Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 08.06.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 23:15



Кажете си мненията, за това кое е най доброто място в София за изучаване на Тай Чи? Има ли някой тука от клуба да тренира Тай Чи в София и да има опит отвътре?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано14.04.02 23:29



predpolagam pri Krasi Kitaeca ili Dorian Alexandrov...... az sa6to bih iskal da se pozanimavam s Tai Chi po nqkoe vreme





Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано14.04.02 23:36



pri georgi mihalkov- ako nameri vreme za tebe......
dorian- v nikakuv sluchay.. krasi- miiiiiiiii... ama s ugovorki....

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..


Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: SWAN]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 23:46



Що при дориан в никакъв случай? и що краси с уговрки, какви уговорки?

и кой е тоя Георги Михалков?

Каква е разликата межту тримата?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 23:51




Poseti tozi link i razmisli.A shto se otnasia do razlikata m/u u4itelite,to tia e dosta subektivna.No ako iska6 da se nau4i6 naistina dobre da se za6titava6 na uvicata,zapi6i ili pri d-r Aleksandrov ili pri g-n Deni4in.
Tova e moeto mnenie.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Master Lu]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 00:02



А за всичко едновременно? Имам предид ако търся самозащита и духовно усъвършенстване? Алексадров и Деичин добре ли са?



Тема iskam i az da znam razlikiteнови [re: SWAN]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано15.04.02 00:16



kakvo na mu haresvate na dorian? a na kitaeca?





Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 01:19




Za6to prosto ne poseti6 6kolite,pogledai po edna trenirovka i potarsi otgovora vatre v teb.Zapi6i se pri tozi u4itel,4ieto izla4vane nai-mnogo ti dopada,ot koito misli6,4e 6te nau4i6 nai-mnogo.



Тема Re: iskam i az da znam razlikiteнови [re: galopante]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 01:33




Ne prekaliavai s bazicite,Galopante.
Mnogo dobre znae6,4e razlika niama.Vsi4ko e vapros na li4no vijdane.
Koi e u4itel?
Tozi,ot koito se u4i6!



Тема Re: iskam i az da znam razlikiteнови [re: Master Lu]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано15.04.02 10:19



mi to taka go kazahte, sqka6 horata prepodavat savseeeeeem razli4ni rabotki. 6te otida da gi vidq nqkoi den... ti kakvo trenira6?





Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано15.04.02 11:19



....


Mihalkov e teatralen rejisyor..

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..


Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано15.04.02 11:51



Nai-dobro ot kakva gledna totchka? Nai-evtino, nai-udobni tchasove, nai-blizo do doma ti, nai-dobyr maistor (triabva da gi pusneme edin srechtu drug, za da sme sigurni ), koito nai-dobre chte te nautchi? Kato utotchnich tezi drebni parametri pak zapoviadai...
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: nobody_]  
Автор Troika (божествена)
Публикувано15.04.02 15:44



Според мен трябва да се учи от най-добрия. Нали това са бойни изкуства, значи ако някой е най-добър в боя от другите значи му е най-добро изкуството, философията и е най-близо до истината. Какво ще научиш от някой който не може да се бие, а говори много хубави приказки? Философията и боят е едно, няма разлика. Колкото да се стараеш, пак няма да постигнеш кой знае какво, защото и философията не е на ниво. Предпочитам да уча от някой който не обяснява много, ама може практически. Ако победиш някой майстор с школа на изток, много е вероятно той на следващия ден да няма ученици. Другото е само празни филосовски приказки, ентусиазъм, легенди и гордост. А пък ако ще е учение, християнството, исляма и будизма са признати религии, да не се залъгваме и с удари и други такива. Като гимнастика и спорт можеш да си тренираш когато и при когото искаш, дори и от книги и учебници. Едни 50 милиона китайци го тренират като спорт тай чи и те са повечето. Как може да се каже нещо, като няма база с която да сравним уменията на хората. Много сме далече от изтока. Обаче някой от "майсторите" на тай чи са големи разбирковци. Те от всичко разбират и от тай чи, и от нан чуан, знаят как се прави тренировка и за мускули и за отпуснатост едновременно, как да набият и пребият другият (а не да правят двубой) и поради ей такива невероятни умения срещата в Стара Загора оня ден не завърши с разбирателство.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Troika]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано15.04.02 16:59



