Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 15.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: така излиза:-)нови [re: Samael]  
Автор Диaнa (скумрия)
Публикувано19.05.04 00:13



Е, така е, но някои хора откриват себе си и се хармонизират в партньорствата; а при мен например излиза, че за да се чувствам добре, трябва да съм вълк единак.

Свобода или смърт!


Тема Re: Като си говорим за медицинска астрологиянови [re: Samael]  
Автор CENTAVER ()
Публикувано19.05.04 03:51



ВИЖ СЕГА АЗ НАПЪЛНО НЕРАЗБИРАМ НАПАДКАТА ТИ ПО ТЕМАТА ,ЗАщОТО ПЪРВО ТОВА СА ДАННИ И ВТОРО АЗ НЕ СЪМ ИЗРАЗИЛА НИКАКВО ЛИчНО МЕНИЕ ПО НЕЯ.Второ и мартенска котка не мога да разбера за какво се бори когато никой не я бие.трето повечето писатели които са писали книги по астрология медицинска имам предвид са били медици.Ипето и не не можеш да знаеш дали имам медицинско образование или не аз пък за твое знание мога да кажа че имам такова.Освен това темата ме вълнува медицинската астрология много и виждам големи подвърждения в нея,което доказва ,че работи досега почти нямам грешна или почти грешна диагностика.Май не знаеш за етичния кодекс на астролога който едно от нещата които казва е да не предсказваш смърт или тежки заболявания.С познанията които ни се дават обаче можеш да го ориантираш към промяна на стереотипа си на живот ,за да му помогнеш в напредването на такива.Така ,че аз стриктно се придържам към астрологичната практика.Твойто мнение си е все пак за тебе и си го дръж там
аз не съм питала дали искаш или не искаш да четеш темата,а просто ако не ти е приятна или не си съгласна с нея не я чети има много други които биха се възползвали от нея.Все пак сайта е информационен и в него се пускат неща които биха били полезни аз бих се радвала на това.А ако се съобразя с това което казваш какво ще стане ами ,че и аз не съм професионален астроном значи ли че не трябва да гледам небето нито математик значи ли че не трябва да изчислявам градусите не съм професионален сънивач значи ли че не трябва да разбирам нептун.Кво значи човешката анатомия ти не и м пишеш рецепти бе ами им даваш съвети как да живеят по здраво и добре това ми е философията.А мартенска котка май се пявява когато трябва да възнегодува не и за диалог не ги разбирам аз тея отношения може пък да е лидер на опозиционната партия.Това в рамките на майтапа а като се интересува от медицинска от кво възнегодува като и тя знае че това са база данни само а всеки хороскоп е индивидуален и се разглежда по различен начин.А всички ние знаем ,че аспектите писани и в книгите по астрология не се интерпретират мотамо а си имам отсенки и аромати различни я се успокойте и четете наволя



Тема Re: Като си говорим за медицинска астрологиянови [re: CENTAVER]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано19.05.04 08:01



Известно ли ти е, че има астролози-систематици /за разлика от теб/, които с цялата си астрологическа етика са спряли да се занимават с астромедицина защото изследванията им са стигнали до резултата, че техните предсказания програмират болестни състояния в енергийната система на човека? /и то с формули на къде по-финно ниво от астрологическия речник, който ти си копирала и не знаеш дори от кого и той каква цел е имал?/

Етиката не е просто дума ... /и как се става астромедик за точно 1 месец също не ми е ясно, доколкото си спомням думата психосоматика преди месец не я беше чувала/

Обменът на информация е много хубаво нещо, стига да разбирахме и бяхме дорасли не само физически, но и психически за да усетим последствията от това, което разпространяваме ...

