прекалено късно за да започне едно дете да се слага на гърне,но това естествено си решава всяка майка.Аз също започнах с опитите си да приуча Данчо към гърне.Надявам се скоро и аз да се похваля че ходим в гърнето



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: pepta]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 10:25



Здравейте,
Искам да ви питам вашите бебоци могат ли да седят сами, че ги слагате на гърнето вече? Таня много се клатушка и не мога да си представя да успее да се задържи сама още.



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: Jmuche]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано15.04.04 10:40



Нашето гърне е с облегалка,но аз все пак си го държа под мишничките,че иначе се килва на някъде



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: pepta]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 10:48



Е, значи отивам за гърне!



Тема МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Jmuche]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 11:31



От известно време кърмата ми рязко намаля. Вече размразявам запасите от фризера (слава богу, че съм замразявала). Това много ме учуди, защото доскоро имах много кърма. Положих грижи- ядки, чай от коприва, повече мляко, лук и т.н. Но нищо не помогна!
И изведнъж- вчера се появи цикълът ми!!! Много се шашнах!
От снощи се опитвам да намеря нещо в архива по темата за цикъл и кърмене, но компютърът ми е много задръстен и блокира . Пробвах няколко пъти и не успях.
Има ли някоя от вас спомен за тази тема и какъв съвет можете да ми дадете?


Благодаря ви,
Дани



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Flamendialis]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано15.04.04 13:43



Аз съм от декемврийките, ама попрочитам вашите теми, понеже сме само на месец след вас :) Отговарям ти за кърменето, понеже четях внимателно темите за кърменето изобщо и за цикъла по време на кърмене. Изводът, който си бях направила от тях е, че цикълът идва обикновено (не че няма изключения) когато кърменията се поразредят и се появят по-големи интервали между 2 кърмения. Ако твоето детенце вече не суче нощем, нормално е да се появи и цикъл. Също доста майчета споделяха, че по време на цикъл кърмата им намалява, затова не се плаши от това. Хубаво е, че си замразявала, но прибягвай към замразените дози по-рядко, а давай на бебчо да суче по-често и така ще се нормализира отново лактацията. Въобще и не си мисли, че ще се отбивате, това е нормален период :)
Може и други мами да споделят опит по въпроса, щото аз за сега само теория изложих :)
Успех!



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Andrea$]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 19:23



Благодаря ти!

Стискай ми палци!



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 19:46



Досега четох в един от форумите на бг-мамма за захранването. Оказа се, че това, което правя е абсолютно погрешно.
1. Давам пюрета, които, нищо че пише, че са от 3-4-месечна възраст, не са подходящи за кърмачета. Особено царевица, броколи, грах, банани и т.н..
2. Кашите (готовите) съдържат захар, сол и други неподходящи, вредни вещества; Честно казано аз не знам какво да правя- не умея сама да приготвям, а и нямам достатъчно време.
3. Захранването трябвало да започне с каши, после с пюрета. При нас е обратното.
4. Давам готови пюрета, а не трябва да се дават готови пюрета, защото те съдържали и захар, и сол, и др.добавки (не им запомних имената), въпреки, че на опаковката пише друго.

Моля, кажете ми за вашето дневно меню, какви пюрета давате, сами ли приготвяте всичко и как точно?



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 20:02



Здравей,
Нашата педиатърка ни препоръча да давам готови пюрета до навършване на 8 месечна възраст понеже са направени от биологично чисти продукти и са съобразени с всички изисквания на бебчетата.
И ние първо се захранихме с пюре, а после с каша - според мен няма значение как ще се започне - важното е да става постепенно и да не се въвеждат наведнъж повече от една нова храна.
А и в интерес на истината няколко пъти пробвам да дам на Таня пюре приготвено от мен и тя не го иска
Аз давам през ден зеленчуково, през ден месно - пуйка, пиле и телешко сме пробвали досега. Следобед каша или полдово пюре. От днес започнах и с попара - много странни физиономиики правеше Таня
Това е от мен!
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.