Тройка , първота половина на изказването ти е нещо което го дъвча две години вече в този клуб.Само дето ти си го написал доста поетично:)))))))
Дано бъдеш разбран!:)



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Andy.]  
Автор Troika (божествена)
Публикувано16.04.02 00:17



А бе то сега като видях какво съм написал, и аз се чудя какво съм искал да изразя ама нейсе. Анди, ти не си много по китайските стилове май, ама си ми предлог да напиша роман по тематаТа така, много се извинявам за думите си предварително и на теб, и на всички останали, ама не обичам заблудите и лъжите, а такива има достатъчно в България според мен. По този начин искам да изкажа критичното си мнение за хора с високо самочувствие и его, а такива хора в България има. Кои са - всеки сам да си отговори на това кой колко се доближава до това което пиша.
То дали съм прав или не е много просто да се види - дано след 10 години има школи останали след тях. Мойта гледна точка е по-разлята във времето. Става въпрос тогава когато вече няма да имат тази мускулна сила и ще трябва да го докарват откъм умения и майсторство, какво ще стане. Нали това е един от принципите на вътрешните стилове. Ако е истински майстора възраста не му пречи, дори напротив - натрупва се енергия, ако ли не - значи.... Сега тези хора са сравнително млади, преди са се занимавали с външни стилове, могат да се бият, здрави са, още го докарват, ами докога на мускули а не на умения? В България има дори хора на които им се явяват духовни водачи и им предават системи, което по принцип е възможно, вярвам в тези неща и нямам нищо против, ама после ги бият и пак никаква поука не си вземат. Значи, това лъжа ли е или истина? Всеки по-здрав пич може да реши, че му се явил някой и да започне да учи тези които успее да убеди.
Ако става въпрос и в Китай на 10 майстори на тай чи 1(че и по-малко) знае за какво става дума и в боя се чувства свободно, а какво очакваме тук в България. И в другите страни е горе - долу същата работа - някой от китайците го могат, а западняците са повече ентусиасти. Иначе демонстрации на форми и мекота няма проблем да видиш - колкото искаш. Аз съм на мнение, че има тайни, които не се дават на всички, камо ли на западняци и трябват големи усилия за да се постигане ниво. А пък и нещо много важно знам - границата при която правиш нещо грешно или правилно е много малка. А има десетки принципии и стотици движения които трябва да са правилни. Много е лесно да кривнеш от правия път и всъщност да тъпчеш на едно място. Затова трябва учител при бойните изкуства - той трябва да те поправи във всеки един момент защото и най-малката грешка после се заплаша скъпо. Колко са хората в България учили по този начин? Вие колко такива познавате? Избройте ги. Аз лично познавам хора които са учили от книги, учебни филми, че дори от кунфу филми!!!! Разликата е като да гледаш филм със секс и да правиш секс. За мен има разлика. Откъслечни части от изкуствата може да се появят, ама за което и да е изкуство трябва точна система, предадена в продължение на години от майстор на ученик. Само погледни легендите в този стил - дори и най-големите първо са учили десителетия преди да станат на ниво. А други и с повече труд не достигат до никъде. Познавам хора в България, занимаващи се от 16г, кото си признаха някои неща на себе си, обаче егото им не е толкова високо - много е трудно да водиш групи хора и изведнъж да им кажеш на учениците - ами бил съм на грешен път от утре започвам да уча отначало!?!!??! Как ще те погледнат тия хора после? Кой е толкова силен, че да си го признае? Затова не можем да съдим хората за които говорим. Но това не означава и да си затваряме очите за фактите. Доброто което правят тези хора е, че малко или много проправят пътя за развитие на този стил. Това е хубавата страна.
Трябват много предпоставки - личност, майстор, желание, точна система и късмет. Това е валидно за всички стилове. И според мен трябва да се учи от най-добрия (е, по възможност).
Иначе е много добре сутрин да се правят форми на тай чи, наистина е много приятно, голям кеф, защото се замисли - като станеш на 60, ще можеш ли тренираш като сега? Какво ти остава - да станеш робот със схванати стави които е с единият крак в гроба или да правиш някакво приятно натоварване? Това действа на здравето, психиката, зарежда те за през деня, много е полезно и със сигурност е много по-добре отколкото да не правиш нищо (в повечето случаи). ТОВА Е ПРИЧИНАТА заради която трябва да го има развито таи чи. Ако един милион българи всяка сутрин правиха гимнастика под каквато и да е форма, щяхме да сме супер нация.
Айде със здраве и една дума да е истина от това което казвам, за ваше добро да е.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Master Lu]  
Автор GT (:))
Публикувано16.04.02 11:44