/и това не е нападка, защото ми е все едно ти лично какво правиш, интересуват ме последствията на това, което твориш на хора, които не познаваш, в името на астрологията/



Тема Re: Като си говорим за медицинска астрологиянови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано19.05.04 12:02



То по тая логика цялата астрология си е едно програмиране и сигурно ненапразно църквата я забранява.
И на мен като четец тук ми прави впечатление, че се реагира не на което се казва, а на кой го казва.
Като капацитет можеш ли да кажеш кой тук пише по същество? Защото ми прави впечатление, че едни мои любимки разиграват принципа "Разделяй и владей" и в последните месеци не ми се е случвало нищо конкретно по тематиката на клуба да прочета от тях.
Докато Кентавър си пуска много инфо по същество.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема И на тебе да кажа,нови [re: Kaily]  
Автор Джeми (... време е ...)
Публикувано19.05.04 13:33



че тук тематиката на клуба е АстролоЗИ... не астрология.
Става дума за хората, които обичат астрологията, учат и споделят. Хората. Толкова ли е неясно?
А основните пишещи тук винаги пишат за или в астрологията.
Проблемът е, че не всеки може да го разчете.
Но, както се сещаш, проблемът не е на тези основни пишещи...

Поздрав!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: И аз да ти кажа,нови [re: Джeми]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано19.05.04 15:06



Нямам нищо против теб лично и харесвам онова, което пишеш. Пишеш много красиво и поетично и ми вдигаш душата с няколко октави, дори когато не пишеш конкретно на тема астрология...само дето пишеш И на тема астрология.
Кентавър също пише много на астрологическа тематика и редовно си копирам какво пише. Не че го разбирам винаги, но все някой ден ще ми присветне, ако е рекъл господ.

Обаче
наблюдавам и анализирам фактите и те са красноречиви-Кентавър пише ЗА астрологията, а някои други просто пишат В клуб "Астролози". Можеш сама да провериш, фактите са леснодостъпни.
Та не казвай на черното бяло, защото така ти харесва и от чувство за солидарност...ако не ми вярваш, посочи ми нещо стойностно на астрологическа тематика на Марта примерно в последните няколко месеца, може пък аз щото съм лаик да съм го прескочила. Аз си спомням само един нейн превод отпреди доста време, та открехни ме наистина, може пък да съм изпаднала в заблуда.

Това за медицинската астрология даже мислех да предложа на Кентавър да го подреди по планети, че да е по-лесно на профани като мен. Критерият да е планети, а не болести.
А идеята, че само лекари могат да пишат на тая тема, ме навежда на идеята, че то е резонно само психолози да се занимават с астрология. Или само икономисти-на тема пари и звезди...и т.н...
И цялата астрология все пак наистина е малко рамкираща, откъде и да я погледнеш и всички неведнъж сме се влияели от нея. Цялата астрология, не само медицинската.
Така че да се нахвърляте върху Кентавър ми се струва борба на личностна основа. Ако същата тема я беше поднесла примерно Алукард, същата реакция ли щеше да бъде? Наистина ли?


И последно...
Ако в клуб "Музика" се пише за музиката, в клуб "Композитори" следва да се пишат биографиите на композиторите ли?
Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш с това, че клубът е "Астролози", а не "Астрология"?
По какво се разпознават астролозите-по това, че декларират, че са такива ли, или по това, че пишат стойностни неща в тази област?


Моите почитания към теб лично.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: И аз да ти кажа,нови [re: Kaily]  
Автор Mapтeнcka Koтka (66 панички)
Публикувано19.05.04 18:08



Та, именно това е идеята, виж как сама си си отговорила
Клубът е Астроло3И, а не Астрология, точно понеже АЛУКАРД не би могла да напише подобна тема.
Иначе на темата нищо й няма и никой не се нахвърлил върху никого. Сигурна съм, че ако се прочете, може да се извлече информация. Само се изказаха съображения за практическото приложение на тази информация.

