Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 14.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Думичката състояниенови [re: Aлykapд]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 01:18



КЕНТАВЪР

1.



2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Толкоз намерих. Включи и темата, в която пишем.
Не по същество.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 01:22



аха...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 01:36



Обаче то пък сега излиза, че смяташ за овци освен мен и още-Византийка, Тонди, Супер нова, ln Flames, Kpacив yм , и още ред други знайни и незнайни герои, дето са си писали с измислени никове.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ???нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 01:43



Ми точно така-зомбиращ е даже невинният на пръв поглед и нищо незначещ разговор.
Стига човек да има манипулативни способности. Аз лично познавам такива хора.
Човек получава 90% от внушенията подсъзнателно-само 10% минават през речта.
И то когато са открити думите, съзнанието веднага включва цензурата си и ги отхвърля. А когато внушението се извършва на подсъзнателно ниво-това вече преминава през цензурата и навлиза навътре под формата на постулат.

Примерно-Излез навън да подишаш въздух!
Е няма пък.
Я какво хубаво време е навън-птичките, цветенцата, тревичките...и човек не се усеща как излиза.
Второто е типична манипулация.

От 2 години следя професионално направо манипулациите и манипулиращите. Това, което вече знам, е убийствено....

И бас държа, че знам повече за начините, по които ти си манипулируема, отколкото ти самата знаеш. Поне във виртуалния свят.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Извини ме за въпроса, но ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.05.04 01:50



В тази ситуация са реагирали в синхрон със стадото - всички живеем в рамките на колектив, общество и т.н. и сме част от него - повече или по-малко!



Тема Re: ???нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.05.04 01:55



Даже съм много лесна за манипулиране - всеки дар божи се "заплаща" с нещо и аз си нося кръста като всички останали!



Тема Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано20.05.04 07:50



Аз също ти благодаря за неагресията.
Моля те обаче да поприключваме вече тази тема тук.
Отказвам да участвам в другарски съд на Марта и да коментирам това, което си написала. Сигурна съм, че разбираш, че обичта ми към нея няма да се преобърне или стопи само защото ти си ми казала всичко това за нея. На мое място и ти нямаше да го направиш. Толкова по тази тема.

Да правим сега анализ на клуба, участниците, взаимоотношенията и всички минали, настоящи и бъдещи конфликти също не ми изглежда добра идея. Говоренето с "вие" и "ние" също не ми харесва. В момента ти говоря аз - от свое име. Тези идеи за сплотени групи, клики и прочие са в главите на тези, които вярват в тях. Вярно е, че лично аз в повечето случаи се солидаризирам с приятелите ми тук - но го правя, защото съм наистина съгласна с конкретния човек по конкретния въпрос. Ако не съм съгласна, не е проблем да го кажа - или поне не бих казала обратното. И ако си чела досега достатъчно внимателно, можеш да намериш примери и за това. Аз обаче нямам нерви сега да ровя из архивите да ги търся. Нито ми се занимава с подобни разследвания. Сама трябва да решиш дали да ми се довериш или не. Единственото нагледно доказателство, за което се сещам, е самият факт, че в момента изобщо разговарям с теб, и то по неагресивен начин. Вярвам, че си наясно, че не си особено обичана тук - поне от "основнопишещите" - така че не е изключено те да не одобрят това, че аз се опитвам да говоря с теб човешки. Аз обаче вярвам, че има някакъв шанс да ме чуеш и разбереш. И вярвам, че е правилно поне да опитам. Ето ти пример за несолидаризиране.

За полезността на конструктивните спорове съм напълно съгласна - права си, че те носят движение, оживление, обмен на идеи и взаимно (дай боже) обогатяване. Глупаво е обаче да се търси спор заради самия спор, особено пък с цел да бъде превъзпитан някой и да му бъде доказано нещо, в което той очевидно няма да спре да вярва. А пък когато спорът прерасне в съвсем лични нападки, опити за мерене на кой каквото там си има и прочие - тогава пък става съвсем безсмислено и нелепо.

Впрочем ако някой каже, че "като не ти харесва, просто смени клуба", би бил в голяма степен прав. И то не само защото така е най-лесно, а и защото това е очевидна, простичка логика. Аз също не съм далеч от мисълта да ти го кажа. В дир-а е пълно с форуми, които аз намирам за отблъскващи, а пишещите в тях - за крайно заблудени. И през ум не ми е минавало обаче да вляза в такъв форум и да правя опити да "вкарам в правия път" обитателите му. Просто не ходя в такива клубове. Разбира се, това са лични избори и решения, които всеки от нас прави ежедневно - с кого, къде, кога и как да общува. Ти правиш твоя избор, аз моя - в случая идеята е да се опитаме да направим твоя и моя избор достатъчно поносими (поне) един спрямо друг, така че да не си пречим и да не си причиняваме излишен дискомфорт.

С това ти предлагам да приключим с тази тема. Ако на всяка цена ти се иска още нещо да ми кажеш, напиши ми бележка или ме потърси на кю-то ми. За последен път човешки те умолявам да оставиш Марта на мира. Аз наистина я обичам много и няма да спра да я обичам само защото ти не я обичаш. Разбирам, че си преживяла голямо разочарование от нея и че ти е причинила болка. Но те моля, ако не можеш да й го простиш, поне престани да занимаваш с този проблем толкова много хора.

Ако се чувстваш зле в този форум, просто не идвай повече. Ако пък не - остани, разположи се удобно, отпусни се и прибери ноктите. Тъкмо и кафе направих. Повярвай ми, имам остра нужда от мир, спокойствие, приятелски "въздух", позитивност и конструктивност. Гладна съм просто за такава атмосфера. Сигурна съм, че има и други наоколо, които искат същото. Затова моля те, помогни ни заедно да си я създадем.



Тема Re: Кайли,нови [re: Mesmerisa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано20.05.04 09:56



Вярно е, че лично аз в повечето случаи се солидаризирам с приятелите ми тук - но го правя, защото съм наистина съгласна с конкретния човек по конкретния въпрос. Ако не съм съгласна, не е проблем да го кажа - или поне не бих казала обратното. И ако си чела досега достатъчно внимателно, можеш да намериш примери и за това.
Никога не съм казвала обратното.
Съгласна съм на конструктивен диалог. Само те моля да прецениш, че когато някой не е съгласен с твоето мнение или това на приятелите ти, това не означава непременно заяждане или преследване...означава просто, че и несъгласният ползва правото си да изкаже мнение. Различните гледни точки и различните опитности трябва да обогатяват хората, а не да се използват за делене, спорове и войни.
А за себе си мога да кажа, че когато казвам или твърдя нещо, то е в резултат на наблюдения, анализи и синтези. Т.е. мнението ми стъпва върху определен набор от факти. Не преследвам вещици.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.