А стига бе!!!! И ти ли Бруте?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
Автор GT (:))
Публикувано16.04.02 11:58



Не ходи при Деничин.... Ще си прецакаш колената, ще научиш няколко подобия на форми и НЯМА да научиш даже най елементарните принципи... Иначе Деничин е учил от голям майстор, ама колко е научил... Ако се научи да се отпуска докато играе, и не се клати на един крак, докато прави демострации по състезания, може и да стане нещо от него...
Др.Д.Александров - не сам го виждал да играе, ама пише хубави книги. Учениците му са по-добри от тези на Деничин във пове4ето отношения. Много наблягат на физкултурата....
Останалото - останолото е мълчание ....:)))))))

А, да - това е мое мнение базиращо се на няколко годишни наблюдения. Който иска да го оспори - утре на разсъмване в Булонския лес... Вече съм минирал поляните и пътеките



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: GT]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано16.04.02 12:01



Ne znam kakvo si miniral, ama ako si izkaral tziala nocht v Bulonskia les s braziltzite, na drugia den niama da mojech da se biech...
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Troika]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 15:30



Interesna koncepcia,ala ne misli6 li,4e e prekaleno prostovata.Nima ako ne uspee6 v BI,6te obvini6 za tova u4itelia si,6te smetne6,4e toi ne e nai-dobria?!
Niama kak da znae6 koi e nai-dobar,po prostata pri4ina,4e vinagi ima po-dobar.Moje6 edinstveno da se samousavar6enstva6 i ti samia da se stremi6 kam tova da si dobar,ala ne namesvai tuk u4itelite.Te samo davat osnovata,drugoto e v tvoi race.A gorespomenatite u4iteli sa naistina dobri,osobeno Dorian.Ala kakto i sam toi 6te ti kaje,ako re6i6 da se zapisva6 pri nego:"Vsi4ko si zavisi ot teb i voliata ti"(malko go perefrazirah,da mi prostiat zapoznatite ).
Ako ne mi viarva6,spomni si biografiata na Musashi.NIma toi e imal u4itel v smisala,koito ti vlaga6 v dumata.Nikoi ne go e u4il da se bie.Na drugo sa go u4ili u4itelite mu i ti to4no tova propuska6,a tova e sa6nosta na vsiako izkustvo.
Ako tolkova si nadahan na boishta i drugi takiva,zapi6i se na boks.Dobar sport s efektivni tehniki i pohvati,a ima i priznati treniori v BG.
Za6to izob6to se zanimava6 s izto4ni BI,slad kato ne use6ta6 duha im?



Тема дейба и тъпия въпрос...нови [re: нямaм]  
Автортpeниpaщ Taй Чи Чyaн (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 16:12



вземи обясни какво точно искаш да знаеш, никой който сериозно се занимава няма да тръгне да ти отговаря напосоки.



Тема между другото, идеята да видиш как е навсякъде...нови [re: тpeниpaщ Taй Чи Чyaн]  
Автортpeниpaщ Taй Чи Чyaн (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 16:15



... не е никак лоша.

хората, които ти отговарят тук, може да са съвсем различни от теб и оценките ви да не съвпадат.



Тема Re: В И Жнови [re: нямaм]  
Авторимaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 16:29



и

. И трябва да знаеш, че всяка школа е различна.



Тема Re: ОТ ПРЕМЪЛЧАВАНЕнови [re: GT]  
Авторимaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 16:33



на истината стигнахме до този хал!



