Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 30.04.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Евротур с 318 iнови  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 00:07



Впечатлен съм от машинката, нищо че е 95 година....
Всичко стана направо за миг... просто реших, заминаг за БГ, в същия ден го купих, на следващия - регистрирах, третия - сервиз (шарнир и някаква трабичка по двигателя + всичките му консумативи и филтри) и на четвъртия екстремен преход от 3500 км по маршрута София - Монтана - Видин - Калафат (RO), Будапеща(H), Братислава(SK), Чехия(CZ), Вроцлав(PL), Варшава(PL), Каунас (LV) , Daugavpils (LT), и от там в Русия та до Москва
Колата на 2 резервоара ми даде разход 7,1/100 при скорост 100-130 км/ч. на един ми даде 8,5 като на него имаше и бързи трасета 30 мин 160-170 км/ч., и поне 3 часа сън на климатик :)
Без никакви забележки мина пътя, въпреки че се притеснявах в началото - все пак стара "нова" кола :) Сега съм й замислил след 3 седмици Москва-Петербург-Хелзинки - 1200 км и обратно :) след което й предстои още по-яко изпитание - Москва-Минск-Варшава-Виена-Милано-Рим-Бриндизи (почивка на ферибот до Гърция) и спирка в България... после малко на море да се попече в Хърватска, следва България и отново Русия :) ще й скъсам шушоните! Ако изържи - златен медал получава! :) та това са си 15 000 за има няма 3-4 месеца трябва да врътне извън градското което ми е около 3000 на месец....



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:30



Турът продължава :)
След 2 часа поемам Москва-Ст.Петербург-Хелзинки и обратно за около 2500 км:) ако не друго поне си водя очерк тук :)
Лек ден или вечер на всичик!



Тема Re: Евротур с 318 i [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 10:03



И този тур го издържахме :) 2480 км :) от които 900 км бяха под страхотен дъжд, ужасно натоварено движение основно от тирове и гаден път! Но машината немръдна!
На връщане изкарах с пълен резервоар 870 км с 58 литра! Което е мноого приятно! Само лек въртел на руската и Финската граница, 3 часа ни дърпаха защото нещо не им харесаха паспортите ни (които са бъкани с печати от повечето EU страни. От идиотизма руснака няма скоро да се оттърве)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 12:49



Егати кефа :)

Keep on!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: METHOD]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 21:17



Не е лъжа :) Сега другия месец ще го разходя до Минск (Москва-Минск-Москва) нали трябва да подреким бъгарите срещу Белорус. Футбола е велика игра! :) А началото на август съм му замислил тур до София през Прага и Рим :) към 5700 :) ще му скъсам трътката :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Автор Zapa (непознат )
Публикувано14.05.07 17:46



а каква е всъщност целта на тези дълги БМВ преходи


много добре звучи, ама едва ли е само за да тестваш издръжливостта на бавраската машина, която едва ли някой може да оспори
Благородно ти завиждам за тези международни трипове



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Zapa]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:33



:) Първото турне беше да си докарам нормална колица където живея - в Москва. Тук подобна машина струва между 10 000 и 14 000 долара!!! Сам разбираш, че в България я взимам за 4500 :) разлика ОГРОМНА. Но за съжаление за да не плащам мито тук - вкарвам колата на временен внос, който ми го разрешиха само 1 месец :( тъпотия абсолютно, та за да го продължа излязох до Хелзинки, защото пътя до там е що-годе читав пък и за Финландия визи не са необходими, за разлика от Украйна. Е може да се обърна на транзитната територия, но риска руснаците да не ме пуснат да пресека границата без наличието на украинска виза е голям. Като цяло обичам да пътувам, и 1000-2000 км ги имам за екскурзия, едно пътешествие, разнообразие, плюс това бензина тук не е скъп и е поносимо! Мнооого й се зарадвах на колата - 6,6/100 даде разход! Като скороста беше около 100-110 км/ч. Въпреки разходите, пестя мито от около 4000 долара.... за които пък бих могъл да си направя една "руска баня" на вилата в България :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Автор Zapa (непознат )
Публикувано14.05.07 23:39



как така 10000-14000 долара бре колега


дай да продадем тогава мойта бавария там, да изкарам и аз за едно джакузи на вилата



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Авторpaдko (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 17:53



bratle ne iskam da te отчайвам, но недей да рискуваш с тая стара кошница по тези дълги преходи.Има голяма вероятност да си останеш някъде по пътя

. Трябваше по нова годинка да си вземеш колицата. А не знам в Русия, но на нас в БГ вече ни се гади от този модел на БМВ ,щото всеки втори има такова.Стана нещо като Голф2, а кусури има много за съжаление



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Zapa]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:50



И на мен ми минава това през ума... до далаверата е до 1000-1500 долара маааксимум! защото като сложиш митото, тукашната задължителна гражданска, пътните разходи - зелена карта, винетки, визи стъпва си на цената... митото е 1,75 USD на кубик + още около 150-200 допълнителни такси.... виж тази страница
http://www.cars.auto.ru/cars/used/bmw/3er-e36/?_p=5
такива са цените..... аз имам една ладичка 1600 - 97година...... 1000 USD върви... като разправям ня приятели в БГ - ми се смеят.... но такива са цените тук. Виж наистина ако ти е в добро състояние колата - направи съпоставка с тези от този сайт - на външен вид и години сложи митото и другите разходи и ще й видиш цената тук..... ако подобни са по-скъпи - значи разликата е далаверата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.