Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Странни входящи номеранови  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано25.12.08 19:10



От известно време телефонът ми (с дисплей и CLIP) без да звъни изписва странни трицифрени номера като пропуснати повиквания. Например 879. На какво може да се дължи това? Както съм до него, не е звънял, и изведнъж след малко на дисплея излиза 1 пропуснато и трицифрен номер. Идеи?



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано25.12.08 19:22



Честито Рождество Христово!



Както съм до него, не е звънял, и изведнъж след малко на дисплея излиза 1 пропуснато и трицифрен номер.

Ако кажеш какъв е модела на телефона ще отприщиш мисълта ни.
Трицифрените номера еднакви ли са, последователни ли са, винаги ли са трицифрени?

Наздраве!



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано25.12.08 21:59



Честито и на теб!
Не, различни са всеки път. Възможно ли е да минава по линията от време на време някакъв сигнал, който телефонът да бърка с входящо повикване? А той е някакво NEO NX-SC2021B, знам, че са калпави, но ми е подарък. Но пък се чува добре

Просто досега не беше правил така.



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано25.12.08 23:21



По принцип възможно е да минава по линията от време на време някакъв сигнал, който телефонът да бърка с входящо повикване. Тази версия става още по-вероятна, като се вземе предвид, че телефона дори не се опитва да звънне.

Обаче този някакъв смущаващ сигнал не може да е високочестотен, защото ще го отреже сплитера за ADSL-а ти. А нискочестотен нямам идея от къде може да се вземе... пък и в този случай вероятно и ти ще го чуваш като нещо подобно на бръмчене.

Единственото което ми идва в главата е някое бутонче от клавиатурата на телефона да не контактува добре и да имитира проверка на получените досега входящи повиквания. Открих ръководство за този модел на

. Може да направиш проба дали при натискане за кратко време на бутони UP или DOWN телефона пак изписва странни трицифрени номера като пропуснати повиквания.



Тема Re: Странни входящи номера [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано26.12.08 10:42



Да, той веднъж като ги регистрира като повиквания, после с up и down мога да ги разглеждам. Аз просто ги трия.
ПС: нямам ADSL.



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.12.08 15:43



Само за експеримент: ако имаш неелектролитен кондензатор с капацитет между 20 nF и 100 nF / 100V свържи го паралелно на телефонната линия и наблюдавай дали появата на странните входящи номера ще намалее или изчезна.

nF = нано Фарада



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано27.12.08 12:11



настрой го твърдо на Tone/DTMF и тествай известно време с изключена/включена Flash функция. Сподели има ли ефект.
PS: За кондензатора - Аналогови смущения не водят до получаването на логически поредици от цифрови данни.



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.12.08 12:34



Искаш да гаси пиковете по линията? (Захранването на линията беше около 60 V, ако се не лъжа, нали? Затова 100 V кондензатор)
Дали тези пикове биха излъгали телефона, макар и Нео, че да регне тонално повикване? И дори и този феномен да се е получил...не би ли трябвало електрониката първо да задейства звънящия модул? Все пак основната функция на апарата е да индикира повикването, щом получи такова или приеме нещо входящо за такова.

ПП: Би ли напомнил с 2 думи какво беше FSK-функцията? Преди доста години, когато още бях абонат на бтк и се карах с тях защо чисто новия ми ДЕКТ Панасоник не клипва и трябваше да почета малко за да напиша грамоино заявление да ми разкарат ИКМ-а, докато они се правиха на луди...та това FSK ми се е загнездило в паметта оттогава...не беше ли нещо, свързано с клип функцията, използвана при бтк?

Редактирано от Cтepн™ на 27.12.08 12:42.



Тема Re: Странни входящи номеранови [re: Astra1.8iGT]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.12.08 13:27



смущения не водят до получаването на логически поредици от цифрови данни

Не е ясно какви са смущенията, нито дали причината е изобщо такава. Кондензатора прост начин да отсеем версията за някакви смущения по линията.

Въпросче-закачка: виждал ли си как се дължи компютър или друга електроника поставена в силно електромагнитно поле?





Тема Re: Странни входящи номеранови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.12.08 13:37





Първо идва CLIP информацията и след това телефона звъни. В случая телефона не се и опитва да звънне, затова аз упорито насочвам темата в посока какво лъже телефона да изписва грешна информация. Ако телефонна прозвъняваше дори и за малко - тогава можем да насочим вниманието си и към съоръженията на БТК.

Картинката е от .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.