Тема ...следователно няма такова нещо като "най-добра..нови [re: Troika]  
Автор 3HAEЩ (откровен)
Публикувано16.04.02 16:40



.... школа".

съгласен съм абсолютно с теб. мисля, че разбирам кого имаш предвид (то може само да си мисля така де, ама...).
много е важно всеки да погледне в себе си, след като е получил основите на някакво БИ и как ги интерпретира и се адаптира към тях.
лично за мен най-добрият учител е този, който се съобразява с особеностите на всеки ученик и му предава нещата така, че да ги разбере и да се приспособи максимално добре към конкретния стил. имах щастието да попадна на такъв учител (който, между другото, е един от споменатите по-горе) и съм адски благодарен на този човек за всичко, на което ме научи и за всичко, на което се опита да ме научи .

"безнадеждните случаи са извън тази зала". който го познава, ще ме разбере.

аман от разбирачи


Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
АвторPaзвивaщ ceбe cи (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 17:19



Здравей приятелю,
питаш коя била най-добрата школа по Тай Чи в София.

Заповядай един нескромен отговор: моята

Сега по същество: тука в рубриката виждам вече гъмжи от разбирачи, които дават философски акъли, сравняват майстори, изказват мнения да обиколиш различните клубове, в което разбира се няма нищо лошо. Сега обаче чуй какво ще ти кажа аз : И да обикаляш, и да не обикаляш, Тай Чи може да ти се покаже само на едно място

Имам предвид Тай Чи де, не хамалогия или гимнастика
И достатъчно много хора в София го знаят къде е това място

Ама като почнеш да ги питаш къде е истината, и народа го обзема синдрома на майстора ...

Та по този повод, приятелю, ми е жал за тебе, защото сега ти се луташ и чудиш какво да правиш и вероятността да попаднеш където трябва, за да учиш Изкуството не е много голяма, заради средата която те обкръжава.

И сега след като прочете всичко това, вероятно вече ме смяташ за поредната кукувица с мнението си

Нямам намерение да те убеждавам в противното
Минаха годините, когато говорех и убеждавах хората, в последствие отчетох, че това е било грешка.

Пожелавам ти успехи по Пътя, един божи ден ако е речено, ще стигнеш там където трябва.
Десетте хиляди неща трябва да следват естествения си кръговрат



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Paзвивaщ ceбe cи]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано16.04.02 17:37



Da, da, i az pyrvonatchalno imah impuls da napicha v moiata, nezavisimo, tche niamam chkola, a niamam i namerenie da imam...
No to toia vypros si izskva bach takyv otgovor. V sychtoto vreme, za da dorazvia malko tova deto go napisah po-gore, ne e strachno ako pyrvia pyt ne popadnech na maistor, vajnoto e da ne se zablujdavach i da prodyljavach, a nechtata si se narejdat...
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: nobody_]  
АвторPaзвивaщ ceбe cи (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 17:47



Бе, аз като казах "моята" нямах предвид че я водя аз, но това е без значение - останалите неща са си в сила



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Paзвивaщ ceбe cи]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано16.04.02 18:19



E, spodeli vse pak koi ia vodi ili pone kak se kazva chkolata? Ehhh, chte si umra niakoi den ot lubopitstvo...
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Paзвивaщ ceбe cи]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано16.04.02 21:16



ti koi si?





Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Master Lu]  
Автор Troika (божествена)
Публикувано17.04.02 14:09



Може и простовата да е концепцията ми. Няма как да напиша всичко което мисля по въпроса, то не може да се изрази само с думи.
Нека да съберем всичко само в един въпрос от който да си направя изводите. С условието, че говорим за тай чи, а не за други стилове. Ако ти тренираш тай чи, кажи, колко часа на ден правиш стойка на стълба?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Troika]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано17.04.02 14:31