Колкото до Марта, понеже много те вълнува ,
Марта не пише, защото не вижда смисъл да пълни клуба с недобре осмислена или неструктурирана информация, от която никой няма нужда. Марта чете. Ако смята, че има да каже нещо полезно по темата, го казва. Извън това просто поддържа социалните си контакти и смята, че има абсолютното право на това, защото точно този клуб е част от социалната й среда.
И тук важи правото на свободния ти избор. Добре съм видима, та да ме подминаваш, ако не ти харесвам.



Урокът започва от ритъма, а сливането започва като поставиш ръцете си върху тонколоните.

Тема Re: Като си говорим за медицинска астрологиянови [re: smaragd]  
Автор Samael (танц на дявола)
Публикувано19.05.04 18:13



Да, ти си ме допълнила...За програмирането пропуснах да кажа, нямаше да разбере...Едно е да трупаш на килограм факти, а друго е да ги осмисляш
и разбираш...

Котката на Джеми - ВРАГ № 1!!!


Тема Не намесвай ника ми, Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор Aлykapд (Ангел В Мрамора)
Публикувано19.05.04 19:18



няма нужда.
Да не говорим, че в момента аз съм един от най коментираните и обсъждани индивиди тук и съм прицел на толкова негативно отношение, че е меко казано недообмислено от твоя страна да твърдиш, че ако аз бях авторът на темата на Кентавър, самата тема щеше да се радва на по добър прием. Ако аз бях авторът на тази тема, едва ли някой щеше да си даде труда да ме моли да дам автора, книгата или сайта от където превеждам; и едва ли някой щеше да ми поясни каква вреда мога да нанеса с безцелното пускане на подобна информация. Доколкото познавам тук пишещите никой нямаше и да се концентрира върху съдържанието на постинга ми, но щяха да почнат да обсъждат личността ми

Аз разбира се, с удоволствие ще напиша една подобна тема, не само за да ти докажа колко се бъркаш в преценките си, но и за да науча нови подробности от личния си живот Чакам следващо да разбера че или съм някоя девственица, която с мъж не е спала през живота си, или че съм някоя нимфоманка, която се пуска на всеки срещнат

Последно Кайли, това тук е "Астролози" и същността на клуба са личностите които пишат тук и които са свързани *макар и само по идея* от любовта си към астрологията. Центърът на клуба от самото му начало са били хората и взаимоотношенията между тях, а не само, единствено и основно науката астрология. Ако все пак толкова държиш да се пише за астрология, посочи ми, ако обичаш, нещо стойностно на астрологическа тематика, което ти си писала в последните няколко месеца, щото аз и едно не си спомням. Или нещо, чийто автор да съм аз? Или целта ти е само да вървиш по петите на котката и да се заяждаш с нея? Айде стига с личното отношение, а? А и точно ти да говориш за "борба на личностна основа" е като крадеца да вика "дръжте крадеца"




Тема Re: И аз да ти кажа,нови [re: Mapтeнcka Koтka]  
Автор CENTAVER ()
Публикувано19.05.04 19:22



А ТИ ИМАш ЛИ ТАКАВА ИМАМ ПРЕДВИД ОСМИСЛЕННА И СТРУКТУРИРАНА ИНФОРМАЦИЯ???АКО ИМАш щЕ СЕ РАДВАМ ЗА Я чУЯ И ПО СПЕЦИЯЛНО НА ТЕМА МЕДИЦИНСКА АСТРОЛОГИЯ ОБИчАМ НЯКОЙ КАТО СЕ ЗАЯЖДА ДА СЕ АРГУМЕНТИРА ДОБРЕ.щОТО ТВОЙТО ПОВЕДЕНИЕ МЕ ОБИЖДА И ТО МНОГО АКО Е ТОВА ЦЕЛТА НА ОБщУВАНЕТО ЗНАчИ СИ ГО ПОСТИГНАЛА.а КАТО СПОМЕНА СВОБОДНАТА ВОЛЯ ЗНАчИ И ТЕЗИ КОИТО ПИшАТ ИМАТ ПРАВО НА ТАКАВА ДА ИЗРАЗЯТ КАТО ПИшАТ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.