Ok,hvana me natiasno.Mai pove4e ot 15-20 min ne sam ia praktikuval,no ia izpolzvam kato vstapitelno uprajnenie,meditaciika,celia6ta da osvobodi saznanieto i dr.takiva.
Sega iskam da ti se izvinia za ostroto si mnenie.Prosto mnogo se iadosah i si iztarvah nervite,koeto hi4 ne triabva6e da stava.Ala predi godina,moje bi,v kluba pak se poiavi podobna tema i otnovo nastana sa6toto darlene,sas sa6tite komentari i mnenia.Niama nujda ot tova vse pak.Nali uj triabva da pomognem,da dadem edno ramo na 4oveka,a ne da namesvame federaciata,sre6tata v St.Zagora i t.n.I s pluene sa6to mu vredim.Vseki inteligenten 4ovek bi usetil pristrastiata,koite se motaiat iz temata.Ako iska6 naistina da izkazva6 takiva otricatelni mnenia,otvori si druga tema.

P.S.Iavno ti si stoial 4esove v stalb.Shte mi e interesno da razbera tova s kakvo e povi6ilo voinskite ti ka4estva.I ne te predizvikvam pak...Prosto naistina mi e lubopitno



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Master Lu]  
Автор Troika (божествена)
Публикувано17.04.02 15:33



Добре, да дадем друга насока на бележките, по-малко язвителна. Вече нямам абсолютно точна представа сега кой как тренира в София, че ме няма там отдавна, но си има универсални правила в тай чи. Същите правила важат и за йога, и за религиите и за всичко. Просто този стил е едно хубаво нещо и искам хората да имат повече умения.
Ще ти отговоря с въпроси, които ти да си зададеш: какво представлява стълба? защо се прави? каква е целта му? къде си чувал за това упражнение? кой го е правил? По колко време го е правил? голямо значение ли му се е отдавало? мисля, че отговорът на тези въпроси по принцип би внесъл яснота какво всъщност е тай чи.
Аз и да ти кажа каквото мисля, малко е вероятно да ми повярваш, пък може да не е вярно моето мнение.
Всъщност може и да престанем вече с темата, свърши ми времето за писателстване, пак ще се обадя след време ако има някоя такава темичка. За мен ще е много приятно ако след като прочете човек какво съм написал, започне да си задава въпроси. Ти докато сам не достигнеш до твоята истина, и факти да ти казват, не вярваш.
За федерацията - който да е този човек, само да върши работа и да я развива, друго не ме интересува.
Край.
Поздрави.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Troika]  
АвторMaster Lu (Нерегистриран)
Публикувано17.04.02 18:26



Dobro e tova,koeto napisa.Madar si.I az pove4e niama da se izkazvam po tezi vaprosi.Bezmisleno e.
Otnosno stavba-vseki si ima svoia sistema,vseki razbira koe mu nosi polza i koe vreda.Poziciata na stalba,vapreki 4e spada po princip kam Tai Chi Chuan,si e 4ist Ci Gun(te dvete izkustva nali sa si nerazrivno svarzani) i naistina e mnogo polezna,samo deto ne e edinstvenoto uprajnenie ot tozi vid.Mislia,4e v tova izkustvo ima mnogo pove4e ot edna poza,taka,4e ne mojem da govorim za neia samo i da ia vazhvaliavame.A az 6te te poslu6am i shte ia uprajniavam po-usardno,stiga da imam vreme.Ne se vijdam kak shte pogledne na men 6efa mi,ako me zavari v ofisa prav s prisviti kolene i okragleni krainici.
Mi t'va e.Aide da priklu4im ve4e.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
АвторPaзвивaщ ceбe cи (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 12:21



Ми, Paзвивaщия ceбe cи



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Paзвивaщ ceбe cи]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано18.04.02 19:41



i v koi klub razviva6 sebe si?





Тема a koq e "nai-dobrata" po Karate?нови [re: нямaм]  
Автор galopante (неопознат)
Публикувано19.04.02 09:31



ha sega de!!!





Тема Re: a koq e "nai-dobrata" po Karate?нови [re: galopante]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано20.04.02 19:48



се едно



Тема Re: a koq e "nai-dobrata" po Karate?нови [re: нямaм]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано20.04.02 21:17



ne e taka




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
АвторPRlATEL (Нерегистриран)
Публикувано20.04.02 22:31



Ako iskate da practikuvate tova izkustvo ot familiata Yan namerete g-n G.Denichin
Ako iskate da izucite familiata Chen preporacvam d-r D.Alexandrov

I megdu drugoto izpolzvate smeshna duma Tai Chi - koeto na kitaiski oznacava goliam korem



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: PRlATEL]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано20.04.02 23:44



a koq e pravilnata duma ?

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..


Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: PRlATEL]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.04.02 10:12



mi taka go pi6at v Net-a. drugiqt variant e taijiquan ama ne mi zvu4i dobre
kakva e razlikata m/u stilovete? koi na kakvo nablqga pove4e-v smisal visoki/niski pozicii i t.n.




Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: galopante]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано21.04.02 17:13



tz.. razlikite sa v proiznoshenieto- tvurdo- meko- i v intonazionnoto prozinasqne na glaznite- 4 tipa: ravno, vuzhodqshto, nizhodqshto i vulnoobrazno(-visoko-nisko-visoko).. kakto i v nerzbiraneto na latinskata transkribziq na kitayskiq- v bg ima edno glupavo rusko proiznoshenie (vednuj mi go obqviha kato "ama taka govorqt v U Dan"- v opit za sakralizirane na informaziqta)..
za poziciite- veche razliki v stilovete i shkolite- visoki may vsichki bez chenshi.. (ama ne poznavam dvata Wu, za da sum siguren za tqh) wu- protqgat se :)).., metodite na hodene, razni spezifichni pozicii, okruglqniq i shodni s ba gua tehniki, rqzkosti.. i t.n...
ima si Google.com za taq rabota.. :))

moeto skromno mnenie.. bez da se pisha kapazitet.. da mu se ne znae.. shto se razprikazvah taka ???

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..

Редактирано от SWAN на 21.04.02 17:23.



Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: SWAN]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.04.02 22:04



6toto ima kvo da kaje6...




Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: galopante]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано21.04.02 22:20



govori mi za capoeira

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..


Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: SWAN]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.04.02 22:33



az dosta pisah tuka... vij otgovora mi na Sinaya-tam opisah nqkoi raboti, sa6to i v postingite mi do Anelim v temata za WT... az sega zapo4nah da treniram seriozno Shon Dong, ina4e Capoeira mi e lubov i 6te si ostane takava... mai ne sme edin za drug oba4e... izkam da napi6a statiq(golqma) za Neq... nqkoi den...
proveri

-tam ima mnogo


Редактирано от galopante на 21.04.02 22:34.



Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: galopante]  
Автор SWAN (изгубил се)
Публикувано21.04.02 23:34



pochti si me razbral.. :)
ok, merci

Mela, Mela, Mela, Melancholia
Melancholia, mon cher..


Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
АвторДoбpyджaнckи (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 01:40



Някой от присъстващите във форума изказаха мнение ,че най-добре би било човек да обиколи всички школи по Тай Дзи и да види как се практикува в тях.Съгласен съм с тях.По мое мнение трябва да наблюдава за това дали се спазват основните принципи на вътрешните бойни изкуства (посочват се във всяка книга ,свързана с Тай Дзи). Ако школата има добра дисциплина , практикуващите се стремят да спазват принципите и има учител с опит и познания ,тогава си намерил каквото търсиш. Не мисля ,че нивото на практикуващте е от толкова голямо значение ,понеже е възможно да практикуват отскоро ("отскоро" във вътрешните бойни изкуства е доста разтегливо понятие ). По-важно е според мен учителят или този ръководещ заниманията да притежава истински умения и всичко друго ще зависи само от теб. Не се заблуждавай от демонстрации на сила ( в Тай Дзи е важна релаксацията ) ,както и от прекалена отпуснатост (все пак е бойно изкуство).
Препорчвам ти да прочетеш (ако не си го направил) "Китайски бокс-майстори и методи" на Робърт Смит - една наистина добра книга ,представяща изключително достъпно различните практики в Тай Дзи и по принцип на вътрешните стилове. Вземи най-важното от книгите и приятелските мнения и прецени сам за себе си.
Доскоро и успех!



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Дoбpyджaнckи]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано22.04.02 09:16



Много ми хареса тази книга.Препрочитам си туй -онуй отвреме на време от нея.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Andy.]  
Автор Kontra (неграмотник)
Публикувано22.04.02 10:56



Откъде си я намери ?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Kontra]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано22.04.02 11:04



де да знам? Имам я от пет години:))))))



Тема Re:Тай Чи Чуан- za imenata i pronunciation- aнови [re: SWAN]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано22.04.02 12:21



kakvo zna4i "po4ti"?




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Andy.]  
Автор Дoбpyджaнckи (непознат)
Публикувано22.04.02 13:53



Коя история от книгата ти харесва най-много ? Само не ми посочвай оная за даоса-албинос ,който "зарадвал" всички труженички в 1 публичен дом без да свърши нито веднъж !?!?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Дoбpyджaнckи]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано22.04.02 19:48



be az uj knigata sam q 4el ama tamiva ne6ta ne sre6tnah... kade li sam blql




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
АвторДoбpyджaнckи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 00:55



Внимавай ,този момент в книгата е много силен стимул за практикуване на вътрешни бойни изкуства



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Дoбpyджaнckи]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано24.04.02 11:44



Moje li pak da se izkaja (retoritchen vypros)?
Knigata ne e locha, na vremeto mi haresa, no i tia kakto mnogo drugi e pisana po-skoro ot entusiast otkolkoto ot maistor. Niama locho razbira se. A pyk daosa e pitch otvsiakyde...
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: PRlATEL]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано24.04.02 12:27



Aideee, porednia zavyrchil kitaiska filologia i to 3 pyti...
A ako iskam naistina da nautcha taichi kym koi da se obyrna?
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: nobody_]  
АвторCтaн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 19:28



В тази книга има доста интерсни неща! автора диколкото разбрах е тренирал доста и е станал майстор ( поне за нивото на България). Така че повече ентусиасти от това ниво. И повече късмет на хората да срщнат майстори от това ниво. Сигуренсъм , че тогава всички ние ще знаем за какво говорим.
Тогава най-добрите ще се виждат от далече.
Успех на всички практикуващи .



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 21:13



Hodete pri moia priatel Krasi Kitaeca ili Joro Denichin! Doktor Dodo e ekspert po Hsing-I & Pa-kua...
No vsushnost za kvo sa vi tia vutreshni shkoli?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Cтaн]  
Авторtoshiba (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 19:19



AUU!!!Prochetoh vsichki mnenia i napravo sam v potres!Vsichki izkazvania me razbivat.Molia vi se,taka ne,ne taka!
Iskreno vash!



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: toshiba]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано20.05.02 20:15



ti ela da trenira6 pri nas da vidi6 kak e...




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
Авторнaмaм (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 00:20



къде сте вие?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нaмaм]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.05.02 10:45



na edana polqnka pred UNSS - Studentski Grad




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано21.05.02 16:13



Koga pyk vzehte da trenirate pred UNSS? Ima li ochte tenirovki v onia tehnikum na Opyltchenska i Slivnitza?
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: nobody_]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.05.02 17:25



sega treniram Shon Dong Vo Dao. i az pozdravi




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: galopante]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано21.05.02 18:14



Aha, ama kapoeirata spria li ia ili ochte si hodich?
Pozdravi.



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: nobody_]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.05.02 23:56



zasega q sprqh ama si mi e trapka o6te... 6te vidim... imam cqloto vreme na sveta, nali?




Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
Автор lun (непознат )
Публикувано30.05.02 12:08



не ме интерисува



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: нямaм]  
АвторCи Mън (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 22:33



по принцип няма такава, ако ще тренираш а не бъзикаш самочувствието си, ходи при Шън Фей но той практикува предимно Ба Гуа Чжан при Краси Китаеца можеш но трябва и нещо допълнително от себе си да дадеш за да запълниш някои дупки в тяхната система тва е ти решавай ....или смени стила



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуан?нови [re: Cи Mън]  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 00:57



a kakvo e mnenieto vi za Dorian Alexandrov?



Тема Re: Коя е най добрата школа в София за Тай Чи Чуаннови [re: aa]  
АвторCи Mън (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 15:47




иди на друго място, ......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.